Survival schránka

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Matěj

Re: Survival schránka

Příspěvek od Matěj »

Do hrobu si sice nevezmu nic, ale aspoň trošku potomky zabezpečit by mělo být povinností každého rodiče. :)
Tomáš

Příspěvek od Tomáš »

Matěj píše:Do hrobu si sice nevezmu nic, ale aspoň trošku potomky zabezpečit by mělo být povinností každého rodiče. :)
Souhlas

Zatím také žádnou nemám, ale mám v plánu vybudovat tak 3 v okolí, každou v jiném směru od dědiny, kdyby se "někam šlo"
Eli
Pohlaví: muž

Příspěvek od Eli »

Nazdar. :hi
Možno z časti mimo tému, ale nechcel som zakladať nové vlákno. Mám 26 r., za mesiac budem otec a mám taký nápad. Manželku zaveziem do pôrodnice, keď sa vrátim od pôrodu a skôr než to zapijem s chalanmi, plánujem isť prespať do lesa s tým, že tam zakopem mŕtvu schránku, ktorá bude ako dar (k 18. narodeninám, promóciam, svadbe... ešte neviem k čomu) pre syna. Chcem ho viesť k prírode, k vzťahu k nej a tak podobne... a aj k tomu aby bol na hocičo v neistom svete pripravený. Toto by ale nebolo o príprave ale skôr o darčeku (ak by som ja dostal niečo podobné od svojho otca, potešilo by ma to). :nod Možno by som mu nahral nejaký odkaz v ten večer, nejakým spôsobom by som ho zachoval aj zo súradnicami, resp. orientačnými bodmi umiestnenia schránky. Ak by sa mi niečo stalo, tak info k tomu by som mal vo svojích veciach (dokumenty a podobne... kde teraz nikto nechodí), ktoré by sa skôr či neskôr našli... alebo keď bude starší nastavím mu automatické zaslanie mailu s informáciami na určitý čas a deň.

Do schránky chcem umiestniť rôzne veci buď zakúpené alebo z prebytočnej výbavy:
- pončo, kresadlo, hrnček, 10 m paracord, paracord náramok s kresadlom, magnéziové tyčinky (ku kresadlu) hrnček, kapsa cez rameno, sviečky, titánová kapsula zo zápalkami, malé bavlnené vrecko, ľanové vrece, kniha...

- pre zaujímavosť, že čo to spraví za 20-25 rokov ešte: fľaša domácej pálenky, domáci med, cukor, soľ, instantná káva...

- možno prihodím nejaký nôž, oblečenie, ruksak...

Myšlienka vznikla z toho, že mnoho ľudí zakopáva demižón domácej pálenky na dvore a vykope sa až keď sa dieťa vydáva/žení. Chcel som to trochu vylepšiť. :chuckle

Prispejem ešte k téme. Do čoho ale umiestniť tieto veci? Riešilo sa tu mnoho nádob, rúr a podobne. Ja pôjdem do plastovej kanvy (20 litrov, šírka hrdla 15 cm... viď. obrázok). Závit ešte pred zatvorením namažem technickou vazelínou, po zatvorení prehodím cez nádobu igelit a obsypem jemnou zeminou. Zakopať by som to chcel aspoň do 1 m hĺbky, v lokalite kde sa nepredpokladá v najbližších rokoch obnovná ťažba a teda prejazd ťažkých mechanizmov (riziko vzniku koľají a pod.). Budú tam aj kovové veci, tak aj kvôli detektorom...

Tak som sa len chcel podeliť o svoje úmysly. :hi
Screenshot_20210705-141945_Chrome.jpg
„Nepršalo, keď Noe postavil archu .“ - Howard Ruff
Bill Masen
Editor

Příspěvek od Bill Masen »

Zakopej demižon se vzkazem a na ostatní se vykašli. Dostat nový nůž, který táta před dvaceti lety zakopal je nulová přidaná hodnota. Dostat nůž, který táta dvacet let používal, to je svátost.
Strašlivoskopický

Příspěvek od Strašlivoskopický »

Zakopej demizon se slivovici :)
skafloc

Příspěvek od skafloc »

Bill Masen: “ Dostat nový nůž, který táta před dvaceti lety zakopal je nulová přidaná hodnota”

Naopak si myslím, že dostat nový nůž, který táta před 20 lety zakopal, bude mít tu obrovskou hodnotu v tom, že za 20 let už možná žádné pořádné nože volně koupit ani nebude možné..
S ohledem na to bych volil takový typ, u kterého to hrozí nejvíce, buď tedy nějaký poloautomat, nebo něco jako pořádný “zálesák”.
Sovy nejsou, čím se zdají být..
Trace

Příspěvek od Trace »

Schránka SURVIVOR Ammo Can MTM (https://alliancze.cz/produkt/survivor-a ... mtm-cerny/) naprosto propadla v testu ponoření ve vodě https://www.youtube.com/watch?v=G0dTeSr-Czs - prostě do ní jako do jediné nateklo a znehodnotilo obsah
Serža
VIP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Serža »

já používám ty MTM DryBoxy (mám několik velikostí) a zatím teda spokojenost
jen jsem je nezahrabával, ale zmokly fest
hlavně v tom tahám elektroniku aby se nerozbila...ale dobrý i na příruční várku munice
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět