Galloway EDC

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Galloway
Příspěvky: 36
Registrován: 06.02.2013 6:04
Pohlaví: malé, zrzavé

Galloway EDC

Příspěvek od Galloway »

Zatím nemám čas vyfotit to všechno pohromadě, tak jen sepíšu, to co sebou každý den nosím. Všechno je umístěné na opasku nebo v kapsách, podle toho jaké mám zrovna oblečení. Jedná o městské EDC a můj běžný pohyb v pracovním týdnu se bohužel skládá jen z cesty do práce a z práce.

- opasek BlackHawk CQB Riggers Belt
- podle nálady a situace v kapse na klipu ColdSteel Voyager nebo Ontario RAT II
- Ruger LCP, 6x BlackMamba 9Br. naládováno, pistole je v kydex pouzdru, když jedu někam hodně mimo tak CZ 75 compact
- baterka Fenix LD12 premium
- teleskopický obušek 18" ESP kalený
- od ježíška letos miniAfak lékárnička, uvnitř náplasti, běžné léky na bolest,gumové rukavice, izraelský obvaz a swat škrtidlo. Gumové rukavice mám pro jistotu ve všech bundách, které střídám přes zimu na přístupném místě.
- propiska
- na klíčích Victorinox SD jako přívěšek, hlavně kvůli nůžkám
- po kapsách iPhone 4 a Samsung xCover.
iPod shuffle a sluchátka

Pokud jezdím do práce na zádech batoh a v něm notebook, knížka nebo tablet, malý opinel, jídlo, pití, napájecí a datové kabely pro telefony.
Galloway
Příspěvky: 36
Registrován: 06.02.2013 6:04
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Galloway EDC

Příspěvek od Galloway »

Konečně jsem se dostal k tomu udělat fotku EDC, je to to co nosím pořád na sobě. Do Afaku jsem přihodil resuscitační roušku, na tu tam je ještě místo :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Acaila
Příspěvky: 3
Registrován: 16.09.2014 2:19
Pohlaví: muž

Re: Galloway EDC

Příspěvek od Acaila »

Ctj za hodinky?
Pepasnek
Příspěvky: 54
Registrován: 03.10.2014 22:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Bílý Újezd

Re: Galloway EDC

Příspěvek od Pepasnek »

Zdravím! myslím že baterka je pro člověka co má teleskop skoro pořád u sebe zbytečná.Stačí jen svítící nástavec a je ušetřená váha i místo. ;)
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Galloway EDC

Příspěvek od Apokalyptik »

No to si kapanek, teda uplne mimo. :roll:
Baterka je jedna z veci (okrem noža a nejakého podpaľovača) ktore by malu byt dvojmo. :ugeek: Hlavne to plati pocas zimy.
600 lumenovy stroboskop do xichtu je lepsie ako mat 357 za opaskom. :rock :clap

Inak Galloway, pochvala za EDC, páči sa mi to. Síce opasok na moj vkus moc bije do očí, ale inak :nod
Naposledy upravil(a) Apokalyptik dne 07.12.2014 17:48, celkem upraveno 1 x.
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Galloway EDC

Příspěvek od Heike »

Svítilna na teleskop z titanu, s nerozbitným sklem, 700 kč cena, a v ní tři komické diody, kamarád si pořídil, a kromě toho, že si nejen sobě nablikal do očí, když tasil, to mělo výhodu, že se to samo rozsvěcelo, díky zapínání pootočením, takže při chůzi se rozblikal jak vánoční stromeček, občas se ho někdo ptal, co mu svítí pod bundou. Takže i kdyby měl baterku za 39,90 od vietnamce, udělá stokrát líp. Fandům svítítek na instantní klacek doporučuju zacvičit si s tím v noci. Při technice skopcem nemůže svítit kam chce. O sekerách, bodlech, minipolních lopatkách dokonce jsem viděl hvězdici na řetězu na teleskop, ani nemluvě. Výbavu má racionální, nic navíc.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Galloway EDC

Příspěvek od Fabulous »

Pepasnek píše:Zdravím! myslím že baterka je pro člověka co má teleskop skoro pořád u sebe zbytečná.Stačí jen svítící nástavec a je ušetřená váha i místo. ;)
Také jí na jednom teleskopu mám. Úplně jí nezatracuji, ale jako hlavní zdroj světla by to bylo spíše rozpačité řešení. Světla pomálu, slabé baterie a vždy (ano vždy) se při vysunutí švihem rozsvítí.

Dnes jsou k dispozici skutečně kompaktní "klíčenkové" svítilny s výkonem 200-500 lm, což už je docela dobrá volba pro každodenní nošení.
Pepasnek
Příspěvky: 54
Registrován: 03.10.2014 22:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Bílý Újezd

Re: Galloway EDC

Příspěvek od Pepasnek »

OK,OK, máte ve většině věcí pravdu ale já jsem minimalista a tohle je takovej kompromis(jinak baterku nenosím vúbec) a i ten teleskop spíš leží na poličce.Je to dva v jednom a když slyším na dvorku nepatřičný šramot tak si to stejně rozsvítím sám.K roztáhnutí jsem se nedostal(tak agresivní zas ty ježci nejsou)ale potrénuju nějaký fígl abych si neblik a zároven´vyřadil případného protivníka.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Galloway EDC

Příspěvek od Terminated Account »

Nejsem žádnej bojovník, ale v domácích podmínkách, ke kterým jsi se vlastně dostal :mrgreen: je pořádná baterka v levé (pravák) ruce a cokoliv v pravé ruce stran obrany podstatně lepší.

Hmotnost je doma jedno. Naopak dva samostatné předměty vyšší hmotnosti jsou sami o sobě lepší zbraň. Levou svítím, pravou konám. Baterku na teleskopu považuju za slepou marketingovou cestu. Ostatně je to dost dobře rozebrané v příslušném vlákně o teleskopu.

V edc jednoznačně baterka samostatně. Pokud člověk nosí teleskop, tak záloha baterky v podobě koncovky - ok beru, ale je to zbytečné. Záloha, zálohy, zálohy, zálohovaná pojistkou, pojistky zálohy většinou vede k absolutnímu chaosu a bordelu.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Galloway EDC

Příspěvek od Apokalyptik »

Galloway je tiez zastanca minimalistického pristupu, lebo tam ma vsetko podstatne a nema toho vela. Mozno prave ten teleskop netreba. Ma baterku, kudlu a ma LCPcko.
Ako som pisal v premazanom prispevku, baterka dokaze vyradit zrak protivníka a umozni sa vyhnut neprijemnej situacii. Ked to nie je mozne vytiahne teleskop, a potom LCP.
Pokial ma za sebou nejaky kurz boja s teleskopom, je to fakt ucinna zbran, hlavne tie neúderové techniky sa mi moc pacia.
Multitool (alebo Victorinox), mala KPZ a baterka su zaklad.
Galloway
Příspěvky: 36
Registrován: 06.02.2013 6:04
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Galloway EDC

Příspěvek od Galloway »

Panove diky za reakce, hodinky jsou Garmin Fenix. Baterku mam stale u sebe, pri potrebe nekam svitit a strilet si nedokazu predstavit kombo s teleskopem :). Aktualne jsem lcp vymenil za cz75 compact protoze lcp delalo zavady a nemel jsem jistotu po nekolika akcich na strelnici ze by v krizove situaci pomohlo.
K opasku, ruzne je stridam ale nikdy neni videt (triko nebo kosile ven z gati).
Odpovědět