Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Apokalyptik »

Nieco pre milovnikov hudby: https://www.youtube.com/watch?v=1na4g35LPGw

:rock :rock :rock
Uživatelský avatar
zumpar
Příspěvky: 150
Registrován: 17.10.2012 15:02
Pohlaví: muž
Bydliště: momentalne Bratislava

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od zumpar »

Vyjasnenie potrieb, ohmatanie par Maxpeditionov a zmena zivotneho stylu ma viedla ku konecnemu rozhodnutiu. Objednal som si Neatfreak (web vyrobcu: http://www.maxpedition.com/store/pc/NEA ... R-3p58.htm) v ciernej farbe.
Hlavna poziadavka bola nenapadnost vzhladom k zvolenej ustroji (poltopanky, oblekove nohavice, kosela) a prostrediu nadnarodnej firmy s prozapadne orientovanymi jedincami. Dalsie kriteriu bola moznost rozumne umiestnit kopec malych predmetov dennej potreby (baterka, zapisnik, naplaste, Wave, nejaku oblatku, 7 decovu Nalgenu, zbran rozmerov G19), pripadne odniest drobny nakup cestou z prace.
S odstupom dvoch mesiacov mozem povedat, ze som zatial spokojny.

Neatfreak bez zbrane:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Moznosti nosenia G19 bez CCW puzdra:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Ultimatny svacinovy test:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Joe Azbest »

Tak teda nevím, ale na můj vkus je zbraň trochu moc vidět. Reakce úředníka v bance, když se v tom začnu u přepážky v bance přehrabovat může být nevyzpytatelná :-)
Výrobky této firmy taky používám, ale na zbraň mají zamostaný oddíl.
Uživatelský avatar
zumpar
Příspěvky: 150
Registrován: 17.10.2012 15:02
Pohlaví: muž
Bydliště: momentalne Bratislava

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od zumpar »

Istotne su na nosenie zbrane lepsie modely. Ja v Neatfreaku zbran (do prace) nenosim. Chcel som len ukazat, ze sa to da aj bez vlepeneho CCW holstra (http://www.maxpedition.com/store/pc/UNI ... ER-p48.htm).
Rusák
Příspěvky: 23
Registrován: 28.07.2014 13:38
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Rusák »

Tou brašnou jste mi udělal docela chutě, sice mám už jedno ale v coyote (FatBoy versipack) barvě a ta se moc do společnosti nehodí, tak jsem jsi ji dneska také objednal.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od the.marek »

Zajímavá a užitečná brašna, která se dá využít jako neprůstřelný "štít" s odolností IIIA.
U nás sice nejspíš nedostupná co jsem koukal, ale sehnat by se nejspíš dala, případně objednat z USA, pokud je to možné a nespadá do zákazu vývozu.
Pravda, cena 399$, ale je to přeci jen balistika.

Jako hlavní nevýhodu bych viděl mechanické opotřebení při každodenním nošení a výdrž kevlarové textilie při častém používání a její následné balistické vlastnosti.

https://www.youtube.com/watch?v=a_9dua_ ... NtDWBifY3g
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od sigmark »

dlouho jsem hledal, hodne jsem jich vystridal, a nakonec jsem se vratil k 20litrovemu batuzku od condora za 1500. do zad mi pasuje kevlarova vlozka z neprustrelky i keramicky plat :-)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Fabulous »

the.marek píše:Zajímavá a užitečná brašna, která se dá využít jako neprůstřelný "štít" s odolností IIIA.
U nás sice nejspíš nedostupná co jsem koukal, ale sehnat by se nejspíš dala, případně objednat z USA, pokud je to možné a nespadá do zákazu vývozu.
Pravda, cena 399$, ale je to přeci jen balistika.

Jako hlavní nevýhodu bych viděl mechanické opotřebení při každodenním nošení a výdrž kevlarové textilie při častém používání a její následné balistické vlastnosti.

https://www.youtube.com/watch?v=a_9dua_ ... NtDWBifY3g
Nepraktická hračka pro americký ovčí lid vyblázněný školními masakry. Místo umožnění ozbrojené stráže škol radši zakoupí tento šmuk, který si vezmou 3x ssebou a pak ho jako těžký krám odloží do kouta. Profesionál si to samozřejmě také nevezme - blokuje to jednu ruku a je to krajně neoperativní. Zkrátka další šmuk vezoucí se na vlně aktuálních US hysterií.

Jinak snad každý moderní batoh má kapsu pro Camelbak aka kevlarový plát :)
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od the.marek »

Já si to pořizovat nechci, rozhodně bych se s tím netahal, nemám moc rád tašky přes jedno rameno, kromě mé malé "EDC kabelky". Dal jsem to sem spíše jako zajímavost.

