Pepe - zavazadlo

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Pepe - zavazadlo

Příspěvek od Pepe »

EDIT: Slouží pouze pro představu, toto je neaktuánlí bob.
Tak tady je můj BoB. Je ve stádiu budování, chybí dost důležitých věcí, ale rozhodl jsem se, že ho tu ukážu v takové podobě v jaké je, ať je tu více obrázků. Za kritiku budu rád, ale nepiště mi sem co všechno mi chybí, spíš co bych mohl vyměnit za něco lepšího nebo co úplně vyhodit. Jako kriticky slabé místo vidím to, že nemám nic na čištění vody (když nepočítám ohřev).
BoB aktualizuju podle ročního období - přes zimu mám nabaleno teplý oblečení, termoprádlo atd. Jak začíná být teplo, tak to vyměňuju za lehčí věci. Popisky jsou zleva doprava.

Zimní oblečení
Obrázek

Fleece mikina (UK army), náhradní trencle, fleece čepka, pletená kukla, Gore-Tex parka (US army), Gore-Tex kalhoty (UK army), ECWCS druhá vrstva - kalhoty, termo spodky (první vrstva), termo tričko, rukavice zateplené, náhradní trekový fusky, rukavice, shemagh a náhradní tričko.

Potraviny
Obrázek

Tady jsem si vytvořil takové svoje MRE :)
Camelbak vložka do batohu, 1.5l voda neperlivá, 3x nutridrink, foldacup, 3x potravinová dávka, PowerRade, příbor, plynová kartuše + závětří, ešus, 2x chlebíčky, sušený ryby, vařič VAR2.

Potravinová dávka
Obrázek

Teplo / světlo
Obrázek
Pepo, Maglite XL100, Firesteel, ženské tampony, 2x ohřevný sáček,3x náhradní baterie, 3x chem. světlo, zapalovač, sirky, svíčky, čelovka. Někde jsem vytratil druhej zapalovač, bude doplněn + uvažuju o zapalovači na benzín.

Obrana
Obrázek
CZ 858, EDC Spyderco Endura 4, EDC Led Lenser, Gerber LMF II Asek, pepřák, zásobáky, munice 9mm, Brýle Bolle X500, Glock 19, zásobáky, pouzdro, vesta. Pádlo u 858 mám v plánu vyměnít za sklopku, ať můžu kvér hodit do batohu.

hygiena / ostatní
Obrázek
Reflexní proužky, sluneční brýle Oakley Monster Dog, padáková šňůra, rukavice Warrior, dezinfekce na ruce, multitool Victorinox, nafukovací polštářek, vázací drát, zubní pasta 2x, vitamínové bonbony, kartáček, ručník, cíga (barter), vteřinové lepidlo 2x, lepící páska, jelení lůj, mýdlo, mezizubní kartáček a druhá lepící páska (zdravotnická).

Komunikace
Obrázek
Vysílačka + náhradní aku, EDC mobil, náhradní mobil.

První pomoc
Obrázek
Vše v Multicam sumce.

První pomoc - obsah sumky
Obrázek
hypermangan, Izotermická fólie, nosní tubus 2x, Water Jel, mastný tyl, krytí, Asherman Chest seal, sůl, chem. světlo, ventolin inhalátor, QuikClot Combat Gauze, cukr 2x, Ibalgin 400mg, náplast s polštářkem, rukavice, resuscitační rouška, gáza, Betadine, Sanorin, OLAES, S.W.A.T. tourniquet, trauma nůžky, mesocain, fix lihovej, Endiaron, Paralen, pinzeta, Jehly, čepelka, C-A-T tourniqet.

Spánek / úkryt
Obrázek
Spacák, karitaťka, pončo, na léto Difusil.

