Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Hrant
Příspěvky: 24
Registrován: 09.04.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Hrant »

Tiež by som sa rád spýtal, konkrétne majiteľov ruksaku Berghaus Atlas II - ako naň reaguje okolie? Mám na mysli, či v ňom "bežni okoloidúci" hneď vytušia military ruksak. Je mi jasné, že skúsenému oku neujde, že je to vojenský batoh ale oproti takému Tasmanian Tiger Raid Packu II (ktorý som mal istý čas tiež v merku), ktorý je celý oblepený MOLLE vyzerá ten Berghaus civilnejšie. Aspoň podla mňa. Len som si nie istý, či prianie nie je otcom myšlienky a či si tú civilnosť len nenahováram aby som si ospravedlnil kúpu Berghausu.
Vystriedal som už rôzne taktické batohy a rád by som už pri nejakom nenápadnom batohu rád zakotvil a vystaval si "ideálny" BOB. Moja idea je taká, že som manželku ako tak presvedčil a zohnal pekný batoh od Deuteru aby si mohla spraviť svoj BOB. Lenže ona je taký drobný vrabec takže unesie len nejaký základné vybavenie a zásoby pre ňu, takže ja plánujem nosiť väčšiu časť zásob a výbavy pre oboch. A na to by som práve rád pevný ruksak - po tom ako sa mi osvedčilo Munro som nadobudol presvedčenie, že Atlas by mohol byť ideálny ťažný kôň.
V našom bydlisku sa pohybuje dosť veľa turistov a rôznych ludí s ruksakmi a rád by som zapadol "medzi stádo".
Kúpa alebo nekúpa tohto ruksaku mi leží v hlave už dosť dlho, tak dúfam, že táto otázka nie je až tak úplne dementná (pokiaľ je,tak ma môžete kludne poslať do :moon ;) ) a nájde sa niekto, kto má nejaké skúsenosti s týmto ruksakom.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Apokalyptik »

Neviem, či sa to tu už niekde preberalo (nechcem zakladať novú tému), ale hľadám teraz nejakú tašku na prenášanie vecí z auta na strelnicu a pod.
Okolo 35 -45 litrov.
Bežný šunt z ázijských tržníc maskovaných ako pseudošportové obchody pre ovce z východnej Európy vydrží hovno :puke !

Našiel som zatiaľ Maxpedition BARON Load-Out Black. Existuje aj niečo podobné za prijateľnejšiu cenu?
Nie military dizajn.
Lumberjack
Příspěvky: 101
Registrován: 28.01.2016 20:25

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Lumberjack »

Maxpedition je sice drahej, ale mám od nich dva kousky již hafo let a stojí za ty peníze.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Nicotinick »

Na dobře zpracované odolné tašce na tahání po střelnicích moc neušetříš.
Několik let k absolutní spokojenosti COP 903...odtahala už tuny pistolí, "PDW", střeliva, zásobníků, rukavic, baterek, sluchátek, timerů, hradel :) ..spousta různých úložných míst a kapes, slušný vnitřní demontovatelný organizer.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Apokalyptik »

Ten COP 903 je podľa všetkého kópia modelu Patrol Ready od 5.11.
To by som radšej bral ten originál.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Nicotinick »

Netuším kdo co okopíroval. S 5.11 asi chybu neuděláš, ale řekl bych že Patrol ready je o něco menší, 48 cm vs 56 cm na délku. A já potřebuji větší, protože toho mám hodně na nošení. :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Výběr batohu

Příspěvek od GOD »

Zdar, ako sa volá prevlečná alternatíva k trojzubcu? použivali to české ruksaky tramp na bedrovom páse. dá sa to otvorit len jedným prstom. dík
Informácia je v časopriestore.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Hdm »

Batohová spona průvlečná

zde maji vyber dostatecny:
http://www.plasty-jablonec.cz/cz/vyrobk ... opruh/50mm
Uživatelský avatar
noe
Příspěvky: 23
Registrován: 07.03.2016 1:23
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od noe »

Čau rozpadlíci. Už pár týdnů vybírám EDC báglík, tak jsem si říkal, že se pozeptám na zkušenosti vás jistě zkušenějších. Do teď jsem nosil všemožné vesměs turistické, outdoorové či sportovní počínaje Gemmou přes Corazon a lecos jiného, až k dnešnímu Osprey. Nicméně mi nevyhovují z hlediska organizace věcí. Za a) jsem panna, čili potřebuji mít ve věcech pořádek a přehled a b) jsem tak nějak v průběhu času nahromadil spoustu serepetiček, bez nichž už víceméně nevycházím z domu - ovšem jejich "uložení" v jedné či max dvou nepřehledných kapsách shledávám zcela nepraktickým. Zjistil jsem, že se naprosto neobejdu bez organizéru, čili toť priorita. Objem max 25 až 30l, víc věcí tahat nepotřebuju. A rozhodně by měl něco vydržet. Barvou se kloním k olive, coyote nebo tak něco, na maskované vzory moc netrpím. Takže po několika týdnech studování, sledování videí a recenzí a pročítání nejrůznějších fór jsem okruh (pravděpodobně) omezil na následující kousky:
- 5.11 Rush 12
- Direct Action Dragon Egg
- Warrior Assault Elite Ops Pegasus Pack (zdá se, že nemá nic jako bederák)
- Pentagon Kyler 20h

