Re: Patrixon EDC+KPZ

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Patrixon EDC+KPZ

Příspěvek od Tommy »

To já bych ho tam dal. Nezabere moc místa a když ho to "chytne" na výletě, nebo dovče, kdykoli. Tak přece nebude někde hledat a pálit dřívka. To jen v nouzi
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Patrixon EDC+KPZ

Příspěvek od tygrsdrakem »

Tedy musím říct, že tahle KPZ je opravdu pozoruhodný počin. Mám něco podobného, ale pilka na železo mě nenapadla. Uhlí doporučuju taky, mám tam dvě tablety. Ono, když mě chytne sr...a třeba ve vlaku z Vídně do Prahy, tak těžko budu někde na hajzlíku pálit klacíky...

A přihodím jeden tip: Ve své KPZ (rovněž typ "krabička od Energitu") mám na víčku z vnitřní strany nalepený seznam důležitých telefonních čísel (mobily rodiny, nejbližších spolupracovníků a outdoorových přátel). Když vám někde v terénu chcípne baterka v mobilu a budete nutně potřebovat někomu zavolat, bude dosti pravděpodobně daleko větší problém sehnat na dotyčného číslo, než splašit někde funkční telefon - o budce nemluvě.
-pp-
Příspěvky: 27
Registrován: 04.03.2013 20:15
Bydliště: Jihlava

Re: Patrixon EDC+KPZ

Příspěvek od -pp- »

Dvě tablety uhlí je hodně málo. max. jedna dávka... pokud to máš na sobě vyzkoušené Ok ale pro většinu lidí by to bylo jen placebo. Místo pilky na železo zkuste někdy jehlový pilník s trojúhelníkovým průřezem a zbroušený do špičky. Na nekalený vysáč to stačí taky a přibude nástroj šídlo a pilník.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Patrixon EDC+KPZ

Příspěvek od kregan »

Pokud to má bejt něco na "nouzový dojetí" tak spíš prášky na způsob Imódia, který zastavěj peristaltiku střev. Na "léčbu" to chce tablet daleko víc. Pokud jde o nouzovku, vzal bych driják Ercefuril.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Patrixon EDC+KPZ

Příspěvek od Terminated Account »

Jenomže tu peristaltiku ti musí pak někdo nastartovat. Není to žádná legrace.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Patrixon EDC+KPZ

Příspěvek od kregan »

Zrovna nedávno sem zažil příjemnej večer v křečích na pohotovosti po podobnym prostředku. Nicméně dřív nebo později se peristaltika rozjede sama po odeznění účinků léku. Taky na to maj vliv i další faktory. Když to člověka chytne třeba v dálkovym autobuse bez záchodů s maďarskym řidičem má Imodium cenu zlata.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Patrixon EDC+KPZ

Příspěvek od the.marek »

Nebo Reasec na předpis. Doktor mi říkal, že uhlí, imodia, endiaron a jim podobná zabírají třeba až po několika hodinách a musí se jich sníst vícero najednou. Reasec je úplně mini pilulka a zabírá do 20ti minut max. pro případ autobusu a maďarského řidiče ideální záležitost ;-) :-D
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Patrixon EDC+KPZ

Příspěvek od Terminated Account »

Jsme tady ot, ale dá se na to velmi snadno umřít.
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Patrixon EDC+KPZ

Příspěvek od Reiser »

Ercefuryl je na předpis a používá se při infekčních průjmech. Rozhodně ne na běžnou sr*čku.. Možná je to trochu OT na druhou stranu je to k obsahu EDC a podle mě je to zásadnější informace, než to jestli mám v EDC spínací špendlík nebo drátěnou pilku.. (to není v žádném případě myšleno jako narážka na tuhle EDC, která je podle mě opravdu dobrá)
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Patrixon EDC+KPZ

Příspěvek od tygrsdrakem »

-pp- píše:Dvě tablety uhlí je hodně málo. max. jedna dávka... pokud to máš na sobě vyzkoušené Ok ale pro většinu lidí by to bylo jen placebo. Místo pilky na železo zkuste někdy jehlový pilník s trojúhelníkovým průřezem a zbroušený do špičky. Na nekalený vysáč to stačí taky a přibude nástroj šídlo a pilník.
Mám to na sobě vyzkoušené a na nouzové dojetí to mě osobně při běžném průseru opravdu stačí. Samozřejmě kromě KPZ počítám i s větším balením v EDC packu (v batohu nebo na opasku), kde je zásoba vydatnější. KPZ beru jako opravdu nouzovku, kterou můžu mít při sobě 24/7, i v kapse obleku.
Odpovědět