Koncept "Bug Out Bag"

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od K4cer »

Tisíceré díky, ó veliký sahibe :mrgreen:

Pět minut je čas kdy nacvičuju poplach a na žádný alternování výstroje není čas, co vemu mám a co nevemu nemám - kalhoty drží jen vopaskem a kanady zaplý jen na jeden řemínek, ostatní se doladí pak. Jinak tuhle výbavu nosím i na čundr/výlet/houby (mno, většinou bez helmy a gasmasky) a v tom případě mi to trvá dýl, protože mám čas a něco vyndám, něco přidám. Pět minut je fakt poplachovej čas, zadání znělo evakuace, né vejlet.

Spacáky mám z dutýho vlákna a mám je přikurtovaný zvenku k báglu (takže nic nemusím nikam cpát), ale sou relativně volný, tedy nacpaný f kompresáku ale neutažený, utáhnou se dyš bude čas. Spacáky mám dva (léto a 3s) a měním je logicky podle období. Za cca pět let takovýhohle skladování nepozoruju žádný markantní změny, možná se trochu zdrcli, ale ne nějak viditelně a teplo v nich je.

No a k tý rychlosti trošku přispěje i to, že to voblečení nemám f tašce, ale nachystaný na kupce. Kdybych jej měl vyndávat z tašky, tak určitě ve tmě a f tom zmatku něco přeházím a pak tomu budu lovit správný konce a to zdržuje, takle to mám právě nachystaný k použití. Proto sem navrhl třeba igelitku, která jde roztrhnout. Ale jak si uděláš tak budeš mít, chtěl si reakci tak píšu jak to mám já.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Serža »

docela pěkný přehled vybavení:
http://paramedicsjourney.com/vybaveni/
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od viktor »

sorry ale prijdde mi ze je jednak pekne rozmlsanej, na muj vkus prilis znackovej a tahne toho desne moc, navíc věci které fakt nepotrebujes a věci co jsou na cestách dobry tam zas moc nejsou... :D priznam se z ne kole jsem toho moc nenacestoval...ale na moto ano. a za tech par let jsem potkal také par lidi podobne postizenejch..
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od štaflík »

Táhnout s sebou přes kilo hygieny... no, už tam chybí jen solární fén a kulma. A to jsem celkem cimprlich na hygienu... Místo kola by to chtělo Tatru 8x8.
jediné plus je, že to má hezky popsané a roztříděné. Je to spíš seznam toho, co všechno se dá sebou tahat a co by se náhodou mohlo hodit.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od tygrsdrakem »

Spíš je to pěkná ukázka toho jak se dají v rámci moderních marketingových trendů tahat z firem prachy a tacticool udelatka...
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Ibex »

máto sice pod 7 kilo, jak píše, ale aby si pomalu na to množství vzal za kolo vozejk.. A neřku-li, že to stálo, jak XY mého vybavení "na těžko"
By mě zajímalo, jestli už na tom kole s touhle výbavou někde byl, nebo to má na focení pro fejsbůček...
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 874
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Count »

A já se snažím vejít do 20kg pro čtyřčlenou rodinu na 3 dny :-D
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Apokalyptik »

Už len ten bicykel je chujovina na n-tú. Takému krámu by som svoj život nezveril ani omylom. :puke

To ostatné ani nemá cenu komentovať. :roll:
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od tygrsdrakem »

Když jsem se dnes ráno balil do práce, dceruška mi na jiném batohu spontánně předvedla, jak si představuje optimální BOB:
BOB podle Báry
BOB podle Báry
BOB podle Báry:
- polomáčené rýžové chlebíčky
- sušené meruňky
- bonbóny jojo
- rosické těstoviny
- becherovka 0,2 l
- vanilkový likér
- rumová tresť nebo co to je..

:rock
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od štaflík »

Energeticky a nutričně vyvážená kombinace živin, zahřívačů, podpalovačů, desinfekce... Co dodat. šikovná.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od tygrsdrakem »

Tuším už jsem to tu někde zmiňoval, ale do tohoto vlákna se to vyloženě hodí: Teď ve čtvrtek pácháme s Kreganem první ze seriálu našich rozpadlických akcí. https://selfee.cz/zaciname/

Pokud máte čas, chuť a náladu sejít se u pivka a pokecat na téma BOB / EDC / vybavení do terénu a podobně, neváhejte se přihlásit zde: https://selfee.cz/events/balici-workshop/

Dostavte se s dobrou náladou a ideálně i se sbaleným zavazadlem. (Není podmínkou.)
:beer ;)
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Zapadlo »

