DeadMan's EDC & BoB

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od Fabulous »

Na základě této diskuze jsem si na sebe navlékl můj střelecký minimalizovaný BOB - tašku 5.11 Bail Out Bag, který jsem připravil a uskladnil zhruba před rokem. Ok, po pěti minutách jsem z ní vše vyndal a přendal do nového batohu Maxpedition Pygmy Falcon II-B. Výhoda mého nového batohu je i to, že se do něj vejde i něco navíc, kromě základní výbavy. Přesto je velice plochý a skladný. Na jednom rameni se to zkrátka odnést nedá... :(

Edit: Právě jsem svůj baťůžek zvážil. Beze zbraně, zásobníků, s pouze jedním litrem vody a jedním balením NRG-5 váží 7 kg!
obrázek-2.JPG
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

Zčínám mít pocit že mezi paranoiky je více dislektiků než je průměr celé populace :lol:

Nebo další možnost kdysi když nebyly takové materiály jako dnes jsem nosil batoh který nebyl fixovaný na bedrech a celá váha byla přes ramena + popruhy byly téhdy kožené a šířka tak poloviční co se dnes běžně dělá a nebylo to nic extra pohodlného nehýčkalo mě to ani jsem neměl pocit sucha a bezpečí ale dalo se to takže pokud to někomu činí problémy tak budu citovat svého oblíbeného Gabriela Suaréze :oops: :mrgreen: který říká: "Někteří lidé říkají že AK je těžké má ostré hrany atd. atd. no potom možná na to nejste dost tvrdí a měli by jste jít radši hrát golf." konec citátu ;)

Holt Ostrava je regYon razovYty a jsou tady samÝ tvrdÝ chlapY :rofl

Synci co bych pro vás neudělal v létě se nafotím jak to nosím a vezmu sebou na výšlap foťák a vžy to všechno u nějakého check pointu vyfotím abyste neměli pochybnosti nebo pokud chcete může jít někdo se mnou :hand

Pokud už teď někoho někde něco tlačí tak to řekněte těmhle borcům (vše je jen ovašem těle a vaší mysli ale osobně to co oni nosí bych ani nezved ze země) ;)

http://www.google.cz/search?q=nosi%C4%8 ... 80&bih=969

Každý rok chodím alespoň jednou svojí oblíbenou trasu Ostrý - Javorový což je cca 16km kdo chce je vítán ;)

http://www.mapy.cz/#q=t%25C5%2599inec&t ... EfAWgsDfUU
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od marish »

Bereš to moc osobně. Ta diskuze konfrontuje zkušenosti tvé a ostatních, a každý si to může promyslet, vyzkoušet a rozhodnout se. Tedy to má smysl.
Mě by spíš zajímalo, jak to máš vzhledem k rodině, kterou jsi zmínil, zda má každý svůj BoB a batoh na ven, nebo jsou v jednom věci pro všechny?
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

Snažím se to tak nebrat ;)

Bohužel rodinu jsem k tomu zatím nepřemluvil (možná až budou kluci větší (ten druhý příjde na svět v nejbližších týdnech/dnech :mrgreen: ) tak je to chytne taky) takže jen pro sebe a co se týče ostatních členů tak prostě v okamžku kdy by bylo potřeba vyrazit tak do auta nahážu to co mám připravené pro sebe a pak prostě co by přišlo pod ruku a co by se stihlo naložit během dejme tomu 10min. (prostě pober co se dá ale třeba vařič a stan ikdyž nemám sbalené tak jsou přichystané + nějaké to jídlo je doma vždy takže naházet do tašky a šup s tím do auta bez nějakého dlouhého rozmýšlení) ale jít s rodinou po vlastní ose pěšky momentálně vylučuji (kluk loni 4roky dal se mnou ty 3x10km ale zase si nesl jen pláštěnku, jupíka a tatranku) protože v současné době by to nikdo kromě mě nedal proto je mým hlavním cílem zůstat a vydržet tam kde jsem.

