Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od RedneckBear »

Ja udelal "piskovou chybu" s UTG klonem Jumba a jako brasna k seriozejsimu obleceni (o oblek jsem se k tomu ani nepokousel :D ) to urcite neni. A asi by to nebylo odpovidajici ani v cerne barve.

Ale zrovna Neatfreak v cerne jsem uz nekolikrat k cca tebou popsanemu obleceni zvazoval koupit - v jake ho mas barve, ze ti pripadne neadekvatni?
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Apokalyptik »

Neatfreak v čiernej farbe neni problém ani k saku a kravate.

Zvlášť, keď sa klopa s molle pásikmi strčí pod sieťku. Prípadne sa odopne popruh a chytí za madlo ako buzy taška.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od RedneckBear »

buzy taška :lol: :lol: :lol:
The Emperor protects ...
Žulda
Příspěvky: 50
Registrován: 15.07.2013 8:29
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Žulda »

Já nosím buzi tašku Calvin Klein, ke kabátu a džínám pohoda, bez problémů se tam vejde G19 s triggerguardem, peněženka, klíče. Takže asi zajít do libovolného "fashion" obchodu a tam si vybrat. Anebo tašku od Falca?
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od zdoch »

Jenže ve většině buzi tašek nemáš vyhrazený prostor pro zbraň, případně trhací zip, aby jsi se ke zbrani co nejrychleji dostal. To už je stejný, jako když ženský nosej zbraň v kabelce, mezi šminkama, tampónama a kdoví čím vším.
Kamarád nosí pistoli v tašce vedle notebooku, zasunutou v tý přihrádce na telefon - docela tam drží, ale než se k tý zbrani dostane.. Když už ji ve stresu zkusil doma vytáhnout, tak mu buď upadla na koberec pistole, nebo notebook :roll:
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Žulda
Příspěvky: 50
Registrován: 15.07.2013 8:29
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Žulda »

To je pravda. Tak leda něco od Falca, podle obrázků na webu to vypadá docela civilně.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Count »

Psal jsem před časem úvahu jaký batoh jako EDC a zvažoval TacticalPro III 20. Měl jsem výhrady k chybějící léze na zipu přední komory a zipu přední kapsy. Po čase jsem si všimnul, že TP vydali urban edici stejného batohu, kde jsou tyto nedostatky vyřešeny. http://www.tacticalpro.cz/cz/katalog/ba ... -3948877/? Dotázal jsem se výrobce, jak jsou na tom běžné batohy, chtěl jsem totiž MOLLE vazbu. A kryty zipů jsou již na všech batozích.

Takže jsem si ho dnes vyzvednul a jsem spokojený. Pokud jsem kritizoval chybějící YKK zipy, tak uvidím, jak se osvědčí použité. Po plnění batohu a krátkém testu zatím žádný nedostatek. :yes
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od RedneckBear »

Diky za info na ten urban TP 20, vypada moc pekne. Konecne batoh z "military" materialu bez MOLLE vazeb. Blby je, ze jsem chtel setrit. :)

PS: Vnitrnosti tedy odpovidaji klasicke TP 2O III?
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Count »

Já jsem si nakonec koupil verzi s MOLLE, takže by jsi se musel zeptat výrobce.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Ta urban verze se mi libi. Toto by mohl byt zajimavy mestsky edc bagl.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Count »

Nejlepší EDC je zelený s MOLLE. Protože jsem si ho koupil. A basta. 8-) A až budu jezdit na jaře do práce na kole, tak mě nebude v lese vidět. Na tom červeném kole.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od RedneckBear »

Snad jsem se tu jeste neptal - existuje nejaky batoh, ktery vypada civilne, ale je delany v, rekneme, tactical-style kvalite - kolem 30L? Hlavne material, myslim treba 800D, 1000D ...

