Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: Výběr batohu

Příspěvek od B89 »

Problém nebyl, batoh projel rentgenem a pak sem si ho vzal, vůbec do něho nehrabali. Taky sem se pak divil, počítal sem že ji tam na letišti nechám. Přitom když si představím, co by se stím dalo udělat. :roll: :twisted:
RAD
Příspěvky: 214
Registrován: 27.11.2013 10:39

Re: Výběr batohu

Příspěvek od RAD »

Možná sem jediný , možná to je tím že sem Pražák nebo že sem strašný paranoik ale drtivá většina batohů v této diskuzi je neskutečně nápadná . Ono totiž vypadat nenápadně mezi "nápadnými" lidmi jde jedině tak že budete vypadat jako oni. Vskutku nikdo do davu, alespoň toho Pražského nezapadne s olivovým či khaki batohem , batohem s molle vazbou ,nedejbože o objemu 60 a více litrů, či dokonce všechno dohromady. Když člověk někam jde a někdo se s něčím podobným ukáže okamžitě si ho všimnu. Tím samozřejmě nechci říct že tyto batohy jsou na nic jen sem si dovolil poznámku že jsou nevhodné pro ty co chtějí vypadat opravdu nenápadně.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Výběr batohu

Příspěvek od kregan »

Je pravda, že batoh už o člověku něco vypovídá. Největší informační hodnotu (alespoň dle mé zkušenosti) mají ale boty.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Desouza »

Náhodou khaki barva frčí :) a tak nějak nevím proč bych s batohem šel do Prahy . A další věc je , že se po Praze pohybují taková individua že jeden cvok s batohem to nevytrhne . :chuckle
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr batohu

Příspěvek od goral »

low profile- look a napadnost taktickych veci jsme tu uz parkrat resili v jinych topicich.
Ackoliv to vazne nerad rikam, na BOB je pravdepodobne nejvhodnejsi nejaka starsi zelena gemma, ktera je v lese maskujici a ve meste zcela nenapadna, protoze ji mel doma snad kazdy...
Kdyby slo o neco mensiho, volil bych tmavsi deuter
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

nevi nekdto prosim rozmery assaultu 2? http://www.us-army.cz/6627,usmc-marpat- ... erace.html
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Pepe »

cca 50x30 (v/š), hloubka dle "náplně" :)
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Stenny »

Sháním takový "třídenní batoh do města". Po zkoušení a přemýšlení vyšly požadavky:
- objem kolem 40 l
- kufrová konstrukce (zip kolem obvodu kromě dna, nebo alespoň rozepínací vrchní polovina)
- buď pošitý MOLLE/PALS vazbou, nebo se spoustou (4 a víc) kapes - nosím s sebou hodně drobností a nerad je hledám v hlavní kapse.
- možnost nějaké neutrální barvy, ideálně černé

Z těch, co jsem měl v ruce a na zádech (pár dní), se mi nejvíc líbil tenhle Obrázek http://www.armed.cz/batoh-us-assault-mi ... 13-c-1125/ (objem vážně není 50l, po přepočtení z rozměrů vyjde 42 litrů), ale rád bych něco, co se hned nerozpadne, což Mil-Tec nesplňuje. Nicméně tu kombinaci velkého hlavního prostoru, vnitřních organizérů, vnějších kapes a správného rozměru trefil na výbornou.

Byl bych rád, kdybych se s cenou vešel pod 3000, ale není to absolutní limit.

Nějaké nápady ohledně konkrétních modelů?
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

tak jsem si opet nenechal poradit a vlivem nostalgie jsem si poridil gemmu, opravdu to uz není co to bejvalo...proto pujde z domu. Poohlizel jsem se po netu a narazil na to, ze Lowe Alpine jako jeden z mala outdoor vyrobcu dela batohy i v khaki barve. Mate někdo s jejich batohy zkušenosti? Jejich použitý materiál mi není znám. Cordura to, ale dle popisu není...uvazuju o Elbrusu, který se dá sehnat za cenu od 3000...není to sice nejmíň, ale tuhle značku jsem měl vždy za solidní
maci
Příspěvky: 770
Registrován: 24.06.2012 23:22

Re: Výběr batohu

Příspěvek od maci »

