Koncept "Bug Out Bag"

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od goral »

Reactor neni sustakovy, to je z thermolite. IMHO Mac myslel neco na variaci pertex
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Terminated Account »

Abych to ještě vrátil na koleje. Do Bug out Bagu je nejlepší malý spacák a žďárák (bivakovací pytel). Minimalista může nahradit oblečením a vložkou do spacáku. V této kombinaci je ale dobré zajistit přístřeší.

Foto níže, je co používám. Pytlík se dá sbalit na cca polovinu objemu, než je na fotce. Váha ukazuje 199g.
Přílohy
DSCF9078.JPG
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Terminated Account »

Goral - přesně tak. Schválně jsem to psal obecně, protože materiálů je povícero. Jednoduše obecně řečeno se většinou používá materiál ze kterého je ušitý spacák uvnitř (podšívka).
Uživatelský avatar
zumpar
Příspěvky: 150
Registrován: 17.10.2012 15:02
Pohlaví: muž
Bydliště: momentalne Bratislava

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od zumpar »

Dakujem za cas a objasnenie. Teraz uz je to vsetko jasne.
pan aug
Příspěvky: 4
Registrován: 18.12.2013 14:27
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od pan aug »

Dejme tomu že je už nějakou dobu chaos, postapokalipticka doba nebo jina velká trága.
Moudrý vyčkává, má něco nasysleno, večer chodí na výpravy za jídlem a materiálem (léky, munice, zbraně), většinou v 2 az 5 členné skupině. Ozbrojené lidi automaticky likviduji jako hrozbu. Vyberu si nějaký barák ze strategického hlediska na dobrém místě a tam budu syslit to co ulovim, najdu, seberu, ukradnu, uloupím nebo jakkoliv získám. Udělám si co největší reklamu at mě znají široko daleko, všude sprejema označím své teritorium a vstup do něj budu tvrdě trestat.

3 denni Batoh:
Spacak, ždárák, ponožky, lékárnička, bavlnene triko, ešus, příbor, munice, lightsticky, MRE nebo jiné jídlo, voda, munice, rozhozený steyr aug s optikou 4x.

Vesta TL98, ale lépe Warrior s vloženými pláty:
Munice, energetak, voda, 2x tourniket+prazdny 20L batoh typu ALP (dost unese a nema zbytecne moc kapes)

V ruce: FN-FAL s Eotechem (L1A1)

Pro všechno co nemam si dojdu v noci, město neopouštím
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od alive »

" Udělám si co největší reklamu at mě znají široko daleko..."
Hm. A velmi brzy narazis na nekoho, kdo se neda ovlivnit reklamou... :angel :lol:
omluva za OT, ale nedalo mi to:-)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Fabulous »

pan aug píše:Dejme tomu že je už nějakou dobu chaos, postapokalipticka doba nebo jina velká trága.
Moudrý vyčkává, má něco nasysleno, večer chodí na výpravy za jídlem a materiálem (léky, munice, zbraně), většinou v 2 az 5 členné skupině. Ozbrojené lidi automaticky likviduji jako hrozbu. Vyberu si nějaký barák ze strategického hlediska na dobrém místě a tam budu syslit to co ulovim, najdu, seberu, ukradnu, uloupím nebo jakkoliv získám. Udělám si co největší reklamu at mě znají široko daleko, všude sprejema označím své teritorium a vstup do něj budu tvrdě trestat.

3 denni Batoh:
Spacak, ždárák, ponožky, lékárnička, bavlnene triko, ešus, příbor, munice, lightsticky, MRE nebo jiné jídlo, voda, munice, rozhozený steyr aug s optikou 4x.

Vesta TL98, ale lépe Warrior s vloženými pláty:
Munice, energetak, voda, 2x tourniket+prazdny 20L batoh typu ALP (dost unese a nema zbytecne moc kapes)

V ruce: FN-FAL s Eotechem (L1A1)

Pro všechno co nemam si dojdu v noci, město neopouštím
Tak já ze svého opevněného domu vyjíždím jen v koloně pancéřovaných Hummerů. Na chromových grilech máme pověšeny pro výstrahu uřezané hlavy lidí jako je "pan aug". Své teritorium si značíme vykuchanými těly (je to výraznější než sprej).

Vyjíždíme zásadně ve dne. Lord Terror musí být dobře vidět! Batůžkaře zásadně střílíme do nohou, co kdyby měli v báglu rozebraný AUG, který by se mohl šiknout. Navíc je to větší zábava vidět takové drsňáky žebrat o milost.

Někdy jim tu milost i dáme, ostatně nikdy nepřežijí dost dlouho. Většinou jim z podělaných spodků stečou výkaly do živých ran a zajdou na sepsi.