Léto hadry
Obrázek
Multicam komplet (OPS) + 5.11 čapka

Batoh
Obrázek
A celý je to v batohu Gemma.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Eschaia - zavazadlo

Příspěvek od Venet »

k tej uprave vody: doma pouzivame na precistenie vody z vodovodu filter Brita - da sa kupit aj v tescu a tak. Par kartusi do brita filtra a odrezana Pet-ka by to mohlo spravit. Aspon ako provizorne riesenie. V tych Brita kartusiach je aktivne uhlie a nejaka keramicka ci jaka hmota ako absorbent - nieco na sposob zeolitu.
K tomu Tang-u - no ja osobne by som to nepil. Obsahuje to totiz umele sladidla, a odkedy mi kamarat chemik vysvetloval ako sa umele sladidla vyrabaju a ako na ne vobec dosli, a cital som clanok co umele sladidla sposobuju, hmm dakujem neprosim. (okrem ineho pri odburavani nahradneho sladidla z tela - pretoze telo to vnima ako chemicku skodlivu latku, vznika metylalkohol, co sposobuje poskodzovanie zraku, a zadalsie je to silny karcinogen atd.)
A vobec je to skoda miesta a zbytocna vaha. Napit sa mozem aj cistej vody. A radsej by som si tam pribalil multivitaminove tablety- nie sumive. A mozno kusok striebra v co najrydzejsom stave.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Eschaia - zavazadlo

Příspěvek od MRAK »

O vodě jsem taky dost přemýšlel. Tady je můj názor:

Pokud budeš chtít tahat filtr, (cca 0,5Kg) doporučuju na něm nešetřit, aby vydržel alespoň 30000 litrů.
Jeden z nejlepších na trhu bude asi Katadyn Pocket ( http://www.bezpecnavoda.cz/products/katadyn-pocket/ ) Novej se dá sehnat asi za 7300,- , použitej na e-bay mnohem levněji.
Rozměry : 24cm x 6cm
Hmotnost : 550g
Množství upravené vody : 1 litr / minutu
Životnost filtru : až 50 000 litrů vody
Cena dost vysoká, ale říkám si, že bez vody jsem rychle vyřízenej, tak jsem si ho objednal - až přijde, dám referenci.

Pokud se s filtrem tahat nechceš, tak mít k dispozici tablety. Katadyn je taky dělá ( http://www.bezpecnavoda.cz/products/micropur-forte/ ) ,ale na trhu je jich docela dost.
Já osobně bych těm švýcarům důvěřoval.
1 tableta - 1 litr
100 tablet cca 430,-


Jinak bágl parádní.
Já bych do batohu spíš než KOSU, nacpal scarabea, jako záložku a kosu hodil na řemen 8-)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Eschaia - zavazadlo

Příspěvek od MRAK »

CO TO JE prosím tě za vysílačku?
Já mám ručku CBčko , tohle bude nějaká PMR?


A JEŠTĚ DOTAZ na ten spacák? Zdá se mi nějak moc velikej ... něco spešl do mrazů? Nebo jen velkej ? :mrgreen:
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Eschaia - zavazadlo

Příspěvek od Pepe »

Vysílačka - to je taková specialitka. pracuje na frekvenci 400-470Mhz UHF. Takže má PMR kanály + hromadu dalších kmitočtů okolo. PMR jsou kolem 466... Dají se na ni chytit velice zajímavé kanály a člověk se leccos dozví ;) Má volitelný výkon, tuším 0.5W a 5W. Samozřejmě ji používám pouze na 0.5W a jsem pouze na PMR kanálech, které jsou schváleny pro civilní použití :mrgreen: Mimojiné chytá i rádio (FM) a má aku s kapacitou 1600mah.
Spacák je prostě velkej... kdysi jsem ho koupil na aukru. Může být tak do +5°C, ale měl jsem ho už i v -10°C a žiju.

Co se týká vodního filtru, na ebay se dá novej katadyn koupit za 260$ i s poštou. Ale na to momentálně nemám peníze. Scarebesu je zajímavá volba, ale zatím zůstanu u glocka. Řemen na kosu mám ten základní, jen ho tam musím nahodit.
Tang vyšoupnu.
EDIT: A sakra, teď jsem si uvědomil, že tam nemám toaleťák... :oops:
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Eschaia - zavazadlo

Příspěvek od Karlos »

Take chvalim, muzes napsat kolik to cele vazi?
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Eschaia - zavazadlo

Příspěvek od alibaba »

Ja si vzponinam jak jeden jeden mladik mel super vybaveni a na Aljasce v lete kdyz jel autobusem rekl ridici ,ze vystupuje a hazi si vybaveni na zada a ze si jde nasbirat nejake maliny pri ceste a tak ridic zastavil a on vystoupil a jasne mel sebou i pusku s dostatecnym poctem naboju ....

no proste se ztratil a nasel se po nem jen dennik kdy tam bloudil na uzemi velikem jako Cechy az najednou zver migrovala a on proste umrel hlady .nebot clovek musi pocitat ze musi alespon za 4 dny jist jinak zeslabne natolik ze proste neunese svoje zasoby a nezvladne chozeni do kopcu ....