Rozměry: 51 cm × 29 cm × 28 cm. dle heureka je to 36l a o něco levnější http://batohy.heureka.cz/mil-tec-us-ass ... e/#section

edit: chceš-li zapadnout do města tak si kup tenhle
http://batohy.heureka.cz/mil-tec-us-assaultl-cerveny/
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Stenny »

maci: Mil-Tec nechci, občas v batohu tahám třeba střelivo, nebo prostě náklad 15-20 kg. "Zapadnutí do města" je pro mě učiněno zadost tím, že to nebude v nějakém očividném maskáči...
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Marglin »

Rainier Wolfcastle píše:tak jsem si opet nenechal poradit a vlivem nostalgie jsem si poridil gemmu, opravdu to uz není co to bejvalo...proto pujde z domu. Poohlizel jsem se po netu a narazil na to, ze Lowe Alpine jako jeden z mala outdoor vyrobcu dela batohy i v khaki barve. Mate někdo s jejich batohy zkušenosti? Jejich použitý materiál mi není znám. Cordura to, ale dle popisu není...uvazuju o Elbrusu, který se dá sehnat za cenu od 3000...není to sice nejmíň, ale tuhle značku jsem měl vždy za solidní
Mám od nich Craig Atack 40. Velmi často používaný už asi sedm let a je to držák. Naposled jsem v něm pět dnů nosil zásoby jídla a pití pro rodinu v krkonoších. Počáteční váha se bližila 25kg a to nebyl ojedinělý případ. Beru ho na jedno i vícedenní tůry často a nijak ho nerozmazluji. Také s ním často dělám nákupy a díky svým vlastostem výborně slouží i jako příruční zavazadlo do letadla. Zkrátka, používám ho opravdu hodně a jsem s ním velice spokojený. Žena od nich kdysi měla nějaký 60l a tomu se asi po šesti letech začal rozjíždět zip na spodním víku (ale rvala to až k prasknutí) jinak s ním taky zacházela dost hrubě a bez problémů.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od the.marek »

Má někdo z vás zkušenosti s výrobky - batohy SNUGPAK? Konkrétně SLEEKA a ROCKET?
Dost se mi zamlouvají, nepůsobí tak tactical, což se mi líbí. Jsou velké a nejsou to takové ty uzké a dlouhé "doutník" krosny. Navíc u modelu ROCKET možnost odepnutí dvou 15ti litrových kapes a vytvořením tak samostatného 30ti litrového batohu se mi zamlouvá.
Nevíte jak jsou na tom s kvalitou, komfortem apod. ?

Díky
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Potřeboval bych poradit, nevíte někdo, kde se dají sehnat spony od nexusu v barvě coyote? Praskla mi ta největší na "bederaku" u marpat assault 2
Uživatelský avatar
OlaffLudwig
Příspěvky: 87
Registrován: 30.08.2013 22:32
Pohlaví: muž
Bydliště: zatim Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od OlaffLudwig »

Zase jednou zdravim s dotazem panove.
Tohle bude asi nejspise otazka na Gorala nebo Maca.

Zacal jsem se poohlizet po batozich pro sebe a drahou a vzpomnel jsem si, ze se tu vychvalovaly batohy Berghaus, tak jsem se chtel zeptat, jestli nekdo neznate tyto batohy:

Pro me:
http://eu.berghaus.com/mens-arete-45-mo ... _color=CI4

Pro ni:
http://eu.berghaus.com/womens-arete-35- ... w-40-litre
pripadne (otazka je, jestli je tak vychytanej, ze musi stat 2x tolik)
http://eu.berghaus.com/womens-caldera-3 ... w-40-litre

Ucel:
Vikendovy bagl (az prodlouzene vikendovy), vylety max po ceskych horach. Zadny expedice. Spis aby se v nem dokazalo dopravit veci na 3 - 4 dny do chaty, ktera by pak fungovala jako zakladna pro vylety po okoli, cili bagl by pak fungoval jako deni bagl. Chapu, ze na toto by mi asi stejne poslouzily i levnejsi varianty. Nicmene bych rad, aby pripadne zvladl i 3 - 4 denni trek, kdy se vse taha s sebou. Takze otazka, jak kvalitne jsou zpracovana zada na zminenych batozich (a pokud byste vedeli, kde si je muzu vyzkouset - google neporadil). Taky jsem hledal civilne vypadajici batoh nebot nemam potrebu tahat bagl posity molle v tacticool digitalu ci olive...

