KPZ jako dárek

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Uživatelský avatar
Opi
Příspěvky: 19
Registrován: 16.05.2015 8:02
Pohlaví: muž

Re: KPZ jako dárek

Příspěvek od Opi »

Já ty peníze tam mám, jenom pro případ, že bych někde něco chtěl zaplatit - bus apod.. O nic jiného mi ani moc nejde, vzhledem k tomu, že putuju většinou kolem mého města tak ta jízdenka nebude stát víc než tu 20 :-) Jinak krabička je fakt skvělá, doplnil jsem ji ještě 2m paracord, malym nožíkem ve stylu rybičky a drátovou pilkou. :-)
In Modern War... You will Die like a Dog for no good reason.
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: KPZ jako dárek

Příspěvek od micheldecoucy »

Apokalyptik píše:V normálnej situácii, ktorej sa momentálne nachádza väčšina rozpadlíkov (pojem normálna brať s veľkou rezervou) sú peniaze najviac obrátková súčasť KPZ/EDC. ;)
A treba mať aj papierové aj mince. Minimálne v hodnote 20 eur.
Alebo si ešte nikdy nikto nezabudol peňaženku? :tmi
Ja se priznam, ze penezenku jsem naposled zapomnel pred asi 10-12 lety a v te dobe jsem KPZ nenosil, takze jsem musel pekne makat zpatky domu a doufat, ze stihnu ten dalsi bus. :D
A jinak za "obratkovou soucast" neberu v KPZce vubec nic - krome dohlizeni na to, abych tam nemel prosle leky, beru obsah KPZ jako neco, na co se proste mimo nouze nesaha. :) Takze bych asi, pokud by to aspon trochu slo, bezel pro penezenku domu znova. :D
Opi píše:Já ty peníze tam mám, jenom pro případ, že bych někde něco chtěl zaplatit - bus apod.. O nic jiného mi ani moc nejde, vzhledem k tomu, že putuju většinou kolem mého města tak ta jízdenka nebude stát víc než tu 20 :-) Jinak krabička je fakt skvělá, doplnil jsem ji ještě 2m paracord, malym nožíkem ve stylu rybičky a drátovou pilkou. :-)
No vida, jeste tam mam kousek mista a paracord me nenapadnul - asi pac ho mam namotany ci vlozeny kde se da. Diky! :)
Jak si kdo ustele, sklízí bouři.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: KPZ jako dárek

Příspěvek od Apokalyptik »

Ono je to skôr o tom chápaní KPZ v pôvodnom Foglarovskom ponímaní / EDC ako výbavu ktorá sa bežne používa.
Touto zmenou myslenia som si prešiel a na základe skúseností som začal nosiť so sebou veci, ktoré sa denne hodia v mestskej alebo prímestskej džungli.
Veci na ktoré sa nešahá skôr ako "majú zachrániť život" považujem za neproduktívny balast. Preto nenosím súpravu na chytanie rýb a podobné veci.
EDC vnímam ako uľahčenie bežného života - teda že nestresujem, keď som zabudol peňaženku, nejaký bežný liek, nožík, baterku a pod.... mám to v obmedzenej miere so sebou.

Toto vnímanie je ale pre každého subjektívne a každý si to vyskladá podľa seba.
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: KPZ jako dárek

Příspěvek od micheldecoucy »

Jasny, rozumim. Ja to prave mam jen pro pripad krize a nesaham do toho, abych mel jistotu, ze tam je vsechno, co si pamatuju (neco jako BOB doma)

Proto tam mam naplasti, leky, "ohen", penize, kopie OP/ridicaku atp. ... jinak mam s sebou vzdy brasnu, v ktere takove veci nosim (lekarnicka, zapalovace/sirky/firesteel, penezenka/doklady ...). A KZP je pro pripad, ze by mi treba tu brasnu ukradli a ja se musel nejak dopravit domu - tzn. jit (naplasti), nebylo by mi dobre (leky) a pak bych potreboval penize na dopravni prostredek.

