Gravedigger EDC

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Gravedigger EDC

Příspěvek od gravedigger »

Tohle mám u sebe od rána, když vyrazím z domu.
Většinu věcí užívám osobně, něco je určené pro děcka a ženu, taková sestava pro každý den a jednodenní výlety
edc.JPG
Taška přes rameno Maxpedition, střední velikost, většina věcí je uložena v ní
Bonbony Halls
Pastilky tantum verde
Jelení lůj
papírové kapesníky
pamět 4Gb
vizitky
zapalovač s led světlem
redukce pro mobily
nářaďový nůž leatherman wave
baterka
2x zásobník ppk
blok a propiska
3x zásobník colt 1911
placatka s hruškovicí
klíče od všeho a auta
hodinky seiko 5 sports automat
pracovní mobil
nůž 1911
peněženka s doklady
soukromý mobil
plechovka coly
pouzdro s drobnostma jako - léky - zodac,paralen, ipobrufen
- lžička
- silná fixa
- propiska
- zapalovač
- obvaz
- nůž sw
- polštářkové náplasti
walther ppk
colt 1911 compact
něco abych nesmrděl

chybí 4x musli tyčka a 2xčokoláda, který jsem dnes sežral a zítra je doplním

na tašce je navíc ze včerejška sumka na 2 zásobníky do skorpion evo, tu večer sundám
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Gravedigger EDC

Příspěvek od Fabulous »

Dve pistole a pet zasobniku? Do valky dobre, ale ted bych se s tim tahat nechtel.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Gravedigger EDC

Příspěvek od Reccol »

Zamyslel bych se nad něčím neletálním (pepřák, teleskop, aby si moh volit úrovně obrany) a trochu rozšířil lékárničku.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Gravedigger EDC

Příspěvek od Terminated Account »

Dvě krochny obdivuju. Nikdy se mě s tím tahat nechtělo, ale proti gustu žádný dišputát.
prochazka85
Příspěvky: 102
Registrován: 27.02.2012 14:07

Re: Gravedigger EDC

Příspěvek od prochazka85 »

urcite by se hodilo mit neco neletalniho, jen tak pro pripad, napr. ppk nahradit za napr za cz83 rubber
s jednou plnotucnou a rubberem budes mit moznost adekvatne reagovat na uroven nebezpeci v ruznych situacich
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Gravedigger EDC

Příspěvek od gravedigger »

neletální způsoby obrany ignoruju. platím hypotéku, mám rodinu,zaměstnance a zodpovědnost, nemůžu se nechat zmrzačit a proto se neperu a nebudu prát, nechodím do společnosti, kdy by toto hrozilo

nepůjdu se prát s teleskopem, nožem nebo pepřákem - vždy zatím stačila výzva k okamžitému přerušení konané činnosti podpořená pohledem na zbraň

umím střílet a číslo na právníka znám zpaměti
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Gravedigger EDC

Příspěvek od Reccol »

Tak si v zájmu rodiny a zaměstnanců uvědom, jak funguje náš právní řád. Občas prostě ta pětačtyřicítka není nejlepší řešení, aspoň ne dle náhledu soudů. Neříkám, že je to dobře, ale je to tak.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Gravedigger EDC

Příspěvek od Karlos »

Obě zbraně nosíš současně? Za pasem a v bagu?
prochazka85
Příspěvky: 102
Registrován: 27.02.2012 14:07

Re: Gravedigger EDC

Příspěvek od prochazka85 »

take je dulezite si uvedomit, ze "nutna obrana" v podani ceske justice je vicemene ruleta,

jednou to mozna vyjde, ale vetsinou ne, obcas se objevi dvojita 0 v podobe milosti ale rozhodne se neda spolehat na to, ze kdyz smaznu mladika co na me jde s kudlickou ze nevyfasnu 12 jen proto ze mladikova matka prohlasi ze pajdal na levou nohu a proto soud prihledne k faktu ze pajdavy mladik s kudlickou nemohl predstavovat prime a hrozici nebezpeci.

osobne znam par lidi s identickym nazorem jako je tvuj, a za ne si strasne preji aby se nikdy nedostali do takove situace, protoze jejich vira v "nutnou obranu" a ceskou justici je v tomto pripade znicujici, protoze bohuzel realita je nekde jinde.
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Gravedigger EDC

Příspěvek od gravedigger »

za pasem jednu, druhou v tašce

mladík s kudličkou? co bys poradil? takový tvor nemá nárok na život a je blbost vymejšlet nějaký alternativy, dokud je čas střelit mu jednu alibistickou pod nohy, pokud ho ani to nazastaví tak jednu na spodní část těla a pak ho prostě zhasnout

netahejte do toho soudy, pokud vás někdo napadne je důležitý se ubránit, volat záchranku a policii a pak nevypovídat z důvodu šoku do porady s advokátem

