Výběr batohu

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr batohu

Příspěvek od DeadMan »

Kdyby teď někdo sháněl malý batoh na kolo případně běh, tak na 4camping teď mají za polovinu Pinguin Ride 19 loňský model https://www.4camping.cz/p/batoh-pinguin-ride-19/

Nemám mu v podstatě co vytknout, snad jen, že jeho hlavní výhoda se ukázala být zároveň i trochu nevýhodou.

Zádový systém (vypružený drát, který vytváří mezi batohem a zády tunel) zasahuje do vnitřního prostoru batohu tak, že naplněný 1,5l vak tam prostě nedostanu (do určené kapsy) a musím ho plnit tak na 1,1 až 1,3 litrů.

Prodejce nebo výrobce by měl kupujícího upozornit, že je potřeba koupit nějaký ultra tenký vak!

Možná by tam lépe sedl tento https://www.4camping.cz/p/pitny-vak-source-wlp-1-5l-1/

Já jsem koupil kvůli odolnosti tento (neznaje dané konstrukce) https://www.4camping.cz/p/hydrovak-hydr ... city-1-5l/
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

s touhle konstrukcí mám malej Deuter Race Air a je fakt, že to ukousne dost...jako že batoh pak vypadá asi tak 2x tak velkej, než co se do něj vejde
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od MFG »

Mini recenze PeakDesign TravelBackpack 45L + packing cube + organizer + ledvinka

PD dělá prémiové (předražené) foto věci, v něčem celkem inovativní, ale celkově je to spíše hype. Sháněl jsem batoh na služebky a do letadla, trochu formálnějšího vzhledu, a hlavně akceptovatelný v určitém prostředí. Tohle PD splňuje, hypsteři se kterými přijdu do styku by si ho klidně vzali do národního divadla na premiéru, takže jsem nijak neprovokoval a pro mě pořád lepší než tahat kufr (což nesnáším).

Batoh jsem bral přes web z krachujícího fotoobchodu jako výhodný nákup, hlavně na základě (nadšených) recenzí z webu. Sliboval skvělou organizaci věcí (packing cubes), v ceně ledvinka, nějaké organizery, měl by být akceptovatelný pro aerolinky, tak jsem do toho šel.

https://www.peakdesign.cz/produkt/everyday-sling-5-v1/
https://www.peakdesign.cz/produkt/travel-backpack-45l/
https://www.peakdesign.cz/produkt/tech-pouch/
https://www.peakdesign.cz/produkt/packing-cube/

Teď už vím, že jsem si ho měl jet prohlídnout, ale nebyl čas a nabízeli doručení do hotelu ... chyba veliká, protože vše co je vidět v recenzích je funkčně pravda, opravdu je to neskutečně vychytané, ale má to jako celek jeden zásadní limit ... každá jedna část systému je hooodně těžká, ale hooodně ... nekoupil bych ho, pokud bych měl šanci vše poskládat do sebe a potěžkat.

Batoh samotný má myslím 2kg (45l), prostě proto že je neskutečně "overengineered", je tam několik způsobů jak každou kapsu otevřít, magnetky a légy kam lze schovat popruhy, hromada kapsiček atd. Packing cube má dva oddíly na čisté a špinavé prádlo, což je fakt super a nechám si jí, ale té váhy je fakt škoda. Organizer tech pouch je díky svému stylu "origami" neuvěřitelně praktický, ale placatější tvar by byl lepší na přenášení a opět ta váha. Celkem fajn je ledvinka Everyday Sling 5L, tu sem si hodně oblíbil, protože drží tvar, působí decentně, a vejde se do ní komplet mé EDC, tady asi bez připomínek.

Vím, že jsem na rozpad.cz a procento freecoolinů je tu blízké nule, ale slíbil jsem své karmě, že zkušenost vyvěsím na internet a ušetřím někomu zklamání (a peníze). Příběh má dobrý konec, protože batoh si ode mě vzal fotograf na svou výbavu, váhu neřešil a byl naprosto nadšen cenou (koupil jsem fakt levně), no a já jsem o zkušenost bohatší.

Jo a těším se až bude mít výprodej tahle firma ;)

https://www.goruck.com/gr2-usa/
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

už jsem to tu psal - imho dobrá civilní cesta jsou montérský batohy na vercajk...nosnost, cena, organizéry...
kámoš (řemeslník) nosí Stanley už dlouho a je to neskutečnej držák...na to co v tom tahá...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Apokalyptik »

MFG píše: 01.05.2020 20:12 PD dělá prémiové (předražené) foto věci, v něčem celkem inovativní, ale celkově je to spíše hype.
Ano, s tým súhlasím, sú to predražené krámy!
Teda som zvedavý, ako takéto firmy prežijú v čase, kedy sa bude zákazník zaujímať aj o to, či mu ten prchavý pocit "prémiovej značky" stojí za také nehorázne prachy. :finger
Ale majitelia už majú určite nahrabané a bezpečne uložené.