Je to ale presne, jak rikas - kazdy si to vysklada podle sebe.
Jak si kdo ustele, sklízí bouři.
Uživatelský avatar
homeck
Příspěvky: 27
Registrován: 05.12.2014 13:01
Bydliště: Drahanská vrchovina

Re: KPZ jako dárek

Příspěvek od homeck »

Za mě souhlas s uvedeným, já jsem se k aktuální verzi (náplni) dopracovával spoustu let. Je taky pravda, že pokud jdu na víkend do lesa, nebo na jeden den na zahradu, beru s sebou něco jiného. V podstatě jednu variantu mám v EDC tašce, co nosím do práce, malej batůžek má svoji kapsu jinak "vybavenou" a u sebe k kapse pár věcí, co by možná do KPZ patřily taky. Praxe pak ukazuje, co je třeba mít a občas se šikne a co naopak jsem nikdy nepoužil. Nosit sebou věci, u kterých je velice nízké procento využití považuji za balast. Millis třeba preferuje mít pár důležitých věcí ve vestě. Taky možnost. Já víc inklinuju ke krabičkám :-)
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: KPZ jako dárek

Příspěvek od micheldecoucy »

homeck píše:Millis třeba preferuje mít pár důležitých věcí ve vestě. Taky možnost. Já víc inklinuju ke krabičkám :-)
Ja mam KPZ na pasku v malem pouzdru od kompaktniho fotaku (zlodeju se nebojim, mam to porad pod trikem nebo kosili nebo sakem). Vejde se mi tam pekne krabicka od Energitu, mam to porad u sebe, je to ploche a nezavazi to.
Jak si kdo ustele, sklízí bouři.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: KPZ jako dárek

Příspěvek od kregan »

Taky se mi nejlíp nosej věci na opasku, ale tam už mám švýcarák, zbraň a někdy i náhradní zásobník a teleskop. Plus v kapsách u kalhot peněženku, klíče, mobil, někdy služební foťák. Zbytek v batohu, kterej nosim skoro pořád. I tak si někdy připadám jak vánoční stromeček.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: KPZ jako dárek

Příspěvek od Apokalyptik »

Púzdra od kompaktných foťákov sú na účely KPZ/EDC ideálne!

Tiež ich mám nakúpené v rôznych veľkostiach. Boli takmer zadarmo vo výpredaji ale sú bez výrobnej vady a od značky povestnej svojou kvalitou .

Sú nenápadné, majú rôzne členené úložné priestory, sú polstrované a sú podstatne kvalitnejšie ako Miltecy v armyshopoch.

V takomto peknom púzdre hravo "nanútite" KPZku aj žene :chuckle .
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: KPZ jako dárek

Příspěvek od sigmark »

koukni třeba na MA26 od condora ;-) taky k nalezeni v armyshopoch. vyborna kapsicka
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: KPZ jako dárek

Příspěvek od sigmark »

mám KPZ narvanou v US DECON krabičce. pěkně vodotěsná, rozměry tak akorát, aby se dala hodit do kapsy
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: KPZ jako dárek

Příspěvek od micheldecoucy »

sigmark píše:mám KPZ narvanou v US DECON krabičce. pěkně vodotěsná, rozměry tak akorát, aby se dala hodit do kapsy
Ktere kapsy? U kapsacu na stehnu?? Nebo se to (120 mm x 100 mm x 35 mm) fakt nejak pohodlne da i v zadni kapse dzin? :O
Jak si kdo ustele, sklízí bouři.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: KPZ jako dárek

Příspěvek od sigmark »

džíny jsem na sobě měl naposledy někdy vloni na jaře...nosim UTPčka a mám nožičky jako kuřátko(sourozpadenci z regionu mě nazývají terénní krůtou), takže mám dost místa v kapsách :-D
Uživatelský avatar
homeck
Příspěvky: 27
Registrován: 05.12.2014 13:01
Bydliště: Drahanská vrchovina

Re: KPZ jako dárek

Příspěvek od homeck »

Baca píše:Len na okraj, minca vhodnej velkosti sa da pouzit aj na ine veci ako len platenie :-)
Vzpomněl jsem si na příklad: mám hodinky, kde zadní kryt baterky má drážku přesně na 5Kč. Takže jako šroubovák na šrouby s drážkou v hlavě, podložka všeho druhu, škrabka na zeleninu, koncovka do nějaké hadice... Napadá vás i nějaké další využití, proč zařadit minci do KPZ?
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: KPZ jako dárek

Příspěvek od micheldecoucy »

sigmark píše:sourozpadenci z regionu mě nazývají terénní krůtou
:lol: :lol: :lol:
Jak si kdo ustele, sklízí bouři.
Uživatelský avatar
Gall
Příspěvky: 65
Registrován: 21.11.2015 13:56