Pac ted mam klasicky "civilni" batoh 30L, velikost, nenapadny vzhled a rozlozeni mi skvele vyhovujou, ale ze bych si myslel, ze ten nylon nebo z ceho to je moc vydrzel, tomu neverim. Stejny matros je i na dne, takze jsem do hlavni komory radsi dal vyrizly obdelnik z karimatky, jinak bych cekal, ze se mi cast vybaveni za chvili dirou vystehuje na ulici ... kez by byl ten batoh z nejakeho poradneho materialu ...
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od K4cer »

Jen technická: já jsem na slovo "style" malinko alergickej - vono army style znamená (zejména na anglicky mluvících stránkách) že je to pajcát zpravidla nevalný kvality, kterej kopíruje vzhled, ale ne užitný vlastnosti. Tak já jen aby jste v dobré víře nezakoupili něco co nechcete.

Kdysi dávno sem tak zakoupil "british army style boots" a byl to aušus nekonečnej, jen mi nestálo za to je za ty peníze posílat zpátky. Rozpadly se po roce sezení v náklaďáku. Od tý doby si na "style" dávám pozor.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od RedneckBear »

K4cer píše:Jen technická: já jsem na slovo "style" malinko alergickej - vono army style znamená že je to pajcát zpravidla nevalný kvality, kterej kopíruje vzhled, ale ne užitný vlastnosti. Tak já jen aby jste v dobré víře nezakoupili něco co nechcete.

Kdysi dávno sem tak zakoupil "british army style boots" a byl to aušus nekonečnej, jen mi nestálo za to je za ty peníze posílat zpátky. Rozpadly se po roce sezení v náklaďáku. Od tý doby si na "style" dávám pozor.
Jasny. Ja tady ale nemyslel neco ve stylu (lol) vyhledavani na ebayi, ale proste jen popis toho, co to ma - jakoze military-style neco (napr. 1000D, MOLLE vazba, rychlodohozeni) VS civilian-style neco.

Treba v tech 30L se mi libi Wisport Sparrow 30 a tomu kvuli materialu, molle a kvalite rikam "military-style" (u wisportu to teda sedi :) ) ... ale chtel bych neco "civilian-style", tedy treba WS30 bez molle a par popruhu ... v tomhle smyslu ty slova pouzivam ...
The Emperor protects ...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Bill Masen »

RedneckBear píše:...napr. 1000D, MOLLE vazba, rychlodohozeni...
U TacticalPro řešej teďka požadavky lidí na batoh v 1000D, ale bez molle vazby a bez odhozu.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Serža »

ten 30l Sparrow tahám (skoro) denně do práce a nemůžu si na něj v nejmenším stěžovat. teda, doladil jsem ho pár kapsama přes MOLLE :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od štaflík »

Mě molle přijde v pohodě i do města. Dneska to tahá kdekdo. Část lidí neví, k čemu to je, část si myslí, že je to módní fičurka, zbytek tahaj čundráci, airsofťáci, myslivce, rybáři...
Onehdá jsem probíhal ústeckou frikulínskou Mekku OC Forum (je tam grátis parkování) a třetina hadrů v tamních outfitových buticích měla různé pseudomaskáče.... Za chvíli budeme nápadný jen s olivovou bundou a kojotími kalhotami... :)
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od colek »

Přesně tak,my jsme národ maskáčů. :D
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Piston »

Našel by se uživatel Maxpediton Jumbo, který by mi vyzkoušel, zda se do hlavní kapsy opravdu vejde předmět o rozměrech 220x170 x 20? Ne, nejde o tablet, ale o zafoliované jídlo z Globusu, celkem běžný předmět, který tahám do práce :-)
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od RedneckBear »

UTG Jumbo klon, kniha 240x150x30.
Na vysku v pohode, na sirku se tam vejde taky, ale uz se neda dat nic do postranni kapsy (a flasku Nalgene 1L bych do drzaku na lahev asi taky nenacpal) ...
Přílohy
IMG_20170408_132359.jpg
The Emperor protects ...
Odpovědět