Pro mne to má význam ten že jsem schopen působit v určitém rádiusu v případě že zabezpečím zbytek rodiny (s ženou a dětmi bude třeba otec, bratr, tchán atd. a já budu působit z nějakého důvodu v týlu po určitou dobu zcela soběstačně s tím že je v plánu se zase vrátit).
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

Somewhere in Beskydy .......... SHTF ready :twisted:
Přílohy
1_1.jpg
2_1.jpg
3_1.jpg
4_1.jpg
5_1.jpg
6_1.jpg
7_1.jpg
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od Leon Chamel »

Při SHTF situaci bych raději volil trochu jiný outfit. Méně maskáčů, sumek a tacticool fíčurek. Když tě takto někdo potká teď, řekne si, no jo, asi nějakej airsofťák, protože trempíci vypadají přeci jen jinak, moc nevysílačkují atd. Vidět tě ale vystresovanej chlapík ve svém revíru někdy PO, dost možná jako první zauvažuje o preventivním odstřelu.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od the.marek »

Celkem dobře vymyšléné ;) . Já osobně bych si akorát místo těch 2 pet flašek pořídil něco takovéhleho:

http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/5661 ... cs-lot.jpg

Zabere to ve složeném stavu mnohonásobně méně místa, které můžeš využít jinak a při potřebě a naplnění tekutinou poslouží skoro stejně ;-).
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

jj v maskáčích do PA nelez to souhlas

ve vlákně o volbě maskáčů jsem tuším psal, že je vhodnější civilnější vzhled oblečení a že teď to nosím jen do lesa bo tam se to tak nějak toleruje

po současných zkušenostech budu zas něco trochu upravovat tak to sem časem dám

PS: dalo se to, ale je to zbytečně těžké a pak je člověk pomalejší než by chtěl, což je pro mne mínus neb preferuji mobilitu, čili nyní přichází na řadu redukční dieta (mělo to přes 20kg - 2x Glock + 158ks 9x19 + 2x teleskop a 6x nůž což je fakt blbost = cíl je max. 10kg při zachování soběstačnosti).

už teď můžu říct, že pokud někdo uvažuje nad tím, že bude mít více zbraní na stejnou ráži a "všechny" je bude chtít tahat sebou tak to není příliš efektivní a rozhodně je lepší si vzít jen jednu a k tomu rozumné množství munice (cca 100ks) v mém případě G17+KPOS nebo třeba vz.61

je potřeba si vytipovat co člověk opravdu nezbytně nutně potřebuje a co doopravdy používá (každý to bude mít trochu jinak)
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od marish »

Jak to bylo pohodlné, hlavně ty boční brašny, v hustším podrostu, bylo to podle představ?
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

Ono je to dost subjektivní a záleží co se myslí pod pojmem pohodlné, protože to každý vnímá jinak.

Upřímně řečeno to pro mne osobně bylo méně pohodlné než kdybych nesl jen klasický batoh na zádech a čas od času se to muselo poupravit (to ale člověk dělá i s normálním batohem) ovšem co příjemně překvapilo tak bylo chování celé sestavy v terénu díky rozložení váhy = není vše jen na zádech, ale váha je rozložená i do stran a navíc díky umístění se snížilo i těžiště takže jsem se cítil mnohem stabilnější a dřepy i ve svahu nebyly problém.

Zcela podle představ to nebylo (asi ani nikdy nebude a vždy se něco čas od času změní) a proto teď nastane honba za kilogramy :D
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od Venet »

Tie bočné brašny podľa mňa až tak nezavadzajú. Skôr, čo tá karimatka? Nezavadzia? Ja by som ju dal do ... hm niekam inam. Vymeniť za samonafukovaciu, alebo skladaciu ala BW...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

Z výstroje nepřekáží nic co se týče pohybu a prostoru ani ty brašny, ale ta kde nosím karabinu je dost težká a proto to trochu překopu (po dojití do cíle už to opravdu bylo nepříjemné, ale vydržet se to dá) ;)
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

Takže po cca půlročním nošení EDC a po posledních dnech kdy jsem testoval v horách kompletní BoB nastala fáze vyhodnocení a optimalizace od které si slibuju snížení celkové únavy a hlavně zvýšení rychlosti přesunu což považuji při evakuaci za nejdůležitější a protože nejsem trénovaný voják z povolání tak musela jít hmotnost dolů a následné přeuspořádání výbavy.