Ukrajinský návod na Bug Out Bag aneb " Як підготувати «тривожну валізу» та медичну аптечку"
golovna-21.jpg
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

První měsíc nemá smysl sebou tahat jídlo a pak už to špagety nezachrání. V mládí jsem nosil 3l vody, kilo čokolády (bez alobalu), 250g hroznovýho cukru, multivitamín centrum, sůl a 2kg špaget (1kg za euro). Odhadem tak 70% spotřeby stejně jelo ze zásobního tuku. Na letní prázdniny jsem vycházel metrákovej a vracel se s 65kg. Na výstroji jsem nikdy nešetřil a špičková výstroj byla po třech měsících z většiny uplně na hadry. Na jeden rok v terénu odhaduju 4-5ks výstrojní sestavy tj zhruba 4-5x 50000kč/ rok (pokuď tedy nechci provozovat experimentální archeologii na motivy pravěku). Bez doplněnýho zásobního tuku ale i tak nepoužitelná.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Hohepa »

WTF ?
co jsi dělal za akce ?
200.000,- až 250.000,- Kč na rok ?
To děláš ředitele v bance a o víkendech čundry v Himalájích?
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

výstroj stála cca 50 000kč a po 2-3 měsících byla z větší části zničená. Kdybych s ní chtěl fungovat jeden rok potřeboval bych jich pět. Párkrát jsem tu výstroj málem zahazoval.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Serža »

Uzivatelské Jméno píše: 21.02.2022 10:24 První měsíc nemá smysl sebou tahat jídlo a pak už to špagety nezachrání. V mládí jsem nosil 3l vody, kilo čokolády (bez alobalu), 250g hroznovýho cukru, multivitamín centrum, sůl a 2kg špaget (1kg za euro). Odhadem tak 70% spotřeby stejně jelo ze zásobního tuku. Na letní prázdniny jsem vycházel metrákovej a vracel se s 65kg. Na výstroji jsem nikdy nešetřil a špičková výstroj byla po třech měsících z většiny uplně na hadry. Na jeden rok v terénu odhaduju 4-5ks výstrojní sestavy tj zhruba 4-5x 50000kč/ rok (pokuď tedy nechci provozovat experimentální archeologii na motivy pravěku). Bez doplněnýho zásobního tuku ale i tak nepoužitelná.
dobře...ale to je pro PA naprosto špatný modus operandi
za předpokladu, že je PA a tedy další kvalitní výstroj neseženu...a vím, že bez kvalitní výstroje jsem v řiti....tak přece nepůjdu do akcí, které budou mít destruktivní vliv na moji výstroj, respektive její uchování bude jeden z primárních cílů. Když se podíváš na nedávné válečné konflikty uvidíš, že přežívat se dá celkem dobře i s poměrně primitivní výbavou. Takže ten tvůj popis bych spíš viděl na úrovni "když na to mám a můžu si to dovolit, chovám se k výstroji přezíravě a pak mi odchází..."
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Hohepa »

Uzivatelské Jméno píše: 21.02.2022 22:27 výstroj stála cca 50 000kč a po 2-3 měsících byla z větší části zničená. ....
Můžeš trochu upřesnit jaká výstroj a jaké akce ?

Nechci se tě dotknou či tvé tvrzení zlehčovat,

to jen protože něco podobného jsem slýchával od synovce a jeho bratránků...
Akce airsoft, paintball....
Výstroj "voriginál" nebo historicky věrné repliky uniforem alá miltec a spol. Styl WWII, Vietnam, CW,
neb přece nebudou za nýmandy, co dělaj mužstvu ostudu....
I ty jejich "stravovací návyky" měly o víkendových a prázdninových "bitvách" podobné důsledky co popisuješ....
:angel
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Tři měsíce v kuse běhání po horách evropy. Prostě takovej bugout akorát s tím rozdílem že v létě a byla možnost se nakonec vrátit.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4499
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Serža »

no a proč přesně by měl člověk v PA lézt po horách? zbytečná rizika navíc, zbytečný výdej energie....a nic užitečného tam není
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Se stravovacíma návykama je to těžky. Když máš furt na zádech cca 20kg bágl tak máš denní energetickej výdej blížící se 20MJ. 1kg špaget je 16MJ a uvaříš to ve čtyřech várkách ešusu za použití 1,5l vody. 2,5kg, 3hod vaření a stejně to nezvládneš sežrat + další váhový náklady na přepravu. 1kg zásobního tuku je 35MJ a nenosíš to v batohu. Dva tři dny vydržíš jen s obsahem střev a glykogenem, pak se holt zase nacpeš a tělo to ani nepozná - tam není co řešit.
Odpovědět