Tak ja tedy nevidim GPS telefon potrebuje nejakou antenu na kopci a jsou udoli kde nefunguje ......ja jsem davno testoval GPS a je tam jasne videt jak nam satelity letaji nad hlavou a staci asi 3 kroky a GPS meni souradnice a to tenkrat pred rokem 1990 neexistovalo ......satelit obleta po stale se snizujici draze asi 4 roky a pak se automaticky zapnou motory a osadi je na obezne draze kde klesa a automaticky zase 4 roky, nez se zazehnou motory a to muze udelat nekolikrat a kdyby vsichni lidi najednou vymrali tak satelit muze krouzit zem jeste asi 20 let automaticky se budou zapalovat motory a tak Gps je dulezite pokud je to mozne....

Diskuze k GPS přesunuta sem: GPS navigace
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Eschaia - zavazadlo

Příspěvek od Pepe »

admin: domácí váha ukazovala necelých 20kg, ale podle pocitu v ruce bych řekl, že to má tak 25kg+.
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Eschaia - zavazadlo

Příspěvek od hanpari »

Když se dívám na ta vaše zavazadla, napadají mne dvě otázky.

1/ Máte děti? Popřípadě, i když nemáte, plánujete, že byste třeba mohli v případě katastrofy pomoci rodině s dětmi? Možná jsem to přehlédl, ale co takhle doplnit vaše zavazadlo o Sunar a nebo něco na ten způsob? Tedy o nějaké sušené trvanlivé mléko?


2/ Jak dlouho vlastně plánujete, že bude kolaps civilizace trvat? Týden, dva, popřípadě měsíc? Pokud věříte, že bude trvat od svého začátku až do chvíle vaší smrti, pak vám vaše zavazadla zaručí jen krátkodobé přežití. Navrhuji doplnit vaše zavazadla o osivo. Nejspíš budete mít zájem o nenáročné plodiny, které nevyžadují příliš péče. A když o tom tak přemýšlím, nejspíš by bylo vhodné ji doplnit o nějakou zemědělskou příručku :)


Ještě jsem si vzpomněl na tablety s jódem, pro případ radioaktivního zamoření :)


POkud jsem tyhle věci někde přehlédl, tak se omlouvám :)
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Eschaia - zavazadlo

Příspěvek od Maximus »

Scénáře jsou různé, bohužel nikdy se nepůjde zcela připravit na vše :evil:. Evakuační zavazadlo je vhodné pro případ, že hrozí situace, kdy musíš neprodleně opustit domov (řádově v minutách). Takováto situace může nastat, pokud současný domov nemůže poskytnout adekvátní ochranu před hrozící katastrofou či perzekucí ze strany státních/samozvaných orgánů. Většina toho hrozí zejména obyvatelům větších měst bydlící v rámci různých "sídlišť", kde přežívat za situace některých "scénářů rozpadu" by bylo dost krušné.

Někdy však člověk musí opustit dům kvůli "banalitám" typu požár či povodně. V těchto případech často člověk příjde o nejdůležitější dokumenty a data. Pokud pominu to, že nejrozumnější je si ověřené kopie těchto dokumntů a zálohovaná data uložit na bezpečném místě (u rodičů, v práci,...), tak bych v rámci tohoto zavazadla měl i kopie těchto dokumentů a pár archivačních DVD s nenahraditelnými daty (rodinné fotky, pracovní dokumenty, survival manuály :)).

Pokud musím "prchat" jen s tím, co unesu na zádech, tak na osivo asi moc myslet nebudu. Můžu zbalit krabičku se semínky zeleniny, co jsem nestihl v sezóně vysadit na zahradě, ale kolik lidí má takovou možnost?

