brezvi nádobíčko

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
brezvi
Příspěvky: 49
Registrován: 14.01.2012 11:15

brezvi nádobíčko

Příspěvek od brezvi »

Co se hodí mít s sebou při cestách na VŠ?
Samozřejmě mobil, kterým jsem to fotil ;) a dále:

GP K100 Mk7
ESP nevím kolik palců :lol:
Wenger práce všeho druhu
klíče a peněženka

"lékarnička"
nůž no name.....nemám nůžky
zapalovač
špachtle
chirurgické rukavice
septonex
tampony
obvazy.....obyč i tlakový
resuscitační rouška
17x9 luger
toaleťák :lol:
příručka první pomoci.....ošetřovat může někdo vás, tak aby si to mohl načíst než vykrvácíte :lol:
tužka+zápisník
isotermická fólie
iodisol....na klíšťata atd.
kapky do očí, jsem alergik
tyčinky do uší
náplasti s polštářkem i obyč.
guma
šktridlo
černé uhlí
ibalgin
digest....na zažívání
rychlo cukr

Vozím to v této sestavě už léta, chtěl bych znát kritický pohled na věc, myslím si, že sortiment léků bych měl vylepšit.
Dík za reakce :)
Přílohy
jedna.jpg
dva.jpg
tři.jpg
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: brezvi nádobíčko

Příspěvek od urbanwarrior »

přihodil bych pidisvítilnu. Jinak až na nepodstatné drobnosti to máš podobné mému nádobíčku. V seznamu ti chybí diskrétně prezervativ (ale na fotce ho vidím :chuckle ).

edit: a náboje v pouzdře s první pomocí - dobrá kamufláž i výraz ryzího pragmatismu :lol:
brezvi
Příspěvky: 49
Registrován: 14.01.2012 11:15

Re: brezvi nádobíčko

Příspěvek od brezvi »

Prezervativ mám pod krycím názvem guma ;)
O svítilně zatím neuvažuju, mám 2 ledky na mobilu v rámci co nejmenšího počtu krámů po kapsách.
Dík za reakci.
Naposledy upravil(a) brezvi dne 31.01.2013 17:24, celkem upraveno 1 x.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: brezvi nádobíčko

Příspěvek od urbanwarrior »

lstivé... jak jsem to četl, spojil jsem to, nevím proč, s tím škrtidlem... :yes
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: brezvi nádobíčko

Příspěvek od sigmark »

na škrcení orgánů to koneckonců je :-)
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: brezvi nádobíčko

Příspěvek od felix5 »

:D :D . a teď vážně . nedovedu si moc představit jak to nosíš a chtělo by to trochu rozepsat .

K čemu špachtle ? já teda neznám nikoho kdo neumí udělat ÁÁÁ .
Septonex - nesmyslně velkej .
náboje bych teda nosil v zásobníku . Při běžný přestřelce stejně stačí ten co máš v pistoli a pokud by se mělo něco posrat a ty bys z VŠ prchal skrz nepřátelské území, nedovedu si představit že bych začal nabíjet zásobník když kolen hvízdaj kulky.
Příručka první pomoci . sám si to napsal správně - když budeš krvácet nikdo se nebude učit jak ti pomoct. buď to bude vědět nebo to vedět nebude ale rozhodně se to nebude v tu chvíly učit z příručky . za mě zbytečná zátěž.
trochu tam postrádám xyzal nebo nějakou obdobu když si ten alergik.
brezvi
Příspěvky: 49
Registrován: 14.01.2012 11:15

Re: brezvi nádobíčko

Příspěvek od brezvi »

No já to u sebe nenosím, mám to v krosně, takže spíš první pomoc v Brně, když tam nemám větší zázemí.
Špachtle.....jestli si někdy viděl zapadlej jazyk, tak pochopíš, ikdyž to špachtle taky občas nespraví.
Septonex.....je relativně velkej.
Náboje tam jsou spíš sporadicky, abych je někde měl :lol:
Pár gramů příručky mě nezabije ;)
Alergie pro mě není nebezpečná....spíš jen slzení a rýmička, takže na prášky zvysoka :moon
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: brezvi nádobíčko

