Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr batohu

Příspěvek od štaflík »

Jääkäri S je kolem tří tisíc. A věci se nosí v pouzdrech. Ale Sparrow či TP 20-35 mu jistě udělají dobrou službu.
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od skafloc »

Condor Convoy outdoor - cena kolem 2000, tahám ho zhruba 5 let (i do lesa) a bez sebemenšího poškození.
Sovy nejsou, čím se zdají být..
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Výběr batohu

Příspěvek od dolmar »

Matěj: Vím že ses ptal na batoh, ale pokud bys chtěl jenom brašnu, tak já doporučuji tuhle https://www.aliexpress.com/item/Tactica ... 4c4dsuapWK. Mám ji půl roku a jsem s ní naprosto spokojený, drží, nic se netrhá, a to ji mívám kolikrát narvanou k prasknutí. Ty přepážky vevnitř jsou na sucháč, takže se dají různě posouvat nebo i vyndat. Její jediná nevýhoda je, že je dost velká, takže mi sklouzává z ramene. Už jsem si říkal že ji kvůli tomu prodám a koupím si menší, ale pořád to odkládám - protože je tak velká :)
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

A jezdíš Matěji na střelnici nějakým MHD? Jak moc je pro tebe důležitá nenápadnost?
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Matěj »

Pomalu se teď prokousávám doporučeními. Dřív jsem se k tomu nedostal.
Ohledně nenápadnosti, na nastřelnici jsem nejel MHD popravdě pár let, bydlím na okraji města, takže na nejbližší zastávku to mám celkem kus a z lenosti většinou sednu do auta a to nejen při té cestě na střelnici.
Každopádně uvažuju tak, že bych to eventuálně vytáhl na nějaký výšlap, apod., když už batoh pořídím, tak ať je využitelný pro původní použití. Různým maskovacím potiskům bych se chtěl vyhnout, protože to může přitahovat zbytečnou pozornost, i když je na druhou stranu pravda, že jsem už potkal nejednoho zřejmě studenta s batohem v potisku 95, asi někdy někde byla na ty batohy akce.
Takže bych to viděl na olivu, šedou, možná černou barvu. Oranžová a červená už třeba asi ne, to je zase podle mě nápadné až moc.
Nosnost jsem zmínil, podle toho, co jsem koukal na odkazy s doporučeními, tak by nosnost být problém neměla. Ostatně ani barva, není tam nic do očí bijcího flekatého nebo reflexního.
Většinou mi přijdou na jedno brdo, takže asi vemu něco z doporučeného, předpokládám, že to máte důkladně vyzkoušeno a nešlápnu vedle. Trošku jiný je asi ten Jääkäri S/M, tam mi to přijde jako taková nůše, zaujalo mě, že popruhy nemají polstrování. Ten asi nebude pro mě úplně OK, protože by se mi to tam předpokládám všechno pomlátilo o sebe.
Sice je tu psáno, že pistole se nosí v pouzdrech, ale já jsem zvyklý na kydex, který celou plochu zbraně nezakrývá. Kdysi jsem si koupil dvě uzavíratelné kapsy na zbraně na zip, obě dost brzo vzaly za své, byl to nějaký čínský šmejd, myslel jsem, že se to chvíli vydrží, ale vydrželo to tak týden, než odešel zip :), takže jsem taková pouzdra zavrhl.
Zkusím si tedy vytipovat prodejnu, kde je mají v okolí některý batoh z doporučených a sjedu se tam na to podívat, ať ho rovnou vyzkouším a případně koupím.

Děkuji za nasměrování ;)
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr batohu

Příspěvek od štaflík »

Asi si vem něco od Wisportu. Jinak Ty Savotty polstrování nepotřebují. Jääkäri bez polstrování se nosí ZÁSADNĚ lépe, než Berghaus s polstrováním a o něco lépe, než Wisport, nebo Karrimor. Je to o tvaru, poloze... Je třeba to vyzkoušet.
Ale jak píši, pro Tebe bude Wisport asi dobrou volbou v kontextu ceny, členění, pohodlí a kvality. Vše má v rovnováze a na velmi dobré úrovni. Je to takový VW. v ničem absolutně neexceluje, nezamiluješ se do něj, ale nemá větší slabiny a vše umí docela dobře.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Matěj »

Takže bude to tedy Wisport sparrow, jen ještě přemýšlím jestli objem 20 nebo 30l, nejlíp to porovnat vedle sebe, ale za zatím jsem nenašel obchod v blízkosti, kde by je měli.
Uživatelský avatar
Émile Durkheim
Příspěvky: 30
Registrován: 07.11.2018 5:52

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Émile Durkheim »

No taky jsem dlouho hledal co na střelnici ... Dragon Eggs jsem měl cca rok, pak se začaly rozpadat švy. Patrně to nedávalo váhu střeliva. Pak jsem hledal a hleda. Nakonec jsem šel do podle mě nejlepšího, co lze na zbraně vůbec sehnat ... Eberlestock.

