Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Reno »

Pro účely turistiky (aktivního pohybu v terénu) se mi za ty roky nejvíce osvědčily batohy se zádovým systémem jako je například tohle nebo tohle. Batoh se o tělo opírá pouze v oblasti beder (měkkou dýchající výstelkou) a v ramenou. Zádovou část tvoří síťka, přičemž mezi ní a pláštěm batohu je cca 1 cm mezera. Je to pohodlné a nádherně vzdušné, zatím jsem nenarazil na řešení, které by to překonalo. A že jsem batohů vyzkoušel celkem dost. Aktuálně sháním za letitý dosluhující batoh novou náhradu o velikosti okolo 30 l v nějaké s přírodou splývající barvě (khaki, coyote, olive, případně alespoň šedý). Problém je, že ať hledám jak hledám, tak když to má vyhovující barvu, tak jsou záda nic moc a když zase vyhovuje konstrukce zad, vyrábí se to akorát tak v červené, žluté, nebo bledě modré barvě s reflexními prvky... :( Nenarazili jste někdo na batoh, který by splňoval obojí?
peteres
Příspěvky: 267
Registrován: 13.06.2011 10:06

Re: Výběr batohu

Příspěvek od peteres »

Tenhle typ zádového systému mám na batohu Deuter. Koukni na jejich produkci, dělají i decentní černo-šedé barevné kombinace.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Reccol »

Třeba řada Exos od Osprey.
Reno
Příspěvky: 398
Registrován: 04.12.2012 18:12
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Reno »

Díky moc za informace. :) Co se týče batohů Deuter, to černo - šedé barevné provedení sice nenápadné je, přesto ho však za s přírodou splývající moc nepovažuji. Batoh Osprey Exos 34 je konstrukčně OK a i to provedení v šedé barvě dřevěného uhlí (charcoal) v kombinaci s několika prvky v barvě "jungle green" vypadá celkem dobře... :yes S podobným odvětráváním zad jsem ještě našel batoh Patrol Pack Vent značky Tasmanian Tiger, který se vyrábí vyloženě v přírodních barvách (olivová, khaki, písková) a navíc je opatřen páskami systému MOLLE. To bude dilema... Nějaké další typy?
Arcanus
Příspěvky: 6
Registrován: 17.12.2012 18:15

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Arcanus »

priatelia,
mam na vas prosbu o radu. uvazujem o batohu covrt18 od 5.11, chcem nahradit doterajsiu tasku na nosenie NB, v ktorej sa mi vala kopa dalsich veci a na tomto batohu ma zaujalo ze umoznuje zaroven skryte nosenie zbrane, takze ked idem z prace na strelnicu tak sa nemusim trmacat s NB taskou a zaroven kapsou od Falca. Covrt18 zaroven nevyzera tak military, takze nebudi moc pozoronst, teda aspon dufam ze nebude.

mate niekto s tymto batohom skusenost?

neviem ci sa smie sem len tak hodit linka na vyrobcu, keby nie, prosim zmazte ju: http://www.511tactical.com/All-Products ... kpack.html
cervik

Re: Výběr batohu

Příspěvek od cervik »

Koukněte na baťohy firmy Xxxxxxxxx - je to česká firma spolupracující s armádními složkami.
Nějaké recenze zde: reklamu.ne - tady se ovšem testuje 1.generace, na trhu je už druhá.

Web: reklamu.ne

Trvaly ban. Komerce. Fab
Medař
Příspěvky: 71
Registrován: 02.01.2013 22:19

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Medař »

Mám dotaz.Nedávno jsem viděl rakouský armádní batoh cca 60-70l.Není to takový ten klasický rakušák,který všichni známe,ale kvalitní batoh zřejmě pro nějáké speciální jednotky.Máte někdo s ním nějáké zkušenosti?
PS:omlouvám se za strohý popis batohu.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr batohu

Příspěvek od štaflík »