Stále nechápem ako sa nájde toľko sprostých, že kupujú to najdrahšie, keď trh poskytuje super výrobky za primeranú cenu.
No ale keď to všetci podplatení recenzenti vychvaľujú do neba, všade sa vynorí kopu "Ambasádorov" a youtuberských novodobých žobrákov - nemakačenkov, čo len vychvaľujú toho, kto im dá viac. :puke

Verím, že aspoň toto Corona zmení. Že aspoň časť darmožráčov bude musieť už konečne niečo začať robiť!
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od MFG »

Ono definovat co je predrazeny kram je slozite, Peak Design prinesl nekolik inovaci pro fotografy a na tom vybudovali firmu, faktem ale je za drzi ceny hodne sebevedome a ne vzdy to odpovida hodnote vyrobku. Ale uplne stejny vyvoj je treba u Leathermanu, Maxpedition, Osprey atd.

Pokud se budu drzet beznych batohu, dlooouhaaa leta jsem fandil plzenskemu Bollu, dodnes pouzivame jejich prvni batohy, excelentni kvalita za hodne rozumnou cenu, jenomze pred par lety se vykaslali na kvalitu aby udrzeli deset let stare ceny a jsou KO (alespon pro me). To je opacny prusvih, moc rad bych jim dal o 500-1000CZK za batoh vice, pokud by kvalita zustala. Takze s tou cenou jento hodne relativni, co je moc a co je jeste snesitelne.

S temi ambasadory souhlas, je nutne fakt filtrovat a ne vzdy je to snadne. To ze nekdo neni tolik citlivy na cenu, neznamena ze musi byt nutne “sprostý”, jen ma ten prah proste jinde, to bych nechal plavat ;)
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

imho Osprey a Deuter si ve sportovních batozích furt kvalitu +/- drží...osobně teda funguju už léta s deuterem a vždy jsem vyhazoval batoh víceméně jen proto, že "už byl hnusnej"...ale furt držel a nic se nerozpadalo
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Výběr batohu

Příspěvek od bivoj »

Serža píše: 02.05.2020 23:38...vždy jsem vyhazoval batoh víceméně jen proto, že "už byl hnusnej"...
Tak takové batohy si naopak hýčkám! Není lepší výbavy do zemí, kde kalašnikov stojí stejně jako zhruba dvě slepice, jak batoh, kterého se i místní bojí dotknout byť jen klackem. ;) Stejně tak to platí i s ostatní výbavou, ale u toho batohu tuplem.

Výbavu vyhazuji až se opravdu začne fyzicky rozpadat. U některých modernějších věcí je to těsně po záruce, některé věci mám naopak "ještě po dědovi"... ;)
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

to jsou malé sportovní batohy...a na startu nějakého závodu se prostě nemůžeš objevit s ošuntělým batohem :-D to by byla naprostá potupa...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Apokalyptik »

Vieš čo bola potupa?
Keď sa na pretekoch okolo mňa prerútil típek v bavlnenom tielku a urezaných rifliach na starom Favorite. Nadelil mi skoro minútu! (to som ešte nevedel, že chodí denne do roboty 30+30 km na tom starom vraku a robí ročne tak 10 tisíc)
Ale najväčšia potupa to bola pre chlapa na karbónovom Colnagu, v drese vtedy aktuálneho víťaza Tour de France. Tomu nadelil 2 minúty!

Takže - patina vykúpená krvou, potom a slzami, má najväčšiu cenu. :rock
Len super kvalitný výrobok má na sebe patinu. Šmejd sa rozpadne a nedá sa už používať.
A ako píše Bivoj, patina je najlepší maskáč.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od MFG »

Tohle je Boll RockSpirit 46l, ten batoh ma natoceno snad 20let a kdyz by se z vnitni strany Cordury neoloupal zater a kus mi nesezraly mysi, tak je jak novej. Vim o dalších dvou vrstevnicích co ho mají stejně dlouho, faktem je ze poslední roky uz ho všichni tahame mene, ale takhle si predstavuju kvalitu za rozumnou cenu. To uz dnes nesezenu u nikoho, takze i kdyz ma “patinu” tak ho z domu nedam ;)
RockSpirit.png
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od donovanstangiano »

Asi tu není, tak sem hodim recenzi na Savottu Jaakari L, co jsem zakoupil loni na podzim. Uz se mnou ma něco odchozeno. Ja 184 cm, 87 kg.
Puvodne jsem chtel ciste turistickou vec (Osprey, Deuter), ale presvedcilo me prvni vyzkoušení, takze:

Plusy:
- perfektne sedi, perfektní bederak i v základním nastavení
- molle a jeji vyhody (nejsem moc military, ale tohle je dobrý)
- kvalita zpracování, materiál, odolnost
- váha
- hromada příslušenství ke koupi a naveseni na batoh

Mínusy:
- ramenní popruhy jsou moc tvrdé, mne osobne při vyšší zátěži a po 20 km delaji otlaky na klíční kosti.
- cena
- military vzhled (to je nekde, nekdy minus)
- v zakladu malo kapes
- dost se špini

Hledal jsem batoh nad 70 L, Savotta L ma normálně kolem 60 L (je tam zavírání jako na lodním vaku, takze to je variabilní), přikoupil jsem jednu 4 L externí kapsu a jeste na vrch navesil lékárničku a odhazovak od 5.11., ve kterém nosím pivo/funguje jako koš. Takže ted je kapacita dostatecna.