Predem diky za nazory pripadne navrhy jinych baglu ;-)

PS: finance neresim, tyhle jsem vybral, pac se mi proste a jednoduse libi

[EDIT]: syntakticky nesmysl :P
Naposledy upravil(a) OlaffLudwig dne 17.09.2014 11:18, celkem upraveno 2 x.
nojman
Příspěvky: 12
Registrován: 15.03.2014 10:46
Pohlaví: muž
Bydliště: Krušné hory

Re: Výběr batohu

Příspěvek od nojman »

S civilními batohy Berghaus zkušenost nemám, ale mám už nějaký pátek vojenský Berguas Munro a naprostá spokojenost (a to jsem ho koupil už použitý z přebytků Bundeswehru). Teď jsem koukal, že se jejich vojenské batohy začaly dovážet i do Čech. Jestli bude jejich civilní řada stejná jako military, tak bych se toho nebál.
Uživatelský avatar
zumpar
Příspěvky: 150
Registrován: 17.10.2012 15:02
Pohlaví: muž
Bydliště: momentalne Bratislava

Re: Výběr batohu

Příspěvek od zumpar »

Mam Centurio a Vulcan. Oba z druhej ruky. Oba splnaju to, co som ocakaval. Ak chces viac info, posli mu sukromnu spravu.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr batohu

Příspěvek od goral »

Tak nejak jsem to prehlednul

uprimne ti s civilnima berghausama moc neporadim, neznam je - musel bych videt na zivo

Berghaus je ale dobra firma, takze tezko slapnes vedle.
Samozrejme pokud treba koupis UL bagl a pak si stezujes na uzke popruhy a nizkou zivotnost, to pak neni problem u vyrobce :)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Výběr batohu

Příspěvek od proforma »

Ahojte, procetla jsem cele forum k batohum a hodne mi to dalo. Presto mam zakladni otazku: jaky batoh byste mi doporucili? :-) Moje podminky jsou dost jine, nez je tu obvykle reseno:
1), 2), 3) - proste uplne nejdulezitejsi je co nejlepsi bederak a nosny system. Mam zada na hadry (plotynky) a pokud nastane nejhorsi mozna varianta, budu se muset presunout cca 250 km po svych. Vybaveni a jeho vahu musim redukovat na max. 15 kg, vic zada nedaji. Objem mi je jedno, pocitam okolo 30 l, max. 40-45 l by mohlo stacit (asi nepotahnu 15 kg toaletaku :-)
4) aby nelezel zbytecne doma, chci ho normalne pouzivat na noseni do prace, nakupy, vikendove vylety (v civilizaci), vylety na kole, proste kamkoli jdu. Pro tohle bezne pouzivani by bederak mohl byt odnimatelny.
5) s vetsinou obvyklych znacek mam spatnou zkusenost, vc. Deutera - batoh mi obvykle nevydrzi ani do konce zaruky: prodre se dno, oodejdou zipy nebo se utrhaji madla abocni kapsy.
6) barva, cena a ostatni podruznosti nejsou dulezite. Kdyz. To bude vyhovovat mym velmi vybiravym zadum a kdyz se nato budu moct FAKT SPOLEHNOUT, klidne priplatim nebo dosetrim. Diky :-)
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Výběr batohu

Příspěvek od kregan »

Za sebe bych doporučil buď Osprey Talon http://batohy.heureka.cz/osprey-talon-onyx-black-33l/
Holky od nás Ospreye nosí. Jsou lehký, pohodlný a vydrží celkem dost. Zádovej systém je vychytanej.
nebo
nějakej Boll. Třeba Raven nevypadá špatně http://www.boll.cz/index.php?cmd=page&t ... tegoryID=3 ale s novou řadou žádnou zkušenost nemám. Jeden ze starších Bollu mi vydržel přes pět let téměř denního používání a nenosil se špatně.
Kluci tu doporučujou Berghausy, který taky nevypadaj zle. Osobní zkušenost s nim nemám.
Odpovědět