DeadMan's EDC & BoB

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Vito
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Haná

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od Vito »

pěkně nachystaný. myslím, že tomu nic nechybí.
ale podle mě bude problém s tím těch 20km denně ujít, protože jestli se nepletu, tak BoB a EDC máš obě přes rameno, což znamená na každé straně těla jeden kousek, k tomu batoh a opasek s čutorou atd. když to na sebe navlečeš a neprojdeš se tak se ti zdá, že je to v pohodě, ale po pár kilometrech ti to začne lézt na nervy. samozřejmě v nouzi když není jiná možnost tak těch 20km ujdeš i kdybys to měl nést v igelitkách :D
já osobně na delší vícedenní pochody v beru krosnu 65 litrů a k té obyč brašnu na plynovou masku ČSLA, do které naházím EDC + nějaký další drobnosti co se hodí po ruce a je to vcleku v pohodě, ale musím tu brašnu jednou za čas přehodit na druhou stranu
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

Až pojedu na chatu tak to otestuju jsem zvědav co to se mnou udělá (loni než jsem dostal od ježíška brašnu na EDC tak jsem zkoušel BoB + Snugpak a po třech dnech jsem měl dost ale zas teď to bude lépe vyvážené) :D

PS: Naopak nedávno jsem zkoušel jen EDC + BoB a taky se to dalo v pohodě nosit tak uvidíme.
Vito
Příspěvky: 199
Registrován: 29.12.2012 22:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Haná

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od Vito »

ono asi taky záleží člověk od člověka že. proti gustu žádnej dišputát
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od marish »

Dej vědět až to vyzkoušíš. Já nesl jednou k batohu nějaký jako chlebník, a moc se to nedalo.
V EDC máš vařič na tuhý líh? To bych asi denně nenosil. Máš k tomu i nějakou nádobu? (nebo nosíš denně i tu čutoru s pitítkem?)
Jinak v batohu na "dlouhodobější pobyt mimo civilizaci" bych očekával vařič a ešus...
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od Venet »

na dlhodobejší pobyt mimo civilizácie mi skoro vždy stačilo pitítko k USčutore. Tam som varil už aj zemiaky. Ale iba ak je človek sám. Ak má ešte niekoho tak pitítko je málo. Aspoň ten menší ešus treba
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

Ten vařič neváží skoro nic tak proč nosit prázdné místo ale takhle čutoru denně nenosím ale kdyby někdo spontánně vymyslel že teď si zajedem tam a tam tak jen vezmu čutoru a jde se (jinak jak už někdo psal tak by se měly nosit věcy které umí člověk použít no a to je jedna z nich :lol: ).

Pro sebe vařič a ešus nepotřebuju tohle mám vyloženě v campingové výbavě u stanu (dle mého se to vyplatí tak od 3-4 lidí což znamená že pokud bych měl hýbat s celou rodinou tak určitě nějakým dopravním prostředkem a to beru i ten stan s ostatním vybavením) ale pokud mám někde "zdrhat" tak si fakt vystačím s pevným lihem a pitítkem ;)

Ohledně nošení no sám jsem zvědav na prvních 10km :mrgreen:
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od Terminated Account »

Pokud experimentálně zjistíš, že nosit tašku přes rameno je pohodlnější a efektivnější, než nosit batoh, tak budeš první na světě a stálo by za to, zadat vypracování diplomové práce na toto téma ;)

Nemyslím to zle, ale cokoliv nosit přes rameno (jedno jakým způsobem) na delší trasu (dejme tomu 5 Km) je peklo, které není třeba ověřovat.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

Ja netvrdím že je to nejlepší způsob ale v létě jsem takhle (bez EDC) chodil tři dny po sobě a je pravda že jedno rameno mě bolelo víc než to druhé ale že by se to nedalo to se říct nedá.