Základní zásoby pro všechny členy rodiny (vč. miminek :) ) jsou snad samozřejmost. Navíc takový sunar/feminar/... či podobná náhražka mateřského mléka je velmi výživná a v případě nutnosti se připravovat na nějakou jasnou katastrofu (blížící se asteroid, hrozící III. WW,...) bych takovéto věci nakoupil ve velkém.

Jodid draselný na ochranu před radioaktivitu je dobrý nápad. I když si nemyslím, že zrovna z této strany hrozí nebezpečí, tak investice 21 kč/za 4 tablety jsou banalita. Přidávám dávkování:

Novorozenci do 1 měsíce věku: 1/4 tablety = 16 mg KI. - Kojenci a děti od 1 měsíce do 3 let: 1/2 tablety = 32 mg KI. - Děti od 3 let do 12 let: 1 tabletu = 65 mg KI. - Dospělí a děti od 12 let: 2 tablety = 130 mg KI. V případě jaderné havárie je třeba Jodid draselný podat do 1 hodiny od vzniku nebezpečí. Bude-li to radiační situace vyžadovat, oznámí se obyvatelům, aby po 24 nebo 48 hodinách užili ještě poloviční dávku jodidu draselného. Novorozencům se další dávky nepodávají. Těhotným a kojícím ženám se podávají maximálně 2 dávky.
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Eschaia - zavazadlo

Příspěvek od Max »

Koukal jsem že máš v lékárničce mastný tyl. Můžu se zeptat k čemu je dobrej ? :oops:
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Eschaia - zavazadlo

Příspěvek od Karlos »

K ošetření popálenin?
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Eschaia - zavazadlo

Příspěvek od Pepe »

Třeba... ale na popálky mám hlavně Water Jel (doufám, že na fotce je). Mastný tyl mám spíš z důvodu mokvající rány, kdy se suché krytí může přilepit... pak se to musí trhat a to není nejlepší.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Eschaia - zavazadlo

Příspěvek od PaF »

Chlapci, nedelejte si evakuacni zavazadlo tezsi nez max. 15 kg. Bude dulezita i rychlost a manevrovatelnost. I kdyz s sebou budes mit tu kosu, s 25 kg baglem budes jako krocan na dvorku :D
Teda pokud nejsi John Rambo.

Kosa a 4 zasobniky jsou samy o sobe 5-6 kg. Pistole a 4 zasobniky dalsi 2 kg. Je nutne mit cca 3l vody - 3kg. A jsme na 10kg. Vetsina batohu cca 40-50l vazi sama 2-3 kg, zejm. moderni modely. 1-2 kg jidla. Tak kde ubrat???

Zbrane musi byt lehke, univerzalni. Naboje jen v rozumnem mnozstvi a v cilove oblasti zasoba ukryta pred nenechavci. Batoh ultralehky. Obleceni vrstvene, lehke, dle moznosti nepromokave, jen nejnutnejsi....

Sraz by mohl napovedet :D
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Eschaia - zavazadlo

Příspěvek od Josef »

Jen dodám, že já osobně dávám přednost benzínovému vařiči před plynovým. Benzín se dá přepravovat v láhvi, není pod tlakem a určitě je obecně dostupnější komoditou, než jednoúčelová kartuše butanu. Fy. Colemann dokonce vyráběla na benzín i lampu (ale nevím jestli ji ještě prodává). Trochou benzínu si můžeš usnandnit i rozdělání obyčejného ohně. Do benzínového zapalovače se to jako palivo hodí taky.

