Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
danny1691
Příspěvky: 254
Registrován: 02.03.2015 13:28
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od danny1691 »

Co si v MHD přehodit batoh na břicho?
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Hohepa »

Jo takhe vozím baťoh krtkem už od střední , na břiše a levý popruh přes pravé rameno.
Tedy záda batohu k břichu.
V případě potřeby levou přidržím za spodní okraj.
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od zdoch »

A nebo rovnou koupit hrudní brašnu od Krakena.
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od dolmar »

Tohle celkem dobře řeší ty shoulder bagy přes jedno rameno - když vlezu někam, kde ho nechci mít na zádech, jednoduchým pohybem ho pretočím dopředu na prsa - MHD, obchod atd.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Serža »

jenže s tím se zas nedá popoběhnout...respektive jsem to zkoušel a neskutečně mě to sr.lo :head
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Hdm »

Mě sral při běhu každej batoh, pokud nemám zaplej bederák a hrudní popruh. Na to bych nesázel, že s jiným to bude lepší.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Count »

Tak jsem se na několik hodin zamiloval. Vybírám si nový EDC batoh, kolem 20L na denní nošení do práce, do města, na výlety. A zamiloval jsem se do "Tactical 20 III" od TacticalPro. Velikost ideální, spousta kapes, MOLLE, vnitřní organizace, černá vypadá k světu. No prostě jsem si medil.

Jenže pak jsem se na něj podíval znovu a vystřízlivěl jsem. Přední zipy nemají krycí légu, ani "domeček" kam by zip na konci zajel a tak je kapsa pořád trochu otevřená. Na horní části nejsou žádné pruženky, ani očka, kam by se dalo provléct gumolanko a upevnit třeba bunda, nebo jiný kus oděvu. Nemá zesílené dno a materiál co je na boku je i zespodu. A zipy nejsou YKK a já se naučil nevěřit ničemu co není YKK.

A teď rozpadlíku raď. :cry: Do čeho se mohu zamilovat?
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Serža »

Hdm píše:Mě sral při běhu každej batoh, pokud nemám zaplej bederák a hrudní popruh. Na to bych nesázel, že s jiným to bude lepší.
s 20l Deuterem jsem normálně běhal dlouhý krosy (80 km a tak...) a nevadil...ale je fakt, že s utaženym bederákem a hrudním popruhem
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
danny1691
Příspěvky: 254
Registrován: 02.03.2015 13:28
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od danny1691 »

Proč zrovna YKK? Z vlastní zkušenosti vím, že se umí podělal stejně dobře jako jiné.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Batohy a tactical pro vseobecne se dostatecne resily ve vlaknu o batozich. Takze asi takto...Staflik jich ma tusim vicero a nemuze si je vynachvalit. A to neni jediny. Kdyz jsem o Tacitaclu uvazoval a cetl si recenze, nikde jsem nenarazil na to, ze by se nekomu rozpadl. Pro me osobne ale jejich modely nesplnuji vse co potrebuji, proto jsem dal prednost 5.11

K zipum. Toto je asi jedina vec, ktera je na nekterych batozich neopravitelna. Proto jsem i ja u zipu velmi obezretny. Nevim kolik stoji ykk v porovnani s "no name" , ale asi to moc velky rozdil nebude, kdyz na teplakach z lidlu co jsem si koupil pred mesicem jsou ykk zipy.
Vzhledem k tomu, ze se v zipech nevyznam a kdyz je v popisu u zipu uvedeno "vysoce kvalitni zipy z eu" (nemam si tedy jak overit skutecneho vyrobce a kvalitu), vybiram si na serioznejsu pouziti vyhradne modely s ykk. U mestskeho batohu bych to ale az tak neresil.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Apokalyptik »

Count, toto fakt riešiš v nesprávnom vlákne.
Ale 20 EDC litrový batoh s ktorým by som riešil od niektorej športovej značky.

napr: http://www.deuter.com/DE/en/bike.html Nakoľko som uviedol vlákno výrobcu a nie predajcu, nepovažujem to za reklamu.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Serža »

no já mám od Deuteru Speed Lite 20 a spokojenost velká...ale na denní nošení do města jsem pořídil Wisport
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od štaflík »

Count: YKK v mých očích není garancí vůbec ničeho. Zažil jsme jich hromadu vysypaných a zažil jsem hromadu "neznačkových" zipů, které YKK strčily do kapsy. A zipy na TP drží jak sviňa.
Dvojité dno: nosil jsem v něm i MiniBeryla, který měl nad kloubem pažby takový blbý ocelový zobák. Nikdy to na látce nenechalo stopy. Odtáhl jsme v tom 500 kousků .308w (+normální krámy, co v tom tahám. Denně v tom nosím MacBook Air, co má rohy ostré skoro jak žiletka a v batohu je narvaný, že těma rohama šponuje látku... nic. Wisport dělá solidní věci.
Kup si, co tě zaujme, ale posedlost YKK je nesmysl.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od des »

Rainier Wolfcastle píše: K zipum. Toto je asi jedina vec, ktera je na nekterych batozich neopravitelna. Proto jsem i ja u zipu velmi obezretny. Nevim kolik stoji ykk v porovnani s "no name" , ale asi to moc velky rozdil nebude, kdyz na teplakach z lidlu co jsem si koupil pred mesicem jsou ykk zipy.
Vzhledem k tomu, ze se v zipech nevyznam a kdyz je v popisu u zipu uvedeno "vysoce kvalitni zipy z eu" (nemam si tedy jak overit skutecneho vyrobce a kvalitu), vybiram si na serioznejsu pouziti vyhradne modely s ykk. U mestskeho batohu bych to ale az tak neresil.
vidím to podobne.
ked je na zipse YKK (alebo fínske SALMI) tak to znamená že ten zips je dobrý. neznamená to že je nezničitelný. v drvivej vačšine prípadov vydrží viac jak zips ktorý má nápis iný alebo nemá žiadny.
tzv neznačkový zips može byt dobrý, menej dobrý alebo uplne zlý. a vždy lacnejši.

