Koncept "Bug Out Bag"

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od kregan »

To máš pravdu.

Vařič jsem koupil za 80Kč jenom kvůli tý lahvičce na líh, protože rum nosim v ní (přijde mi praktická a stylová). Pak mám ještě jednu podobnou, koupenou nouzově ve Vatikánu, původem určenou na svěcenou vodu (s klasickou placatkou mě nechtěli pustit dovnitř).
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Venet »

(s klasickou placatkou mě nechtěli pustit dovnitř)
:lol: :lol: kregan :yes
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Fjord »

Jen malá úvaha k batohům.
Jak sem dal Reiser tohle video- https://www.youtube.com/watch?v=efFuLQX8sGo

s batohy Arcteryx - zloděj, který má přehled a uvidí něco takového si řekne..jo, tenhle má na to, aby si koupil drahou výbavu, tak ho obereme..pak bych asi přelepila značky, nebo nějak vyzmizíkovala, aby to bylo co nejnápadnější..

A pokud někdo používá molle systém s fůrou doplnujících futrálů, to je další super věc pro zloděje..zip není nic, co by je zastavilo..nehledě, že se zvyšuje váha s dalšími zipy a futrálky..
https://www.youtube.com/watch?v=07Ywmg2GUG0

A tahat výbavu zvenku na batohu..jo, stačí projít v plným autobusu a rázem je z výbavy polovina :lol:
Jasně že je to do lesa, nebo na nouzovku, ale pokud to nevleze dovnitř a musí jít městem, tak je to super na to, že o to přijde....v jednokomorovým batohu nemá zloděj moc šance..
Medař
Příspěvky: 71
Registrován: 02.01.2013 22:19

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Medař »

To Fjord:Těchto videí jsou stovky a většinou z nich poznáš povahu člověka a jejich představu pohromy na kterou se připravují.Někdo je okapsičkovanej,jinej má bágl jak za polární kruh.Někdo tahá jídlo,jiný zbraně.Hodně lidí to pouze aranžuje pro youtube a ani neví jak to použít.Každýmu bych doporučil si sestavit batoh podle sebe a vyzkoušet třeba formou čundru a tyto návody použít jen jako inspiraci.
Pro mě je nejdůležitější,abych byl ze svým útěkovým báglem spokojený já.
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Reiser »

To je docela zajímavej postřeh. Pro info 5l Seal Line váží 200g, 10l - 310g a 20l dokonce 410g a to není zanedbatelná váha, mít v BoBu 5 těch nejmenších tak je to kilo navíc. Každopádně ta modularita bylo právě to co mě na tom videu zaujalo takže určitě půjdu tímhle směrem, jen vyberu něco lehčího i když třeba ne tak kvalitního.
Zakrývat značky apod je podle mě blbost. I polodebil pozná že máš kvalitní a dostatečně velkej batoh co by se mu hodil. :)
Ty všelijaký přídavný kapsy na molle mi právě hrozně chybí u takových těch "civilních" batohů jako dělá Deuter apod. protože je hodně využívám. Nic mi nevadí víc než pro každou věc lézt do batohu. Do MHD nosím častěji tašku přes rameno..teď třeba Maxpedition colossus. Tu si přehodím dopředu abych na ni viděl. I když mám batoh držím ho v ruce před sebou a v životě mi nikdo nic neukradl. A abych nebyl úplně OT kolikrát povezeš BoB v MHD..když by šlo třeba o nějakou řízenou evakuaci apod pravděpodobně ti spíš někdo ukrade celej batoh když u něj nebudeš moct být.
Uživatelský avatar
mischanek
Příspěvky: 128
Registrován: 22.01.2013 17:08
Bydliště: Beskydy

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od mischanek »

ad. seal line - tenhle váží 62g (dle údajů výrobce) - http://www.online-batohy.cz/sealline-st ... /d-109650/ - ale souhlas, že každá ptákovina je zbytečná hmotnost navíc co se jen pronese.. svého času jsem se na trecích a bivacích řídíl heslem: co nemám, to nepotřebuju.. :D
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Terminated Account »

Pokud chcete lehké vodotěsné obaly - "loďáčky" tak doporučuji Sea to Summit http://www.seatosummit.com.au/ V tom co dělají jsou špička. Mají i ultralehké modely. Je nutné ale počítat s vyšší cenou.

Podle mého názoru stačí jeden či dva malé pytlíky do jednoho batohu. Zbytek řeší igelitkama - "nic" neváží a dají se použít na spoustu věcí.

Kdyby jste potřebovali pořádný pevný loďák, tak mrkněte sem http://www.sunshop.cz/kategorie/vodactv ... dni-pytle/

Všimli jste si jak na Youtube videí mají zejména zahraniční recenzenti všechno krásně nové, čisté, úhledně zabalené, nablýskané a líbivé? Myslíte že to i doopravdy používají? Myslíte že to jsou ti nejlepší odborníci na survival? ;)
Medař
Příspěvky: 71
Registrován: 02.01.2013 22:19

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Medař »

Jo všimli.Jako by to zrovna koupili :mrgreen: .Někdy se směju,jak týpek v kulichu do čela vytahuje z BOBu fungl nové věci a ještě se mu to ani nedaří pořádně vybalit.Myslím,že někteří mají dost zromantizované představy z filmů.
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Fjord »

Jednu věc jsem od nich odkoukala, a to krásnou placatou oranžovou píštalku - nebýt jich, tak o ní nevím :rofl
A ještě mám zálusk na signalizační zrcátko, ale obávám se, že zruším jedno CD a bude po ftákách :evil:
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od viktor »

