Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
heh
Příspěvky: 33
Registrován: 27.11.2014 13:38

Re: Výběr batohu

Příspěvek od heh »

@Ulfhednar, ano není to Guadalcanal, ano některá vlastní výbava je tolerována a dokonce doporučena a ano, na čundr bys normálně tak velkej bágl nepotřeboval, protože bys některé věci nedělal (netáhl na ně vybavení) nebo je dělal jinak (ale rozkaz je rozkaz).

Ad EDC - používal jsem 5let 5.11 COVRT18 a to i jako rangebag - tzn. místo ntb tam přišly pistole a 300-600 nábojů + 2x 1,5l pet atd.
Po vytržení úchytu spony na popruhu jsem přešel na novou verzi 5.11 Tactical Covrt18 2.0.
Molle mají oba uvnitř, zvenčí vypadají civilně. U staré verze kromě urvaného popruhu (šlo by spravit - povolilo šití) a po 5letech opotřebovaného vnitřního zátěru jinak vše drželo, včetně zipů.
Uživatelský avatar
gannicus
Příspěvky: 226
Registrován: 23.05.2012 7:31

Re: Výběr batohu

Příspěvek od gannicus »

Ulfhednar píše: 05.10.2021 20:18 Dneska dorazil Maxpedition Falcon 3 jako nový EDC. Docela působivé zpracování a materiály, dosti pohodlné, ale budu muset nakoupit nějaké admin organizery na suchý zip, abych udržel batohovou entropii v přijatelných mezích. P
Já jsem měl několik let falcon2 a měl jsem s ním dva problémy - časem se rozpadly všechny trojnožky. Postupně jsem je vyměňoval z méně exponovaných míst, ale ulámaly se všechny. Druhá věc co mi vadila, že batoh nemá samonosný systém - když byl prázdný, resp s plným pořadačem, bortil se.

Jinak i po těch letech vypadá batoh jako nový. A to ho nešetřím - od EDC, přes výlety až po tahání na střelnici.

Čerstvě jsem teď pořídil batoh od first tactical v podobné cenové relaci, tak uvidíme jak si povede po několika letech EDC.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 279
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Apokalyptik »

Aký First Tactical máš? A farbu?
Tiež po batohu tejto značky pokukujem.
Majiteľ a vývojár sú tí istí ľudia, čo vyvíjali batohy 5.11 a tieto sú ešte premakanejšie.
Hlavne majú na chrbte sieťku, ktorá saje pot namiesto nylonu.

A ešte sa mi páči, že na rozdiel od Maxpeditionu a 5.11 je veľká hlavná komora a na boku má 1 dňový batoh rady Specialist 4 stĺpce molle. Ospevovaný M. Gyrfalcon má 2 stĺpce, čo dosť limituje možnosti jeho rozšírenia.

Jedinú výtku na FT, čo som našiel na zahraničných fórach je, že vybledne farba.
Liqid
Příspěvky: 572
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Liqid »

Mně se na EDC osvědčil obyč batoh Loap, preferuji strategii šedé myši a taktické batohy jsou celkem nápadné, ty preferuji na tripy do lesa, nebo někam, kde potřebuji více vybavení.
Stenny
VIP
Příspěvky: 699
Registrován: 12.05.2012 12:22

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Stenny »

Nastal čas zase napsat něco k tomu, jak se drží Wisport Reindeer :)
V létě mi dělal společnost při cca 500km treku ve Skandinávii. Zničil jsem tam hůlky i boty, prodíral se větvemi, párkrát se svezl zády po kamení... Reindeer přežil všechno bez ztráty kytičky, jen na odřených plastových přezkách je vidět, že leccos zažil. V mezičase jsem ho na jedné akci při plazení v pískovcovém terénu tahal několik stovek metrů na laně za sebou po "brusném kameni". Pořád klid a pohoda. Všechno drží, jak má, a pohodlí je na jedničku i po těch letech používání.
Ano, začíná mi občas vadit, že můj prázdný batoh váží asi tak stejně, jako stan, spacák a karimatka dohromady. Ano, na některé akce začínám hledat batoh, který by vážil pod 1,5 kg, protože občas každé deko navíc bolí. Ale to pohodlí, to pohodlí! Jsem Reindeerem hodně zhýčkaný ohledně toho, jaký má být pocit z batohu, do kterého naložím 15 kg a hodím ho na záda. Takže hledám, ale podobně pohodlný batoh s dobře rozmístěnými kapsami nenacházím. Dost možná nenajdu... a zatím to vypadá, že Reindeera asi odkážu vnukům :) .
Uživatelský avatar
Émile Durkheim
Příspěvky: 29
Registrován: 07.11.2018 5:52

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Émile Durkheim »

Co říkáte na tohle ? Prometheus All Terrain Pack ... IPX7, tedy plně vodotěsný batoh <3

https://prometheusdesignwerx.com/collec ... 2076725334
Prometheus-Design-Werx-All-Terrain-Bags-10.jpg
Despite what your momma told you, violence does solve problems ...
Odpovědět