Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
sigurd
Příspěvky: 376
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od sigurd »

S 2000kcal denne vystačíš šlapať aj 10dní(samozrejme na úkor tukových zásob),dôležité je pravidelne dopĺňať energiu(5x denne)tak,aby si nezoslabol-raňajky a večera varené-večer sa napráskať tak,aby ťa v noci nezobudil pocit hladu.Za 10dní takto schudnem cca 3kg,a za mesiac výkrmu to zase naberiem.Keď to robíš pravidelne niekoľkokrát ročne,tak si telo na to zvykne,a dal by sa ešte znížiť denný príjem potravy(bez hladu a straty síl).Chodíme takto s manželkou už dlhé roky-ruksaky Patagónia od Treksportu(80 a 60l)-váha ruksakov na 10dní(4dni v zime)bez podpory je 20 a 16kg(aj s vodou).
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Výběr batohu

Příspěvek od PeFi »

Výborně mi i při pohybu seděly batohy Deuter řady Guide (máme 30L i 35L), dá se do nich narvat cca 12 kg vybavení. Příště bych spíš šáhl po 45l, s těmi třicítkami to byl lehce zoufalý minimalismus, který se nám ve Skotsku poněkud nevyplatil, ale chodilo i běželo se s nimi po hřebeni naprosto skvěle :lol: .

Rozkaz drahé polovičky zněl: "vyrážíme nalehko, 12 kg je limit", a jak někdo psal v citátech:
Věř ženě, umřeš chudej věř muži (příteli), umřeš mladej
Tak u nás je to ještě trochu jinak. :lol:
A to jsem si myslel, že po stanování v Norsku, mě v letní Evropě počasí nepřekvapí ...

S odladěným vybavením by se to určitě s 35l dalo (náš plán byl vždy cca dvě noci mimo civilizaci, potom jeden den v civilizaci). Bohužel na takto malý objem by se na víc dní mimo civilizaci hodilo vybavení kategorie, která už leze docela dost do peněz a taky to chce trochu víc zkušeností, aneb kdo by čekal, že by to v létě chtělo sněhový límec na stan. :lol:
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr batohu

Příspěvek od DeadMan »

Dnes proběhl ostrý test cyklo batohu Pinguin Ride 19 na hřebeni Javorový - Ostrý a musím říct, že je to opravdu povedený baťůžek. Vlezlo se do něj vše, co potřebuji (nářadí, díly, lékárna a šusťákovka + 1,1 l vody v hydro vaku). Nikde nic netlačilo a pěkně sedl na záda, že jsem o něm ani nevěděl. Akorát potřebuji ještě zamakat na kondičce, bo ta sfiňa kopec mě docela dojebal :mrgreen: hřeben a sjezd jsem si už pak užil 8-)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

no, jednou jsem byl sbalený do Černé Hory na cca 10 dní do 35l batohu...ale je to trochu zavádějící
stan byl pod batohem a navrch na batohu ještě sundavací camelbak, který jsem tahal na jednodenní výstupy
Přílohy
P1020780.JPG
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

Máš to Seržo ověšený, jak vánoční stromeček. To už bych dneska nedal a musím mít vše uvnitř. Takhle jsem to měl v trampských dobách, kdy sem měl usárnu, nebo tele. Těch třicet litrů bylo myšleno jarní/podzimní víkend po Čechchách, na to je třicítka úplně dostačující. Vždyť to tele a usárna víc neměli a co bych do tohoto tenkrát balil. Spacák, celtu, svetr, dvě konzervy lunchmeatu, půlku chleba narvanýho do ešusu a lahev rumu.
Dneska místo celty žďárák, přidám karimatku (nafukovací), místo svetru péřovou vestu a místo starýho ešusu titanovej hrnec a plynovej vařič.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

jak píšu výše = batoh + camelbak
lano je na camelbaku
na batohu zvenku dole stan, na jední straně lékárna a žrádlo, na druhé straně odhazovák používanej buď na chleba, nebo jako odpadkovej koš...
to mi přijde praktické, ne moc ověšené...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