Vzal jsem S27 little trick. Vejde se do toho i menší puška, má to skrytou kapsu na pistoli ... kvalita provedení je luxusní.
https://www.militarysklad.cz/batoh-s27- ... 1000083514
Despite what your momma told you, violence does solve problems ...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

Okoko 3 tisíc? :wasntme
Uživatelský avatar
Émile Durkheim
Příspěvky: 30
Registrován: 07.11.2018 5:52

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Émile Durkheim »

Bill Masen píše:Okoko 3 tisíc? :wasntme
Koupil jsem ho v prosinci na černej pátek s 50% slevou :D takže za 3395,- :D
Despite what your momma told you, violence does solve problems ...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Matěj »

Popravdě mi přijde cena do 3000 za batoh ještě v normě, i když je to asi víc, než by na mé účely stačilo, prostě nechci něco, co se brzo rozpadme, 6000 je už ale moc, zvlášť,když většinu času bude jen na krátké poponášení.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

Matěj: kdyby ses rozhodl pro 20l verzi Sparrow, je tu ještě možnost Tactical Pro
http://www.tacticalpro.cz/cz/katalog/batohy/
je to vlastně trochu modifikovaný Sparrow...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

Takže ty chceš batoh na střelnici i na vejlety.
Přijdeš ze střelnice, všechno z batohu vyndáš a dáš to někam jinam. Jezdíš autem, takže ten batoh na záda moc nedáš. Co kdyby sis pořídil tašku pres rameno, třeba tu fotobrašnu a tu tahal na střelnici. Pak doma vyndal jenom zbraně a střelivo a zbytek v ní nechal. Na výlety si kup jakejkoliv jinej batoh.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

co je "zbytek"? kapesníky?
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

Sluchátka, brejle, dalekohled, zásobníky, pouzdra, sušilky, nabíječ, nářadí...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

sluchátka = používám špunty = vyhazov
brejle (s dioptrickým klipem) = stejně potřebujou vyčistit = jdou z batohu (navíc je občas používám na sport)
dalekohled = šmíruju sousedku = taky ven z batohu
zásobníky = vzhledem k tomu, že si je obvykle páskuju doma před výletem na střelnici, jdou do krabice vedle nábojů
pouzdra = mokrá, špinavá, propocená = vyndat, vysušit, do skříně...stejně netahám vždy tu samou zbraň = používané pouzdro se mění
sušilky = používám jen doma na sušení...
nabíječ = stejný jako šuplíky
nářadí = nosím jen multitool a ten je furt na opasku

takže tak jako tak je taška/batoh empty 8-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

Vidíš Seržo a to je na tom právě na tom to hezký. Každej to děláme jinak, každej na to máme jinej názor a přesto se tolerujeme. :clap
Glocka beru vždycky a je fakt, že jeden napáskovanej zásobník v trezoru mám. Brejle taky často nechávám v autě.
Prostě tašku na střelnici mám na střelnici a na vejlety batůžek. Ta taška je domke F2.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Matěj »

Taky po návratu ze střelnice obsah vytáhnu a skladuju mimo tašku, většinou rovnou po návratu, popř. s menším zpožděním jdu čistit a skontrolovat materiál.
Ten český batoh od Tacticalpro by nemusel být asi taky marný - je totiž za 20l verzi levnější než Wisport, předpokládám, že kvalita bude asi taky dobrá. Jen jsem asi z fotek nezjistil o co je vylepšený, na první pohled vidím jen absenci molle vazby. Mít to vedle sebe, tak mi to asi dojde, vycházím z fotek z netu.

Mimochodem k té fotobrašně, svou předchozí brašnu nevím jakého původu, jsem měl fakt spoustu let. Jenže první, co se na ní rozbilo byly plastové přezky, které držely popruh, neunesly váhu, měnil jsem je za kovové.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

Matěji co tohle?
Odpovědět