Felix5 EDC

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Felix5 EDC

Příspěvek od felix5 »

RE Prim : nad brejlema sem taky hodně přemejšlel . když už ,tak bych rád nějaký s balistickou odolností který by šli nosit i jako sluneční. nejvíc mi do oka padli jedny polarizační od 5.11 jen mi je dost blbý vyhodit několik tisíc za brejle co si dopředu nemůžu vyzkoušet . to s tim makem by mě taky zajímalo
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: Felix5 EDC

Příspěvek od Prim »

Zrovna u neceho, co Ti musi sedet dobre na obliceji Te docela chapu ;) Ale za tyhle prachy by musely byt asi ze zlata, abych o nich uvazoval...
Prijde mi, ze treba ESS Ice 3 nabizi vetsi variabilitu za mensi peniz (i tak je to ranec).
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Felix5 EDC

Příspěvek od Fabulous »

ESS jsou proveřené, testované a válečným nasazením vyzkoušené brýle. Firmu 5.11 mám rád, ale v tomto případě bych volil ESS.
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Felix5 EDC

Příspěvek od scorpio »

Taky doporučuju ESS ICE, nosím je i do civilu, perfektní tvar, v létě není problém se s nima i koupat :rock
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Felix5 EDC

Příspěvek od felix5 »

tak mám tu ess crossbow co používám na střelnici ale přeci jen bych nějakej "civilnější" tvar a hlavně polarizační . jakmile maj pevný stínění budeš je furt sundavat = sedat na ně ,ztrácet je a sundaný sou ti k ničemu.
Lunochod
Příspěvky: 78
Registrován: 27.08.2012 3:11

Re: Felix5 EDC

Příspěvek od Lunochod »

ESS ICE mám také, jedná se o perfektní brýle ale bohužel nejsou tvarově vhodné na malé/úzké obličeje. Určitě by bylo vhodné si je někde vyzkoušet jak budou sedět. Nosit se samozřejmě dají i tak ale nevypadá to zrovna nejlépe.
Do civilu bych z nabídky ESS volil model "5B" -> http://www.esseyepro.com/5B-Black-Frame ... #_overview -> balistické, polarizační a relativně "civil-look" brýle. Případně další zajímavé "civilní" modely od ESS jsou: CDI, Flyby, Recon, Fusion ...
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Felix5 EDC

Příspěvek od Apokalyptik »

Brýle som nezmienil kvôli Makarovu. Skrátka pri strieľaní sú brýle nevyhnutnsťou. Potvrdí každý, kto už dostal črepinou z odrazenej strely (pri streľbe na plechy bežné).
Ale okuliare sú všeobecne jeden z najdôležitejších EDC predmetov. Stačí poryv vetra s tochou prachu .... a bez brýlí môžeš na strieľanie zabudnúť. Jedine metódou Stíví Wonder :ugeek:

Nemusí to byť predražený model so zaručenou balistickou ochranou. To sú marketingové kecy :finger
Akékoľvek športové brýle z polykarbonátu sú plne postačujúce svojou mierou ochrany aj dizajnom a sú za 20 - 30 evri.
Kto inak nedá, môže machrovať v Oakley za 2 stovky. Ale ich top klient L. Armstrong už rapídne vyšiel z módy. :(
FMJ
VIP
Příspěvky: 807
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Felix5 EDC

Příspěvek od FMJ »

K těm brýlím, zkus ESS ICE NARO. Jsou pro lidi s úzkým obličejem. Prý se vyráběli především pro zákazníky z Asie na základě jejich požadavků o užší profil...
Odpovědět