Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Fabulous »

Ano, ano. :)
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od micheldecoucy »

Diky! :) Ale koukam, sakra, ze jsem se chtel zeptat na Fatboye ... :oops: :lol:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Fabulous »

Vše, co je větší jak Versipack to v klidu pojme.
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od micheldecoucy »

Nemyslis Thermite? Ja mel za to, ze cela ta serie se jmenuje Versipack.
http://www.maxpedition.com/store/pc/Versipack-c40.htm

PS: Kazdopadne to beru jako ano, vejde. :)
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od micheldecoucy »

Porad se nemuzu rozhodnout, jestli Fatboy (a dovnitr nacpat 0,5 petflasku) nebo Jumbo (a k tomu 1L Nalgene). Zda se mi, ze je Jumbo zbytecne velke (a Fatboy GTG s drzakem na flasku nechci, pry ma horsi kvalitu zpracovani - uz jsem to tu mozna nekde psal). Je tu nekdo, kdo vyzkousel prvni variantu a donutilo ho to, jit do druhe? :)
george
Příspěvky: 62
Registrován: 16.11.2012 10:33

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od george »

Mne osobne sa zas zdal fatboy malý a tak som šiel do jumba. :-) Nosím ho relatívne často. Ten priestor na nalgene fľašu sa dá stiahnuť k telu kapsičky, keď ho nepoužívaš. Na YouTube sú k tomu aj dajaké videá.
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Atrop »

Řešil jsem stejnej problém. Jumbo vs FatBoy, no nakonec to vyhrál Jumbo a nelituju toho. Fatboye sem si akorat zkoušel a zdál se mi na moje potřeby trošku moc kompaktní. Jumbo mam tak 2 a něco roku, nosim ho prakticky všude kam se hnu a velikostně mi nikde nepřekáží, lahev s vodou je taky dost praktická věc takže za mě by to byl Jumbo. :yes

Ale samozdřejmě záleží kolik krámů u sebe chceš tahat :D
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od micheldecoucy »

Ja prave zatim moc kramu :D nemam. V podstate jen penezenka, klice, nuz, "lekarnicka" (v nejaky noname molle kapse, rozmery cca 16x16x4), kus paracodru, mensi blok s tuzkama, vajgly a zapalovac + v zime rukavice (cepici mam obvykle na kebuli) + kdyz jedu dal (do city :)) tak jeste baleni NRG-5, kdybych mel po uderu EMP po ceste domu hlad. :D

A rozhodujici je prave ta voda - si rikam, ze kdybych potreboval narvat do Fatboye hodne veci, tak mi bude vadit, ze tu pullitrovku nemam kam dat - ale u Jumba zas nevim, jestli ta litrovka (a hlavne kapsa na ni) nebude jednoduse zbytecna, aspon vetsinu casu. :)

To je bohuzel spis o koncepci (nebo jak tomu mam rikat) nez o osahani brasen. Takze si obcas sednu k netu, zkoumam, ctu a nadavam. :D

Kazdopadne moc diky za postrehy!!! :) :yes
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Atrop »

Hele ta kapsa se da celkem solidně složit, stáhneš šňůrou a ještě přilepíš kusem sucháče na místo. Já u sebe nosím i litrovou lahev každej den :D tak mi to zbytečný rozhodně nepřijde. Na druhou stranu když mám plnou lahev(začal jsem používat nerez kleen kanteen) + krámy co mam v Jumbu(hlavní kapsa je ale prázdná) tak je to celkem solidní váha na celodenní nošení :) nedej bože když tu brašnu dám někomu jen podržet ;) .... ale je to o zvyku.
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od micheldecoucy »

LOL, solidni vaha a hlavni kapsa je prazdna. :D

Ja si ted na A2 nakreslil rozmery (ze strany a shora) hlavni kapsy u Jumba a pres to u Fatboye a teda cumim, kolik tam je podle vseho mista ... :)

Jeste me napadlo, ze bych moh na tu zapinaci postranni kapsu u Fatboye pripnou malou Rolly polly ... ale to by asi zas docela rozhodilo teziste ...

Asi se na ty brasny fakt budu muset podivat (a vyhraje kvuli vode Jumbo :D) ...
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od micheldecoucy »

UPDATE:
Takze nakonec jsem si koupil brasnu "UTG Multi-functional Tactical Messenger Bag" v barve "Gray Earth" - takove tmavsi khaki. Jde o kopii pravostranne verze Maxpedition Jumbo Versipack. Pri nakupu jsem vychazel z toho, ze pokud mi brasna nebude rozmerove vyhovovat, tak neutratim tolik, jako za original a pokud mi bude vyhovovat a rozpadne se, tak to snad nebude driv nez za rok a pak si koupim origo.

Brasna nema drzadlo, tak jsem ho dodelal z paracordu na molle u popruhu a slouzi dobre; z tehoz materialu jsem udelal uchyty zipu. Celkove jsem s kvalitou spokojen, az na siti, ktere misty vyleza, ale neni to tak hrozne.

Nosi se i na leve strane docela dobre, ale s narvanou kapsou pro zbran to neni zadna slava ani na jedne strane ...

