Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od RedneckBear »

BTW mozna to bude trochu off-topic (jestli jo, tak se omlouvam), ale jaky nazor mate na vzor A-TACS LE na EDC batohu? Donedavna jsem o tom vzoru ani nevedel, ale na obrazcich to vypada v podstate jako sediva barva s bonusem v tom, ze na tom budou hur videt fleky ...
http://www.tlausl.de/Bilder/EDC/WisportSparrow.jpg

Jsem nakloneny cerne barve, ale tohle me zaujalo ...
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
Onuck
Příspěvky: 7
Registrován: 03.09.2015 18:41
Pohlaví: muž
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Onuck »

K4cer píše:Jen drobná technická: někde výše byl zmíněn suchý zip jako lepší řešení. Já sem právě všechny suchý zipy (až na výjimky který se jednou nastavěj a sou tak doživotně) s velkým proklínáním výrobce vypáral, a to jak na maskáčích, vestě, i na všech báglech. Nevím jak si výrobce přectavuje, že to půjde votvírat potichu (asi nijak), ale dělá to hroznej rámus a navíc je to tak typickej zvuk, že jej prostě nejde přeslechnout nebo zaměnit.
Tady je návod na konci videa :-)
http://www.loupak.cz/video/navody/22290 ... -bez-zvuku
woracek
Příspěvky: 4
Registrován: 10.12.2016 15:14
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od woracek »

Zdravím, řeším výběr batohu, jehož největší problém je v rozměrech na které se musí dát zmáčknout, ty stanovila letecká společnost WizzAir na 42x32x25cm. Batoh musí samozřejmě unést oblečení, jídlo,spacák,karimatku atd... prostě běžně potřebné věci na výlet do přírody. Samozřejmostí je že oblečení které bude normálně uvnitř batohu si před případnou kontrolou rozměrů batohu navlíknu na sebe, všechno co půjde narvu do kapes a na uvolněné místo půjde spacák s karimatkou a případně i plachtou, které bych jinak chtěl nosit venku připnuté na batohu. Super by taky bylo, kdyby se v případě potřeby dala kapacita batohu zvýšit, ať už do výšky posunutím víka, nebo přidáním nějakých kapes po obvodu. Nějaká ta očka kterými se dá k batohu něco přivázat jsou taky vítaná. Ideálně s cenovkou kolem 3 000Kč

Původně jsem uvažoval nad tímto https://www.frogtac.cz/Takticka-vystroj ... -TACS-R-LE , bál jsem se ale, že by to bylo moc malé, pak jsem narazil na toto: http://www.tacticalpro.cz/cz/katalog/ba ... cal-30-ii/ nicméně tady je ten nejdelší psaný rozměr překročen o celých 12cm, nevím jak výrobce batoh měří, jestli plný, prázdný, natáhnutý nebo zmáčknutý, chtěl bych Vás tady poprosit, jestli někdo tenhle batoh má, nebo ví o někom takovém, aby batoh zkusil nějak rozumě naplnit, pomačkat a změřit. Případně jakékoliv zkušenosti a postřehy kolem tohoto batohu ocením, četl jsem recenzi http://soldato.cz/batoh-tactical-30.html ze které vychází dost dobře.

Batoh by měl sloužit na týdenní výlet do gruzie, který mám v plánu poslední týden v únoru, takže je na to ještě dost času.

Díky
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Apokalyptik »

Tak tá tvoja preferovaná letecká spoločnosť, to sú teda poriadni odrbávači!!! :punch

Do tohto priestoru toho moc nenapcháš :shake keby ten batoh bol z igelitu, je to 33,6 litra.

Treba ísť do kamenného obchodu a zmerať si vystuženú časť batohu. Alebo si zobrať niečo podobné malému "lodnému" vaku, ktorý sa prispôsobí rozmermi a obsah sa dá nejako stiahnuť/stlačiť.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Výběr batohu

Příspěvek od kregan »

Ze stejných důvodů jsem pořizoval Holanďana, kterej rozměry odpovídá rozměrům příručního zavazadla. Má molle vazbu a pod popruhy se toho taky dost vleze. Zrovna do Gruzie bych doporučoval sehnat neutrální-olivovou variantu.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr batohu

Příspěvek od goral »

