Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
noe
Příspěvky: 23
Registrován: 07.03.2016 1:23
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od noe »

Tak jsem po delším vybírání pořídil Falco 819 MK3. Musel jsem oželet požadavek na civilní vzhled, ale jinak splňuje vše, co jsem si představoval. G17 se vejde krásně i s rezervním šupletem a k tomu vše, co potřebuji mít po ruce. S tím vzhledem.. neřekl bych, že nějak zvlášť provokuje. Testuji takto nošení už několik dní a žádnou extra pozornost nebudí. Až včera (jel jsem na prohlídku a věděl jsem, že se budu svlékat do půl pasu, takže zbraň na těle nepřipadala v úvahu) se mi stalo, že při cestě do Brna jsme se po sobě podívali s jedním chlapíkem - a při pohledu na mou "kabelku" zpozorněl. No musím říct, že jsem si jej všiml o kousek dřív. Sjel jsem pohledem k pasu a vida, byla tam :) Dokonce při nastupování do vlaku a když si sedal, vylezl zpod mikiny kus kydexu dost velký na to, aby bylo jasné, co v tom má. Takže to s tou "nenápadností".. Osobně bych řekl, že chování a některé neverbální projevy často prozradí mnohem víc. Stačí nemít furt oči zabodnuté do displeje mobilu.
Uživatelský avatar
noe
Příspěvky: 23
Registrován: 07.03.2016 1:23
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od noe »

Jinak jsem chvíli zkoušel nosit v "kabelce" zcela civilního vzhledu - takový starší kousek od Husky. Velikostně naprosto vyhovující, několik kapes, různá oddělení.. Rozhodnutí pořídit speciální tašku pro nošení zbraně přišlo právě díky zkušenosti s touto kabelkou - sice jsem ji měl v samostatném "oddělení", ale jinak ve společné kapse s doklady, peněženkou apod. Takže při lovení peněženky na poště jsem musel být hodně opatrný, aby mi paní pokladní nechtěla v šoku vrátit víc, než jsem jí dal já. Taky bych si naprosto nelajznul mít nadrcnuto. Samotný přístup ke zbrani pak byl hodně komplikovaný a něco jako rychlé tasení už bylo zcela mimo jakoukoliv fantazii.
Uživatelský avatar
Obrněný žebřiňák
Příspěvky: 154
Registrován: 27.06.2014 12:41
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Hornomoravský úval

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Obrněný žebřiňák »

Teď jsem koupil v Kauflandu prostorný Wenger za 350, do kterého krásně vejde i ČZ 75. Není to sice ultimátní kvalita, ale za ty prachy...http://www.kaufland.cz/Home/02_Sortimen ... ex.jsp#top
Co nepotřebuješ, nemáš. Co nemáš, nepotřebuješ.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Lyster »

Já jsem si asi před týdnem objednal Maxpedition Remora a je to opravdu fajn věcička.
Ale možná ještě větší radost mám z Maxpedition pocket mini. To neni mini organizér, to je snad bezedná díra. Neskutečný, kolik věcí jsem do toho nacpal. Až někdy bude čas, tak vše vyndám a nafotim obsah. Ale byl to tetris to tam vše naskládat. I když pár maličkostí by jsem tam ještě rád dal. Ale už teď to doslova praská ve švech. :)
Uživatelský avatar
noe
Příspěvky: 23
Registrován: 07.03.2016 1:23
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od noe »

Lyster píše:Já jsem si asi před týdnem objednal Maxpedition Remora a je to opravdu fajn věcička. ..
Taky jsem na to koukal, ale potřebuju svou "kabelku" nosit občas i spolu s batohem, což se tady asi vylučuje, jestli tomu správně rozumím..
Lyster píše:Ale možná ještě větší radost mám z Maxpedition pocket mini. To neni mini organizér, to je snad bezedná díra. Neskutečný, kolik věcí jsem do toho nacpal. Až někdy bude čas, tak vše vyndám a nafotim obsah. ..
Dělám si taky zálusk. Ty fotky by mě dost zajímaly :) Jsem posedlý organizací svých věcí :D :D Nesnáším, když se mi něco jen tak válí někde v batohu. I proto jsem musel pořídit "taktický" batoh, protože prostě organizace věcí je tam vyřešena téměř dokonale (dokázal bych si pár zlepšení představit). Z dámských kabelek bych zešílel :D
SAW
Příspěvky: 44
Registrován: 17.11.2014 11:41
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od SAW »

