Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Piston
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Piston »

Po pěti sezónách měním celodenní výletový batoh. Letošní coronavirová zima, kdy jsem byl kvůli zavřeným osvěžovnám nucený nosit větší množství oblečení a proviantu, ukázala, že můj Deuter Futura 32 není to pravé. Za sítku na zádech se sypal a studil sníh, boční kapsy jsou moc nízké - vypadávala z nich termoska (termosky). A na mokré hadry je zase extrémně praktická velká meshová kapsa na zádech batohu, kterou Futura nemá. Navíc je Futura jasně červená, což se ukázalo někde při vandru na Brdech poněkud diskvalifikující v očích pravověrných trampů :-)

Rozhoduju se mezi Gregory Zulu 35 a Osprey Talon 33, eventuálně mám v merku ještě Ortovox Traverse 30. Napadá vás ještě nějaký možný kandidát?
Atrop

Příspěvek od Atrop »

Já jednu dobu pokukoval po Gregory Stout 35. Přítelkyni jsem koupil Gregory Jade 33 což je dámská verze Zulu. Je to solidně udělaný batoh.
Piston

Příspěvek od Piston »

Vyzkoušel i Osprey, i Gregory, a vzal Osprey Talon 36. Prostě mi lépe seděl na zádech a i přes tabulkově obdobné rozměry jsem do něj byl nacpat více věcí, vzal jsem tam svoje přespávací propriety a v pohodě se tam vešly. Ovšem je třeba se naučit to tam dát, aby to sedělo.
Odpovědět