Začnu opaskem na kterém je momentálně nová sumka od MilTecu ve které je pončo (dá se z něj postavit přístřešek) + místo na peněženku pokud nemám EDC, 1l US čutora a velký nůž Recon Tanto (na tento opasek již nic jiného nepatří).

Opasek se nedává do kalhot! ale lze ho umístit buď nad nebo pod opasek od kalhot (záleží na konfiguraci EDC(G26 vnitřní/vnější)/BoB Level I/II atd.)

No a nesmí chybět hodinky a náramek z paracordu ;)
Přílohy
IMG_6071_1.jpg
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

EDC:

Zde došlo asi k největší změně a to tak, že v hlavní kapse nyní zbývá dost místa a to je dobře, protože jsem dospěl k závěru, že není dobré vyplnit všechen prostor něčím "užitečným" do posledního a raději si nechat místo na věci, které člověk sice nenosí denně, ale občas je sebou prostě bere jako svačina na výlet atd.

seznam:
- pouzdra na zbraně dle situace vnitřní/vnější + pouzdro na další zásobník (celkem lze nést 15+15+12+12)
- teleskop ESP 21"
- Glock G26 gen.3
- jednoduchý šroubovák (2x plochý - malý/velký + 1x křížový + 1x řezačka na sklo)
- one hand S&W
- mikov
- brousek (tužka)
- propiska
- bloček (lepící)
- svítilna Fénix + náhradní těsnící kroužky
- náhradní akumulátor
- mini lékárna = náplasti + brufen + endiaron
- peněženka
- mobil
- LM cigára
- 2x zapalovač (pokud mi jeden dojde tak ho nevyhazuju dokud nepořídím nový a to proto, že v případě poruchy záložního mohu použít součástky z prázdného k opravě)
- klíčenka na žetony do nákupního vozíku (v jednom žeton a v druhém 50,- Kč jako nouzovka)
- klíče od domu a auta
- papírové kapesníčky
- vlhčené ubrousky pozbírané ze služebek

A to je vše, nic víc v EDC nepotřebuju a samotné EDC už pak nikde jinde nefiguruje což je změna oproti původní koncepci.
Pokud pojedu s rodinou na výlet tak beru "velký" opasek + EDC a do něj svačinu a hotovo ;)
Přílohy
IMG_6070_1.jpg
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

BoB Level I:

Tady opět došlo v velké reorganizace ovšem váha zůstala +/- stejná = nyní naváženo 6,9 Kg.

A proč level I? protože tahle sestava je určená pro bleskovou evakuaci s tím, že je v plánu se v krátkém čase vrátit zpět.

Například silná bouře, tornádo, havárie plynovodu/chemičky kdy musí být určitá oblast na nějakou dobu evakuována, ale počítá se s rychlou nápravou v řádech 1-4 dnů a uvedením do původního stavu atd.

Tahle brašna udrží při životě buď 4 lidi po dobu 24h nebo pouze jednoho po dobu 96h v kombinaci s "velkým" opaskem.

Vychytal jsem i způsob nošení kdy se jako nejpleší ukázalo nenosit brašnu na boku, ale spíše jakoby na zádech (bedrech), protože popruh pak netlačí do ramene shora, ale spíše jakoby do prsou ze předu což je mnohem příjemnější a jsem schopen takhle v klidu ujít 20km za den (samozžejmě je možnost polohy i ramena střídat).

To vše zvyšuje rychlost pohybu a snižuje únavu organismu.