Tak mi dorazil Tacticalpro 45II. Zatím jsem ho ještě nemohl otestovat, takže jen první dojmy z výletu s poloprázdným batohem:
Positiva:
-batoh se mi fakt líbí :D
-je hodně čistě ušitý, nic z toho neleze, nic se nikde netřepí
-má naprosto luxusní popruhy a bederák, pohodlnější bágl jsem na svých zmlsaných zádech neměl, i když uvidí se, jak to bude s 25kg a 40km
-dost se do něj vejde, dá se dost vyrolovat a povolit (+plánuji boční kapsy - dal by se pak dostat na nějakých 75l+)
-po poutahování všeho možného je celkem kompaktní
-materiál vypadá hodně pevně (original Cordura)
-všechny popruhy jsou dost dlouhé, takže ani sošný chlap s balistikou by neměl mít problém
-oboustranné utahování bederáku, ten je navíc také opatřen PALS vazbou
-přes rolování komínu se pod víkem dává zajišťovací a utahovací popruh
-rychlý odhoz (hodí se i při unavených a zpocených zádech a těžkém báglu)
-vejde se do něj Kosa, na kompenzátor stačí ponožka :D
-maskování i v IR
-obchod komunikoval a fungoval velmi dobře

Negativa:
-vychytávky na krocení volných konců popruhů (sucháče a plastové turnikety) jsou z nepochopitelných důvodů jen na části popruhů. Dá se to pořešit 1000 a jedním způsoby, ńavíc prý půjdou dokoupit, ale proč to rovnou nedají všude? Jde o pár Kč. :head
-batoh má hodně vychytávek a štelování - hodilo by se nějaké how-to (prý se chystá video)
-zipy jdou ztuha a není jasný jejich výrobce (YKK to není). Na druhou stranu vypadají celkem robustně a jsou vždy jištěny popruhy (tak snad poslední EDIT - výrobce na stránkách tvrdí, že je to YKK, nicméně nikde na zipech to psané není. Tak nevím)
-ztuha jde i utahování límce pod víkem a vnitřní přepážka - věřím, že je to tím, že byla preferována pevnost a odolnost před ovládání dámičkou s dlouhými nehty
-boční kapsy (na flašku) by mohly být o jednu řadu PALS vyšší a měly by mít odtokový otvůrek
-víko by mělo být větší, aby dobře překrývalo i opravdu narvaný batoh a zároveň se do něj dalo něco ještě nacpat.

Můj celkový první dojem: velmi pohodlný, pevný a dobře ušitý bágl s extrémní variabilitou. Dost mrzí některé detaily (chybějící krotiče) i věci, které mohly být vymyšleny lépe (větší víko, kapsy). Řekl bych, že jeho cena velmi dobře odpovídá kvalitě a hodnotě (pokud se nějak nepodělá). Prostě batoh vyšší střední třídy, který by měl snést profesionální použití a zátěž, skvěle se nosí a potřebuje ještě trochu vývoje, aby šel označit za dokonalý. Jinak mě zaujalo (to není fičurka tohoto batohu), že Fallkniven F1 v kydexu přesně a pevně sedí v PALS vazbě. Poutkem na pásek protáhnout nějaký popruh a zbytek pouzdra zastrčit pod dvě řady vazby. Drží, sedí a pasuje naprosto dokonale. Asi to Švéédi udělali záměrne.

doplněn odkaz na batoh, jinak díky za recenzi - pepe

Nechtěl jsem dávat link, aby to nesmrdělo reklamou. Recenzi udělám, až mu dám zabrat. Tohle je quick review ;)
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr batohu

Příspěvek od goral »

Medař píše:Mám dotaz.Nedávno jsem viděl rakouský armádní batoh cca 60-70l.Není to takový ten klasický rakušák,který všichni známe,ale kvalitní batoh zřejmě pro nějáké speciální jednotky.Máte někdo s ním nějáké zkušenosti?
PS:omlouvám se za strohý popis batohu.
http://www.ebay.de/itm/osterr-Bundeshee ... 2ec6b530a1

?



STAFLIK: vyrobce zcela jiste tvrdi kde co, ale pokud tam neni razeni, YKK to neni. YKK obcas dela pro vetsi vyrobce napriklad jejich zipy (na posuvce je logo), ale na jezdci je vzdy razeni.
kusna
Příspěvky: 175
Registrován: 16.01.2013 16:06

Re: Výběr batohu

Příspěvek od kusna »

Zdravím rozpadlíky,tak jsem měl už čas pořádně otestovat ILBE a čekal jsem tedy více.Nosný systém batohu je super,až na tzv"odhazováky",které při nošení bez vesty vcelku tlačí do hrudníku a po třídenním nošení jsou prsa kvalitně otlačená...nehledě na to,že odhazováky neustále vrzají,skřípou atd.
Asi mne nemine menší úprava popruhů a přešití na klasický systém,jako u civilních batohů.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr batohu

Příspěvek od štaflík »