Re: KPZ jako dárek

Příspěvek od Gall »

Na minci se dá pískat lépe jak na píšťalku
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: KPZ jako dárek

Příspěvek od RedneckBear »

Chtel bych mamce, ktera jezdi kazdy den do prace do Prahy (par desitek km), udelat neco jako malou KPZ. Pro zacatek musim rict, ze fakt, ze u sebe nosim takovou po-kapsach-roztrousenou KPZ ji pripadne spis k smichu, i kdyz bere v potaz uzitecnost nekterych veci.

Jen pro info ja u sebe mam krome klasickeho mobilu, klicu a penezenky vzdy minimalne stredni svycarak, baterku, nejaky paracord (hlavne na tkanicky, kdyby neco), naplasti (kdybych se mel tahnout pesky domu), par malickosti a obvykle jeste nejake veci jako malou lekarnicku a idealne idealne aspon neco k jidlu a flasku s vodou v baglu/brasne.

A rikam si, ze neco jako naplasti a baterku by (pro zacatek) u sebe mit mela, kdyby doslo treba k situaci, ze by se musela treba kvuli zavrenemu metru v podvecer tahnout pres pul Prahy nekam, kde uz zas MHD funguje - bydlime hodinu a neco od okraje Praglu, busem/vlkem. Tak jsem si rikal, jak byste to resili. :?:

Mne v podstate pro zacatek napada neco jako Fenix E01, Vic Classic, naplasti, brufen, rezervnich par stovek ... a kvuli minimalnim rozmerum to nacpat do neceho jako je obal od maleho Energitu.

Rikam si, ze to mozna zni jako ptakovina, ale ze svetlo by clovek mel mit u sebe porad, Vic snad projde kvuli pilniku (na nehty, nuz beru ze je asi nejmin uzitecnou veci, pro ni), naplasti jsou pri postavani/pochodovani v lodickach asi potreba, bolesti hlavy trpi obcas, zvlast pri krizi kazdy a penize cash jsou penize v hotovosti. A male baleni by zas proslo kvuli male velikosti. Snad. Lol.

Nechci, aby to vyznelo spatne vuci mamce, ale ona se proste drzi toho, ze bus s nejaky zpozdenim prijede, misto metra holt dorazi Xko a vodu si koupi v trafice kdyz bude chtit ... a ze proste tu hodku nebo o neco vic cekani nejak vydrzi ...

Nemam s dodavanim veci "do kabelky" zadne zkusenosti, takze to spis tak nejak navrhuju k diskuzi ... :)
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: KPZ jako dárek

Příspěvek od kregan »

Pokud má takovej přístup tak tu KPZ nikdy neotevře (pravděpodobně proto, že brzo zapomene co je uvnitř).
Řešil bych to třeba SWISS cartou se světýlkem. Do kabelky ideální a v průsvitný verzi je vidět všechno, co je k dispozici.
Přílohy
victorinox-swiss-army-swiss-card-lite-pocket-tool.jpg
victorinox-swiss-army-swiss-card-lite-pocket-tool.jpg (46.29 KiB) Zobrazeno 15479 x
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: KPZ jako dárek

Příspěvek od RedneckBear »

Ta je pekna :) ale jak do ni nacpat ten naplasti, brufen a rezervni prachy? :) A k tomu neotevreni - myslim, ze ve chvili, kdy ma clovek nohu samej puchejr si rychle vzpomene, ze ma v kabelce naplasti ... :)
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: KPZ jako dárek

Příspěvek od proforma »

@Redneck: kup ji nejakou malou manikuru, to se nebude zdrat nosit. Jsou i ve velikosti o malo vetsi nez krabicka od Energitu. A do toho lehce pridas naplasti, penize, Brufen a Swisscard :-). Videla jsem i manikury s postranni kapsickou, to by bylo presne ono.

Treba neco takovyho: http://www.zbozi.cz/vyrobek/dup-manikur ... 3203-5309/, http://www.zbozi.cz/vyrobek/three-seven ... -nastroju/, http://www.zbozi.cz/vyrobek/dup-manikur ... 53-zelena/ (sem by se toho veslo hafo), nebo urcite najdes neco podle sebe.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Odpovědět