Pokud nesu brašnu přes rameno tak už nic dalšího kromě opasku nenosím.

seznam:
- karabina - odstranil jsem mířidla Magpul = nesedly mi, zásobníky (33+33+19+19)
- paracord 10+15m (namotání trvalo cca 20min ovšem rozmotat to zabere sotva 5min a pokud budu nucen rychle opustit místo tábora tak to takhle motat nebudu a jen přivážu klubko k molle) - taková menší vychytávka = zámek bočních kapes viz. foto detailu
- vnitřní kapsa nese karabinu + zásobníky a jsou v ní už pouze stahovací pásky, lepidlo do tavné pistole, lžička a brousek (tužka)
- levá boční kapsa = lékárna: alu fólie, 2x obvaz, léky (brufen, paralen, endiaron, uhlí), 3x kondom, obinadlo, škrtidlo, jodisol, 2x špunty do uší, manikůrní wenger se záložní svítilnou Fénix a 6x tampón
- pravá kapsa = "jídelna": celé balení pevného lihu, lihový vařič (zabalený v zeleném puntíkovaném šátku aby plech nepoškodil brašnu + šátek lze využít na různé věci), trojcípý šátek (celý tmavě zelený), rybářský vlasec (0,28mm = 11,5kg), sada olůvek, malá krabička (různé háčky, zavírací špendlíky + kamínky a knot do Zippa), Zippo, firesteel s tenkým, ale pevným lankem (na výrobu pastí atd.) a firesteel s magnéziem
- přední kapsy: levá - Wenger, teleskop 16" ASP airweight, one hand CRKT, balení vlhčených ubrousků, buzola + lupa (v tom oranžovém), náhradní akumulátory + baterie do kolimátoru (kolimátor upraven na klasické šroubky = plochý šroubovák); zbylé dvě kapsy obsahují dohromady: 4x kafe 3v1, 4x müsly tyčinka, 4x hrníčková polévka a 4x instantní ovesná kaše (vše trvanlivost cca rok)

EDIT: v lihovém vařiči jsou ještě schované 2x zápalky a 4x malý sáček se solí a 4x malý sáček s pepřem (takové ty co bývají v kantýnách na dochucení toho hnusu co tam servírujou :mrgreen: )
Přílohy
IMG_6073_1.jpg
IMG_6075_1.jpg
IMG_6076_1.jpg
IMG_6077_1.jpg
IMG_6078_1.jpg
Naposledy upravil(a) DeadMan dne 14.07.2013 13:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

BoB Level II:

Tahle sestava je určená k opuštění dosavadního zázemí s tím, že už se na 90% nebudu vracet nebo to alespoň nebude v řádech několika málo dnů.

Opět v kombinaci s opaskem a s BoB Level I ovšem ten se vkládá dovnitř a to z několika důvodu:
- nelze mít vše dvakrát a vše co obsahuje Level I poteřebuju (v případě nutné rychlé evakuace nehodlám vše přendávat)
- drobné věci bych stejně nemohl naházet do báglu jen tak a musel bych je naskládat do malých sumek
- BoB Level I bych v případě batohu nemohl nosit v ideální poloze a znovu bych snížil rychlost pohybu a zvýšil zátěž těla (samostatně BoB Level I na rameni není problém = vyzkoušeno v horách)

seznam:
- karimatka
- spacák
- 2x 1l pet flaška
- sůl
- 1x trenýrky + 2x ponožky
- kožené rukavice + kukla (není vidět je na rukavicích)
- popruh na karabinu (to aby i při BoB Level II byla možnost nosit zbraň tak aby byla okamžitě k použití, ale jsou tady jisté limity oproti BoB Level I)
- v hlavní kapse pořádná celta a BoB Level I (obsah viz. výše)
- jídlo co dům dal se vleze jak do hlavní kapsy tak je místo i v bočních kapsách a původně jsem chtěl nafotit co se dá z domu jen tak pobrat bez nějaké velké přípravy, ale zjistil jsem, že je toho tolik, že je to naprosto zbytečné prostě běžne doma máme: sáčkovanou rýži, těstoviny, konzervy (fazole, kukuřice, hrášek, lunchmeat, rybičky atd.), paštiky, hotovky (dobrý hostinec), instantní polévky atd. no je toho prostě hodně a to vše dost výrazně prodlouží dobu přežití (samozřejmě mám v plánu po cestě sbírat vše co je k jídlu a snažit se co nejvíce využít přírodní zdroje a vlastní nesenou potravu co nejvíce šetřit)

S touhle sestavou opět není problém se pohybovat relativně svižně a na větší vzdálenosti (hmotnost jsem nevážil neb ta se bude měnit v závislosti na pobraném jídle, ale na 100% nepřesáhne 20kg což je pro mne max.).