Sel bych cestou nejakyho ultralightu, tak cca 50 litru. Jak bylo receno, zmer si kostru, postahuj to vse na maximum do pozadovanych rozmeru a zbytek si proste koupis na miste (komplet hygiena, jidlo atd..)
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Výběr batohu

Příspěvek od DanBlack »

Kup si švýcarský M70 a můžeš tvrdit, "že to je jen kapsa na bundě"... :wasntme

Obrázek
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Beluga
Příspěvky: 13
Registrován: 01.12.2016 21:39
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Beluga »

woracek píše:Zdravím, řeším výběr batohu, jehož největší problém je v rozměrech na které se musí dát zmáčknout, ty stanovila letecká společnost WizzAir na 42x32x25cm...
Hele, uplně nevím jak na týden do Gruzie v únoru, ale s tímhle cestuju poslední dva roky:

Obrázek

Je to Helicon Raccoon 20l batoh. Přísahal bych ale, že to musí být aspoň 30l, je tak perfektně řešenej, že se tam toho opravdu vejde ranec. Dokonce, do doby, než vymyslím něco lepšího, tak mi teď slouží i jako BoB zavazadlo. Byl jsem s ním na Sardinii, na Korfu, stopoval se mnou přes Holandsko a Německo až domů, dokážu se do něj pohodlně sbalit i na víc jak týden.

Jezdím s tím podobně jako ty - low-cost aerolinkama na ještě víc lowcost cesty. Ideální příklad asi to Korfu.
Vešlo se mi tam následující: Spacák, nafukovací karimatka, oblečení na 8 dní (tzn. 8 trenek, 8 párů ponožek, 8 triček, 1 kraťasy navíc, kraťasy na plavání v moři, skinners boty), hygienické potřeby, ešus i vařič na plynovou bombu.

Má totiž takový rozměr, že pokud máš malý spacák, jde dát na bok batohu do popruhů a pořád se vejdeš do limitu stanovený Wizz Air (ale i Ryan Air apod.). Karimatku a vše ostatní dáš dovnitř. A na gumicuk vepředu jsem si v pohodě dal ještě nepromokavou softshellku. Absolutně se ti tam v tu chvíli nevejde jídlo (což bys měl stejně obecně problém procpat do letadla přes palubní zavazadlo, pokud se nejedná o dehydratovanou stravu), takže to vždy kupuji až na místě (karimatku hodím do druhého popruhu, spacák na popruh "pod batoh" a vodu na další popruh + v případě nouze to nějak přeskládáš a vejde se ti dalších 1.5l dovnitř, odzkoušeno.

Vypadá to pak nějak následovně. Obecně už ale zjišťuju, že je blbost tahat tolik oblečení a bez ešusu se člověk obecně taky tak nějak obejde, takže v konceptu BoB s ním moc nepočítám (ale uvidíme).

Obrázek

Jenom ještě poznámka: Tak narvaný batoh + zásoby vody a jídla měly hodně přes 12 kilo a na to ten batoh už není úplně dělaný. Zádové popruhy ještě docela ok, ale bederní pás je spíše symbolický a moc nepomůže váhu rozložit. Ale já jsem docela tlustej, takže mi možná jen neseděl v té ideální poloze, aby víc pomohl zádům. Byl jsem každopádně rád, když jsem ho po 20km každý den mohl vždy sundat.

Jediné objektivní negativum po skoro dvou letech užívání: Urvalo se mi uchycení gumicuku vepředu na prvních dvou horních úchytech, ale šlo to částečně kompenzovat převázáním o něco níž...

Nejblíž tedy tomuhle batohu je Wisport Sparrow, tak za mě bych vzal asi ten. Snad jsem ti pomoh'.
Dívali jsme se Smrti do tváře a smrt mrkla jako první. Mysleli byste si, že nás to udělalo odvážné a nesmrtelné. Neudělalo.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr batohu

Příspěvek od štaflík »

Tohle se líbí jako vyzkoušený příspěvek.. Raccon 20 zhruba = Tacticalpro 20.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Stenny »

