Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Pepe »

kusna
Příspěvky: 175
Registrován: 16.01.2013 16:06

Re: Výběr batohu

Příspěvek od kusna »

díky :hand
jaromir
Rozpadlík
Příspěvky: 224
Registrován: 20.01.2012 14:12
Bydliště: podkrkonoší

Re: Výběr batohu

Příspěvek od jaromir »

Nevíte náhodou kde se dají sehnat opravné spony popruhů?
A nebo jestli někdo prodává v čr výrobky YKK po kusech?

díky.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Hdm »

Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr batohu

Příspěvek od goral »

V hudy sportech mivaji opravny spony deuter, coz je UTW duraflex - rozhodne lepsi, nez Plasty
michalurban
Příspěvky: 28
Registrován: 09.10.2014 12:34
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od michalurban »

Jaky tlak vydrzi hydratacni vak? Muj BOB je docela narvany a kdyz navic dotahnu kompresni popruhy, tak by to znamenalo docela slusnou silu, ktera by na ten camelbak tlacila ...
cipis
Příspěvky: 4846
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Výběr batohu

Příspěvek od cipis »

Je vůbec dobrý nápad tu vodu mít takto? Někde jsme o tom debatovali (tuším, jak jsem psal dotaz, jak zalepit díru v camelbaku) a výsledkem debaty bylo, že to prostě není bezpečné. Obzvlášť u takovéhoto zavazadla ...
michalurban
Příspěvky: 28
Registrován: 09.10.2014 12:34
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od michalurban »

Ja momentalne zadny camelbak nemam - mam na batohu k vseobecne spokojenosti :) v postrannich kapsach dve 1,5l petlahve. Ale jelikoz ma muj bagl pozici pro hydratacni vak, tak me napadlo, ze se na to zeptam ...

I tvuj prispevek me utvrzuje v tom, ze to takhle bude lepsi ... :)
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Pepe »

Tvůj problém s batohem by mohla vyřešit Convertube od Source, což je udělátko na PET lahev. Dá se poté využít jako camelbak. Pohledej na netu :)
michalurban
Příspěvky: 28
Registrován: 09.10.2014 12:34
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od michalurban »

No vida, a jen za tri stovky. Diky za tip! :)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr batohu

Příspěvek od sigmark »

jo, dobra vec. pasuje i na nalgenu
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

ten Convertube vlastnim take a za sebe muzu doporucit. pro me lepsi volba nez vak
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr batohu

Příspěvek od štaflík »

Ahoj, řeším batoh pro 10let dceru (cca 135cm). chci jí začít brát na čundry, event. poslat se skauty + využití jako BOB. Nabízí se asi dobrý Deuter Fox40, kde se mi líbí značka, provedení zad a velikost. Zvažuji i Pinguiní Attack 45 http://www.sunshop.cz/batoh-pinguin-att ... do-cerny-/
nebo
http://www.sunshop.cz/montane-medusa-32 ... can-blue-/
U prvního mi vadí absence nastavitelných zad, u druhého nevím, jak má řešené popruhy. Máte zkušenosti s batohu pro postavičky 130-150 cm?
Vzhledem k tomu, že dcerunka je čuně a ve svatém nadšení je schopná nechat batoh někde na nádraží, nekoukám po extra drahých batozích, byť vím, že u Oakley či Karrimore bych asi pořídil dobře.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr batohu

Příspěvek od sigmark »

a co jetého MUNROa od Berghausu? Aby jí ten batoh nebyl moc dlouhý
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Terminated Account »

Štaflíku ty dva batohy co jsi vybral jsou dost rozdílný. Zmíněný Pinguin vydržel mému spolulezci cca 8 let intenzivního nošení, včetně tahání na laně po skále. Je to konzervativní batoh, tradiční konstrukce a tvarů. Pro dceru bych ale šáhl po něčem jiném.