Tohle vše vychází z nejčerstvějších zkušeností a samozřejmě z mých potřeb, dovedností a hlavně fyzických možností.

Je to pouze pro inspiraci a každý si to musí vyzkoušet sám na sobě a dle toho vše nastavit ;)
Přílohy
IMG_6079_1.jpg
IMG_6081_1.jpg
IMG_6083_1.jpg
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

Na závěr zbývá snad už jen dodat, že v případě evakuace celé čtyřčlenné rodiny a to s tím, že opouštíme místo na dlouhou dobu, tak si to neumím představit jinak než autem a tam už v pohodě nahážu celou tábornickou výbavu jako je stan, vařič na tekutý líh s nádobím (případně i dřívkáč), zbraně+náboje (viz. vlákno o zbraních), sekeru, lopatku, další nože/mačety a jiné nástroje atd. prostě to na co je člověk zvyklý a tak aby si tím vše ulehčil jak to jen jde ;)
Uživatelský avatar
Rookie81
Příspěvky: 242
Registrován: 02.02.2011 21:14
Pohlaví: muž
Bydliště: moravské slovácko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od Rookie81 »

Dedmane máš to vymyšlené moc dobře, je to pro mě veliký zdroj inspirace, ale chtěl jsem se zeptat - máš v level 1 lihový vařič, kafe a polévky, ale nikde nevidím nějakou nádobu nebo plechový hrnek ve kterém to uvaříš?
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od DeadMan »

Nějak mi vypadlo z popisu čutory pitítko, které je součástí setu.
Uživatelský avatar
Artifex
VIP
Příspěvky: 1066
Registrován: 26.03.2012 17:08
Bydliště: Brno

Re: DeadMan's EDC & BoB

Příspěvek od Artifex »

Byl jsem požádán od DeadMana, ať mu zveřejním toto, že ho to na heslo sem nepustí a mail nefunguje:

SEASON 2015

Po nějakém čase jsem se rozhodl aktualizovat zde svou výbavu pro každodenní použití a do přírody na vandry.

Nejprve něco málo k brašně MFH (čínský klon Maxpedition).

Pokud o ní někdo uvažuje jako o EDC, tak ze své zkušenosti mohu garantovat 100% funkčnost po dobu jednoho roku každodenního nošení.

Osobně jsem jí nosil skoro každý den a vydržela mi cca 1,5 roku.

V extrémním případě by mohla vydržet max. 2 roky (dle obsahu a namáháni).

Největší poškození doznala hlavní kapsa, kdy se začalo nebezpečné prodírat dno od obušku ESP (byl uložen napříč).

Začaly povolovat i švy atd., tak jsem jí „opravil“ sekunďákem a dal dětem na hraní.

Za to co stojí ať si každý sám zváží, zda je to pro něj přijatelné (můj názor je takový, že to někomu může dobře posloužit, pokud nemá na brašny za X tisíc a potřebuje do něčeho dát své EDC).

A nyní k současné podobě mého EDC a BoB.

Jak jsem již psal posledně, tak cílem je maximální mobilita = co nejnižší hmotnost neseného.


EDC
01_1.jpg
Foto 1) Na místo brašny MFH nastoupila brašna 5.11 Tactical, kterou jsem měl původně jako Light BoB (mám doma spoustu různých baťůžků a proto ani do budoucna, pokud se brašna zničí, nebudu kupovat nic nového a na řadu přijde baťůžek Wenger do kterého to jen přeskládám atd.).

Na „těle“ stále nosím ve vnitřní Dastě G26 + Casio G-Shock + náramek z paracordu (tady se nic nemění).

Obsah brašny:

Na poutku popruhu nosím svítilnu Walther MGL 400 na 2x AA baterie (ačkoli mě zatím nijak zvlášť nezklamala (moc se mi nepozdává silně bíle až mléčné světlo), tak se nemohu zbavit pocitu, že by tam měl být spíše Fénix a ten tam taky do budoucna bude).