Maxpedition Remora sa mi tiež páči a podľa rozmerov ktoré udáva výrobca by sa tam mohol zmestiť môj Maxpedition EDC organizer + 0,5l fľaša Nalgene a ako lekárničku by som asi dal Maxpedition Janus (pripevnenie by som premyslel ale viem že určite sa dá umiestniť ako medzikus medzi popruhom a batohom na miesto duraflexovej spony) a samozrejme nejaké ďalšie veci. Čo sa ale obávam je že popruh by bol krátky.

Ak niekto má alebo v dohľadnej dobe bude mať Maxpedition Remora mohol by mi prosím napísať akú maximálnu dĺžku má ten popruh samotný (od plastovej spony ku karabínke)? (predpokladám tak 140-150cm ale lepšie je ak to niekto zmeria)

Mám batoh veľmi podobných rozmerov a zistil som tak že by sa mi zmestil dokonca aj do môjho batohu Maxpedition Sitka (Premýšľal som o systéme Matrioška ale samozrejme niesť všetko na jednom ramene by nebolo dobré ale to záleží od hmotnosti a tak podobne a nechcem to tu rozvádzať je to nadlho).
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Lyster »

Popruh celý se mi podařilo natáhnout na 118 cm. Možná nějaký ten cenťák by to ještě šlo. Tak těch 120 možná.
O Janusu jsem taky přemýšlel, ale na Remore je spona - trojzubec, na Janusu je trojzubec - trojzubec. Takže by to nešlo. Jedině jiný popruh. Samozřejmě by šel Janus jen provléci na popruh bez toho prodlužovacího dílu, ale jelikož na tom prodlužovacím dílu je suchý zip, aby to nelétalo po popruhu, tak by to asi na volném popruhu Remory dělalo asi neplechu. Tak jsem to na konec zavrhl. Ale jinak Janus sám o sobě vypadá dobře.
Spíš ale přemýšlím o připojení Maxpedition Mini Rollypolly na láhev Nalgene. Přeci jen je to opravdu malý batůžek a když se tam dá litrová Nalgene, tak se tam toho už moc nevejde. A když se Rollypolly složí, nezabírá na vazbě skoro žádné místo.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Lyster »

[/quote]Ty fotky by mě dost zajímaly :) Jsem posedlý organizací svých věcí [/quote]

Tak jen tak zběžně, vytahovat fakt všechno teď nebudu. Plno věcí je ještě v těch kapsách za těma gumovýma očkama. Někdy založím mé EDC vlákno a tam to nafotim a sepíšu.
Přílohy
20160426_224315.jpg
20160426_224408.jpg
20160426_224527.jpg
SAW
Příspěvky: 44
Registrován: 17.11.2014 11:41
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od SAW »

No tak tých 120cm a + pevné predĺženie so sponou (samica) by mi mohlo stačiť. Som si istý že Janus má nie dva trojzubce (samce) ale samec - samica. (pozri na oficiálnu stránku tam je to vidieť )

http://www.maxpedition.com/store/pc/Jan ... t-p394.htm

Mám ešte nápad. Tým krátkym predĺžením čo má Janus by som toto predĺženie prevliekol cez tunel ktorý má Remora v hornej časti a zároveň aj cez tunel ktorý má Janus. Vyzeralo by to zhruba ako Maxpedition Lunada ktorá by mi ale nevyhovovala kvôli popruhu ktorý sa nedá odstrániť iba schovať a polstrovanie nepotrebujem také lebo neplánujem veľkú záťaž niesť v batohu Remora a chcel som niečo malé a to Lunada už nespĺňa.

A tiež mám narvané veci v organizéry a vyzerá to podobne. Dám len fotky nechce sa mi to sem písať čo tam všetko je. Možno inokedy do vhodnejšieho vlákna. (fotil som narýchlo mobilom)
Přílohy
IMG_20160427_121210.jpg
IMG_20160427_121349.jpg
IMG_20160427_121617.jpg
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Apokalyptik »

Gearslingery ako Remora, Lunada, Malaga, alebo MOAB 6 sú mimoriadne lákavé kúsky výbavy. Tiež som nejaký chcel kúpiť.

