Rase - Evakuační batoh

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od Rase »

Obrázek

Obrázek

Tak sem dal do kupy svůj batoh a vybavení - není určený jen pro případ VP, ale taky na různé vekovní akce (chlastačky) atd. Prostě takový univerzál. Není tam asi všechno k přežití, ale snad je to dostačují na různé situace:

Batoh - Husky sufferer 25l (má pláštěnku) - váha 990g
Spací pytel (cyklo) - Hannah (max -9C) rozměry 16x30 cm - váha 900g
Picí láhev ve tvaru boty - 0,75 l (k nošení přes rameno)
Šáte BW - vlněný (použitelný i jako ručník atd.)
Tunelový šátek - lehoučký a dá se různě použít
Ochrané brýle - prý i lehce neprůstřelné
Ledovcové brýle - moje výroba, chrání před ostrým sluncem
Francouzský vařič - na pevný podpalovač, skladný
Hrnek - nerezový s karabinou na zavěšení, vhodný k vaření
Kartáček na zuby - zavíratelný a skladný (zuby jdou prý čistit i sazemi + popřípadě pasta)
Universální lžíce - švédská (zvláštní)
Lžička větší - může se hodit
Lžička menší - k nošení v blůze
Nůž malý zavírací - k nošení v blůze
Nůž větší zavírací
Nůž vrhací s karabinou (další dvě na batohu)
Útočný nůž (asi z války)- v zadu na opasku
Břitva - někdy se třeba může hodit
Nůž multifunkční (Mikov)- kvůli funkcím
Malé kleštičky s funkcemi - jsou malinkaté
Kleštičky na nehty
Holítko - na žiletky (kovové)
Balíčky žiletek - dva
Dýmka + pěchovátko
Kompas - starý ruský suvenýr, nic lepšího sem nenašel
Počítadlo - k násobení od dvou do devatenácti
Kondomy - dva
Sirky - švédské, dvě balení
Kapesníčky - papírové
Pe-Po - podpalovač
Balzám na rty
DeNuts - tyčinky

+ chybí placatice se slivovicí (i jako desinfekce), BW kalhoty, BW blůza, Švédská vojenská bunda (nebo bunda BW), civilní bunda Airwalk (skladná, lehká a má kapuci), rukavice, boty Steel, lehké boty i do vody. Tyhle věci jsou ve stejné skříni a je možné je sebrat dle potřeby.
Jestli vás napadne nějaký zlepšovák, budu jen rád. Váha dost malá - upřednostňuju pohyblivost
(ps. batoh míním používat i normálně tak by se mohl zaměnit i za batoh Dakine)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od Fabulous »

Vidim dobre, cca 6 nozu? Neni to zbytecne moc?
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od Rase »

Jop a tři lžičky :D
Mikovák tam je jenom kvůli multifunkčnosti. Ten vrahací a stříbrný zavírací nejsou nic extra nože, spíš nic moc (na dně batohu ničemu nevadí). Ten malý zavírací (černo mosazný) mám k nošení spolu se lžičkou třeba v bundě, kvůli malým rozměrům. Útočňák tam je jen na doplnění jelikož nemám palné zbraně a líbí se mi, není ale zrovna vhodný k práci. Břitva tam být nemusí, není totiž ani moc ostrá, jen mě napadlo že by tam být asi měla. Chápu že lepší by byl asi jeden hyper super extra nůž z hyper super oceli a mnoha funkcemi, ale zkrátka takový nůž nemám a tak sem se rozhodl radši pro víc mizerných nožíků.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od Karlos »

Rase píše:...jelikož nemám palné zbraně...
Tohle považuji za největší nedostatek a zapracoval bych na ZP ;)
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od Rase »

Ve společnosti lidí kolem mě, a rodině, se na lidi se zbraněmi kouká jako na podivíny. Prostě nemám zázemí kde se lidé zajímají o palné zbraně a ani já k nim nemám vztah. Navíc ještě nejsem pevně usazený na nějakém místě (pendluju po republice) - někdy v budoucnu si třebas nějaký zbroják udělám, ale zatím mám v plánu důležitější věci (práce atd.)
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od Ježura »

Rase:ZP v každém případě, to je opravdu základ.. alespon pistoli.. když už nic jiného střelného. Jinak dotaz.. ten kartáček na zuby je odkud? Díky za odpověď :)
BOGOVIK
Příspěvky: 507
Registrován: 12.11.2011 15:09
Bydliště: JMK

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od BOGOVIK »

K tomu hrnku, nebyla by lepsi verze co ma ucho ktere se sklapi k telu hrnku?
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od dracekvo »

Nějaké léky nebudou?
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od Centurion »

chtělo by to ještě modrou/zelenou dýmovníčku a lightstick kdyby tě hledali vrtulníkem napřiklad při povodních aby si na sebe mohl upozornit ve dne dýmovnicí a v noci lightstickem
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od marish »

Alespoň základní lékárničku by to chtělo (u mě je to první věc kterou jsem do batohu dával do kupy). Třeba brufen se hodí i na kocovinu po "akci" :mrgreen: Jinak v ní mám jen pár náplastí, desinfekci, obvaz, imodium a termofolii...
Zapalovač, na takový to běžný zapalování (vzhledem k fajfce ty sirky chápu, ale někdy je zapik prostě praktičtější)
Prádlo, jedny fusky a trencle nezaberou moc místa, ale narozdíl od kalhot a bundy by se na ně mohlo zapomenout při rychlým balení.
Baterka, čelovka + náhradní baterky. Já nechodím na hory, tak používám jen lowend čínu, ale do báglu to podle mě patří.
Základní věci k vařiči: kafe, čaj, sůl, cukr (když už se taháš s vařičem...)
Rulička hroznovýho cukru.

