Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
heh
Příspěvky: 33
Registrován: 27.11.2014 13:38

Re: Výběr batohu

Příspěvek od heh »

@Ulfhednar, ano není to Guadalcanal, ano některá vlastní výbava je tolerována a dokonce doporučena a ano, na čundr bys normálně tak velkej bágl nepotřeboval, protože bys některé věci nedělal (netáhl na ně vybavení) nebo je dělal jinak (ale rozkaz je rozkaz).

Ad EDC - používal jsem 5let 5.11 COVRT18 a to i jako rangebag - tzn. místo ntb tam přišly pistole a 300-600 nábojů + 2x 1,5l pet atd.
Po vytržení úchytu spony na popruhu jsem přešel na novou verzi 5.11 Tactical Covrt18 2.0.
Molle mají oba uvnitř, zvenčí vypadají civilně. U staré verze kromě urvaného popruhu (šlo by spravit - povolilo šití) a po 5letech opotřebovaného vnitřního zátěru jinak vše drželo, včetně zipů.
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 175
Registrován: 23.05.2012 7:31

Re: Výběr batohu

Příspěvek od gannicus »

Ulfhednar píše: 05.10.2021 20:18 Dneska dorazil Maxpedition Falcon 3 jako nový EDC. Docela působivé zpracování a materiály, dosti pohodlné, ale budu muset nakoupit nějaké admin organizery na suchý zip, abych udržel batohovou entropii v přijatelných mezích. P
Já jsem měl několik let falcon2 a měl jsem s ním dva problémy - časem se rozpadly všechny trojnožky. Postupně jsem je vyměňoval z méně exponovaných míst, ale ulámaly se všechny. Druhá věc co mi vadila, že batoh nemá samonosný systém - když byl prázdný, resp s plným pořadačem, bortil se.

Jinak i po těch letech vypadá batoh jako nový. A to ho nešetřím - od EDC, přes výlety až po tahání na střelnici.

Čerstvě jsem teď pořídil batoh od first tactical v podobné cenové relaci, tak uvidíme jak si povede po několika letech EDC.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 273
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Apokalyptik »

Aký First Tactical máš? A farbu?
Tiež po batohu tejto značky pokukujem.
Majiteľ a vývojár sú tí istí ľudia, čo vyvíjali batohy 5.11 a tieto sú ešte premakanejšie.
Hlavne majú na chrbte sieťku, ktorá saje pot namiesto nylonu.

A ešte sa mi páči, že na rozdiel od Maxpeditionu a 5.11 je veľká hlavná komora a na boku má 1 dňový batoh rady Specialist 4 stĺpce molle. Ospevovaný M. Gyrfalcon má 2 stĺpce, čo dosť limituje možnosti jeho rozšírenia.

Jedinú výtku na FT, čo som našiel na zahraničných fórach je, že vybledne farba.
Liqid
Příspěvky: 288
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Liqid »

Mně se na EDC osvědčil obyč batoh Loap, preferuji strategii šedé myši a taktické batohy jsou celkem nápadné, ty preferuji na tripy do lesa, nebo někam, kde potřebuji více vybavení.
Odpovědět