Praktický to rozhodně je. Je to spíš o pohledu. Tim, jak minimalizuji hmotnost, minimalizuji i množství obalů. Vlastně bych ani nechtěl batoh s venkovními kapsami. Zvenku na batoh nedávám nic, ale nutnost je pro mě spodní vstup do batohu. Pod batoh bych nepřipínal nic, kuli těžišti, to spíš na bok, pokud by se mi do báglu už něco nevešlo.
sigurd
Příspěvky: 376
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od sigurd »

Na batoh už dávno nič nedávam(okrem paličiek)-pri predieraní sa hustejším krovím,alebo lezením po reťaziach sa to zachytí práve vtedy,keď to najmenej potrebuješ,a ešte môže dôjsť k poškodeniu upínacieho systému a strate tých príveskov.Hladký batoh(najlepšie z poctivej cordury) ocením hlavne v zime-sadnem na chrbtovú časť,chytím za horné ucho,a šup dole svahom...
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Uživatelský avatar
kennyjirkoff
Příspěvky: 54
Registrován: 25.07.2014 12:24
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní čechy

Re: Výběr batohu

Příspěvek od kennyjirkoff »

mohu přidat vlastní zkušenosti
mám několik batohů (podle určení - kolo, snowboard, les, tůry, práce) a ze všech vyhrává jednoznačně Deuter Guide 45+10 (aktivně používám asi 7let) - da se do něj nacpat věcí na týdenní pochod (několikrát vyzkoušeno, váha cca 15kg + batoh sám) - díky kvalitnímu nosnému systému (plně nastavitelný) nebolí ramena, záda ani bedra a to je pro mě asi nejdůležitější parametr. Dobře větrá záda. Dobře přístupný ze spodu, hora i boku. Navíc dobrý materiály a komponenty (přezky,zipy) co se jen tak nezničí. Cena odpovídá provedení (mě stál 4k) ale určitě peněz navíc proti konkurenci nelituji - v rodině máme i městského Deutra na NB a zimního Deutra s páteřákem na SNB - super všechny kusy, slouží 5+ let intenzivně a všechno cajk. :yes

z ultralehkejch batohů velká chvála na Osprey (lezecký batohy) - mega odolný a praktický :hand
vojenský batohy - hezký vzhledem (pro mě), odolný ale všechny nepohodlný (zkoušel sem asi 10 typů - pár čundrů a šel dycky pryč) :sad
ozkoušeno pár batohů z lidlu - vypadaj třeba hezky ale použitelný moc nejsou - páře se to, trhá, zipy k hovnu, špatný polstrování :punch
neznačkové kopie vojenskejch věcí - k ničemu celkem - nepohodlný a nevydrží :envy
sportovní batohy - mám Dakine asi 12 let, pořád slouží je už není tak hezkej jak býval :clap

add - moje rozpadlické zavazadlo EDC - taška na NB DELL - nosím každý den, zcela nenapadna úplně kdekoliv, jako fakt kdekoliv a vejde se do ní vše co potřebuji.
Svět nebude zničen těmi, kteří páchají zlo, ale těmi, kteří se na něj dívají, aniž by něco udělali (Albert Einstein)
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Výběr batohu

Příspěvek od PeFi »

Díky za recenzi na Deuter Guide 45+10, zrovna jsem po něm začal pokukovat na základě dobré zkušenosti s dvojící batohů Deuter Guide ve velikostech tuším 32 a 35+ - oba jsou super, akorát bych potřeboval aby měly tak 10 až 15 litrů navíc.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

Potřeboval bych nějakej malej šikovnej batůžek, né uplně military vzhledu. Z venkovní strany by měl být konpaktní, tedy ne moc ověšený a co nejplacatější. Zaujal mě Viper Tactical VX Express Pack. Máte ho někdo? Co si o něm myslíte?
https://www.youtube.com/watch?v=i4O3PyYGCqM
47520.jpg
47520.jpg (126.53 KiB) Zobrazeno 12404 x
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

počítáš do toho s notebookem? do tohohle dáš 14" s problémem a jak se batoh roztáhne, už tam nebude moc místa
na drobný věci vypadá pěkně
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Germanik1 »