Projel jsem nějaká fora (v polštině je to docela sranda) a Wisport na žádném svém batohu (ať už military či turistickém) nemá zipy s nápisy YKK. Nicméně výrobce tvrdí, že tam jsou. Na polských forech se nad tím také pozastavují, ale problém se s nekvalitními zipy u Wisportu jsem nikde nenašel.
Vzhledem k tomu, že Wisport YKK a ITW Nexus propaguje na svých stránkách a vzhledem k tomu, že YKK mohutně řeší používání svého loga (http://www.ykkfastening.com/terms.html nebo http://www.ykkfastening.com/brand/counterfeit.html), řekl bych, že by si tak velký výrobce jako Wisport, navíc působící v rámci EU, nedovolil používat logo YKK, aniž by to měl s nimi pořešené a bral jejich výrobky. Uvidím, co batoh vydrží. Na staré Humi bundě (ještě z dob, kdy Humi šili vše v ČR) to byly YKK zipy, co se mi rozpadlo jako první - pravda po mnoha letech.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr batohu

Příspěvek od goral »

Zrovna u polaku bych se takovym smelinam nedivil. To je jak s Gemmou ktera tvrdi ze sije z cordury, ykk, nexusu a pak se clovek nestaci divit.
Pokud tam neni razeni, neni to YKK - bez vyjimky.
Zbezne jsem to proletl a na batozich maji treba YKK spony (takove ty pruvlecky co maji nemci, nebo byvaly na MNS), nebo aspon jejich kopie. Kazdopadne pri cenach YKK zipu a to i velkoobchodnich silne pochybuji nad tim, ze je tam davaji.

Namatkou batoh Tactical 20 II - tam jsou dva velke zipy a jeden mensi. Nemam aktualni ceniky, ale driv jsem ceny zjistoval. Zcela jiste pouzivaji zipy navinute na kotoucich a to se u YKK bavime o cene zhruba 150-200 korun za metr. U neznackovych je to kolem 50 kc. Takze jen zipy na tak malem batohu, ktery nebude mit vyrobni cenu vyssi jak 700kc musi stat zipy polovinu. Batoh takoveto konstrukce musi na kvalitnim materialu stat hrube pres onech 700kc. Plus kopa prace.
Neboli netvrdim, ze Miwo neni nizssi stredni trida, po materialove strance je kousek na Warriorem, ale vcelku mi vadi, kdyz si firmy (a predevsim jejich lokalni distributor) hrajou na neco co nejsou. Prostymi pocty proste nemuz tahle firma delat tak kvalitne, jak tvrdi.
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 544
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Rase »

Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr batohu

Příspěvek od goral »

Pekny, neznal jsem!
Akorat jsou bez bederaku, ktery je dost dulezity. Plus ten bederak je dle meho nazoru dost unikat, protoze je oddelavatelny a propojitelny s remenim. Ano, ALP to ma taky, ale tady to co jsme mel moznost videt i funguje
KAHA1
Příspěvky: 26
Registrován: 13.08.2013 20:02

Re: Výběr batohu

Příspěvek od KAHA1 »

Batoh jsem nijak nevybíral,pro sebe i rodinu mám komplet vojenské vybavení.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Výběr batohu

Příspěvek od marish »

Ze které války?
KAHA1
Příspěvky: 26
Registrován: 13.08.2013 20:02

Re: Výběr batohu

Příspěvek od KAHA1 »

WW I.
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Atrop »

Hello

Nemáte někdo zkušenost se značkou Karrimor? Konkrétně teda s divizi Karrimor SF , která dělá vojensky vyhlížející bagly.
Docela se mi zamlouvá batoh Predator 30 lighweight day pack. Solidně vyhlížející batoh, kompaktní s molle vazbou, takže se každý může ověsit kapsičkama podle libosti 8-)
To co mě zaráží je ale cena do 2500,- podle který soudím ze to bude nejspíš číňan tak mě zajímá jak je na tom s kvalitou materiálů.
Medař
Příspěvky: 71
Registrován: 02.01.2013 22:19

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Medař »

To Goral:ano je to on.Zajímalo by mě,zda s ním má někdo zkušenosti?
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Max »

Ty batohy se vyrábí v ČR. Výrobce je má na stránkách včetně bederáku, ale nevím jestli je prodává maloodběratelům a jaká může být cena.
http://www.redo.cz/bojovy-ruksak-s-odha ... temem-40l/
Odpovědět