Mám rád tuhle bouřlivou dobu!
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od alive »

:rofl :rofl :rofl
pan aug
Příspěvky: 4
Registrován: 18.12.2013 14:27
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od pan aug »

To mě jen vyloženě napadlo, jak by mohl uvažovat někdo kdo by se chtěl stát warlordem nebo nějak v této době získat moc. Je strašně hodně věcí co se může posrat... Ale určitě je to lepší přízpěvek než ten můj... :-)
pan aug
Příspěvky: 4
Registrován: 18.12.2013 14:27
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od pan aug »

Kazdopadne, po pulroce chci videt jak budes přemyšlet ty až ti dojdou věci, okradou tě, zabijou blízké... já to psal jako návrh.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Venet »

pan aug. Si moc dobrý na to aby si bol warlordom. Tý rozmýšľajú inak. viď Fabikov príspevok ;)
A v BOBe Ti chýba "poľná lopatka". Od čias zákopovej vojny je to najdôležitejší nástroj vo výbave. 8-)
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Reiser »

Fab zabil :rofl :rofl
Našel jsem docela dobrý video s takovou poměrně pacifistickou verzí BOBu: https://www.youtube.com/watch?v=efFuLQX8sGo
Ano jsou tam zbytečnosti, chybí tam nějaké zbraně, abyste se mohli v případě nutnosti bránit, ale zase se mi třeba líbí ten modulární systém. Musí se v tom docela dobře orientovat. To co tu popsal pan aug mi příjde spíš jako koncept nějakého útočného / přepadového batohu. Představte si že vás evakuují před povodní a vy skončíte spolu s X lidma někde v tělocvičně s malým děckem, který nemáte čím nakrmit, jak umýt, čím zabavit, nemáte pro něj náhradní oblečení ani blbou deku.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od MrPorter »

Ten Modular Bug Out Bag je parádní. Ten tam snad má úplně všechno. Dokáže někdo odhadnout na kolik taková sranda může přijít?
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Apokalyptik »

Ano je to paradne, ale TOTALNE predimenzovane. Tito americania su chopni zhromazdit stovky zbytocnosti a pred kamerou mudrovat a presviedcat zvysok sveta, aki su inteligentni, lebo im tie kraviny zachrania zivot!
Chcu byt pripraveni na vsetko.... ale tym ze sa spoliehaju na ultra, super, hyper vybavu, su na nu odkazani. Nevedia improvizovat, vynajst sa, zaobist sa bez 5 kufrov a dvoch Humerov plných debilín!
Pripomina mi to americku armadu - ked je J.I.JOE odkazany sam na seba (bez podpory bitevnych vrtulnikov a polovice namornej pechoty), obvykle to dobre nedopadne.
george
Příspěvky: 62
Registrován: 16.11.2012 10:33

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od george »

Tiež sa mi to zdá taktrochu maximalistické. Ale ten batoh je parádny! :yes
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od viktor »

obsah alice.docx
(590.52 KiB) Staženo 862 x
pouzivám tohle, chybi tam par věci, ale to jde vždy přiložit,
viktor
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od GOD »

Resler - pekné video, má to hlavu a patu, hlavne sa mi páči, že to má v šikovnom ruksaku. Osobne by som uprednostnil asi jeho video.
obsah by som samozrejme naležite upravil -asi polovicu, ale jedine čo Ja považujem za super dôležité je:
. 2 trenírky a 2 hrubé ponožky - to patrí medzi najväčšie zvyšovače konfortu.

Farbu rukasku by som volil viac civilnú, niečo čo sa v dave rýchlejšie stratí.

velmi pekné su tie mini vodacke batohy - čo v tom ma jedlo a prvu pomoc...

rámcovo pekné, pekné,
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od Venet »

viktor, v čom máš ten rum? čo to je za fľašu???
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od kregan »

viktor: dobrý, místo hadru bych volil spíš univerzálnější šátek
Jak se ti osvědčil ten lihovej vařič? Dřív sem ho chvíli měl, ale bez vyzkoušení poslal dál.

Venet: http://www.m1armyshop.cz/detail.php?id_zbozi=690
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koncept "Bug Out Bag"

Příspěvek od viktor »

zdary,
odkaz na flasu na rum uz mas, fakt by clovek nerekl ze se do toho ten pulitr vejde..
tak Varik jde jeste ruzne sehnat spravně se to jmenuje lihovy vařič Vařík, koupil jsem ho nekde v army asi za 200kc
funguje perfektne, je k tomu takova mala nadoba, obsah tak na kafe, grog atd, ale jde na nej postavit cokoliv jineho, US pititko, esus, panev atd.. takze ja jsem naprosto spokojenej, hadr se hodi proste na utreni rukou a spol.. kdyz se moc spinavej skonci v ohni a priste beru novejm, to bych asi se satkem neudelal...
tohle vse tak nejak pouzivam a tak to mam sbaleny jen capnu a jdu, jen doplnim vodu a prihodim neco k jidlu.
v lete letni spacak, ted je tam zimni.
teda fascinujou me vsechny mozna predem zbaleny "vychytavky" na ruznych videich na ktrech je videt ze se jedna o veci uplne nove a asi i leckdy nevyzkousene, to je podle me spatne, napriklad v rade pripadu jsou tam naprosto nevhodny veci na vareni,
navic by podle me u nas nikdy nemelo chybet vybaveni do neprizniveho pocasi vcetne spacaku atd..
bez hacku na ryby se obejdes, bez jidla se taky na cas obejdes, bez supr naradoveho noze se obejdes ale par studenych noci bez spacaku, karimamy,,,, a koncis .. :D
viktor
Odpovědět