Montaine medusa je špičkový batoh. Montaine není u nás příliš známý. Vozí se k nám teprve dva roky. Je to špičková Britská firma. V batozích mají filozofii vyrábět co nejlehčí, nejúčelnější a nejodolnější batohy propracované do nejmenšího detailu. Oproti předchozímu, má podstatně menší objem. a Podle mě se úplně nehodí na čundry. Je skvělý na jednodenní výlety, ale spacák a karimatku do něj rozumně nenacpeš. Není na to určený.

Deuter fox je z tvých kandidátů nejvhodnější na co popisuješ.

Nicméně já osobně bych ještě mrknul na českého Doldyho http://www.doldy.cz/31-batohy-36-45-l Česká firma, špičkové batohy, světová úroveň, skvělý přístup majitelů, vlastní bohaté pozitivní zkušenosti...

Jinak pro děcka do hor/přirody bych se přimlouval za výrazné barvy. V případě průšvihu to neskutečně pomůže. Jeden kamarád, velmi zkušený, instruktor, horolezec a horský původce by vám mohl vyprávět, jak hledal svého syna dvě hodiny za asistence policie a hasičů v "blbém" českém lese. Stačilo malé nedorozumění a celkem slušné manévry, které naštěstí dopadly dobře, zaměstnali celý okres.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr batohu

Příspěvek od štaflík »

Kluci díky za tipy. K Doldy: já jednoho starého z Hudy mám, ale na OdF jsem četl, že Doldy dost upadl. Prochcané pláštěnky, praskající přezky... nevím, co je na tom pravdy, takže jsem ho podvědomě vyřadil.... Jinak nabídku obecně vůbec nemají špatnou.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Terminated Account »

O pláštěnkách nevím, ale problém s praskajícími přezkami jednu dobu měli. Bohužel je to poškodilo, ale už je to ale vyřešené. Servis poskytují nadstandardní.
WoRy23
Příspěvky: 2
Registrován: 04.10.2014 15:51
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od WoRy23 »

Zdravím Rozpadlíky

Jelikož již pár měsíců působím na tomto foru jako čtenář a témata která se tu řeší mi nejsou vůbec cizí, protože jak pozoruji vývoj této planety tak začínám mít obavy a proto jsem zde.

Ve výbavě na budoucí průser jsem začal nabírat informace na tomto foru,časem se pokusím sem dát nějaké fotky. :)

Chtěl bych poprosit o pomoc s výběrem EDC batohu.
Přemýšlel jsem nad těmito :

http://www.army-surplus.cz/detail/22763 ... -40L-cerny
http://www.army-surplus.cz/detail/22763 ... -K16025-01

Popřípadě bych možná vystačil i s Mil-Tecem

http://www.army-surplus.cz/detail/1509- ... liv-LG-50L
http://www.army-surplus.cz/detail/1503- ... S-oliv-30L

Děkuji za odpověďi.
SAW
Příspěvky: 44
Registrován: 17.11.2014 11:41
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od SAW »

EDC batoh by sa podľa mňa mal vyberať podľa toho čo všetko chceš nosiť a kam to chceš nosiť a tak. Potom by si zbytočne nosil batoh o objeme 50l+ ak by ti na všetko stačil 20l batoh a zasa naopak aby nebol príliš malý a ty zistíš že sa to všetko čo chceš nevojde.
Píšeš EDC batoh. Otázka je čo všetko považuješ za EDC ty?
Ja napríklad nosím nohavice s veľkými vreckami (napríklad ako sú Helikon SFU alebo Surplus nohavice) a v pohode mám v nich moje EDC veci ako napr. lekárnička, nôž, oheň, .... atď.
Uživatelský avatar
Marglin
Příspěvky: 466
Registrován: 14.09.2013 2:09
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Marglin »

Vidím, že maš tu firmu rád, když jsi na poslal hned čtyři odkazy ;) To už bych i já něco vybral, chybí snad jen síťovka :)
Odpovědět