Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
MFG
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od MFG »

Maxpedition Micro vs Mini organizer

Poslední dobou potřebuji měnit často zavazadla, tím pádem musím přehazovat komplet věci, no a zjistil jsem že mi to děsně leze na nervy, často něco zapomenu přendat, žere to čas atd. Po letech ladění dokonalého EDC (na vše a vždy připraven) jsem přešel na EDC (co jsem poslední rok opravdu použil) :lol:

Ale k věci ... idea byla sesypat vše pokud možno do jednoho organizéru, který gripnu a přehodím ... takže jsme k micro pořídil ještě mini v domění, že to bude to samé, jen o trochu větší a já se do něj v pohodě přesunu. A to je právě ten omyl, před kterým bych chtěl případné následovníky varovat .-)

Mám k tomu vlastně jen dvě věci:

- mini je opravdu o trochu větší než micro, ale není to o "moc" takže se tam nevejde o "velkou hromadu" věcí navíc, zároveň je ale tak nějak otravně moc velké a těžké na běžné nošení, nikam se moc nevejde atd. Nevím jak to lépe popsat. Obě zmiňované vlastnosti mi děsně lezou na nervy - samozřejmě v porovnání s micro

- mini z výrazně jiného materiálu, asi není horší, vypadá to jako balisticky nylon, ale je to zbytečně robustní a nepřijde mi nijak odolnější než matroš použitý na micro; šití také nějaké divné, kvalita prostě celkově horší, vypadá to že je vyrobené v nějaké "horší" asii.

Resumé ... oželel jsem nějaké "nezbytné" krámy, dal na hromadu pouze věc, které jsem poslední rok použil a vše v pohodě poskládám pouze do toho micro organizéru. Není to žádný survival kit, ale děti s tím ošetřím, nějaké drogy se taky najdou, žízní neumřu, neumrznu, mám tam věci denní potřeby, a nemusím řešit jestli s tímhle obsahem mohu na západ do "svobodné" Evropy. Provozuji to takto druhý měsíc a asi už se k předchozímu stavu nevrátím. (samozřejmě se nebavíme o BOBu, tohle je režim auto/barák/nemocnice za rohem).

Mini se hodí na nějaké větší balení, asi to není špatně do krosny, ale tam bych zase viděl nějaké větší pouzdro ... prostě nevím, nějak jsem v tomhle pouzdru nenašel zalíbení ...níže foto k porovnání ... teď jen doufám, že už jsem to sem někdy v jiné podobě nedával, kdyžtak admin smaže .-)
compare.png
compare_open.png
Apokalyptik

Příspěvek od Apokalyptik »

Dík za varovanie. ;)
Mňa zase na všetkých organizéroch štve to, že v strede je jedno pútko, do ktorého sa napchá niečo menšie (ako napríklad zapaľovač) a pod ním a nad ním zostane nevyužité miesto, kde sa nedá nič uchytiť.
Všetci to potom kompenzujú tým, že v oblasti upnutia narvú, čo sa dá a organizér sa mení na nevzhľadnú a neupnuteľnú guľu.

Jediní, kde im to trochu myslelo sú vo Vanqueste, kde sú dva rady gumičiek na upínanie. :yes
Piston

Příspěvek od Piston »

Jak se na to dívám, tak nějaký organizer nutně potřebuju. Překládám věci z batohu do batohu po kupkách a je tak snadné něco zapomenout. Akorát tlakový obvaz s extra krytím a rukavicemi už mám v každém používaném zavazadle extra…
MFG

Příspěvek od MFG »

@piston mam to uplně stejně ;)
@apokalypyic nemas foto/link na ten organizer od Vanqueste, nedari se mi to najit, coz je skoda ... pokud maji ta poutka lepe rozhozena, muzu zase po necem touzit :D
Apokalyptik

Příspěvek od Apokalyptik »

Čau,
https://www.vanquest.com/edcm-husky-2-0 ... organizer/

Do tunajších končín sa už začína voziť. Teda aspoň v rakúsku som ich našiel.

Piston, život bez organizéra??? :roll:
Ale nie, je to fakt super vec!
Bill Masen
Editor

Příspěvek od Bill Masen »

Organizátor vypadá moc hezky. Akorát sem přišel na to, že ho nepotřebuju a všechno mám nasypaný v jedný kapse tašky bez ladu a skladu. Nemám tak problém něco dočasně přidat, nebo odebrat a když to potřebuju dát do batohu, tak to přesypu do takovýho obyč penálu.
jameson363

Příspěvek od jameson363 »

Taky menim zavazadla, tak rad prendavam alespon drobnosti nejak hromadne. Osobne jsem dost linej ty veci jednotlive zastrkavat do prihradek, takze jsem nikdy organizerum s gumickama neprisel na chut a mam radsi kapsy, kam se to jen nahazi. Pouzivam tohle:

56Gear 1Pocket

Obrázek
Odpovědět