02_1.jpg
03_1.jpg
Foto 2-3) Hlavní kapsa: ESP 21“, pero ESP, brousek (tužka), zavírák S&W, zavírák Mikov, šroubovák (plochý velký/malý, křížový a řezačka na sklo), 2x zapalovač, zámek Mossberg, vždycky nějaká voda (0,5l), klíčenka (mince 50,- Kč + žeton do nákupního košíku) a klíče.

Stále v ní však zbývá dostatek místa třeba na svačinu, když se jede na výlet.

04_1.jpg
Foto 4) Boční kapsy:
Levá: peněženka, chytrý mobil, náhradní baterie do svítilny 2x AA, Flash Voyaeger 32Gb a náhradní těsnění + guma spínače do svítilny
Pravá: papírové kapesníčky, náplasti s platem brufenu a endiaronu, paracord, 2x obvaz, alu fólie, vlhčené ubrousky a zápalky z vojenské dávky, škrtidlo a špunty do uší

05_1.jpg
Foto 5) Přední kapsy:
Levá: prak Dankung, náhradní gumy + ocelové kuličky
Střední: vitamíny Centrum + hroznový cukr uskladněný v tubě od šumivého Céčka
Pravá: power-bank 10500 (mobil nabije cca 3x)

V případě potřeby lze samozřejmě obsah předních kapes naházet do hlavní a naskládat tam zásobníky do kosy (vlezou se i dva do jedné) a to vidím jako největší výhodu tohohle EDC ;-)

06_1.jpg
07_1.jpg
08_1.jpg
Foto 6, 7, 8) Než se dostanu k samotnému BoBu, tak zde pár variací na téma volitelná výstroj/výzbroj pro inspiraci (samozřejmě nenosím vše najednou a vždy volím podle situace a nálady = kožený opasek s G26 na jednodenní výlety do hor, nylonový opasek s G17 na vícedenní pobyty třeba na chatě a zbytek jako čutora s pitítkem atd. dle aktuální potřeby a nálady – asi netřeba nějak popisovat).


BoB

Jeho základ stále tvoří batoh Snugpak Sleeka Force o obsahu tuším 35l (hlavní kapsa).

09_1.jpg
Foto 9) Z vnějšku na něj připínám spacák a karimatku (v batohu je integrovaná pláštěnka, kterou lze v případě potřeby přes tyto věci natáhnout a ochránit je tak před deštěm – mimo ponča, které sebou pochopitelně rovněž nosím).

10_1.jpg
Foto 10) Ovšem není nutné vždy sebou spací potřeby brát a když jedu třeba na chatu, tak z batohu, který sebou vozím, využiji hlavně lékárničku nebo KPZ.

A nyní k samotnému obsahu:

11_1.jpg
Foto 11) Přední a horní kapsa:
Šátek, kukla, buzola s hadříkem na brýle + „placatá“ lupa (byla jako dárek u léků GS), nějaké uzavíratelné sáčky na drobnosti, 4x náhradní baterie do svítilny Streamlight na G17, 8x kolík od zahradního altánku, ASP 16“ airweight, zavírák CRKT, pero ESP a 2x zapalovač

V horní kapse je ještě dostatek místa na peněženku, klíče, mobil, vitamíny atd. dle potřeby.

12_1.jpg
Foto 12) Boční kapsy:
Levá: nerez hrníček s pokličkou, cyklo láhev 0,75l, paracord a prak Dankung + ocelové kuličky + náhradní gumy
Pravá:
Skládací pilka Husqvarna (poměr cena výkon je zde zcela jedinečný), stahovací pásky, paracord a láhev „Sigg“ z Shellky 0,75l

13_1.jpg
Foto 13) Hlavní kapsa:
Vařič dřívkáč z Ikea (lehké a velice účinné kdekoliv a kdykoliv) a v něm pončo (ripstop), dalekohled Fomei Beater 8x32, taková větší KPZ (rozepíšu později), autolékárnička doplněná o léky (rozepíšu později), shemag, pracovní rukavice z Canis, termoprádlo (triko + spodky), 3x ponožky, 1x trenky, igelitka s jídlem (rozepíšu později), plachta/celta na stavbu přístřešku (z jedné strany oliv a z druhé alu), toaleťák, mýdlo a v lahvičce od vitamínů sůl pro úpravu jídla získaného z přírody

