Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 311
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Piston »

Po pěti sezónách měním celodenní výletový batoh. Letošní coronavirová zima, kdy jsem byl kvůli zavřeným osvěžovnám nucený nosit větší množství oblečení a proviantu, ukázala, že můj Deuter Futura 32 není to pravé. Za sítku na zádech se sypal a studil sníh, boční kapsy jsou moc nízké - vypadávala z nich termoska (termosky). A na mokré hadry je zase extrémně praktická velká meshová kapsa na zádech batohu, kterou Futura nemá. Navíc je Futura jasně červená, což se ukázalo někde při vandru na Brdech poněkud diskvalifikující v očích pravověrných trampů :-)

Rozhoduju se mezi Gregory Zulu 35 a Osprey Talon 33, eventuálně mám v merku ještě Ortovox Traverse 30. Napadá vás ještě nějaký možný kandidát?
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Atrop »

Já jednu dobu pokukoval po Gregory Stout 35. Přítelkyni jsem koupil Gregory Jade 33 což je dámská verze Zulu. Je to solidně udělaný batoh.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 311
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Piston »

Vyzkoušel i Osprey, i Gregory, a vzal Osprey Talon 36. Prostě mi lépe seděl na zádech a i přes tabulkově obdobné rozměry jsem do něj byl nacpat více věcí, vzal jsem tam svoje přespávací propriety a v pohodě se tam vešly. Ovšem je třeba se naučit to tam dát, aby to sedělo.
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Výběr batohu

Příspěvek od mart0 »

Nevím jestli se to tu již někde neřešilo, ale nenašel jsem. Hledám vhodný obal proti vodě na notebook do batohu. Občas jej musím mít v batohu i když prší, nebo na vodě a nechci se spoléhat jen na pončo (které používám až když hodně leje), nebo na lodní pytel. Dnes jej balím do igeliťáků, ale je to nepraktické. Našel jsem jen toto https://www.decathlon.cz/nepromokavy-ul ... 59816.html, nemáte někdo něco vyzkoušeného?
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Montezuma »

Na vandrech nosím věci, co nechci aby zmokly, zabalený v uzavíratelných sáčcích z Ikey. Dělají i velké velikosti, asi by stálo za to to zkusit.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

tak je tu Peli...ale imho dost drahé (například Peli 1085)
šel bych cestou igeliťáku a nějakého hardshell obalu
například:
Hama Hardcase
Urban Armor Gear (UAG)
THULE Gauntlet
Razer Blade Armor Case (ten používám já - na 14" DELL Latitude je jak dělaný)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Ulfhednar »

SEA to Summit Dry Sack.
Funguje to, nic to neváží a rozměrů je dost. Používáním to na spacáky, náhradní oblečení a maličký i na věci na oheň a powerbanku.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

to je to kulaté? to mi na laptop nepřijde úplně vhodné, navíc skoro žádná mechanická ochrana....
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Výběr batohu

Příspěvek od mart0 »

Díky, Peli vypadá super, ale cenu asi nedám. Sea to Summit Dry Sack vypadá podobně jako ten obal z Decathlonu, tak něco z toho vyzkouším.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Ulfhednar »

Mechanická ochrana neni. Tu (ideálně) zajišťuje kapsa batohu. Tvar je ok.
Óðinn á yðr alla
heh
Příspěvky: 33
Registrován: 27.11.2014 13:38

Re: Výběr batohu

Příspěvek od heh »

Kluci, porovnával tu někdo přímo Centurio 45l vs Savotta Jääkäri L?
Chtěl bych něco drobet většího než Centurio 45l, který mám s XL kapsami (2x15l) - tj. objem teoreticky 75l. Bohužel s kapsami je to už něšikovně široké.
Koukal jsem na Jääkäri L, ale jejich L kapsy jsou á 6l, tzn. celkově jsem objemově na stejno, možná malounko níž.

A když porovnávám udávané rozměry Centurio 45l vs Jääkäri L, tak mi kupodivu vychází Centurio drobet větší. Jak je to v reálu?
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Ulfhednar »

Měl jsem jsem Centurio a mám Jääkari M.
Pominu-li kvalitu a bytelnost (rozdílem třídy vede Savotta) tak mi to M nahradilo 45, ačkoliv u ní Savotta udává jen 22l. Obecně to měří nějak divně,ty bagly jsou reálně větší.
Pokud nemáte vatový dekový spacák neumím si představit, jak byste se u L s kapsami nevešel na cokoliv. To už je na přechod Grónska.
Óðinn á yðr alla
heh
Příspěvky: 33
Registrován: 27.11.2014 13:38

Re: Výběr batohu

Příspěvek od heh »

Asi to bude chtít omrknout to živě. Specifikace mě drobet překvapily....
Zelená na zimní Libavé s povinným materiálem je objemově náročnější a rád bych to měl komfortní :)
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Ulfhednar »

To chápu. Povinná výbava se umí pronést a nabrat na zbytečném objemu. Nesmíte mít ani vlastní spacák (v rozumné barvě)? Peří uspoří strašně moc.
Óðinn á yðr alla
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Cep »

Peří na akci AZ ? Fakt?
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Germanik1 »

Když nebude pršet.
Udělám co musím
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Cep »

Můžu ti slíbit, že týden nebude pršet. Spolehneš se na to? Nejsem meteorolog, ti ti to neslíbí, jen dají xy% naději, že ne.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Ulfhednar »

Nepatří to do tohoto vlákna, ale peří je dnes i ve srágorách relativně v pohodě. Nejenom lepší obaly, ale i úprava peří je dnes jinde. Zdaleka už není tak náchylné na vlhkost. Když se nabouchá do drysacku, může lejt celé dny a ponesete ho v suchu. Postavit si rozumně plachtu snad také není taková výzva. Předpokládám, že cvičení AZ nebude v bažinách Guadalcanalu. Hlaváčková zvládla s peřím fungovat tři měsíce v kuse v Karpatech. Já mám rekord pět opravdu HODNĚ dešťových dnů a peří jsem udržel.
Udržovat svůj prach a peří v suchu je základní dovednost gentlemana.
Óðinn á yðr alla
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Výběr batohu

Příspěvek od PeFi »

PeFi píše: 09.07.2020 19:46 Díky za recenzi na Deuter Guide 45+10, zrovna jsem po něm začal pokukovat na základě dobré zkušenosti s dvojící batohů Deuter Guide ve velikostech tuším 32 a 35+ - oba jsou super, akorát bych potřeboval aby měly tak 10 až 15 litrů navíc.
Deuter Guide 45+10 vyzkoušen vloni ve Skotsku a splnil moje očekávání.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Ulfhednar »

Dneska dorazil Maxpedition Falcon 3 jako nový EDC. Docela působivé zpracování a materiály, dosti pohodlné, ale budu muset nakoupit nějaké admin organizery na suchý zip, abych udržel batohovou entropii v přijatelných mezích. P
Óðinn á yðr alla
Odpovědět