survival kit

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
shtf
Příspěvky: 327
Registrován: 22.08.2012 18:17
Bydliště: CR

survival kit

Příspěvek od shtf »

na jednom nejmenovanem foru se objevila zajimava nabidka survival kitu http://www.s-kit.cz/
(URL zverejneno se souhlasem Mraka)

Na prvni pohled me to zaujalo, myslim ze to je zajimavy pocin, ovsem po hlubsim zkoumani tam vidim dost nedostatku a v tehle forme to je rozhodne dobry start, ale stale je to jakasi betaverze finalniho produktu a verim ze kdyby se k tomu komunita vyjadrila mohl by vzniknout opravdu solidni produkt.

V prvni rade je treba rict ze vzhledem k velikosti se jednoznace jedna o "bug-in" koncept. Bug-in koncept ma sva pro a proti a rozhodne neni pro kazdeho a rozhodne nezahrnuje tak sirokou skalu katastrof na ktere je vhodny jak se vyrobce snazi podsouvat.
Dale mi pripada ze v nekterych ohledech je kit naddimezovany a v nekterych poddimenzovany.
Napr. jidla tam je na 14 dni, ale vydrzim i stim ostatnim na 14 dni?
Nektere polozky vylozene prebivaji. Napr. bible, (neberte to jako nabozensky flame, tuto knihu respektuju, myslim ze i ateista by ji alespon jednou mel precist) ale do bug-in zavazadla nepatri, a to proto
ze pokud jsem v bug-in situaci mam pristup ke vsem svym kniham, tzn. nepotrebuji zadnou dalsi. Bibli bych pochopil
v bug-out bagu, i kdyz vzhledem ke skupine na kterou je tento produkt zameren, bych cekal spis nejakou uplne zakladni prirucku pro preziti, protoze kdo si koupi tyhle bednu zarucene neumi rozdelat ohen.

Dalsi vec lightstick je tam prakticky pridelany na viku, ale skoda ze je jen jeden.
Urcite by se hodila 36h survival svice. A v neposledni rade bezna automobilova lekarnicka
je trochu malo pro takovyto koncept. Urcite by se tam hodila nejaka rozsirenejsi verze.

Co se tyce jidla, NRG supr, Mountain house je sice chutny, ale urcite by slo vybrat neco s vetsi trvanlivosti.
Prece jen koncept tohohle kitu by mel byt kup&zapomen. A v dnesni dobe se da sehnat dobre jidlo s 25 shelf life.

Jeste me napadal takova vec, poskladat takovouhle krabici neni problem, sednu k netu par objednavek a je to. Ovsem tento produkt je urcen pro lidi co nemaji a nechteji se tim zabyvat, osobne znam nekolik lidi co by tento produkt koupili jen proto aby nemuseli delat x objednavek a poskladat si ho sami. Ovsem v tomhle produktu clovek plati za cas usetreny
individualnimi objednavkami, zajimave by bylo pridat k tomu jeste "pridanou hodnotu" ve forme nejake ucelene informacni brozury co s tema vecma delat. Napr. manazer reklamni agentury v praze chape ze se muze cosi prihodit, proto si koupi kit a zastrci ho v garazi pod stul. Pak se ovsem neco opravdu stane, on vytahne kit a tam najde magenziovy podpalovac a bude na to koukat jak z jara protoze nebude tusit co snim. Nebo tam najde odpadkove pytle a bude si rikat, proc tam je zrovna odpakovy pytel kdyz zrovna zadny odpad nema. Takovej clovek by potreboval dojit na rozpad.cz a precist si co stim, jenze v tu chvili to nejde :) Takze takova brozurka by mu urcite pomohla. Nekdo by mohl namitnout, ze by se tam dala pridat prirucka preziti SAS, ze tam vsechno je. To je sice pravda ale taky tam je toho vic nez ten clovek v tu chvili potrebuje. Protoze v prirucce SAS se pise o vecech ktery zrovna ten clovek nema.
Tzn. do ty brozurky bych dal pouze predmety obsazeny k kitu. A popsal bych jejich alternativni pouziti a to by byla prave pridana hodnota ktera by tento kit odlisila o individualniho nakupu na eshopech.
Naposledy upravil(a) shtf dne 08.04.2014 10:08, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Prezivaci krabice - kit

Příspěvek od kregan »

Nikdy jsem si doma žádný zásoby čehokoli nedělal, protože mi to přijde jako příliš krátkodobý řešení. Nicméně od doby co navštěvuji toto fórum sem si sestavil právě takovej kit. Je ve vodotěsnym cca 15ti litrovym kýbli s víkem i když pokukuju v Bauhausu po bytelný plechový červený krabici (původem pouzdro na nějakou rozbrušovačku či co) za tušim 500Kč.

Pro lidi, co by si chtěli koupit hotovej kit a dál se nezajímat by tento měl bejt sestavenej jen z věcí, který bezpečně umějí použít a vědí jak. Nikdo nebude ve stresu listovat v nějaký příručce. Jak se u survivalistů řiká "co nemáš nepotřebuješ" tak bych řek, že daleko přesnější by bylo "co neumíš použít nepotřebuješ".
V opačném případě to dopadne takhle http://www.svetoutdooru.cz/clanky/kpz-opet-na-scene/ akorát 100x zvětšený.
Tušim, že v USA prodávaj takový kity specializovaný do auta/na hurikány/na povodně, to už dává větší smysl.
shtf
Příspěvky: 327
Registrován: 22.08.2012 18:17
Bydliště: CR

Re: survival kit

Příspěvek od shtf »

rozhodne tam chybi zakladni radio at uz bateriove nebo na klicku.

@kregan> koncepce ty krabice rozhodne neni urcena pro stresovy situace ale spis pro kratkodobe prezit 14dnu.
to znamena ze 14 dnu si v klidu muzes cist o alternativnich pouzitich damskeho tamponu.

Protoze stresovou situaci preziji jen ti opravdu pripraveni a ne manazer reklamni agentury co si koupil tuhle bednu :)
mimochodem ta bedna se mi hodne libi, netusite nekde kde se to da sehnat?
(myslim tu bednu samotnou)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: survival kit

Příspěvek od Fabulous »

Ty vogo 25 000 Kč? Začnu prodávat svoje sex-kity! Pár konzerv, ešus a hromada šmuku z Číny. Budu boháč!
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: survival kit

Příspěvek od štaflík »

Pokud si někdo tuhle předraženou bezdnu koupí, je jasný adept na nepřežití :lol:
Jinak jo, bedna sama o sobě je pěkná, ale pokud v ní není schovaný Tokomak, Pelitérův článek, mašina na amarouny a kremační pec v jednom, je to poněkud cenově ...ehm... předimenzované.
RAD
Příspěvky: 214
Registrován: 27.11.2013 10:39

Re: survival kit

Příspěvek od RAD »

Jako podnikatelskej počin dobrý . Kolik lidí si to už koupilo ?
shtf
Příspěvky: 327
Registrován: 22.08.2012 18:17
Bydliště: CR

Re: survival kit

Příspěvek od shtf »

kdyz vy se na to divate tim vasim hardcore rozpadlickym pohledem cloveka co se tomu aktivne venuje a sedi na rozpadu ve dne v noci, ale to neni cilova skupina tohohle produktu.
Me to prijde jako zajimavy napad a kdyby se to doladilo tak aby to davalo smysl.

@RAD: udajne 136, ale osobne mi to prijde jako cislo vycucane z prstu
Naposledy upravil(a) shtf dne 09.04.2014 14:40, celkem upraveno 1 x.
Jimi
VIP
Příspěvky: 45
Registrován: 15.03.2011 20:06

Re: survival kit

Příspěvek od Jimi »

Bedna dobrá, http://www.daken.it/en/products/plastic ... 81008.html ale ceny nic moc příznivého. http://truckershop.cz/plastova-bedna-na ... ?ItemIdx=1

Stejnou službu udělá uzavíratelný barel.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: survival kit

Příspěvek od the.marek »

To se na mě nezlobte, ale za 25 litrů tady tu bednu z Baumaxu naplněnou pár věcma v hodnotě tak max. 15 stovek, cílová skupina bude možná tak skupina totálních idiotů... To si rači koupím čistý vzduch, štěstí, nebo dobrý slovo v plechovce... Bože můj, tohle snad ani není možný.... :-D :-D
shtf
Příspěvky: 327
Registrován: 22.08.2012 18:17
Bydliště: CR

Re: survival kit

Příspěvek od shtf »

dobra trefa Jimi, to je vona Daken 250l
bednicka je to pekna ale za 5k je opravdu dost

to se pak nemuzem divit ze celej kit je za 25 kdyz je bednicka samotna je za bura
Uživatelský avatar
OlaffLudwig
Příspěvky: 87
Registrován: 30.08.2013 22:32
Pohlaví: muž
Bydliště: zatim Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: survival kit

Příspěvek od OlaffLudwig »

Asi budou muset to NRG kupovat za maloobchodni ceny.... to by pak vyslo na tech +- 15k na 14 dni (pro 4 clenou rodinu), 3k za bednu, pak par serepeticek a on se ten zisk taky sam neudela... a voila... jsme na 25k...

Muj nazor je: Dobra myslenka, spatne uchopeno... Ale ta bedna je fakt dobra :D Asi nejlepsi vec na tom kitu
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: survival kit

Příspěvek od bacil »

Obal totiž prodává, pánové, vevnitř může být cokoli.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: survival kit

Příspěvek od Hohepa »

pár postřehů
Společnost SURVIVAL Company vznikla přejmenováním starého s.r.o.
( + předchozí změna majitelů ) dne 12.2.2014 viz .:https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl.p ... lic=2j7fau
Ve stejný den je datován první příspěvek na jejich facebooku
o měsíc později tedy 12.3 je zveřejněn příspěvek
Nebezpečí dnešního světa, která nám všem hrozí, si začíná uvědomovat stále víc lidí. Nespoléhat se na cizí pomoc v krizových situacích se k dnešnímu dni rozhodlo už 136 lidí, kteří si do svých domovů pořídili S-kit!
dnes je 9.4. tedy skoro zase jeden měsíc a jejich stránky pořád udávají 136 prodaných kusů :lol:
To první měsíc prodali téměř 5 kusů denně včetně sobot a nedělí a pak jako když utne ?
Tak velké blbce z potenciálních klientu dělat nemusí. :moon