Zkoušel jsi googlit heslo "rybářské batohy"? Jen v reálu je potřeba si dát pozor na obrovské rozdíly v kvalitě. Ale občas překvapí.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 311
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Piston »

Mezi velkoměstskými známými dost frčí XD Design, např. první výsledek vyhledavače https://www.batohbobby.cz/pro-businessm ... vgEALw_wcB mají samozřejmě i jiné. Jen mě udivilo, že když si kupovala batoh na notebook kamarádka, tak se jí zdálo nesmysl dát za něj více než řekněme 1500. Není políbena vášní pro outdoor, jehňátko naivní, a neví že kvalita prostě stojí.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Apokalyptik »

No to musí byť fakt vesmírna kvalita!
"Materiál: Vysoce kvalitní polyester, polyurethan"
Keď sa výrobca ani neobťažuje uviesť parametre použitého materiálu, je to divné.
Zase ale na 1,5 kg notebook, powerbanku a tablet, lebo oveľa viac vecí sa tam nezmestí, je to asi jedno. Bude to nejaký recyklát z PETiek.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

Seržo neplánuji ho ptimárně na notebook, i když s tím počítám a myslím, že s mým 12" dellem nebude problém. Primárně to vidím na lahev s pitím, deštník, svačina, EDC a tak.
Pistone ten XD design, to je něco úplně jinýho.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 311
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Piston »

Já na ty věci co popisuješ nosím městský Deuter Giga 28 litrů, je to fakt nezmar. Mám ale tendenci tahat sebou hromady věcí, takže se ten objem může zdát nesmyslně velký.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

pak bych doporučil (už jsem to tu myslím zmiňoval) batohy na nářadí ;-)
odolnost a nosnost top level
design už tak moc ne, ale je to naprosto nenápadný zase...
příklad:
https://www.kobotec.cz/batoh-na-naradi- ... st-brasny/
https://www.hobynaradi.cz/taska-na-nara ... oh-tvardy/
ty dva výše jsou +/- stejné
ale imho tenhle vypadá super:
https://www.rpjservice.cz/katalog/vybav ... di-bs.mcb/
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Výběr batohu

Příspěvek od FMJ »

Já teda nevím, ale štrádovat si s takovým pracovně/ řemeslnickým batohem po ulici je jako pěst na oko, pokud na sobě člověk nemá montérky, pracovní obuv a ochrannou helmu. To už méně nápadně působí něco jako Tacticalpro, Helikon, Wisport nebo Maxpedition, pokud člověk vybere vhodný design (s molle vazbou dnes nosí kde kdo), potažmo Deuter, Arc'teryx a spol.. Po světě se mnou jednu dobu hodně lítal batoh od Connect It https://www.datart.cz/Brasna-na-noteboo ... -15-6.html , a vydržel i náhodné přejetí osobním autem. S požadavkem na non-military vzhled, hodně rozevíratelný ale současně držící nějaký tvar (kvůli letištním kontrolám a potřebě rychle vybalit a zabalit). Drží formu i prázdný a sám o sobě je lehoučký.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Ulfhednar »

Už asi 10-12 let tahám předchůdce tohoto batohu National Geographic:
https://www.olympusobchod.cz/katalog/pr ... m-ART17780
Tenkrát vypadal takto:
https://www.megapixel.cz/national-geogr ... redni-5160
a ač jsem k němu přistupoval se značnou skepsí, je skvělý. Velice, velice odolný, v lese není vidět a přitom je naprosto civilní. Velká výhoda je, že je uvnitř libovolně rekonfigurovatelný. Dá se vevnitř rozdělit jak je třeba. Kapsa na kvér, na lékárnu, tisíc kapes na všechno možné. NTB v pohodě. Jen je trochu dražší, ale je fajn a vydrží.
Óðinn á yðr alla
Odpovědět