ALE! Človek má len jeden chrbát a ak na ňom máte gearslinger, kde dáte ruksak?
Oproti tomu majú versipacky a messengery výhodu!!!
Môžu byť nosené:
1) samostatne,
2)v batohu ako organizér,
3) spolu s batohom

Ospravedlňujem sa za americké výrazy, ale naše ekvivalenty akosi nemáme.
pracintl
Příspěvky: 435
Registrován: 28.11.2013 9:37
Pohlaví: muž
Bydliště: okolí Prahy

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od pracintl »

Ce se týká organizeru na všelicos, já jsem si před vánoci pořídil toto:http://www.kancelar-snu.cz/cz-detail-90 ... cerny.html, maji i levnejsi jednozipovou verzi.

Jsem s tím velice spokojenej. Nosím v tom v EDC nabíječky, flešky, kabely, powerbanku, ... Po půl roce tahání bez sebemenší známky opotřebení. Syn si to pořizoval předemnou přes eBay a o moc lacinejší to nebylo.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Lyster »

ALE! Človek má len jeden chrbát a ak na ňom máte gearslinger, kde dáte ruksak?
Oproti tomu majú versipacky a messengery výhodu!!!
Môžu byť nosené:
1) samostatne,
2)v batohu ako organizér,
3) spolu s batohom
Remora je tak malinká, že jde nacpakt do jakéhokoliv 20l batohu a ještě v něm zbyde hafo místa. Proto jsem si jí právě pořídil. Je to takovej větší organizér.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od des »

Apokalyptik píše:Gearslingery ako Remora, Lunada, Malaga, alebo MOAB 6 sú mimoriadne lákavé kúsky výbavy. Tiež som nejaký chcel kúpiť.

ALE! Človek má len jeden chrbát a ak na ňom máte gearslinger, kde dáte ruksak?
Oproti tomu majú versipacky a messengery výhodu!!!
Môžu byť nosené:
1) samostatne,
2)v batohu ako organizér,
3) spolu s batohom

Ospravedlňujem sa za americké výrazy, ale naše ekvivalenty akosi nemáme.

ALE!!! nevýhoda ruksaku je, že na jednom chrbte už máš gearslinger... heh, logika jak bič. :lol:
gearslinger má proti batohom, versipackom aj messengerom svoje výhody.

ked potrebuješ viac miesta a chceš gearslinger, tak asi poznáš napr sitku a kodiak.

btw ja tú sofiinu volbu riešim tak, že si berem buď gearslinger alebo batoh, ne obidva. ;)
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Apokalyptik »

Už som sa začal obávať o tvoje zdravie, dávno si nemal sprosté kecy na žiadny môj príspevok.

Som teda rád, že si zase vo svojej starej forme :clap

Daj si do Sitky 8 kilov výbavy a prejdi s nimi 20 km.
Potom sa budeme baviť o tom, do akej váhy sa dá nosiť frajerský batoh na jedno rameno.

Špeciálne Sitka alebo Kodiak sa nedá prehadzovať na obidve plecia, ako napr. Malaga alebo MOAB-y.
SAW
Příspěvky: 44
Registrován: 17.11.2014 11:41
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od SAW »

Apokalyptik píše:Gearslingery ako Remora, Lunada, Malaga, alebo MOAB 6 sú mimoriadne lákavé kúsky výbavy. Tiež som nejaký chcel kúpiť.

ALE! Človek má len jeden chrbát a ak na ňom máte gearslinger, kde dáte ruksak?...
Súhlasím v tom že sú lákavé a čo sa týka toho ak človek má Gearslinger (pre tých ktorý nevedia ide o sériu od firmy Maxpedition ktorá je zameraná na nosenie batohov na jednom ramene) napríklad spomenutá Sitka tam by sa dalo jedine klasicky dať na seba Sitku a pretočiť ju dopredu na hrudník a na chrbát batoh (neodporúčam takéto niečo iba v núdzi ak sa nedá inak lebo vyzerá v tom človek hlúpo a nepohybovalo sa mi rukami dobre pred telom lebo tam bola Sitka ak by som niečo iné robil ako do alebo z batoha niečo dával nebolo by to pri dlhšej práci príjemné). Ale so spomenutého Remora je práve tá ktorá by sa dala nosiť spoločne s batohom Sitka.