Příspěvek od felix5 »

já teda nejsem lékař ale zapadlej jazyk sem vážně ještě neviděl. Doplnil bych to ještě rybářskym háčkem a nějakou vzpěrou aby jazyk nemohl znova zapadnout . každopádně vidět záchranáře jak vyndavá zapadlej jazyk špachtlí by mohla bejt docela sranda .

edit : aby to mělo nějakou hodnotu dovoluji si okopírovat část článku s názvem nejčastější mýty o našem těle :

Když je člověk v bezvědomí, musím mu vytáhnout zapadlý jazyk

"Zapadlý jazyk" se vžil jako termín pro ucpání dýchacích cest, když je člověk v bezvědomí. Pravda je taková, že o jazyk v ústech se vůbec nejedná. Dýchací cesty jsou ucpány jednak kořenem jazyka, který se dostane k zadní stěně nosohltanu, ale především celkovým povolením svalstva při bezvědomí. Pro uvolnění dýchacích cest a obnovení dýchání pomůže jedině záklon hlavy, který obnoví napětí v ochablých svalech v oblasti tváře a krku a zprůchodní dýchací cesty.


prášky na alergii : cokoliv co léčíš ibalginem pro tebe taky neni nebezpečné a přesto ho nosíš .každopádně je to tvá volba jen sem se snažil poradit ;-)
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: brezvi nádobíčko

Příspěvek od alive »

Koukam, ze Praalien je vzornym zakem :-) Souhlasim...
Septonex bych uplne vyhodil - mas tam Jedofku.
brezvi
Příspěvky: 49
Registrován: 14.01.2012 11:15

Re: brezvi nádobíčko

Příspěvek od brezvi »

Dík za reakce, mám ještě nějaký tipy na obměnu, tak s tím zkusím něco udělat.
Starken
Příspěvky: 87
Registrován: 11.01.2013 16:35

Re: brezvi nádobíčko

Příspěvek od Starken »

Duplicidní dezinfekci (septonex+jodisol) bych nahradil betadine 30ml (a budeš mít místo na malou baterku - když budeš ošetřovat po tmě můžeš baterku držet v ústech, s mobilem v puse to moc nejde).
A přidal bych 1-2 tabletky dithiadenu (antihistaminikum).

A pokud trváš na příručce první pomoci, tak větší a průběžně ji pří jízdách šalinou pročítat :)
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: brezvi nádobíčko

Příspěvek od felix5 »

taky by nebylo od věci menší zrcátko .
nůžky na obvazy (dají se sehnat i 11cm a tak nezaberou skoro žádný místo i když bych doporučil větší)
pinzeta- když už tam máš desinfekci na klíště tak aby si ho měl i čim vytáhnout :-) .
nějakou lepší izolepu nejlépe voděodolnou aby si mohl vytvořit improvizovanou chlopeň na pneumotorax.
skalpel taky bodne- zabere místo jak jedna špachtle.
co se léků týče ten xyzal ti předepíše jakejkoliv obvoďák když si o něj řekneš i pokud u něj nemáš kartu a si u něj poprvé (vlastní zkušenost).
biď to asi někteří neuvidí rádi , já mám v EDC lékárně mimo jiné i Postinor 2 ...to jen v reakci na ten kondom . (ale musíš ukecat nějakou babu . chlapovy to neprodaj a je to docela mastný ).
jako správnej paranoik tam mám i první dávku jodidu draselného . (korunová záležitost ale je na objednávku skladem to nikdo nemá)
pokud ho nenosíš bokem ,přidal bych i respirátor .
urgo strips - opět to nic nezabere stojí to nějakejch 65kč a provizorní šití máš vyřešený.

zatím mě nic víc nenapadá ;-)
Odpovědět