Vzhledem k velikosti není nezbytný bederák, na druhou stranu alespoň bederní pásek se hodí, když potřebuji batoh dopnout těsně k tělu kvůli běhu, případně aby moc nelítal na zádech, když jsem v nějakém exponovanějším terénu. Měl by mít popruhy na spodní straně pro možnost připnutí něčeho, fajn bude i molle pro možnost rozšíření o další výbavu, když se vypravím do hor, do skal apod. Cenově, materiálově i uspořádáním se mi líbí Pentagon, je hodně podobný 5.11, ale o Pentagonu se mi toho až tak moc najít nepodařilo. A netuším, jak jsou na tom Řekové s kvalitou, případně kde to šijí. TopArmyshop tvrdí, že "je dodavatelem vysoce kvalitních produktů a servisních služeb pro ozbrojené síly NATO v konfliktech jako mise v Afghánistánu či v Iráku..". Ale co já vím.. :)

Toš tak..

Umíte někdo srovnat, poskytnout osobní zkušenost, pohled na věc a tak? Díky :)
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Apokalyptik »

Mal som na chrbte naložený 5.11 a v ruke Helicona - vajco od draka.
Volil by som jednoznačne poliaka. Ergonómia na úplne inej úrovni a 5.11 má tie litre akési menšie.

Na Dragoneg-a je výborná recenzia na Milspecmonkey. Tam sú jedny z najlepších a najnezávislejších recenzií.
wild.peter
Příspěvky: 98
Registrován: 25.03.2014 9:55
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od wild.peter »

Dnes som videl takúto koncepciu. AJ do ruky, aj na chrbát...
Přílohy
mossad bag 1.jpg
mossad bag 1.jpg (19.4 KiB) Zobrazeno 19875 x
mossad bag 2.jpg
mossad bag 2.jpg (109.05 KiB) Zobrazeno 19875 x
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr batohu

Příspěvek od štaflík »

Budou z toho bolet záda. Podle mě velká zavazadla do ruky smysl nemají.
wild.peter
Příspěvky: 98
Registrován: 25.03.2014 9:55
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od wild.peter »

V tom, že to nemá nosnú konštrukciu vidím čiastočný nedostatok. Skôr to beriem ako kompromis. Zase, keď sa to otvorí dostanem sa ku všetkým veciam. U klasického batohu veci v spodnej časti ťažko dostupné....
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Hdm »

Takovy kompromis není třeba. Mám letitou krosnu od Gemmy co má otevirani téměř přes celou plochu batohu ne jen shora. Sice ho uz nedelaji, ale je to neco na tento zpusob (snad to je z obrazku pochopitelne lepsi ted nemam). Kdyby byl zajem muzu nafotit lepsi fotky az budu doma.
http://www.gemmasport.cz/turist-65-kamuflaz
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Cep »

Jiné značky to dělají taky, stačí zabrouzdat na nějakém eshopu.
wild.peter
Příspěvky: 98
Registrován: 25.03.2014 9:55
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od wild.peter »

Nejaké foto, ked je otvorený?
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Cep »

Tohle je varianta se středovým zipem (neznám): http://img.kasa.cz/k-foto/ilustrace/800 ... 041167.jpg
Tohle je varianta, kde se ta čelní stěna "vyplázne jako jazyk", má žena lta na gemmě: http://www.hanibal.cz/noRW_/eshop/items ... 1196263762
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Hdm »

naplno otevreny hlavni "vstup" do krosny
naplno otevreny hlavni "vstup" do krosny
dole ma krosna jeste jeden "vstup"
dole ma krosna jeste jeden "vstup"
Z osobni zkusenosti pouzivam pouze hlavni otvor. Je krytej stahovaci legou a kdyz se dobre utahne nejsou videt jazycky zipu. Kdyz mam strach pred vybranim stahuju je el stahovaci paskou.
Dolni otvor je takovej blbej, pres legu s gumou se tam blbe otevira zip. oboustanny zip mam spojeny stahovaci paskou trvale, kvuli zlodejum kdyz to nesu po meste, v metru, vlaku atp. na fotce je to trochu videt

OT pro rejpali:
Je mi jasny ze to zlodeje co je na "lovu" neodradi, ale takoveho prilezitostneho co by se chopil nabidnute sance snad jo.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Výběr batohu

Příspěvek od GOD »

Hdm: ďakujem. Zistil som že batohova pruvlečna spona je výrazne !!! lepšia ako trojzubec. Zvlášť ked má človek poškodený palec
Informácia je v časopriestore.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Výběr batohu

Příspěvek od vratnikp »

zdravim,
delsi dobu pokukuji po nejakem batohu kolem 50l na tury s drahou polovickou (jako gentleman musim nosit drahe polovicce tezsi veci) momentalne mam po nejakem airsportakovi temer netknuty defcon extreme modular, ale nedelam si iluze ze dlouho vydrží

pozadavky:
samozrejme pomer cena/kvalita, nejsem tak bohatý abych kupoval levne veci
objem 50l
strihem neco noseneho vyse, z nejakych duvodu mi z klasickych podlouhlych krosen boli zada
nejaky organizer, modularita vitana
odvetrani zad a nejaka výztuha zad, bedernak
moznost hydravaku

urceni: rodine vylety na prodloužený vikend v prirode a az to nastane tak batoh se kterym budu dobivat PA svet
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Odpovědět