Tommyho BoB

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Hdm »

používám desinfekční "vodu" a mechanickým rozprašovačem.
Zároveň mám v EDC i malé balení vlhčených ubrousků jak zmínil fabik. Velice praktická věc zvláště pokud máte malé děti "prasátka" ;)
Uživatelský avatar
martin.falck
Příspěvky: 136
Registrován: 01.11.2012 22:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Slovensko

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od martin.falck »

Fabulous píše:Až si utřeš zadek a potom půjdeš k jídlu, tak se ti ubrousky rozhodně budou hodit. Vždy je lepší jíst s čistými rukami. :) Existují malá balení, vzduchotěsně zabalená, která nevysychají.
Mas prosim Ta konkretny tip? Mne po otvoreni skor ci neskor vyschnu...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8793
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Fabulous »

Po otevření vyschnou všechny nejpozději do pár týdnů, to je pravda. Ale tohle malé balení za pár korun (cca 10-15ks) je přece jen jako železná rezerva, která se skladuje neotevřená.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Terminated Account »

I když vyschnou, dají se dále používat. Pozor na mráz, rádi zamrzají. Na některých akcích, kde je nouze o vodu, jsou vlhčené ubrousky jedinou možností hygieny - "sprchy".
Uživatelský avatar
Patrixon
Příspěvky: 84
Registrován: 05.11.2013 10:39
Pohlaví: muž

Re: Tommyho BoB

Příspěvek od Patrixon »

Vlhčené ubrousky také doporučuji, jsou lepší než gel, který špínu jen rozmatlá a nesetře. Kup si v lékárně nějaké antibakteriální a které nejsou parfémované. To je někdy hroznej smrad...

Jinak bych vyhodil to rádio, nejspíš bude k ničemu. Jestli ho už musíš mít, kup si mobil, který ho má v sobě. Nebo vysílačku, která ho může mít také. Ale PMR bude asi také k ničemu, pokud nejste skupina, která se potřebuje rozdělit a zůstat v kontaktu na kratší vzdálenost.

Vezmi dvě termofólie a slep je lepenkou delšími konci k sobě. Vznikne ti "roura", která má mnohem větší využití než samotná fólie. Třeba jako nouzový stan nebo spacák. Přitom to o moc víc místa nezabere.

Doporučuji pracovní pogumované rukavice, ochrání ti ruce před zraněním i špínou. Určitě si také přibal latexové nebo ještě lépe nitrilové rukavice, pokud je nemáš v lékárně. Nikdy nevíš, na co budeš muset sahat.

Strunovou pilku si schválně někdy vyzkoušej. Ale na nějakém kmínku, který nejde přelomit šlápnutím. Dobrovolně jí pak vyhodíš. Já mám zabalenou malou lehkou, ale velmi ostrou sekerku. Přijde mi praktičtější než pilka a mačeta a váží skoro stejně.

Pokud chceš mít batoh kompletně připravený, dej si do něj i balenou vodu. Minimálně 2 x 0,5 l PET. Pokud zůstane v batohu, tak pár let vydrží.

Určitě bych nepodcenil lékárničku, ale její obsah je spíš na samostatné téma.
Odpovědět