Vysvetlenie:
Klasická Sitka má popruh na ľavé plece a batoh máme na chrbte a ak ho chceme presunúť na hrudník aby sme sa pohodlne dostali k veciam presúvame ho na sebe popod pravú ruku (aspoň u mňa to tak je ). Chrbát je teda zaprataný a ľavé plece tiež a samozrejme ak chceme pretáčať musíme mať hrudník a pravý bok voľný. Ale to nevadí lebo batoh Remora môžeme umiestniť podobne ako pán na obrázkoch na tejto stránke.

https://www.milspecmonkey.com/index.php ... earslinger

Osobne by som Remoru mal viac na ľavom boku a o niečo nižšie (ide iba o nastavenie komu ako vyhovuje) a preto som sa o niekoľko správ vyššie spýtal na dĺžku popruhu. Remora by tak bola na pravom ramene ktoré je voľné a samozrejme najprv by som obliekal Remoru a potom Sitku. Remora je teda na ľavo a ničomu nezavadzia a Sitka funguje tak ako doteraz lebo pravá strana tela, chrbát aj hrudník sú len pre Sitku. (Neplánujem Remoru a Sitku takto nosiť zatiaľ lebo....vysvetlím inokedy)

Nosenie podobne ako ten pán považujem za oveľa vhodnejšie a zdá sa mi ako by bola na tento štýl Remora určená lebo spona na rýchle odopnutie je potom vpredu ako napr. na Sitke a hlavne vidím alebo teda ľavou rukou cítiť batoh na ľavom boku a je to bezpečnejšie ako keby mám batoh na chrbte kde ho ani nevidím.
Apokalyptik píše:...Daj si do Sitky 8 kilov výbavy a prejdi s nimi 20 km.
Potom sa budeme baviť o tom, do akej váhy sa dá nosiť frajerský batoh na jedno rameno....
Čo sa týka nosenia na jednom ramene tak naozaj by som neodporúčal nosiť viac ako 6kg (lepšie by bolo 5 a menej).

ALE ramenu môžeme odľahčiť buď tak že by sme v stave zúfalstva dali batoh na druhé (v tomto prípade pravé) plece a nosili ho chvíľku ako kabelku aby sme mali symetriu a boleli nás obe ramená ALEBO zapneme si ,,stabilizačný popruh,, ktorý vedie od pravej strany zdola smerom na hora a upína sa do spony pomocou trojzubca. Následne tento popruh UTIAHNEME a čuduj sa svete zrazu batoh nevisí iba na ramene ale hmotnosť je rozložená aj na boky hrudíka.

Práve som to meral a merania dopadli takto:
Hmotnosť batohu je 5kg.
Hmotnosť ktorá pôsobila na rameno BEZ UTIAHNUTÉHO stabilizačného popruhu je niečo vyše 4kg.
Hmotnosť ktorá pôsobila na rameno ak bol stabilizačný popruh utiahnutý bola niečo málo vyše 1,5kg.

Na toto som neprišiel ja ale dočítal sa na inom fóre už pred dávnym časom pred tým ako som kupoval Sitku (zberal som údaje) ale výsledky merania sú moje.

(A len na okraj videl som aj prerobenú Sitku na dve ramená ale to už bolo fakt choré. Pozeral som že vhodný batoh na obe ramená by bol napr. Maxpedition Pygmy Falcon-II)
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od des »

Apokalyptik píše:Už som sa začal obávať o tvoje zdravie, dávno si nemal sprosté kecy na žiadny môj príspevok.

Som teda rád, že si zase vo svojej starej forme :clap

Daj si do Sitky 8 kilov výbavy a prejdi s nimi 20 km.
Potom sa budeme baviť o tom, do akej váhy sa dá nosiť frajerský batoh na jedno rameno.

