Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
zumpar
Příspěvky: 150
Registrován: 17.10.2012 15:02
Pohlaví: muž
Bydliště: momentalne Bratislava

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od zumpar »

Alebo uplne iny vyrobok. Nepozdava sa mi to, ze je tam viac kapes nasendvicovanych na seba namiesto toho aby boli vedla seba.
Nosis v Remore aj zbran ? Nepredrala ti este nic ? Ja som nosil v kapsicke z Exisportu aj v Aegis 2 kapsicke pistol a po par tyzdnoch sa predrali vsetky.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Fabulous »

Glock nema ostre hrany ;)

Ale pistoli jsem tam nenosil casto. Nemel jsem k tomu nejake vetsi vytky. Az na velikost. Nakonec jsem zvolil jeste mensi tasku.
Uživatelský avatar
zumpar
Příspěvky: 150
Registrován: 17.10.2012 15:02
Pohlaví: muž
Bydliště: momentalne Bratislava

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od zumpar »

To nevadi, ja som obe kapsy predral hlavnou :roll:.
Takze Remora moze byt na prodej :mrgreen: ?
Co pouzivas teraz ?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Fabulous »

Na prodej neni. Ja mam nekolik ruznych tasek a pouzivam je dle aktualni potreby. Teraz pouzivam misto tasky jen kapsy a auto ;)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Fabulous »

Malé porovnání velikostí. Remora, Versipack, Cop a ještě "pancéřová" taška. Remora má v hlavní kapse sucháč, na který lze nalepit pouzdro od 5.11 nebo Maxp.
image.jpg
Uživatelský avatar
zumpar
Příspěvky: 150
Registrován: 17.10.2012 15:02
Pohlaví: muž
Bydliště: momentalne Bratislava

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od zumpar »

zumpar píše: Ja to skor zamyslam nosit okolo pasu pripadne na sposob Y zavesu na hrudi s klasickym batohom.
Takto nejak:
http://www.youtube.com/watch?v=wIAaLKz3 ... ion_365065
Uživatelský avatar
Rookie81
Příspěvky: 240
Registrován: 02.02.2011 21:14
Pohlaví: muž
Bydliště: moravské slovácko

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Rookie81 »

chtěl bych poprosit o radu s výběrem brašničky pro edc, zatím se mi nejvíc líbí maxpedition thermite versipack, hledám brašničku podobné velikosti, spíš i trochu menší, civilnějšího vzhledu. Nošení spíš přes rameno. Na obyčejné "chlapské" věci plus něco navíc, zbraň nee.
Díky za pomoc ;)
Uživatelský avatar
Crusader
Příspěvky: 24
Registrován: 19.12.2013 23:51
Bydliště: PRAHA

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Crusader »

Mrkni na Carhartt Essentials Bag- Small.
Značka vcelku neutrální, vzhled civilní, cena: 690,- až 890,- /dva modely- mám ten starší, ale viděl jsem v prodeji stále oba/.
Rozměry: 17x16,5x6 cm / objem 1,7 litru…
Materiál: 100% Nylon Ripstop
Barva: černá, vínová a taky nějaké úchylné camo.
Když jsem to teď hodil na váhu se vším, co tam nosím, tak ukazuje 1,2 kg zaokrouhleně.
Za rok tahání se nikde nepárá, není odřená, zipy jsou YKK, plastové karabiny se nedeformují.
Má dvě hlavní oddělení, vepředu malou kapsu na sucháč a druhou na zip. V prvním oddělení je vnitřní menší kapsa na zip v „přepážce“ mezi dvěma hlavními odděleními.
Uživatelský avatar
Rookie81
Příspěvky: 240
Registrován: 02.02.2011 21:14
Pohlaví: muž
Bydliště: moravské slovácko

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Rookie81 »

našel jsem ještě brašničku Saltic Mystery, cena do pětistovky, 0,9 litru obsah, dá se koupit jako ledvinka nebo přes rameno, zkusím pohledat kdyby byla někde poblíž k osahání.
_vyr_2037mystery-seda-khaki-KABELKA.jpg
_vyr_2037mystery-seda-khaki-KABELKA.jpg (27.6 KiB) Zobrazeno 16003 x
Uživatelský avatar
Joezbrna
Příspěvky: 192
Registrován: 27.08.2013 14:00

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Joezbrna »

http://www.lidl.cz/cps/rde/SID-5C17455B ... il&id=6884
Boxy vyházet a použít třeba na šroubky nebo na koření do evakuačního zavazidla, a máte 10l kabelku za pár korun :lol:
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od kregan »