IMHO tenhle problém s bederákem mají všechny menší batohy - bederák si musí sednout na bedra a tam ten batoh jednoduše nesahá, tudíž se ani váha nemá jak rozložit. Stejný problém má třeba i můj 30l Source Patrol - má velice dobře a pohodlně udělaný bederák, ale když mi batoh sedí vysoko na zádech, jak má, tak je spodek bederáku na šířku dlaně nad hranou pánve, což ho degraduje do role omezovače poletování batohu při běhu.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od K4cer »

Beluga píše:(tzn. 8 trenek, 8 párů ponožek, 8 triček, 1 kraťasy navíc, kraťasy na plavání v moři, skinners boty), hygienické potřeby, ešus i vařič na plynovou bombu.
Pokud tam nejedeš přímo lovit čubky, tak toho prádla je opravdu zbytečně moc. Troje fusekle a pokud hodláš hodně chodit tak ještě dvoje tlustý. Dvě nebo tři trička. V nouzi něco prostě vopereš kouskem mejdla, v létě nebo na topení v zimě to uschne hned.
Ale ešus bych rozhodně nevyřazoval, vejde do něj vařič nebo plynová kartuše (bohužel né vobojí) a neumím si dost dobře předctavit vařit byť jen pytlíkovou polífku bez nádoby. V případě náhlýho kolapsu do něj taky něco vyžebráš.

Jo, já vím že to není úplně o batohu :)
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Beluga
Příspěvky: 13
Registrován: 01.12.2016 21:39
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Beluga »

K4cer píše: Pokud tam nejedeš přímo lovit čubky, tak toho prádla je opravdu zbytečně moc...
Máš absolutní pravdu. Třeba v Izraeli to ještě mělo opodstatnění, fakt jsme ty trička byli schopní bez problémů propotit. Ale po Evropě v mírnějším podnebí už jsem začal cestovat taky víc nalehko. I proto mě fascinuje, jak někteří borci tady mají BoB zavazadla 80l apod. a nevejdou se.

Když už jsme v tom, napadá vás nějaká konstruktivní kritika na tenhle batoh? Věřím, že by mi měl skvěle posloužit jak na měsíční cestu po Asii, tak jako BoB v dobách "klidu", když zrovna nejsem mimo republiku. Zvažuju si ho koupit, v Hudy je teď mají za 4.690 Kč.

Obrázek

Deuter Aircontact 55 + 10l

Líbí se mi, že na něj půjde ledascos pověsit, ale není příliš tacticool. Má boční kapsy na lahve, ale zároveň další 2 na pohotovostní vybavení. V horním víku je klasicky kapsička zvenku, ale i zevnitř. U novějších modelů se dá i odpojit jako malý 10l batůžek, ale bez toho bych se asi obešel. Dokonce mi nabídli si vyzkoušet, jestli budu schopný do toho sbalit opravdu vše, co ve svym BoBku chci mít... tak uvidíme. Jenom teď nemám zbytečnýho bůra v peněžence no.

EDIT: Jediné, co mi na něm vyloženě chybí je možnost ho otevřít "jak konzervu" a dostat se k celému obsahu najednou.
Dívali jsme se Smrti do tváře a smrt mrkla jako první. Mysleli byste si, že nás to udělalo odvážné a nesmrtelné. Neudělalo.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od RedneckBear »

Beluga píše:Ale po Evropě v mírnějším podnebí už jsem začal cestovat taky víc nalehko. I proto mě fascinuje, jak někteří borci tady mají BoB zavazadla 80l apod. a nevejdou se.
Chapu, jak to myslis, ale na druhou stranu - zavazadlo pro bug out ma preci jen jine urceni, nez zavazadlo pro turisticke cestovani v ne-PA svete.
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Apokalyptik »

Beluga: Ten Deuter je asi dobrý batoh, ale je ťažký ako krava - 2690 gramov.
Pri výbere posledného batohu (mimo iné funkcie aj ako BOBu) som ešte zo zotrvačnosti kúpil 50 litrový, ale zároveň ma čítanie outdoorových webov vyliečilo z balenia veľkého množstva vecí.
Chceš otvárať batoh ako konzervu? Super vec! Dokiaľ sa ti ten zips neposerie! Zipsy sú kurvítka a našťastie na poslednom batohu mám jediný - na vrchlíku. Čo nemám, to sa nepokazí.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od K4cer »

To záleží, čo si Kefalín predstavujetě pod takým pojmom, bugout zavazadlo.

