Tommyho BoB

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Tommy »

Nejdříve díky za založení.

Můj batoh je již nějakou dobu rozpracovaný a ve fázi plánování. Po tom co jsem narazil na vás tak bych ho rad s vámi probral. Díky za rady a kritiku.

Ještě dodatek, batoh jsem skládal za účelem pěšího přesunu max 100km zpět k rodině.


Bob seznam

Oblečení:
Ponožky 3x
Trenky 3x
Triko dlouhý a krátký rukav
Svetr
Gorace komplet
Termopradlo
Kukla
Klobouk
Rukavice nomex
Rukavice zimní
Šátek/Sala

Jídlo:
Mre 2x
Kdp 1x
Bd-5 1x
Konzerva 1x
Nouzový varic plus tuhý líh
Lžíce
Polní lahev s pititkem
Tablety na vodu
K&k oříšky vakuovane
Hroznovy cukr

Světlo a teplo:
Firestell
Svíčky
Tampony
Svitlna a celovka
Zapalovace
Sirky
Nouzová plastenka

Spaní a sucho:
Nouzový spacak
Termofolie
Plachta
Ponco
Cyklo spacak
Alumatka

Ostatní:
Kartáček
Kompas
Nůž
Lékárna
Strunova pilka
Dezinfekce na ruce
Sluneční brýle
Reflexní vesta
Lepicí páska
Jeleni luj
Mýdlo
Provaz
Rucnicek
Papírové kapesnicky
Rádio
Odlamovaci nůž
Lightsticky
Kondomy
Placatka s palenkou
Provázek
Pmr a baterie
Plátek pilky na železo
Termofolie
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Centurion »

Přibal ješte mačetu, nebo malou sekyrku . Bude se hodit jak na práci tak na sebeobranu. Mimochodem, děláš dobře, že myslíš i na zimní období.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od dracekvo »

Pokud to máš k účelu přesunu určitou trasou, tak bych doporučil turistickou mapu té lokality.

Naco dva spacáky?
Ke svítilnám bych dal náhradní baterky.
Na zimu by to chtělo čepici.
Počítám, že když máš vařič, tak chceš asi vařit v té konzervě, je k tomuto účelu dost velká?
Strunová pilka je k ničemu. Nahradil bych jí zašupovací fiskarskou a neřeznou stranu naostřil.
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Tommy »

Podle mě je důležité mít dost teplého oblečeni na zimu, lepší mít si co svléknout než nemít si co obleknout. A taky ten batoh skládám univerzálně, abych ho mohl použit v lednu nebo červenci. Chci ho proste zabalit a nikdy nepoužít, občas ho vzít s sebou na služebku atd.

Nad mačetou nebo sekerou jsem přemýšlel, ale asi na ten max 4 denní pochod bude lepší mačeta.

Jinak v obraně je největší mezera. Mám pouze pepřák a teleskop. ZP snad během roku 2013

Edit pro Dracka:
Ten nouzový spacak je nepromokavy, takže kdyby pršelo nebo bylo mokro abych byl v suchu. Je vakuově balených, lehký a zabírá minimum mista.

Ok mrknu na tu pilku a mapu prihodim

Jo a k tomu vaření, jako hlavní je samoohrivaci MRE a ta konzerva je jako rezerva kdyby byl větší hlad/ delší cesta a později bude ideální jako esus
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od urbanwarrior »

BoBa je, řekl bych, lepší balit sezónně, každý kilo se pěkně pronese. Ta strunovka je fakt k prdu, používám zavírací fiskarsku. Na přesun samozřejmě mapu celé trasy. Jinak docela dobrý.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od dracekvo »

Netřeba. Před pochodem můžu vždy vyházet co nepotřebuju. Lepší jak to 2x ročně přebalovat a něco zapomenout.
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Tommy »

Taky myslím že lepší když by byl potřeba použít v létě, tak z něj věci v lese klidně vyhodím :)
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Centurion »

Navíc nikdo neví co se může v PA stát. Bouchne nějaká sopka, spadne meteorit nebo pár jaderných hlavic a letní zbírání borůvek se rázem změní v sáňkování uprostřed července. Fakt je lepší mít zbalený všechno furt a nepotřebný věci vyházet, než pak řešit co sem kde zapoměl.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Hdm »

Je vidět, že jsi nad tím strávil přemýšlením.
Měl by jsem pouze drobnou výtku IMO je ta konzerva zbytečná, MRE a KDP tě na 4 dny v pohodě zasití. Zkus zvážit zda nedat místo konzervy spíše nějaké FITky atp. Pokud máš konzervu kvůli dřívkáči tak by jsem vzal spíše K&K v plechovce.
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Tommy »

Nejaký ten pátek uz mi to vrtá hlavou, tak si ten seznam pomalu dolaďuji.