Co se tyce pouzivani, tak nosim (obvykle):
- obvykle 1L Nalgene v "drzaku"
- Maxpedition Mini Pocket Organizer v predni kapse pod "vikem"
- tuzky, baterku a notes v zapinaci predni kapse
- fotak v pouzdre, nejake SD karty a flashdisk v zapinaci bocni kapse
- zapalovac, cigarety a klice v kapse ve "viku"
- deodorant a malou lekarnicku a kapse pro zbran
- celenku a bryle v horni kapse na "viku"
- v MOLLE na popruhu dalsi propiska, aby byla po ruce
- mimo mesto v kapsicce u popruhu zastrceny zaviraci nuz (ted nejaky noname, v planu mam RAT-1)
- ruzne po kapsach se presouvajici teleskopicky obusek ESP 21" s klipem
- obsah hlavni kapsy se meni podle cile cesty (zranice, ucebnice, cepice ... lol)

Celkovy dojem je takovy, ze brasna chvili vydrzi, ale mam z ni takovy rozporuplny pocit. Na jednu stranu, kdyz si beru malo veci a jdu bez piti, tak je zbytecne velka. A na stranu druhou, kdyz do ni potrebuju nacpat veci hodne, tak se tam casto vsechny nevejdou. :x Zatim se snazim optimalizovat (napr. sehnat jine plastove pouzdro na svacinu, ktere by se mi veslo na dno hlavni kapsy a neprekazelo ucebnicim, ktere tam nosim), tak jsem zvedavy.

Ale kazdopadne se mi muj problem "Fatboy nebo Jumbo" vyresit nepodarilo, pac mam pocit, ze by se mi skoro vyplatilo mit Fatboye (Versipack nebo GTG? :rofl) s minimem veci na bezne "pochuzky" a k nemu pripadne nosit batoh na veci jako jidlo, knihy atp.
Přílohy
mod_IMG_20150308_182558210.jpg
Jak si kdo ustele, sklízí bouři.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od the.marek »

Podle mě jsou tyhle brašny úplně na prt...
Přesně jak píšeš, na pár věcí zbytečně velký jak kráva a když tam chceš dát víc věcí, tak malý... Navíc takovej na prt rozměr alá "krychle". Nevím, mě tenhle tip "tactical" brašniček absolutně nevyhovuje.
Buď nějakou opravdu malou přes rameno na pár věcí, takovou dokladovku, nebo když už se člověk vyžívá v nošení věcí přes rameno (já osobně nesnáším nošení větších, respektive těžších věcí jednostranně, po pár krocích těžce nekomfortní), tak nějakou větší od 5.11 apod.
Já jsem zastánce malého žebradla přes rameno i když už ani to netahám, nebo prostě batoh, batůžek. Jsem prostě batohovej, komfort úplně někde jinde a využití taky.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od sigmark »

na to co do tohohle potřebuju narvat je to malý, a když už je to dost velký ( wombat třeba), tak mě z toho bolej záda, takže je to nepoužitelný. potřeboval bych něco co se dá přidělat na blast belt, připnout popruhem na prdel nebo na kšíry jako batůžek v nouzi. zatim všechny tašky co jsem zkoušel postrádaly nějakou z výše vyjmenovaných funkcí
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od the.marek »

Mrkni na tohle, já nad tím uvažoval/uvažuji, především v kombinaci s menším batohem, ale je to víceméně takovej bederní pás a obávám se, že i menší batoh by si s tím prostě překážel... :-/
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Fabulous »

Já to řeším několika taškama různých velikostí, které beru dle potřeby. Nejmenší pobere jen pistoli a peněženku.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od sigmark »

mě nebaví pořád ty věci přesypávat :-)

the.marek

tohle by se dalo použít jako blast belt samo o sobě. Berghaus mi díky konstrukci s blastbeltem nepřekáží. otázka je jestli ty bederní uši nebudou překážet mě, když to bude přes rameno. to je direct action od helikonu? pe kel ně drahý
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Fabulous »

sigmark píše:mě nebaví pořád ty věci přesypávat :-)
Mě také ne. Photo mám v každé brašně základ výbavy už připravený. Doplním jen šrajtofli, aktuálně potřebné věci a případně pistoli. ;)
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od the.marek »

No právě, stojí to asi dvojku tuším a proto to nechci bez nějakého vyzkoušení koupit, pak konstatovat, že je to na hovno a hodit do skříně.
Líbí se mi na tom i to, že na nějaké kratší odpolední, denní cajdání v přírodě je to ideální. Nepřekáží to tak jak batoh, o nějaké tašce přes rameno už vůbec nemluvím, kór do přírody a dáš do toho s klidem vše co potřebuješ.
Libí se mi i to, že v případě potřeby můžeš v mžiku přesunout dopředu na břicho jako takovou ledvinku a hrabat se v tom, např. když v tom nosíš zbraň, nebo nějaký banány, fce lékárničky apod. v kombinaci s batohem podle mě prima řešení.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1005
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Hdm »

Měl jsem jednu dobu Proteus od Maxpedišna.
S batohem se to nosit dalo, ale tak divně to vyvrací dole záda, když je delší trasa a je to plnější/těžší.
S tím rychlím otáčením jsem měl problémy, protože všechny plastové spony drhnou o poutka na kalhotech.
Pro mě se to stalo časem tak opruzovým, že jsem to přestával nosit.
Teď mám malou brašnu přes rameno co jde dát snadným stažením popruhu i do pasu. Zbytek nosím v batohu, který mám stejně téměř pořád.
Za mě po těchto zkušenostech jedině batoh + nějaká drobná kapsa na opasek/přes rameno
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od sigmark »

jo, tahám berghause a v něm utility shoulder bag od condora
Odpovědět