Já sem (pod dojmy z Milliho příručky (kterou jinak považuju za jednu z nejlepších dostupných)) kdysi zakoupil 90ti litrovej bergen, kterej sem samozřejmě naložil doplna věcma, co nic nevážej a nezabíraj žádný místo - na to abych při cvičný evakuaci zjistil, že ho dotáhnu z bytu na parkoviště a tam se pod tím rozplácnu jak beruška, čímž evakuace efektivně končí.
Bergen sem vyházel a f současnosti mám jen malý 35L bágl (severní irsko) s obsahem spíš jako evakuační zavazadlo, žrádlo na tři dny, vaření, spaní, hygiena. Zbytek (teda kanady a voblečení) mám NA tom báglu, pokud budu mít tři minuty tak se vobleču a pak beru bágl, pokud ne, tak to fšechno vyházím z vokna a vobleču se venku.

Co nemáš nepotřebuješ; a přežití je daleko víc vo tom co umíš, neš vo tom co máš. Není možný se jistit proti všem možnejm průserům množstvím nesenýho materiálu - vono to hezky funguje vot kompu, ale zkus si s tím ujít 30km lesem.

K onomu vyfocenému batohu, hodně by mi chyběli boční/zadní malý kapsy. Ale to je možná individuální a někomu to takle vyhovuje, mě se nelíbí mít fšechno nasypaný v jednom pytli a tam to pokaždý lovit, mám rád dyš mám věci rozsortýrovaný - opět, možná budeš jednou rukou řídit a druhou lovit lékárníčku/pistoli/něco, je lepší to mít v samostatnejch kapsách. Popsanej NI bágl (výrobce ProForce/Highlander) má dvě boční a jednu v deklu, a ještě sem přiděával dvě sumky na zadní stranu.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Beluga
Příspěvky: 13
Registrován: 01.12.2016 21:39
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Beluga »

K4cer píše:...Já sem (pod dojmy z Milliho příručky (kterou jinak považuju za jednu z nejlepších dostupných))...
Můžeš mě na ní prosímtě nějak odkázat?
Jinak souhlas s tím, že ten batoh má pouze dvě kapsy plněné klasicky komínově zeshora a není to občas ideální. Do té doby, než koupím nový batoh - a stále vede ten Deuter i přes tu hmotnost samotného batohu - tak ale bude muset posloužit. Raději mít sbaleno něco, než nic :)

BTW kluci, když si pak budu chtít založit téma na vlastní EDC a BOB, ať někomu nezasírám jeho téma, komu mám psát?
Dívali jsme se Smrti do tváře a smrt mrkla jako první. Mysleli byste si, že nás to udělalo odvážné a nesmrtelné. Neudělalo.
Uživatelský avatar
Lovec
Příspěvky: 1
Registrován: 30.09.2013 23:22
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Lovec »

Já mám jeho předchozí verzi stejný objem a jsem s ním spokojen. Bederák je dostatečně velký akorát jsem si pro sebe mohl vzít větší verzi (65+10), občas mi příjde, že malý na moje záda.
Všechno je relativní!
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

Nevím, jestli woráček ještě vybírá, protože se tu už neukázal. Každopádně woráčku, jestli tu si, nevymýšlej kraviny. Na tejden do gruzie si vem batoh, kterej ti bude vyhovovat na zádech a kterej máš vyzkoušenej, pak se starej o to kolik připlatíš. V tomto případě za batoh 56 × 45 × 25 připlácíš pětikilo.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od K4cer »

Beluga: kdo hlodá, najde:
http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f=20&t=1521#p24174
link na stažení je hned v prvním příspěvku

Ohledně vlastního vlákna, piš adminům, tedy hlavně Fabulous a Maximus
od asi 10? (nikdo neví, té tajný a asi individuální) příspěvků budeš mít možnost založit nové vlákno
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
woracek
Příspěvky: 4
Registrován: 10.12.2016 15:14
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od woracek »

Jo, ještě vymýšlým, děkuji vám za rady a nápady, asi nakonec vezmu starou krosnu, udělám do ní nové (kratší) hliníkové výztuhy a uvidí se ;)
Jinak připlácet pětikilo tam a pětikilo zpět se mi moc nechce, když letenky stály 1700 :D
Odpovědět