Koncept "Bug Out Bag"

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Matěj »

Můj děd přišel z Kyjeva do Prahy v kousavé zavšivené kopřivákové uniformě, dlouhém vlněném plášti a botách bez goretexu a s pytlem na zádech. Novou uniformu prý dostal až na přehlídku v Praze, ta už kousat neměla. Holt asi jiné měřítka na kvalitu výstroje.
Uzivatelské Jméno
Příspěvky: 292
Registrován: 01.07.2018 14:26
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Uzivatelské Jméno »

Děda mi vyprávěl že chodili do školy bozky a obouvali se až tam. Dneska by za to byla extra anální prohlídka na každý druhý hranici, 10x víc policejních kontrol a sem tam plechovkou do hlavy z projíždějícího auta.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od dracekvo »

BOB na idnesu.
By mě zajímalo, co tam píšou chytrého

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/evak ... ?zdroj=top
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od devlop »

odemčeno
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/evak ... 6A964DEFFA

píší tam lehký soupis co by měl bugoutbag obsahovat + si tam udělala reklamu firma SirvivalBag, která baťužky prodává již od 4000Kč...
Uživatelský avatar
diego
Příspěvky: 51
Registrován: 30.08.2013 19:41
Pohlaví: muž
Bydliště: Žamberk
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od diego »

Clanek bych rek celkem rozumny, ale ze ja vzdycky koukam na ty komentare :puke
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Ray »

Klasika, na kterou hezky sedí model (původně umírání) podle Kübler-Rossové :) Kdo by ještě neznal.

https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Model_K ... ssov%C3%A9
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Apokalyptik »

Može mi niekto viac znalý a zasvätený ako som ja vysvetliť posledné "módne výkriky" vo vývoji "Taktických batohov"?

1) Po rozzipsovaní 3D zipsu sa celý tvar batohu rozvinie do 2D kusu hadru! Samozrejme za všeobecného jasotu maliteľa, ktorému sa všetko vybavenie rozsype po širokom a ďalekom okolí.

2) Rolovacie veká batohov - na spôsob vakov Ortlieb. Zvlášť ak je ešte na tom klasický vrchlík, ktorý aj tak všetko prekryje. No a robiť nepremokavý vrchlík, keď je celý batoh pošitý klasickým molle, kde je milión slabých miest vo vodotesnosti?
Načo jednoducho, keď to ide zložito? (Ortlieby mám a "rýchlosť" zatvárania a otvárania ma privádza do amoku.)

Tieto nápady z môjho pohľadu hodné pomocnej školy fakt nechápem.
A napríklad pri kolekcii Tasmanian Tiger 2022 je mi nejako divne a smutno.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od PaF »

Tvoje otázka má jednoduchou odpověď. MÓDA a neokoukanost ve službách marketingu. Spousta lidí chce něco, co nikdo nemá, je to cool a in. Frikulínů je v populaci prostě tolik, že jsou cílovou skupinou, tak se jim to prostě nabídne.
Ale zase rolovací zavírání na vodotěsném lodním batohu je super věc. Jednoduché a spolehlivé řešení.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Apokalyptik »

Ano, rolovačka je pre vodákov, jaskyniarov, cyklistov.
Ale na BOB a klasický ruksak je to skrátka k hovnu! Ako hovorím, mám to na bicykli už asi 6 rokov.

Títo Frkulíni, ako ty hovoríš, a ja ich tak diplomaticky nepomenúvam, potom poserú celé katalógy aj tradičných a renomovaných výrobcov. Potom máš problém naraziť na rozumný výrobok! Jednoduchý, blbuvzdorný, spoľahlivý! Lebo len taký výrobok má šancu v postapo dobe!
Spoliehať sa po zrútení pozlátka civilizácie, že zipsy takej a takej značky sa neposerú môže len blbec. VŠETKY sa poserú! Len niektoré neskôr! Ideálny by bol batoh bez zipsu.
BOB2016
Příspěvky: 141
Registrován: 23.01.2018 9:50
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od BOB2016 »

Ano, batoh bez zipsu, takmer, mam.
Šila to nejaka partia v Ostrave.
Kupil som si ho ked som mal 17, teraz mam 53 :-( , povolil zips, ktory uzatvaral priklop.
Odpovědět