Je pravda, že jsem viděl i neprůstřelné dětské tašky apod. Podle mě je to také komedie, hulákat jak zbraně jsou zlé a navlékat děti do kevlaru... :roll:

Jinak díky za tip, kevlarový plát do batohu do kapsy na camelback, nebo notebook není vůbec špatný nápad. Asi si ho tam hned nepořídím a nosit nebudu, ale mít ho doma a v případě potřeby ho tam šoupnout není rozhodně na škodu :yes
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od sigmark »

když si šikovně upravíš kšíry, tak můžeš popruhy od batohu přehodit za předek od vesty - plát vepředu i vzadu, vepředu sumky, vzadu batůžek s nutnými věcmi
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Prim »

V tomto videu od coolgearSK (snad nevadí, že uvádím zdroj), jsem narazil na zajímavou tašku Pentagon UCB - zrovna tou dobou jsme se ženou plánovali dovolenou a hledal jsem něco, v čem si dobře ohlídám doklady. Vzal jsem ji původně jen za tímhle účelem + že se pak uvidím, ale docela mě nadchla:

- solidně působící materiál (přijde mi stejný jako mam na batohu TacticalPro, což by měla být Cordura 1000)
- do hlavního oddílu se na výšku vejde 1l láhev
- bytelně působící zipy
- variabilita nošení ( dá se nosit na zádech, na prsou, případně mě nejvíc vyhovuje na boku, orientované vrchem vpřed - je pak v podstatě jako podpažní pouzdro a prostor pro skryté nošení je dobře dostupný - zbraň se mi z toho tahá daleko líp než z jiné kabely).
- zadní kapsu pro skryté nošení bych viděl jen pro malé zbraně, to je negativum. Walther PPS je tak akorát, G19 už hodně na hraně.

Kdyby někoho zajímalo, můžu nafotit.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Fabulous »

Já v tom vidím napodobeninu Maxpedition :) Ale tašku této velikosti jsem nosil a byla rozumně použitelná.
Prim
Příspěvky: 184
Registrován: 18.11.2012 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha a okoli

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Prim »

Možné to určitě je, nabídku maxpedition nesleduju (osobně mi to přijde předražená značka), ale já na podobnou tašku nenarazil ;)
Do teď jsem nosil brašnu UTG (což skutečně kopie Maxpedition Fatboy byla) a tohle mi přijde nositelné zrhuba stejně, ale praktičtější ohledně přístupu ke zbrani
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Ježura »

Maxpedition možná předražená je, ale na druhou stranu nedám na ní dopustit. Používám v práci versipack a ta mrcha mi prodřela už dvoje kalhoty :lol: . Nosím ji prakticky každý den 8-12 hodin denně a ani to na ní není moc poznat. Za tu cenu udělá poctivě svojí práci.
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od micheldecoucy »

"Maxpedition Jumbo EDC s-type"

Neznate nejaky obchod, kde bych ho mohl zakoupit v jine verzi, nez je cerna - chtel bych khaki/piskovou/tak_neco - a meli je i skladem. Co jsem hledal (google, heureka) tak jsem nasel v cerne nebo treba byla dostupnost treba az za dva mesice. A pri hledani na ebayi to bylo klidne o polovinu drazsi, nez u nas ...

Chci ho mimo jine kvuli drzaku na vodu (Nalgene 1l), takze jsem koukal i na Fatboy GTG - ale cetl jsem, ze zpracovani je horsi, nez u ostatnich brasen jumbo/fatboy a ze se tam pry ta litrova Nalgene nevejde. A do standardniho fatboye nevim, jestli by se vesla pripadne aspon pullitrova lahev (napr. Dobra voda) - myslim tim do nektere z postranich kapes tak, aby se dala zapnout.
Uživatelský avatar
Hunter88
Příspěvky: 9
Registrován: 27.01.2013 9:59
Pohlaví: muž
Bydliště: Handlová
Kontaktovat uživatele:

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od Hunter88 »

Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od micheldecoucy »

Grey Wolf by nevadil (i kdyz piskova je piskova :)). Ale nevi se, kdy bude ...
cipis
Příspěvky: 4842
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od cipis »

Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od micheldecoucy »

To ale zas neni S-type, pro levaky. :D
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: Výber EDC "kabelky" pre rozpadlíka

Příspěvek od micheldecoucy »

Takovy specificky dotaz - vejde se do Maxpedition Jumbo NRG-5 (nalezato na dno - mela by)? Popr. na vejsku 0,5L flaska vody?
Odpovědět