to že napr wisport prešiel z YKK zipsov na polské zipsy pretože sú lacnejšie je trochu znepokojivé.
ono aj spony od Plasty Jablonec sú lacnejšie jak Duraflex, cortexin je lacnejší jak cordura atd...

sorry za zipsový OT :angel
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od štaflík »

Anebo ty Wisport zipy vydrží víc než YKK? :)
Já hlavně nevím, kde se bere pocit, že YKK zipy jsou drahé. Mám kalhoty z Decathlonu, šité na Madagaskaru. Velmi příjemné. Já na nich 5 (slovy pět) YKK zipů. Ty kalhoty včetně látky, dopravy marketingu, šití a zisku Decathlonu stály 399,- Kolik stojí YKK zip? Jestli ten zip stojí víc jak 3 koruny, tak už ty kalhoty šili grátis.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od des »

tak pozri na stranku wisport jaký dovod udáva výrobca.
škoda že nešijú radu Wisport Ekzkluziwe, kde by použivali najlepšie dostupné komponenty. myslím že zákazníkov ktorí by si radi priplatili proti lowcost verziám by si našli.

k tej cene 3czk za zips. napr na stránke zipperstop.com si možeš nájst typ jaký máš a urobit si predstavu o cene. imho bude rádovo iná aj keby to brali po vagónoch.

osobne mám niekolko dobrých skúseností aj s noname zipsami. ale aj pár tak nepríjemných že už v tejto oblasti radšej neexperimentujem.
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od štaflík »

Myslím, že důvod neudává žádný (ty jsi něco našel?) a fakt jsem NIKDE nenašel, že by si někdo stěžoval, že se mu zipy od Wisportu ruply.A už vůbec ne nějak pravidleně či s vyšší frekvencí, aby z toho šlo něco smysluplného vyvozovat. Fakt jsem projel fóra polská, britská, německá... a nikomu se ty WS zipy nesypou.
Co se týče virtuální řady Wisport Ekzkluziwe - co by tam jako mělo být kromě YKK za nejlepší komponenty? Místo cordury Chicken Tex :D ? Je otázka, proč by někdo platil za Wisport E.tolik, jako za Eberlestock, zvlášť když nenajde nikde nářek nad tím, se někomu obyčejný Wiport podělal (přesněji podělával častěji, než TT, atonka, deuter...). A ten Wisport dělá batohů fakt dost.
K YKK - když jich může být hromada na kalhotech za (doslova) pár stovek, proč by 1-2 nemohl být na batou za X tisíc? Fakt si myslíš, že by nějaká firma riskovala pověst kvůli ušetřenému Euru na batoh, kdyby si nebyli zatracen jistí, že jejich náhrada funguje? Myslím celkem velká, slušná a zavedená firma.
Možná mám štěstí na no name zipy a smůlu na YKK, ale opravdu nepozoruji rozdíl, mezi YKK a ostatními, pokud se nebavím o nějaké ultimátně bangladéšské low cost produkci. Mimochodem moje zkušenost s YKK je celkem ok, ale relativně často jim upadávají jezdci. Zdůrazňuji slovo relativně.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od des »

image.png
práve preto že pri cene batohu je už rozdiel v cene zipsov len minmálny, neviem prečo na tom šetria.

napr kuracina raz písal, že pri nábehu výroby pištolí Arrow apeloval na vedenie aby na záver použili ocel s ktorou sa počítalo pri konštrukcii a nie lacnejšiu náhradu. úspora na materiále bola na jednu pištol cca 100Sk. jak potom arrowy dopadli je všeobecne známe

o odpadávaní jazdcov ykk som zatial nepočul

ale osobná skúsenost býva niekedy neprenosná.
myslím že z mojej strany to je asi tak všetko.
nemóže íst karta furt...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od štaflík »

No, je tam vysvětleno, že jim vyšly lépe po stránce kvality a ceny. Berme to tak, že jsme měli oba pravdu. :beer
Dobré je, že víme od kdy, používají svoje zipy. 4 roky. Za 4 roky zatím vše OK, tak snad to vydrží i nadále.
Jinak to upadávání jezdců (teda blbě sem se vyjádřil - ne jezdec, ale táhlo jezdce) nebylo nic extra častého - asi celkem 3x na spoustu zipů. Ale jindy jsem to neviděl. Jako by se povytáhne to očko na těle jezdce a vypadne "tahátko". Na funci to vliv nemá - jd tam dát nejtenší reps. šňůra (i když na poklopci to vypadá divně. Prostě jsme chtěl jen říct, že YKK jsou jistě dobré, ale že by to byl jediný zdroj kvality, a byly neprůstřelné, tak tomu moje zkušenost ani v nejmenším nenasvědčuje. Vsjo.
Rusák
Příspěvky: 23
Registrován: 28.07.2014 13:38
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Rusák »

Zdravím, chtěl bych zde lehce sondovat. Doma mám maxpedition jumbo leo v pískové barvě. Taška výborná, vejde se do ní všechno, co potřebuji. Na chození do města mám nefreaku od maxpeditionu.
Ovšem, když mám černý kabát, džíny, tak nefreak vypadá docela blbě, o jumbu vůbec nemluvím.
Používá někdo z vás nějakou ,,elegantnější" brašnu?
Předem děkuji za odpovědi
Odpovědět