Mě přijde praktická tahle.
Dá se nosit jako ledvinka, jako brašna přes rameno nebo připnout na bágl nebo vestu s molle.
A co jsem měl možnost vidět na srazu, někteří rozpadlíci jí taky využívaj :D
Přílohy
92ca01b7706b5fc6692a763d0ad49b3c.jpg
92ca01b7706b5fc6692a763d0ad49b3c.jpg (56.7 KiB) Zobrazeno 15925 x
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Terminated Account »

Má někdo tip na kapsu na opasek do které se vleze peněženka, mobil a pár blbostí, která je na spolehlivý clip, aby šla rychle sundat? Případně jiný spolehlivý rychloupínací systém.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od kregan »

Ze sundavacích sem se setkal zatim jen s MOLLE a ALICE. Případně eště Bundeswehr (tam je ale potřeba adaptér).
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Terminated Account »

MOLE systémem si nejsem jistý. Bral bych nenápadnou civilní kapsu, která se dá nosit i se slušnějším oblečením.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od kregan »

Mám tuhle. Praktická, nenápadná. Pak ještě jednu koženou elegantnější, ale ta se nedá odepnout z opasku. Šikovnej brašnář ti udělá kapsu na míru. V Praze už mám svoje osvědčený řemeslníky. Z Brna je dobrej a relativně levnej švec Alan Kvasnička - možná by se s nim dalo domluvit i na kapse. http://www.boty-alanky.cz/
Přílohy
PH-C206-BK-A-L.jpg
cipis
Příspěvky: 4845
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od cipis »

No v Brně, když jsme u té reklamy, dělá pěkné věci Petr Hess http://www.petrhess.cz/.
Mám od něj na zakázku 3 řemeny, pouzdro na mobil a brašničku na doklady. Dá se domluvit cokoliv. Posledně mi tam ukazovali nějakou brašnu pro zákazníka, co tam chtěl skrytě nosit i pistoli a vypadalo to moc zajímavě.
A není to až zas tak drahé.
Mají i zbrojní licenci, takže pokud nemají kopyto na konkrétní zbraň, tak to udělají přímo podle zbraně.
Rusák
Příspěvky: 23
Registrován: 28.07.2014 13:38
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Rusák »

Dobrý den, jak jsem koukal na toto vlákno, ještě jsem nezahlédl něco od Helikonu. Docela se mi zamlouvá taška Helikon Wombat shoulder bag, je sice o něco větší než standardní EDC, ale docela se mi zamlouvá, protože sebou nosím 1,5 lláhev s vodou a do žádné jiné se mi nevejde. Jaký je váš názor?
S pozdravem Lukáš
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Apokalyptik »

Inak vsimli ste si na YouTube, ked vselijaki americky magori prezentuju svoje nove kabelky, ako vzdy TVRDO, RÁZNE a NEKOMPROMISNE zatiahnu za "zipeuuu". :rofl :rofl :rofl
Tak to ma byt! Treba byt tvrdy ako postel Chucka Norrisa .... lebo to je "hejvy dúty" :rock

Ale tak to ma byt, nic nema vydrzat vecne. :mrgreen: Este ze ma clovek este staru vychovu, kde ho ucili si veci vazit.

A este si do kabelky na prezitie apokalypsy nachystaju 5 presladených tyciniek svetoznámych firiem ..... to aby ju celu prezili. Akurát ich bude palit zaha, kretenov :clap :chuckle
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od štaflík »

Rusák píše:Dobrý den, jak jsem koukal na toto vlákno, ještě jsem nezahlédl něco od Helikonu. Docela se mi zamlouvá taška Helikon Wombat shoulder bag, je sice o něco větší než standardní EDC, ale docela se mi zamlouvá, protože sebou nosím 1,5 lláhev s vodou a do žádné jiné se mi nevejde. Jaký je váš názor?
S pozdravem Lukáš
Já jsem po vyzkoušení mnoha různých kapsiček /Maxpedition, NoName atd./ stejně skončil u toho, že mám vše v batůžku. Malý, pohodlný, rozšiřitelný a s organizéry. Výjimkou je telefon, klíče, kudla a někdy Dasta s krochnou.
Rusák
Příspěvky: 23
Registrován: 28.07.2014 13:38
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Rusák »

No, nakonec jsem si jej koupil, je trošku větší, ale zase se tam vleze více věcí bez kterých se neobejdu :D
Odpovědět