Já to teprve tak nějak ladím, taky spíš pro běžný nošení, s možností aktuálního dobalení.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od Terminated Account »

Pěkný základ. Zkoušej, trénuj a časem obsah určitě trochu přehodnotíš. Ta krabice Pepa je plná?

PS: Ještě dotaz k plastové lžičkovidličce. Vyhovuje ti? Používáš ji?
Roman
Příspěvky: 87
Registrován: 05.01.2012 13:26

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od Roman »

Málo jídla, obohať to alespoň jednou sadou KDP http://aukro.cz/konzerva-kdp-exp-31-12- ... 05412.html
a pořiď si svítilnu. Máš malou láhev na pití, tak doplň filtr nebo desinfekční tablety na vodu.

A něco si vyber z doporučené lékárničky http://www.viaoptima.eu/cestovatelska-lekarnicka/
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od Rase »

Děkuju všem za hodnotné nápady a připomínky, pokusím se podle nich zařídit. Pravdou je že sem hodně důležitých věcí opomenul (zapalovač, svítilna, lékarnička atd.). Zatím to byl jen první pokus, nad tím KDP zauvažuju, ale nesmím lepek, tak musím ještě probádat složení. Zatím se mi nejvíc líbily Německé a Francouzské (jen co sem četl) nemám osobní zkušenost.

Ježek - kartáček je odtud: http://www.army-shop.cz/produkty/hygien ... /5511.html . s general army sem spokojený, je poměrně levný, mají hodně věcí a komunikace je nadstandartní. obědnávám v podstatě jenom tam.
Bogovik - ta karabina jde jednoduše sklopitelná k tělu hrnku: http://www.army-shop.cz/produkty/jideln ... /7753.html
MacGyver - ano, je plná, plánuju ji ale rozdělat a mít jen malou část v nějaké jiné krabičce. ona universální lžička mi vyhovuje, ale moc sem ji ještě nepoužil. Obávám se ale co vydrží právě ony hroty, jelikož se nezdají být moc bytelné. Nůž tam je poněkud zbytečný, ale asi tam je kvůli designu. Za 55,- mě přijde dostačující. Plast by měl být odolný a dle mého je v puše příjemný. Nejde ale čekat zázraky (i když to je od Švédů)
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od Steril »

Vidim tam spravne sterbinove ledovcove bryle? Jestli ano, muzu se zeptat na ucel jejich zahrnuti do batohu?
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od Rase »

Je pravda že se tam zdají být dost divné, ale já je většinou nosím na expedice do přírody. Je s nima zábava a mám k nim vztah (vyrobil sem si je). Prakticky sem je ale použil jen jednou a to na Milešovce, kde bylo hodně ostré slunce (dá se s nima koukat do slunce). Sou zbytečné, ale nevadí mi je mít u sebe
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od Terminated Account »

Díky za odpověď. Ta lžičkovidlička mě zajímala protože neznám nikoho, kdo by jsi ji dlouhodobě oblíbil. Většinou si ji někdo koupil, nebo dostal, párkrát ji vyzkoušel a došel k názoru, že se s ní pořádně nenají a vrátil se zpět k obyčejné lžíci.

Trochu OT: Doporučuji lžíci SEA TO SUMMIT např. zde http://www.zebrasport.cz/outdoorove-vyb ... tova-lzice Výhoda polykarbonátu je v tom, že je lehký, nespálíte se o něj ani vám nepřimrzne ke rtům. Horolezci ji používají s velkou oblibou. Je i velmi odolná a vydží opravdu hodně (soudruzi v NDR rozhodně chybu neudělali) Když se ale budete hodně snažit, tak ji zlomit dokážete. Polykarbonát je dobrá alternativa k nerezu nebo hliníku.

Pokud tě to bude bavit, nafoť vývoj tvého pohotovostního batohu, jak jej budeš postupně ladit. Tato alfa verze není zdaleka konečná a bude určitě zajímavé sledovat jak to bude pokračovat.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od MRAK »

Ty ledovcový brejle jsou epesní :mrgreen:

sice napikaču, ale cool ;)

8-)
Uživatelský avatar
Steril
VIP
Příspěvky: 513
Registrován: 08.03.2012 21:49
Bydliště: Praha

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od Steril »

K tem brylim - nechci ti do toho kecat, ale dobrovolne se zrovna v dobe pruseru pripravit o velkou cast zorneho pole se mi zda nerozumne.
Uživatelský avatar
Kedr
Příspěvky: 283
Registrován: 02.02.2012 15:36

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od Kedr »

OT: Náhodou - pro některé případy VP, bych nařídil povinně přibalit černé pásky přes oči a poslední cigaretu, nemusí to být naškodu :mrgreen:
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Rase - Evakuační batoh

Příspěvek od dracekvo »

Kdp si poskládej svoje a zvol raději plechovky, kde není nařízlé víčko. Je to pevnější a odlnější. Podle mě se to moc přeceňuje, vždyť to jsou jen plechovky s hovězím, vepřovým a paštiky od hamé.
Odpovědět