Zdary,
US lodni pytel napr tady http://www.armyshop-praha.cz/lodni-pytl ... l-60l.html
je taky sice pouzitelnej, lehouckej, lahce zbalitelnej, celkem odolnej a vubec. ale fakt to neni moc na noseni,
tahne to ramena, musite peclive sbalit, aby vas nahodou hrana esusu natlacila do zad, spareny zada, atd..
mam ho a je fajn kdy z potrebuji neco zabaliat a odvest, ne nosit ...
viktor
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od kregan »

Fjord píše: A ještě mám zálusk na signalizační zrcátko, ale obávám se, že zruším jedno CD a bude po ftákách :evil:
Kamarád nosí takový pěkný zrcadlový kovový kolečko s dírou uprostřed, co vymontoval z počítače. Jako počítačovej antitalent nevim odkud, ale přijde mi praktický.

Když jedu někam do zhoršených klimatických podmínek, nebo na drsnější akci, všechny věci v báglu zabalim do zamarazovacích pytlíků se zámkem. Vyjdou na pár korun a několik dní vydržej vodotěsný. Při častějším používání se sice roztrhaj, ale náhradní pytlíky nevážej skoro nic a místo taky nezaberou. Pevnější pytlíky se zámkem mi vozila kamarádka z chemický laborky, ale prodávat sem je nikde neviděl.
Na nejdůležitější věci mám dobrou zkušenost s tímhle: http://www.army-shop.cz/produkty/ostatn ... k/737.html

K zakrývání značek. Celosvětově známé značky se vyplatí zakrývat. Jsou země, kde z vás dělá žlutý nápis NIKON na popruhu přes krk velice atraktivní cíl.
Osobně čim mám dražší výbavu, tim víc se znažim, aby její obaly vypadaly navenek velice nuzně.
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Prim »

kregan píše: Kamarád nosí takový pěkný zrcadlový kovový kolečko s dírou uprostřed, co vymontoval z počítače. Jako počítačovej antitalent nevim odkud, ale přijde mi praktický.
Jestli je to o neco mensi nez CD, tak jde o plotnu disku - staci jakejkoli starsi rozebrat. Starsi disky obsahujou i super magnetky, jeden mi drzi v trezoru skorpika na stene ;)
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Fjord »

Ono by to zrátko šlo asi udělat i z nalepovací folie, co se dá použít na solární paraboly, ale kupovat odněkud zase metr folie+ poštovné, atd..tak nutně to nepotřebuji. Použít by šlo i obyč zrcátko, kde by se dal vyškrabat kousek na koukání uprostřed, ale má to díky tomu hůř leštěnému podkladu malý dosah. V naší kotlině se spíš člověk snaží být neviditelný, ale v nouzových situacích, kdy jde o život je to určitě výborná pomůcka.
Kregan: Osobně čim mám dražší výbavu, tim víc se znažim, aby její obaly vypadaly navenek velice nuzně.
Ano, myslím si to samé. :yes
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Fjord »

Ještě bych se zeptala-nemáte někdo typ na nepromokavé potahy na batohy? Je jich taky víc výrobců - ale z těch obrázků nepoznám co je to zač. Batoh tak 50-70L, nenápadná barva, co nejlehčí. Přemýšlím o Jurkovi..
Ono to jednak právě taky uschová "obsah" i když neprší a v lese samo lepší maskování - zelená, než nějaká modrá/ červená barva na turistickém batohu.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Reccol »

Ten Jurek je v pohodě a hodně levnej, nicméně počítej s tím, že při dlouhodobým dešti ti to bágl v suchu neuhlídá. To zvládne jedině loďák/nepromokavy pytle přímo v batohu.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od kregan »

Řek bych, že v hmotnosti a kvalitě už nejsou příliš velký rozdíly napříč značkami. Barev bývá velkej výběr. Další možnost je koupit armádní: http://www.army-shop.cz/produkty/batohy ... plnky.html

Zde náš outfit "na nás si nic nevezmete" http://img15.rajce.idnes.cz/d1503/1/183 ... .JPG?ver=0
kombinuji z lehkým tělesným zápachem + bílý tričko (rychle se na něm udělají skvrny). Pak už po mě nejdou ani nahaněči a prodavači cetek 8-)
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Fjord »

Reccol píše: počítej s tím, že při dlouhodobým dešti ti to bágl v suchu neuhlídá. To zvládne jedině loďák/nepromokavy pytle přímo v batohu.
aha dík..nemám s tím zkušenost...takže možná zbytečná věc..oki
kregan píše:kombinuji z lehkým tělesným zápachem
:rofl :yes
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Venet »

Fjord, skôr ako obal na batoh pohľadaj pončo s hrbom ( na možnosť schovať aj batoh) resp. nejaké veľké pončo. Zatiaľ som nemal nič lepšie na sebe v daždi pri pochode.
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Fjord »

jj, já si už dřív jen pořídila pončo..3x2m..kupovat další se mi nechce..Mám to i jako možnost přístřešku..
Pokud lilo, tak jsme se vždycky někam stačili schovat, takže jsem v dešti nic moc neabsolvovala..ale na to se nedá vždycky spolehnout..
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od kregan »

Dneska jsem narazil na tohle http://aukro.cz/vlozka-do-batohu-org-br ... 05155.html
proti dešti by to mohlo být účinné.
Odpovědět