Ty oříšky tam mám jen jako chuťovku na cestu do kapsy :-)

Jinak ta konzerva tam není abych z ni udělal nouzový varic, ale nouzový esus. Taky je tam jako rezerva jídla, kdyby bylo potreba vyrazit na cestu v lednu, tak cesta bude trvat dele a bude náročnější. Ale je fakt, že je to pul kila navíc :-/


Btw:
Co to jsou FITky?
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Hdm »

FITky - my tomu doma tak říkáme, sorry. Jsou to Musli tyčky.

Nouzový ešus - tady by jsem radil spíše pořídit vojenskou polní láhev s pitítkem.
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Tommy »

Že mě to netrklo dřív. Však lahev s pititkem tam mám! :-D no nic tak konzervu skrtam :)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od sigmark »

pekne vymysleno Tommy : pitko je super, varit se v nem da, a nezabere ti ani chlup mista navic, bo pasuje na flasku.
s musli tyckami souhlas, akorat mi tam chybi kus cokolady :-)
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Tommy »

Díky,

Jinak ok, musli a čokoládu prihodím. Moc mista a ani váhy to nezabere :)

Jsem rad za vaše rady a kritiku
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Rase »

Já bych si škrtnul ten ručníček - taky jeden pořád nosím, ale místo něj jde použít i šátek (mám originál trojcípý BW, který je z příjemného materiálu), utřít se doněj člověk zvládne, zabere míň místa a v případě potřeby jde použít k původnímu účelu, jako šátek (to jde sice ručník taky, ale není to ono).
Pro případ nouze sem si teď do batohu dal i klasickou vojenskou kuklo-šálu (kvůli jeji univerzálnosti). Celkově vzato si myslím, že je nejlepší vybírat do batohu věci které mají vícero použití (byť erární). I ponožky jde použít jako erární rukavice. Každých pár gramů navíc je kolikrát zbytečná zátěž. Tričko s dlouhým rukávem sem si zabalil taky, ale u krku je jako rolák (kdyby nebyla šála po ruce).
Leto II.
VIP
Příspěvky: 109
Registrován: 24.02.2011 14:11

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Leto II. »

Naopak, ručník je základ, co kdyby tady Vogoni chtěli postavit dálnici?

Dneska se v outdoor shopech prodávají super malé a super lehké ručníky, které na rozdíl od bavlněného šátku skvěle sají.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od marish »

Mě ten seznam přijde takový zvláštní, máš to nějak šikovně zabalené, věci vyzkoušené nebo jen tak naházené? Předpokládám že to vezeš v autě, takže bych přihodil (skládací) lopatku.
Uživatelský avatar
Tommy
Příspěvky: 161
Registrován: 16.11.2012 19:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Krkonoše

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Tommy »

Co ti na nem přijde zvláštní?

Zabalené to neni, protoze je to jen můj navrh na BoB. Čast věci mám doma a zbytek seznamu budu muset jeste dokoupit. Stejne jako batoh.

Přemýšlel jsem o 50l batohu s přístupem shora i sdola, bočními kapkami, přední kapsou a kapsou ve viku batohu. Jinak věci jsem chtěl vakuově zabalit, hlavně teda oblečeni a veci náchylné na vlhkost.

Batoh je hlavně na pěší presun. Auto jen když to půjde, ale moc s tím nepočítám...
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Centurion »

Přístup ze spodu bych nedoporučoval. Odejde zip a budeš z toho mít bezednej bágl. Jedině že by spodní otevíráni bylo na suchej zip, přezky nebo řemínky.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od marish »

Tommy píše:Co ti na nem přijde zvláštní?

Zabalené to neni, protoze je to jen můj navrh na BoB. Čast věci mám doma a zbytek seznamu budu muset jeste dokoupit. Stejne jako batoh.

Přemýšlel jsem o 50l batohu s přístupem shora i sdola, bočními kapkami, přední kapsou a kapsou ve viku batohu. Jinak věci jsem chtěl vakuově zabalit, hlavně teda oblečeni a veci náchylné na vlhkost.

Batoh je hlavně na pěší presun. Auto jen když to půjde, ale moc s tím nepočítám...
Jasně, ale teď ho budeš vozit, a při průseru z něj vyhážeš co netřeba a půjdeš, ne? Takže tě neštve duplicita vybavení a jeho hmotnost.
Mě ten seznam připoměl moje seznamy tvořené u stránek army a outdooršopů. Člověk do něj dá všechno co vidí a mohlo by se hodit.
Odpovědět