marish - EDC

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

marish - EDC

Příspěvek od marish »

Zatím nejsem příznivcem "chlapokabelek", ale už leta nosím na opasku kapsu na peněženku, vystřídal a zničil jsem jich spoustu, tahle už drží druhým rokem, je to Dasta - výhodou je průvlek na sucháč, ale je dost nízko, kapsa je tedy posazená výš, a je jen uprostřed, takže kraje kapsy odstávají. Na tohle všechno jsem si tak nějak zvyknul.

Protože v kapse je ještě místo (asi mám hubenou peněženku), nosím v ní ještě švýcarák (nůžky, pinzeta...), propisku, zapalovač (jsem nekuřák), flešku a baterku.

Na pásku nebo v kapse 18ti palec ESP, v kapse zavírák (ano, už jsem taky došel k RATce).

Je to opravdu takové minimum, ale mám ho u sebe prakticky pořád. Třeba tu "chlapokabelku" bych si asi těžko bral na různé drobné pochůzky. A např. lékárničku mám v batohu který nosím/vozím často.
DSCN9339upr.jpg
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: marish - EDC

Příspěvek od Fabulous »

Jo, taky uz vymyslim nejakou snadno odepinatelnou tasticku na pasek. Ten muj batuzek me otravuje cim dal vic.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: marish - EDC

Příspěvek od BiSon »

Fabulous píše:snadno odepinatelnou tasticku na pasek.
Ledvinka?
Vim, vzhled nic moc, ale je prakticka. Musim nekdy nafotit moji.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: marish - EDC

Příspěvek od Fabulous »

Ledvinku nee :-) Ve spolecnosti ve ktere se casto pohybuji je to neprijatelne :-( Mam koupeno par kapes od Maxpedition, tak budu vymyslet a badat...
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: marish - EDC

Příspěvek od Terminated Account »

Toto je konečně EDC podle mého gusta. Jednoduché-účelné podle hesla co nemám, to nepotřebuju :yes

Přesto bych jednu kudlu vyměnil za multitool.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: marish - EDC

Příspěvek od marish »

Nějakej čínskej mulťák mám v autě. Kvalitní nástroj mám taky na seznamu, ale až na "druhý stránce", dát trojku za něco, co použiju dvakrát za rok je moc. Dosavadní zkušenost mi říká, že když už nějaký nástroj potřebuju, multitool nestačí... (uzoučký dlouhý šroubovák, klíč + kleště, sikovky, velký štípačky atd.)
Prostě poměr: cena/reálná užitná hodnota/hmotnost, mluví proti multitoolu. Alespoň zatím.

Edit: vlastně takovým multitoolkem je pro mne ten švýcar, nůž na něm sem nepoužil roky, zato nůžky nebo pinzetu pořád...
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: marish - EDC

Příspěvek od MRAK »

Mě se to taky líbí, ale nevejde se tam zbraň a to je pro mě zásadní.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: marish - EDC

Příspěvek od marish »

Když, tak pistole ve vnitřním pouzdře na opasku.
Odpovědět