Tak nevím zda jsi to psal v silné opilosti nebo si dělal legraci, ale takové názory bys nemusel ventilovat na veřejnosti. Fabulous
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Gravedigger EDC

Příspěvek od marish »

Tenhle pohled je mezi nosiči střelných rozšířený a patrně má svoji logiku. A přijmout tenhle fakt, to je jeden z důvodů proč nejsem nosič.
Jinak je to slušná nálož, zajímala by mě hmotnost.
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Gravedigger EDC

Příspěvek od gravedigger »

marish - večer to zvážím, nejlehčí to není

Fabulous - sedmička vína nemůže být opilost, ale když to čtu teď, nenacházím tam nic, co bych nemohl potvrdit

v případě napadení vám jde o život, vy jste si to nevybrali a je na vás, jak se zachováte, radši chodit po soudech, než ležet pod hlínou

nenecházím tam rovněž nic, co by nešlo ventilovat na veřejnosti, není tam nic nezákonného, jen návod, jak útočníka odradit a ušetřit mu zdraví a život - probíral jsem to s policistama i právníkama a je to nejschůdnější cesta pro obě strany - útočník má čas přestat a vy máte u případného soudu důkazy, že jste ho nesundal první ranou

nikdy nevíš, zda ten mladík s kudličkou není vycvičený magor, kterej to s tím nožem opravdu umí a ty s tvým teleskopem mu budeš k smíchu, ale přijdeš na to až s rozpáraným břichem
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Gravedigger EDC

Příspěvek od Karlos »

gravedigger: jak myslíš, jen aby jsi jednou za katrem nelitoval, že jsi si místo druhé bouchačky měl vzít obuch (a toho mladíka spíš přetáhnout než do něj vyvrtat díry)... je spousta situací kdy se člověk už musí bránit ale na střelbu to prostě ještě není.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Gravedigger EDC

Příspěvek od JimmyJazz »

no, ja jen, ze az nekoho smaznes, tak i pres to, ze znas cislo na pravnika z pameti, tak ve vazbe ti bude na dve veci...A jak myslis, ze bude nejaky protizbranove zamereny soudce pohlizet na to, ze u sebe tahas dva kvery? Cimz te samozrejme od vyse uvedeneho neodrazuji, nicmene pokud jsi zminil odpovednost, tak je treba to domyslet do konce.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Gravedigger EDC

Příspěvek od Karlos »

Nehledě na to kdyby nějaký šťoura vyšetřovatel vložil do spisu citaci tvého příspěvku... (nemá nárok na život, jednu alibistickou, pak ho prostě zhasnout) to ten soudce nemusí být ani vyloženě protizbraňový ;)
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Gravedigger EDC

Příspěvek od MRAK »

Víte, já s ním souhlasím .... do písmene .... :yes
blbý je, že musím souhlasit i s váma .... :roll:
a to mě sere ze všeho nejvíc :evil:

jinak EDC pěkný ....
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Gravedigger EDC

Příspěvek od Terminated Account »

Kluci, zařádil jsem jak černá ruka a trochu to tady promazal. Diskusi na hraně zákona tady nechceme.
Uživatelský avatar
gravedigger
Příspěvky: 449
Registrován: 22.01.2011 20:40

Re: Gravedigger EDC

Příspěvek od gravedigger »

všechny mé zbraně mají průkaz zbraně a jsou řádně evidovány, na fotce je vidět i část jednoho průkazu

v náhledu na sebeobranu se s mnohýma neschodneme, ale od toho jsou diskuze

z mých zkušeností vím, že hrozba střelnou zbraní proti útočníkovi se slabší zbraní funguje a dotyčný si to rozmyslí, pokud si to nerozmyslí a je na to čas, vždycky se budu snažit ho ušetřit

nebezpečným situacím se snažím vyhýbat a nevyhledávám je, takže se dá říct, že se mi vyhýbají

ze zkušeností - v 19-ti letech jsem použil tehdy volně držený perkusní revolver na výstražnou střelbu proti skupině opilých dělníku z východního bloku. trávili jsme romantický víkend se svou tehdy ještě přítelkyní(nyní manželka) v trampské chatě na lanškrounsku a v noci nás probudila rozbíjená okenice. když jsme rozsvítili a mysleli, že utečou, tak začali vyrážet dveře a na nějaký můj křik, že budu střílet nebyla žádná odezva. tehdy jsem celkem bez rozmyslu ty dveře 2x prostřelil a do rána jsme se klepali, jestli se nevrátí
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Gravedigger EDC

Příspěvek od Reccol »

S náhledem na sebeobranu se tu naopak mnozí shodnem - jenže jak psal Mrak, bohužel to tak jednoduchý není.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Gravedigger EDC

Příspěvek od BiSon »

gravedigger: z takovych historek mi docela beha mraz po zadech! I kdyz tenkrat to evidentne dobre dopadlo.

Zajimalo by me - to fakt nosis kazdej den? Nebo spis vozis? ;-)
A kolik cela sestava vazi?
Odpovědět