K té ceně, nevím, nepoužívám dehydrované balíčky alá Mountain House a Prep-A-Ration
ale pokud odečtu od 25 litrů 4 za bednu a jeden za zbytek okolo, těch 20 podělím 168 porcemi
vychází mi cena 119,- Kč za porci . Je to spíš otázka na ty co to používají , tedy za kolik se dají v reálu sehnat.
Zajímalo by mě zda tam je i 168 kusů sáčkované vody aby to jídlo šlo skutečně připravit bez dalších věcí kolem.

A co nejvíc zabolí, je u tohoto produktu záruka 24 měsíců.

P.S.: Dávali si reklamní články na weby blesku aj. tam mě rozesmál jeden komentář pod čarou.
Ta bible tam není na modlení, ale na podpal. K tomu jen dodám, že jim tam též chybí WC papír.
shtf
Příspěvky: 327
Registrován: 22.08.2012 18:17
Bydliště: CR

Re: survival kit

Příspěvek od shtf »

montain house stoji okolo 150,- za porci, takze bych necekal 168 plnohodnotnych porci
to spis tak 56 (14*4) a zbytek doplnenej levnejsim NRG

s tou bibli tos me pobavil :)
No a s tim toaletakem to je pravda, ale predstav si toaletak pro 4 lidi na 14 dni to by v ty bedne nebylo nic jinyho :)
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: survival kit

Příspěvek od bacil »

5-6ks rulí dvouvrstvého 68m (Lidl) stačí pro 4 na 14 dní.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: survival kit

Příspěvek od Hohepa »

Mountain.jpg
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: survival kit

Příspěvek od Fabulous »

14 dní žít na těch ohavných pytlících? :puke Ochutnal jsem a je to jedlé jen podmíněně. Zlaté české konzervy :)

No, přeji jim štěstí s jejich podnikatelským záměrem ;)
cipis
Příspěvky: 4833
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: survival kit

Příspěvek od cipis »

Tak to možná tobě :D
S tímhle bych si netroufl týden jen pro sebe :D
bacil píše:5-6ks rulí dvouvrstvého 68m (Lidl) stačí pro 4 na 14 dní.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: survival kit

Příspěvek od bacil »

Doma je většina holek a při přepočtu na 4 lidi to vychází necelá půlrole denně, tedy cca 30m. Ten Lidlpapír je hustý a vcelku pevný, takže ho nemusí být až taková koule na vytření. Ale je pravda, že hned to nebylo, musel jsem postupně rodinu zvykat na jiný papír. S velice mírnými výkyvy ve kvalitě je zhruba stejný už asi ty 2 roky, co jsme na něj přešli. Předtím dvou-a tří vrstvé, to byla velká spotřeba, nejen na metry, ale i finančně. Podobná rule z Kauflandu (použitá pro přechod) má sice tlooušťku lidlového, ale jinak má i podobné vlastnosti, jako dříve používané papíry, takže jeho spotřeba je oproti lidlovému vyšší.

Jako ideální papír mě přijde ten, co máme v práci, obrovská rule (snad půl metru), papír je ještě pevnější, než Lidlový, ale nevím, kde to berou. Toho by byla v metrech ještě o něco menší spotřeba.

Těch 30m je zhruba 8m papíru na člověkoden, to mě neříkej, že ti to nestačí.
jaromir
Rozpadlík
Příspěvky: 224
Registrován: 20.01.2012 14:12
Bydliště: podkrkonoší

Re: survival kit

Příspěvek od jaromir »

Osobně bych byl s kritikou opatrný, nikde jsem tam neviděl kompletní seznam věcí a kusů! - nebo neumím hledat :?
první dojem je přerostlá KPZ ale co dát lidem bez znalostí?

pokud je tam věcí "opravdu dost" (dost jídla, víc než jedna od každé věci co je na fotce atd.)
tak mě cena příde přiměřená. Ale záleží na konkrétním počtu. ???

místo hajzlpapíru tam vidím zelené ZZ utěrky asi 250ks? - to pro čtyři na 14 dní stačí.

že je tam autolékárna, ta je z našeho pohledu nedostatečná ale pochybuji že majitel boxu bude mít alespoň základní
znalosti první pomoci a následného ošetření. Lepší lékárna by byla na místě, ale otázkou je jestli ji majitel umí použít?

největší přidanou hodnotou bych vyděl (vzhledem k cílové skupině obyvatelstva) jako
obrázkový návod :twisted: použití věcí v nouzi! Aneb jak použít chem světlo, izofoli, křesadlo,švýcarký vařič.....

A dále my tam chybí doporučení že samotná krabice nestačí.
Je potřeba mít i další věci jako: oblečení, boty, léky co beru, smlouvy, doklady, prachy,základní znalosti, rozum? :twisted:

PS: co oddělit toaleťák do samostatného vlákna :lol:
Odpovědět