Ještě k repelentům - narazil jsem na spreje, které výrobce v záchvatu starostlivosti o lidský čich naparfémoval. Sice výborně odpuzovaly komáry i klíšťata a docela obstojně voněly, bohužel tím taky skvěle lákaly kloše jeleního a to potom byl v lese mazec. Nevím jak je na tom konkrétně difusil, ale pro jistotu bych to nejprve doporučoval (někdy v září nebo řijnu) vyzkoušet a teprve pak dělat zásobu.
Naposledy upravil(a) Josef dne 24.05.2011 10:18, celkem upraveno 1 x.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Eschaia - zavazadlo

Příspěvek od Maximus »

Rozhodně repelent bych do evakuačního zavazadla přidal a nejen tam :). Před různými jedovatými "srajdami" bych dal přednost přípravkům na bázi DEET, C12H17NO, N,N-dietyl-meta-toluamid, což je bezbarvá kapalina, bez zápachu, nerozpustná ve vodě, charakterizovaná jako lehce toxická (tzn. způsobující podráždění) při požití, vniknutí do oka a při dlouhodobém styku velmi vysokých koncentrací s kůží. Schválené koncentrace jsou do 80% aktivní složky. Látka byla vyvinuta na sklonku 2. světové války pro americkou armádu, od roku 1957 je registrována pro veřejné použití a v roce 1998 americká agentura pro životní prostředí EPA vydala rozhodnutí, že nejsou známy žádné důvody (z hlediska rizik pro životní prostředí i z hlediska rizik pro lidský organismus) pro omezování využití DEET. Pro děti do 2 let věku je doporučováno používat přípravky s koncentrací DEET do 30%.

Mě se DEET mimořádně dobře osvědčil jak na Sibiři, tak i v lužních lesích kolem Moravy. Nikdy člověk neví, kam se člověk dostane, kde se bude muset schovávat, jak dlouho bude čekat ve střelecké pozici,... a stovky či tisíce hladových komářích samiček dokáží poměrně ryhle a spolehlivě "rozložit" i hodně velké drsoně.

Já osobně používám toto (jsou i podobné přípravky jiných výrobců a ani zde uváděné ceny nejsou ty nejlepší), ale mám tyto přípravky odskoušené a poměr výkon/cena je velmi dobrý. Navíc někdo i ocení také to, že je to od českého výrobce:
http://www.leroycosmetics.cz/main.php?A ... r&Idp=1186
http://www.leroycosmetics.cz/main.php?A ... r&Idp=1185
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Eschaia - zavazadlo

Příspěvek od Pepe »

No on ten Difusil co tam mám stál ve výprodeji 20,-Kč :) Tak jsem ho tam šoupnul. Jinak BoB je teď už v jiným stavu, časem aktualizuju.
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Eschaia - zavazadlo

Příspěvek od PaF »

Ten Predator Outdoor je skutecne super. Neni sice moc prijemny na kuzi ani v nose, ale funguje na 100%. S difusilem nema cenu srovnavat.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Eschaia - zavazadlo

Příspěvek od Maximus »

A účinnost také ne ;)
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Eschaia - zavazadlo

Příspěvek od Fjord »

Asi bych si dala větší "práci" s výběrem jídla, sladkostí a toho, co myslíš, že ti dodá kalorie. Tang, Margot a podobný svinstva ti jen zaplácnou oranismus a může se ti udělat spíš ještě blbějš, pokud je hlad. Arašídy na hlad jsou taky dost těžký na trávení. Ale je fakt, že když hlad je, tak se sní i hřebíky :D
Bych řekla že instatní polívky bez glutamátu, nejsou od věci. Ve zdravé výživě (obchody) se dají najít možná vhodnější alternativy. Rychle udělaný kaše nejsou taky špatná variata -jen se zalejí horkou vodou. Vydrží tělu dodávat energii vcelku dlouho. Výborný je třebas med místo cukru atd...
Na pití, tedy pokud se má tělu dodat tekutina, je nejlepší jen čistá voda. Limonády a všechno co je ochucený, tělo totiž vůbec nevyužije a naopak se ještě zvyšuje deficit tekutin, takže celkový následek je ještě větší žízeň. Bohužel právě deficit tekutin, ačkoli si člověk myslí, že jich vypije dost, je znát na nemocnosti. Buňky nemají jak vyplavit sajrajty, a tak holt jsme "nemocní".
Určitě bych si tam přidala třebas mořský nebo říční řasy - pilulky (spirulina nebo chlorella) - jako dejme tomu částečná náhrada za čerstvou zeleninu :mrgreen: na tom se dá vyžít nějaký čas v pohodě. Asi bych přidala i kakako, jako zdroj magnesia atd..
Odpovědět