Diky molle vazbe, na ktere drží i bederak je možné trošku upravit nosný system na výšku postavy.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Serža »

jako velkej batoh už pár let tahám Karrimor Predator Patrol (45l v základu)...kvalita super, variabilita taky, jen je díky MOLLE trochu těžší a hlavně má pure military vzhled = do určitých destinací není vhodný
Přílohy
_vyr_169136fdb1a35cd2f54f95cf2119fb5bc7ed_XL.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Reccol »

donovanstangiano píše: 04.05.2020 20:35
Plusy:
...
- váha
...
Co? Jestli jsem něco nikdy neslyšel o tomhle batohu, tak to, že je lehký :)
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od donovanstangiano »

2,38 kg
Osprey Trek 75L ma 2,1kg
Deuter Aurcontact 2,6 kg

Na vojenskej batoh dobra hodnota.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

náhrada za Gemmu

Příspěvek od Woody Crafty »

Máte někdo tip na náhradu za velký batoh Gemma?
Myslím za ten typ co se dělal v 80. a 90. letech, než ho modernizací zmršili když přesunuli "záhlavní" zip horní kapsy směrem ven, aby byl v tlačenici dostupnější zlodějům, udělali asymetrický bederák a jak ramenní popruhy tak bederák dělají z materiálu který nelze nosit na holou kůži (skce zpocený nestudí, ale zato hodně škrábe).

Ergonomicky mi vyhovoval protože byl velmi plochý, na rozdíl od expedičních "válců" co mají těžiště posunuté daleko od zad. A když jste na maximum dotáhli kompresní popruhy, tak to byla těžká pohoda i s velkou zátěží.
Myslím že tohle tam bylo hodně vychytané.

Obávám se že budu muset pátrat v inzerátech po zachovalé staré Gemně, nic jiného mi asi nezbude.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Ibex »

tu původní gemmu neznám, takže nedokážu posoudit, jak se nosila. Ale taky jsem před časem řešil výměnu - a přes všechny ospreye a deutery jsem došel ke corazonu - konkrétně eiger 55.
Dost lidí ho chválí, dost lidí zatracuje. Mně osobně výborně sedl na záda, na uspořádání jsem si zvykl a hlavně nemá ty stupidní síťkové kapsy, co roztrhne první suchá větev v lese
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Cep »

Vybíral jsem minulý rok batoh pro dceru - vvyhrála to zase Gema. i kvůli hmotnosti prázdného batohu.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Bill Masen »

Stará gemma byla legenda. Měli jsme jí v partě všichni. Vešlo se do mí všechno, jednoduchý přístup přes zipy, aniž bych musel vyhrabat celý batoh a perfektně se nosila. Jenže to porovnávám s usárnou, teletem, alicí a podobně. Pak gemma zaspala. Pak jsem pořídil Vaude Rock 42+8. Neskutečně bytelný a pohodlný batoh s hmotností 1590 gramů. Jen jsem si na ramenní popruh přidělal pruženku na odkládání hůlek za chůze. A pak mi začal být velký. No a protože dcera potřebovala batoh na tábor, tak ho zdědila a já pořídil Osprey Talon 44 ve velikosti M, takže má ve skutečnosti 42 litrů a popruhama ho stáhnu tak na pětatřicet. Ten už má tu pruženku na hůlky sám o sobě, pohodlnej je taky, má kapsičky na bederáku, což oceňuji a kapsa na camelback je zvenku, takže superpřístupná. Není tak robusní, ale má jen kilo. Když se sbalím na deset dní na Ukrainu do sedmi kil bez jídla a vody, je to znát. Hmotnost dost řeším, tak batoh, spaní a vaření mají dohromady 4 kila.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Výběr batohu

Příspěvek od Reccol »

Bill Masen píše: 05.05.2020 11:34 ...Hmotnost dost řeším, tak batoh, spaní a vaření mají dohromady 4 kila.
:yes Takových tu asi moc nebude. Hmotnost taky řeším, jen se rád houpu ve větvích, takže kvůli hamace a věcem okolo jsem pořád cca 700g+ oproti setu na spaní na zemi. Ale tady to UL moc nebude :)
Odpovědět