Špeciálne Sitka alebo Kodiak sa nedá prehadzovať na obidve plecia, ako napr. Malaga alebo MOAB-y.

mno, nemám čas (a popravde ani chuť) reagovat na každú chujovinu čo čítam. takže som rád že si rád, ale reagovat budem len občas.

sitku mám vyskúšanú dost. že je to frajerský batoh som nevedel, teenage idoly nesledujem.

prehadzovat sa dá všetko. už to ale nevypadá až tak frajersky.

8-)
nemóže íst karta furt...
wix
Příspěvky: 35
Registrován: 11.07.2014 6:34
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od wix »

Bacha ... kamarádka doktorka mě varovala, v autě nevozte ani propisku v náprsní kapse, jinak vám ji airbag hezky otiskne ... Airbag je udělán tak, že v něm exploduje malá nálož, aby se stihnu nafouknout rychle a zastavil se před hlavou a hrudí. Pokud mezi sebe a airbag cokoli vložíte, tak to potkáte a (já to nikdy nezažil a doufám, že nezažiju) airbag rozhodně není peřina, je to pěkná prda, ale holt menší než jít natvrdo do volantu. Občas to zachrání život ...
EDIT: Překlepy ...
to záleží aj na tom, ako človek sedí za volantom ... ja nosím okuliare, ale airbag sa mi ich ani nedotkol. možno som mal len šťastie, že som náraz predvídal a zaprel sa do volantu, ale podstatné je, že nesedím prilepený na volante, ale tak, aby som mal vystreté ruky. proste pohoda relax. inak ten dym z airbagov, po vystúpení z auta som sa zlakol, či nehorí, tolko dymu. a čo sa týka rany z explózie, pri náraze sa nejaké to buchnutie bagu fakt stratí, človek si to v prvej sekunde ani neuvedomí, iba zrazu čosi biele bráni vo výhlade ...

jo a aby som nebol úplne offtopic - idem objednať Pentagon UCB, tak po nejakom čase používania podám hlásenie ;-)
SAW
Příspěvky: 44
Registrován: 17.11.2014 11:41
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od SAW »

K vystrelenému airbagu: Ak viete že príde náraz tak pozor na reflex keď si človek kryje hlavu rukou (rukami). Jeden známi očakával náraz a ľavú ruku dal pred tvár a do toho vystrelil airbag. Ruka sa mu zlomila o jeho vlastné čelo (aj keď je pravda že je to chudý futbalista a veľa svalov nemá). Ak by tú ruku tam nedal nič by sa mu nebolo stalo.

Aby som zostal nejako v téme:K tým veciam medzi airbagom a telom. Čo takto všetky veci dať do nejakej EDC kabelky na ľavej strane (popruh na pravom pleci a na ľavom boku taška)? Nastúpiš do auta a ako vodič sedíš na ľavej strane takže pred tebou volant na pravo rýchlostná páka a ručná brzda a na ľavej strane kabelka takže nijako by nemala malá kabelka brániť v ovládaní vozidla no a samozrejme airbag ak vystrelí nemáš nič v predných vreckách ale všetko je na boku.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od dolmar »

Já nosím kopii Maxp. Remora od MFH. Koupil jsem ji na zkoušku s tím, že pokud se na nošení osvědčí, půjdu do originálu. mám ji cca rok a zatím drží, jen ty pružné pásky jsou na prd, rychle se vytahají, ale to mně nějak netrápí, na funkci to vliv nemá. Splňuje všecko co jsem chtěl, když jsem ji kupoval. Jediná věc, co mi vadí, je že v zadní venkovní kapse není sucháč na pistoli ( což Remora má ).

Ad věci v autě: občas, když jedu někam blízko, si tenhle malý baťůžek jenom přetočím dopředu na hruď a vlezu za volant. Nijak mi nepřekáží, leží mi v klíně, nevadí mi při řízení, při sezení, při pohybu, jsem normálně připoutaný... Moc často to ale nedělám, jenom když popojíždím.
xmenm05
Příspěvky: 254
Registrován: 11.09.2012 10:30
Bydliště: Morava

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od xmenm05 »

Kamaradka dela v nemocnici, zakazala mi nosit v aute cokoli pred sebou. Kdyz bouchne airbag tak slusnou paseku nadela i obycejna spona na kravate ci propiska ...
Kdo je připraven, není překvapen ...
Odpovědět