Tím že teď budu mít plus mínus zatížene obě stejně tak by to nemuselo tak vadit no nechme se překvapit ;)

Samozřejmě je to kompromis něco za něco všechno používám různě a takhle nemusím nic přebalovat nebo to mít dvakrát atd. prostě jen přiberu další zavazadlo dle potřeby ovšem a to jsem ještě nezkoušel ale určitě by to šlo že bych spacák hodil ven pod karimatku a dovnitř hodil BoB a EDC připnul na horní kapsu a je to :idea:
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 767
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od des »

MacGyver: to nosenie cez jedno rameno by som uplne nezavrhoval. mám jednu tašku od 5.11 a skúšal som Maxped Sitka.
delší trasa neni problém (a 5km za delší trasu nepovažujem ;) )
ide skor o hmotnost, ked je to moc tažké tak je to naprd a lepší je klasický batoh. v prípade že treba veci často vyberat a dávat naspat do batohu, tak Sitka alebo iný gearslinger napr od Maxpedition je o dost efektívnejší jak klasika. všetko sa dá zvládnut aj za pohybu. v prípade že si chceš sadnút alebo sa pohybuješ v tlačenici, tak si batoh pretočíš do predu a máš ho na očiach a pod kontrolou.
další bonus je že pri nosení železa na tretej hodine popruhy klasického batohu demaskujú podstatne viac jak batoh cez jedno rameno.

nejaká Sitka alebo Kodiak mi doma časom pribudne 8-)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od Terminated Account »

Bavíme se tedy o EDC nebo o BOBu?

EDC přes rameno - OK. BOB přes rameno - nesmysl. EDC + BOB - oba přes rameno - nesmysl na druhou. Toť můj názor - nic víc nic míň. Jinak si to třeba noste v ošatce na hlavě, když vám to bude vyhovovat. ;)
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

Tvůj názor ti nikdo nebere je prostě tvůj ;)

Osobně vím co se mi jak nosí a mít po ruce karabinu která je ale skrytá a lze ji nosit i v době "míru" je pro mne priorita č.1 a od toho se odvíjí ostatní 8-)

Jinak jak jsem už psal nechal jsem se inspirovat na internetu a to vojáky 2. sv (vím dnes jsme jinde a jsou jiné možnosti ale když to fungovalo téhdy tak v tom nevidím problém).

třeba: http://www.2valka.estranky.cz/clanky/vy ... oj.cz.html a tak by se dalo pokračovat

Nehodlám s tím chodit stovky kilometrů ale tak cca 50km do vytipované oblasti což za max. tři dny musím zvládnout i s tímto a jak už psal Vito pokud bude potřeba tak to odnesu i v igelitce :twisted:

Své zdůvodnění jsem už napsal a není důvod to stále opakovat zkrátka mě to tak vyhovuje a ty si to dělej po svém každý máme jiné body mechanics jak říkají přední světoví instruktoři bojové střelby.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

Tak se mi zdá že podle toho jak píšeš s tím nemáš moc zkušeností protože ta variabilita u těchto vecí je dost velká a můžeš to nosit úplně v pohodě třeba takhle a fantazii se meze nekladou takže těch možností je tolik kolik tě jen napadne ;)
Přílohy
IMG_5527_1.jpg
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od Terminated Account »

Zbytečně tě žere jiný názor. :D Vyzkoušej a uvidíš. Jak jsem psal, i ošatka na hlavě funguje. Bohužel pro člověka, který má své vlastní zkušenosti, je obhajování BoBu přes rameno úsměvné. Tebou podaná koncepce BoBu je řekněme "zajímavá". Proti gustu... HOWGH!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

Však jsem psal že jsem tak už vpodstatě chodil akorát v jiné kombinaci tak nevím co furt řešíš :mrgreen:
Hugo
Příspěvky: 55
Registrován: 03.03.2012 19:48

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od Hugo »

zajímavý koncept nesení výstroje(poslední obrázek), jenže co výstroj nebo výzbroj na opasku? tímto způsobem se zdá být kvalitně zabetónovaná...
občas nosím do města Push pack od 5.11 a pokud je v něm víc věcí hodně se pronese.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

Tak pokud bych měl tu brašnu 5.11 nosit takhle tak nebudu mít opasek (jen ten u kalhot) atd. prostě jen ukázka že to lze různě kombinovat (nůž můžu připnout na molle které je na všem atd. případně na opasek od kalhot to samé čutora).

