Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Stenny
VIP
Příspěvky: 732
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Stenny »

PetrNO: Na podobné zadání používám Helikon Foxtrot Mk2. Vyměnil jsem popruhy (byly pro mě málo polstrované), ale jinak jsem ho nechal, jak je. Pokud potřebuješ víc prostoru, tak se dá na popruhy dozadu přidat ještě nějaká zádová sumka, případně taky dvě boční na MOLLE panely opasku.
Váha se krásně rozkládá na boky a ramena, jsem pohyblivější než s jakýmkoliv batohem a nikde nic nepřekáží.
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Výběr batohu

Příspěvek od PetrNO »

díky, tam mě trošku odrazuje to řemení - strojení a sundavání kdž budu chtít třeba jet domů.. zatím zkusím nějaký vyztužený pásek a 2-4 pouche/odchazováky... čekám co dojde z ali..
něco tohodle typu..
https://www.aliexpress.com/item/1005005 ... ry_from%3A
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1487
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Výběr batohu

Příspěvek od DanBlack »

"Katování kostů" v praxi...
Loni jsem koupil v Decathlonu batoh NH 100 Arpenaz 30 l, letos jsem ho vzal i ženě a pěkně ho osekali. :cry:

Šedý vpravo je model '23 a modrý vlevo model '24
Novější nemá na levé přední straně poutka na trekové hole, zmizely dva popruhy na spodní straně a bederák nejde zastrčit do kapsy pod polstrováním. To je taky jiné, místo celé plochy jsou jen dva pruhy.
Ostatní už jsou jen kosmetické změny (jinak šité popruhy, horní poutko není přeložené, etc.)
.
20240712_154504.jpg
20240712_154536.jpg
Pořád to je za 499,- solidní batoh, ale tahle změna mě docela nakrkla.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 327
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od RedneckBear »

Stenny píše: 21.02.2023 13:45 Tommy: Mrknul bych se na Wisport Reindeer 75l. Už ho s sebou tahám dost let a dostal hodně zabrat, ale užitkově je jak nový. A je velmi pohodlný.
Cena v multicamu je myslím kolem 7k, na allegro.pl možná i o dost méně.

Případně o deset litrů a spoustu MOLLE více má Wisport Raccoon, který je jinak stavbou velmi podobný Reindeeru.
Zdravím, opakovaně tu mluvíš o Reindeeru 75 a tady v příspěvku jsi zmiňoval i Raccoon, tak bych na tebe měl prosím dotaz. :)

Chtěl bych batoh kolem cca 50 litrů, naprostou prioritu má pohodlný zádový systém. Po dlouhém výběru, kdy jsem posuzoval různé značky ... se rozhoduji mezi Raccoon 45 a Reindeer 75 (s tím, že bych sundal ty postranní kapsy, tj. předpokládám reálnou velikost 75-2*9=57 litrů).

Jednak by mě zajímalo, jestli mám ten objem u Reindeeru správně. A jednak, jestli máš nějaké zkušenosti i s Raccoonem, jestli třeba má lepší zádový systém (z některých popisů na webu mi to tak připadne, ale narážím na protichůdné info).

PS: Samozřejmě mě zajímá názor i kohokoli dalšího.
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4382
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Výběr batohu

Příspěvek od bivoj »

DanBlack píše: 13.07.2024 18:29 "Katování kostů" v praxi...
Loni jsem koupil v Decathlonu batoh NH 100 Arpenaz 30 l, letos jsem ho vzal i ženě a pěkně ho osekali. :cry:
Jo, tohle mě na Decathlonu strašně sere. Oblíbil jsem si tam jedny levné kraťasy, vždy jsem si na letní sezónu jedny koupil. No a letos je ten samý model najednou bez zadní kapsy. Vzhledem k tomu, že tam nosím peněženku, tak je pro mě naprosto k ničemu. Naštěstí jsem to zjistil ještě před nákupem, ale nasralo mě to neskutečně...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Stenny
VIP
Příspěvky: 732
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Stenny »

RedneckBear: Když z 75l Reindeeru sundáš boční kapsy, nacpeš do něj 50-60l, ano. Neměřil jsem to, ale vím, jaký objem má jaká sestava výstroje, a tohle sedí.
Na zádech jsem (krátce) měl ten 85l Raccoon. Připadal mi trochu polstrovanější než můj Reindeer, ale taky byl o hodně novější - polstrování na Reindeeru mám už trochu vymačkané. Nedokážu říct, jestli bych poznal rozdíl, kdyby byly oba nové.
Pokud jsi vysoký, tak si 45l Raccon vyzkoušej na záda, jestli bude dost dlouhý - nikdy jsem neviděl batoh pod 50l, který bych na svoje záda dokázal nastavit, protože jsou logicky krátké, takže buď nedokážu stabilizovat vršek, nebo se mi bederák dost neopírá o pánev.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 327
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od RedneckBear »

Diky za odpoved!
A jak jsi vysoky? Mam 189 cm ... nevim, jestli uz je to prilis. :rofl
The Emperor protects ...
Stenny
VIP
Příspěvky: 732
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Stenny »

Mám o pár čísel víc, ale při výšce kolem 190cm bych už určitě tuhle velikost batohu zkoušel naloženou na záda.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 327
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od RedneckBear »

Oukej, diky za radu! :)
Kouknu se, jestli muzu Raccoona 45 nekde vyzkouset, popr. si ho objednam a kdyztak vratim ... ale kdyz nad tim tak premyslim, tak mozna pujdu rovnou do toho Reindeeru 75. :D
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4526
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

co Savotta? 60l a kvalita řekl bych výjimečná...
https://www.vintagewear.cz/batoh-savott ... l-olivovy/
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět