Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Carlito
Příspěvky: 46
Registrován: 25.03.2011 19:09

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Carlito »

Tak mi to nedalo a omlouvám se, jestli tady tím otravuju (když tak to smažte), ale snad to pomůže i jiným při výběru nějakého batohu.

Zjistil jsem, že ty ramenní popruhy jsou přišité jednak jen pár stehy a nebyl problém to velice snadno odpárat, a jednak i na blbém místě, protože se těžiště batohu posouvalo dál od zad. Nechápu to, protože v místě kde je to kvalitně vyztužené podšívkou a zpevněné nýty je oko (jak je karabina) a tam by to bylo ideální.

Buď to je to naprostý šmejd, což se mi nechce věřit, protože něco takového by nemohlo pro armádu projít, nebo je to záměrně „zcivilněné“, aby si civilisti nemohli odnést tolik co vojáci. Tomuto bych docela věřil, protože paranoidní Rakušané jsou schopni všeho :evil: a navíc jsou tu očka pro upevnění batohu na nosné řemení a potom by ty popruhy vadily. Myslím, že původně byly odepínací a upevněné na očku jak je karabina a nějaký dobrák to šmikl a jen tak přišil a poslal do světa :roll: .

Zkusím to zanést švadleně a třeba se jí to podaří dát do pořádku, protože jinak je to docela pěkný ruksak.
Přílohy
tady bylo asi očko se zdrhovadlem, vlevo je místo, kde to bylo našito
tady bylo asi očko se zdrhovadlem, vlevo je místo, kde to bylo našito
způsob upevnění na nosné řemení<br /><br />způsob upevnění na nosné řemení
způsob upevnění na nosné řemení

způsob upevnění na nosné řemení
vlevo upadlý (šmiklý)  konec, vpravo „zavařený“ origo konec ze spodu
vlevo upadlý (šmiklý) konec, vpravo „zavařený“ origo konec ze spodu
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Výběr batohu

Příspěvek od marish »

Taky myslím že to je dělaný přednostně pro spojení s nosným řemením - ne jako samostatný batoh.
Karolik
Příspěvky: 1
Registrován: 08.06.2011 11:05

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Karolik »

Ahoj, chtěl bych poradit. Plánuju koupit batoh na hory a vybírám ze dvou....
http://www.mall.cz/skialpove-batohy/deuter-guide-35- tento je od Deutera a druhý Mammut
http://www.mammut.cz/eshop-mammut/batohy/creon-pro.htm
Ten Guide by měl být dobrý, jak je to s tím MAmmutem nevím. ASi je to novinka.
Maj odlišné zádové systémy. Guide se klasicky posadí na záda, kdežto MAmmut má tu síťku, která má odvětrávat. Litráž je zhruba stejná. Váhově je Guide o 160 g těžší, což není takový rozdíl. Zipy a materiál batohů mě přišel pevnější u Deutera. Mammut má navíc pláštěnku a spodní komoru... Nemáte někdo zkušenosti s oběma?? Nebo který byste vybrali? Díky za rady. Karel
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Výběr batohu

Příspěvek od PaF »

No dost zalezi, k cemu ma ten bagl slouzit... Bez toho tezko radit. Na hory... Na jak dlouho, k jakemu ucelu apod. Deuter je osvedceny, neznam nikoho, kdo by mel namitky.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Výběr batohu

Příspěvek od alibaba »

Jeste v 19 stoleti kdyz se indiani stehovali nejlepci byla krosna svazana z prouti reminkama a na tu krosnu se da privazat i plny pytel brambor a lehce jej uneseme na zadech .Toho ja jsem si byl vedom a tak jsem poze tostal hlinikovou kostru a vice v Ceskych Budejovicich r 1980 neprodavaly a tak na kostru jsem pribevnil velky batoh co jsem mel a v pripade deste jsem prehodil igelit a tohle vypaveni pry slouzi dodneska .....

Vojenske vybaveni je mizerne a asi mezi roky 1870-1945 vojaky se snazi vybavit. Matylda i vybavit ruznymi ruksaky ,ale jestli jsi nekdo vsiml vybavy rudoarmejcu tak to vzniklo v 19 stoleti tady a pak postupne rozsirilo po svete a jestli to prvni zacali pouzivat civilisti nebo vojaci nevim!! Jedna se o silnou a ve studenych podminkach prosivanou deku co byla svazana provazkem na obou stranach a v te dece byla zakladni potreba lidi cele se to prehazovalo pres rameno a vecer se to rozvazali obsah se vysypal a deka se pouzivala jako spacak a tam v dece jsou ty male potreby v malych pytlicich nicmene bylo to pakarna ....a tahle Matylda byla oblibena i v Australii .......
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Výběr batohu

Příspěvek od alibaba »

Uživatelský avatar
Carlito
Příspěvky: 46
Registrován: 25.03.2011 19:09

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Carlito »

[quote="Karolik"]Ahoj, chtěl bych poradit. Plánuju koupit batoh na hory a vybírám ze dvou....
http://www.mall.cz/skialpove-batohy/deuter-guide-35- tento je od Deutera a druhý Mammut
http://www.mammut.cz/eshop-mammut/batohy/creon-pro.htm

Ta síťka není až zase takový zázrak. Mokrá záda budou v létě a při větší námaze stejně. Deuter je osvědčená věc. Zkus se ještě podívat na Patrol Pack Vent od Tasmanian Tiger. Je sice dražší, má trochu větší hmotnost, ale je o dost variabilnější a o něco odolnější než jiné typy. Pokud ovšem nevadí ten armádní vzhled, ale je i v černé. :)
Uživatelský avatar
Carlito
Příspěvky: 46
Registrován: 25.03.2011 19:09

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Carlito »

Občas se hodí i nějaká ta torna, mošna, malá polní atd. Já řešil s čím budu pobíhat na dovolené a co nebude vypadat jako ta buzibrašna od rákosníků :twisted: .

Fatboy Versipack je dobrá vychytávka, do které se dá dát docela dost věcí pro nějaký ten výlet po městě nebo krátký výšlap do přírody. Je perfektně zpracovaná a celkově hodně promyšlená. Její vnitřní obsah se dá ještě zvětšit o stahovací rukáv, ale pak je potřeba pootočit očko na konci stahovacího popruhu od spony krycí chlopně, aby šlo provléknout přes očko.

Do hlavní kapsy se vejdou dvě půl litrové petky nebo středně kopaktní foťák., případně pět zásobníků pro SA Vz.58. Popruh je dostatečně nastavitelný s odepínacím polstrováním. Původně jsem ho tam neměl, ale jakmile je v torně něco těžšího, tak to hodně pomůže. Je k tomu i odepínací bederní pásek, kdyby jste potřebovali utíkat nebo třeba na brusle.

Pro ty, kteří jsou ozbrojeni je tu jedno malé omezení. Do kapsy pro zbraň se pohodlně vejde jen pistole velikosti G 19. Vše větší už se dost špatně vytahuje, takže žádné rychlé tasení. G 17 se ale vejde také. Vejde se i klasická 1911 pokud ovšem nemá vysoké sportovní stavitelné hledí a zásobník s patkou. Oboje potom zadrhává o okraje kapsy při tasení.

Do boční kapsičky se pohodlně nacpe malá lékárnička a nebo opět petka na půl litru, ale nejde zapnout, protože zip je jen jednosměrný. Ale při běžné chůzi spolehlivě drží. Na kapse jsou dvě řady pals průvleků pro molle a pod tím ještě jeden širší, třeba na pouzdro od baterky.

Brašna je to opravdu šikovná, nejen na výlety, ale i do města nebo do boje :mrgreen: . Může fungovat jako lékárnička, sumka na náboje nebo chlebník. Jen pokud je hodně zatížená, tak komfort s přibývající vzdáleností klesá a po delší době trochu bolí záda a krk. Pět plných zásobníků do pušky spolu se zásobníkem do pistole, nožem a nějakým tím dalším drobným zatížením kupodivu nepředstavuje žádný problém. Dalo by se s tím relativně pohodlně jít mnohem dál než jen z auta na střelnici.

Jinak moje provedení „OD“ zelená je odstínově téměř shodná s barvou 036 CUB, kterou používá Tasmanian Tiger u svých výrobků – to pro ty, kteří nechtějí mít každou část výstroje jinak barevnou.


Odkaz na českou video rezenzi:
http://www.armed.cz/brasna-maxpedition- ... a/d-86230/
Přílohy
KPZ pro výlet do pouště :-)
KPZ pro výlet do pouště :-)
150 x v zásobnících a další patóny v páscích v boční kapsičce je víc než dost pro opdoledne na střelnici
150 x v zásobnících a další patóny v páscích v boční kapsičce je víc než dost pro opdoledne na střelnici
1911 je tak tak
1911 je tak tak
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Maximus »

To Karolik:
Z toho výběru bych volil osvědčený Deuter. Velmi podobný model (stejný zádový sytém) jsem měl také vybraný, ale nakonec jsem si koupil Corazon (ne že by byl nějak lepší, ale dostal jsem se k velké slevě ;) ).

Hlavní je bágl nenakupovat hned na netu, ale je potřeba si ho osobně vyzkoušet. Na prodejně si do něj nech naložit třeba lana, aby jsi zjistil, jak ti ten batoh v reálu opravdu sedí. Takový batoh asi nekupuješ na cesty do města, ale na adekvátní sportovní aktivity (turistika, feraty, horolezení,...) a tam už je nutné, aby bytoh nikde netlačil či dokonce neomezoval v pohybu.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Výběr batohu

Příspěvek od JimmyJazz »

Neni to sice batoh, ale vesta, ale i tak toho v ni odneste hodne :) http://www.youtube.com/user/rufusrootube
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

mate nekdo osobni zkusenosti s batohy od Snugpaku?
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Max »

Našel jsem docela pěkně vypadající batoh za rozumnou cenu. Třeba se bude někomu hodit.
http://www.armyshoppraha.cz/1322,batoh- ... redni.html
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr batohu

Příspěvek od goral »

muzu potvrdit ze ty rakousky jsou velmi zajimava varianta. Specialne ten nejvetsi v kombinaci s jejich remenim je celkem pecka
A usity jsou moc hezky (mmj se sijou i v cechach)

Jinak opozdena odpoved na ten snugpak - mam je to porad aktulani?
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

ja bych mel take zajimavy tip, od ceskeho vyrobce gemma model marathon. ma obsah 40l.vyrabej ho i v olivove barve...na prani mi vyrobce udelal zdarma upravu, misto sitky pavouka, prijde mi praktictejsi...
jaromir
Rozpadlík
Příspěvky: 224
Registrován: 20.01.2012 14:12
Bydliště: podkrkonoší

Re: Výběr batohu

Příspěvek od jaromir »

nevíte někdo co je zač ten Medic bag??
nebo nějakej jinej podobné velikosti???

http://survive-ability.blueforum.cz/270 ... /strana/3/
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr batohu

Příspěvek od goral »

tasmanian tiger - first responder
http://www.tasmaniantiger.cz/eshop/deta ... sponder-2/

TT je divize firmy tatonka. Sito ve Vietnamu.
Kvalita obstojna, design je obcas dost prekombinovany, ale rozhodne dobra firma
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

no to mu rikam cena...ten batoh se za ty penize sam nosi?
jaromir
Rozpadlík
Příspěvky: 224
Registrován: 20.01.2012 14:12
Bydliště: podkrkonoší

Re: Výběr batohu

Příspěvek od jaromir »

goral »
Rainier Wolfcastle »

když vidím tu cenu :head tak mě nějak přešla chuť :ne


další:
máte někdo zkušenost s tímto:
http://www.armytactical.cz/batohy--moll ... cu-digital
nebo aspoň fotku zad boku?
na nošení do práce a sem tam jednodení akce si dobrý ne?
Přílohy
2301(1).jpg
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

no prave...jako ja beru ze nektere batohy jsou levnejsi, nektere drazsi...uznavam, ze za kvaliitu se plati a proto chapu ze batoh za 200 nebude mit tak kvalitni materialy a zpracovani jako batoh za 2000...ale batoh za 6 tisic to uz je pekna palka...tolik bych nedal ani kdyby byl delan rucne u nas a ne ve vietnamu...tak batoh bych si asi po internetu nekupoval, zasel bych se na nej podivat, jak je pevny material, jak vyadaji svy a co je u me nejdulezitejsi co je pouzito za zipy....nemam rad kdyz mi jezdec zustava v ruce :D
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Pepe »

medic bagly jsou dost specifický "zboží". Moc se neprodávají a jejich konstrukce většinou neumožňuje jiný použití. Jsou taky většinou dobře (pro zdravoťáky) řešený, vnitřní panely, gumičky, síťovaný kapsy atd. Jestli si zítra udělám čas, tak nafotím můj medic bag od Blackhawku. Jsou drahý... všechny... a s tím se musí při pořizování medic bagu počítat. Je otázka, jestli ho plně využijetea jestli vůbec má cenu ho kupovat.
Odpovědět