Ten Push Pack od 5.11 je o dost větší než tahle brašna od MFH (po měsíci každodenního nošení si začínám myslet že víc jak rok nevydrží asi :( ale už mám vyhlídnuto toto http://www.militaryrange.com/outdoorove ... meno-cerny je to docela malé takže na EDC OK nelíbí se mi moc ty bagy třeba od maxpedition protože jsou na mne už moc velké) takže ikdyž se naloží tak to není tak těžké kupodivu i ta brašna 5.11 s karabinou není nijak těžká.

Všechno jsem to na sebe naházel kromě vody a jídla a mělo to cca 15kg.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od urbanwarrior »

Porovnávat nesenou výstroj od amíků myslím nelze. Nenosily se pravidelně a hlavně byly lehké - jestli jsi byl na vojně, víš, že byly skoro prázdné. I čsla měla nějaké ty věci nesené v mošnách přes rameno, ale kdo s tím má zkušenost, nikdy by to dobrovolně nenosil na delší vzdálenost. Pamatuji blahé paměti při armádních prověrkách na naši rtz rotu vyšla tělesná příprava a v plné polní jsme běželi deset kiláků v rekordním létě. Kdo doběhl, měl úplně omlácené nohy právě od těch mošen, a to v nich byla gazmaska a na druhé straně malá polní s povinnou výbavou. Sapík měl každý jinak, jak mu nejlíp seděl, já křížem vzadu přes polní a v pravé ruce držel lauf. Jsem příznivcem batůžků přes rameno a la MP nebo Condor, ale zkus těch 50 kiláků dát a uvidíš, co na to záda. To co na krátkou dobu působí pohodově, budeš cítit několik dní. Odhaduji, že budeš křivej jak paragraf, jedině nosit ranečky dva, z každé strany. Já moc rád nosím naložené vesty a cítím, jak je nepříjemné, když je rozepneš a každá se houpe jinak a jinou silou (váhou).
Jako edc je baťůžek přes rameno naprosto vyhovující, ale na delší štrece ho prokleješ. Já pro tento případ vláčím v edc takovej malinkej srandovní silonovej batůžek, složenej do kostičky. V případě potřeby to prohodím, edc strčím do batůžku a pokračuju v krasojízdě.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

V podstatě souhlasím taky jsem psal že dnes jsou jiné možnosti než byly před 68mi léty.

Já jsem zkoušel buď jednu brašnu přes rameno a batoh (loni 3dny x 10km) a potom dvě přes rameno bez batohu (nedávno pár km) a je určitě lepší když jsou přes rameno obě stačí si upravit délku a pak přes to hodit batoh tím se to celé "zafixuje" ale souhlasím že jeden velký batoh je na daleké pochody lepší.

Jak jsi psal o tom že si to občas hodíš do baťůžku tak o tom jsem psal taky že by to šlo 5.11 do batohu a MFH na batoh A je to! :D všude jsou Molle vazby a různá poutka karabinky atd. tak to jde skládat jako Lego :lol:

Osobně nemám v plánu s tím ujít V nohách mám už tisíc mil ;)

Je to mobilní účelové a připravené k použití dle mých priorit co víc říct.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od urbanwarrior »

Ještě jsem zapomněl napsat jednu špatnou zkušenost s nákladem, neseným na rameni (resp. na řemeni křížem). Pozoroval jsem, že se negativně projevuje tlak na klíčové kosti. Kolem jdou docela velké tepny kamsi do mozku a jejich přimáčknutí nepůsobí dvakrát blahodárně. Což si myslím, že by se významně projevilo při nesení dvou báglů křížem, o nemožnosti si ulevit, když ještě poneseš batoh na zádech ani nemluvím. Howgh.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

Nic takového nepozoruju asi mám víc tuku :lol: (batoh je malý a lehký 35l skoro celý vyplněný spacákem).
Odpovědět