14_1.jpg
Foto 14) KPZ/Utility pack:
Základem je levná sumka z armyshopu, kterou lze v případě potřeby umístit i na opasek = zvětší se prostor v zavazadle.
Obsah: Hexa tablety, firesteel, firesteel s magnéziem, vlhčené ubrousky, papírové kapesníčky, houbička na mytí nádobí, údajně USA tablety na úpravu vody, sada olůvek, rybářský vlasec, svítilna Fénix na 1x AA, provázek, náhradní baterie 1x AA + 1x AAA, Zippo, šitíčko s háčky, spínacími špendlíky, rybářskými háčky a náhradními knoty a kamínky do Zippa, dále na šátku ve kterém je zabalen lihový vařič aby nic nepoškodil jsou 2x zápalky, malý pepř a sůl na dochucení jídla (to vše zavřené ve vařiči), 2x zapalovač, 1x ohnutá lžíce, zavírák Wenger a brousek tužka

15_1.jpg
Foto 15) Lékárnička:
Základem je, jak už jsem psal, autolékárnička doplněná o další věci (nejsem žádný medik a více toho nepotřebuji, neb bych to stejně neuměl použít).
Obsah: samotný obsah autolékárničky (jistě každý zná), 3x kondom, náplasti, malé škrtidlo, pinzeta + nůžky na nehty, 6x tampón, jodisol, balení léků: ibuprofen (brufen), acylpyrin, endiaron, živočišné uhlí, paracetamol (paralen), malý manikůrní Wenger se svítilnou Fénix na 1x AAA baterii

16_1.jpg
Foto 16) Igelitka s jídlem:
Základ momentálně tvoří vykuchané polské vojenské 24h dávky.

Obecně jsem byl vždy vůči těmto vojenským dávkám skeptický a musím říct, že po vyzkoušení se to potvrdilo.

Vždy si chci vše vyzkoušet na vlastní kůži a proto jsem si je objednal na testování.

První problém byl ten, že cca po půl roce začala jedna dávka silně páchnout.

Po otevření jsem zjistil, že některé z jídel bylo poškozené a celý obsah doslova shnil a pohltila ho plíseň = ani jsem se v tom nehrabal a jak to bylo, tak to letělo rovnou do popelnice.

Pro jistotu jsem kuchnul všechny a tohle z toho zbylo (hlavně to takto zabírá mnohem méně místa a nepotřebné věci jsem vyhodil = zbytečně velký objem byl druhý problém).

Do budoucna již jen vlastní jídlo z marketu, kdy za méně peněz dokážu poskládat mnohem chutnější jídelníček než je toto (chuťově opravdu nic moc = třetí problém).

Jediné „komerční“ výrobky co jsem si tam nyní přidal jsou žvýkačky (po jídle …… však to znáte) a Hašlerky, které jsou dobré při mírném nachlazení a stojí míň než ty různé „bonbóny“ z lékárny.

Časem to ale hodlám spotřebovat a obměnit za věci, které mi chutnají jako fazole v tomatě od Heinz, dobrý hostinec od Maggi, ověřené rozpustné kávy 3v1, vyzkoušené čínské polévky, Margotky atd.

Závěrem již jen snad to, že tenhle BoB lze použít i samostatně bez jakéhokoli dalšího vybavení a vše potřebné je v něm = využije ho v případě nouze kdokoli.

Takže tohle nakonec vykrystalizovalo z mé původní myšlenky na výbavu, která by se dala skládat jako matrjoška.

Nejsem sice žádné tintítko, ale taky žádný bouchač z posilovny a tak se prioritou stala hmotnost (pro dosažení maximální možné mobility), která v tomto případě nepřesahuje 15Kg (bez zbraní a nábojů).

Tak snad jsem na nic zapomněl.
Odpovědět