Nosenie munície a príslušenstva k zbraniam

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Nosenie munície a príslušenstva k zbraniam

Příspěvek od Apokalyptik »

A ešte s tým vyzerá ako bernardín so súdkom rumu na krku :chuckle :roll:
Butch
Příspěvky: 764
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Nosenie munície a príslušenstva k zbraniam

Příspěvek od Butch »

On vypadá jako bernardýn i tak, ale jde to nosit s batohem, asi celkem pohodlně a dá se v tom nosit dobře i zbraň, ale asi to nebude nejlepší do města. Ovšem ne za ty peníze.
wild.peter
Příspěvky: 98
Registrován: 25.03.2014 9:55
Pohlaví: muž

Re: Nosenie munície a príslušenstva k zbraniam

Příspěvek od wild.peter »

Aj toto je riešenie. Viem si to predstaviť na popruhoch na batohu.
Přílohy
Max.jpg
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Nosenie munície a príslušenstva k zbraniam

Příspěvek od jolky palky »

Na obrázku má přímo vestu s kapsami na popruzích.
http://www.alfatactical.cz/detail/25042 ... cerna.html

A co když bude třeba batoh sundat? (vstup do baráku, zběsilý útěk) budu narychlo tahat zásobáky z popruhů?
Nebylo by lepší to řešit nějakým úzkoprofilovým rigem, který se dá schovat pod trochu volnější bundu?
http://www.armymarket.cz/obrazky/detail/5188-OD.jpg
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
wild.peter
Příspěvky: 98
Registrován: 25.03.2014 9:55
Pohlaví: muž

Re: Nosenie munície a príslušenstva k zbraniam

Příspěvek od wild.peter »

To som si všimol, že to má s spolu s batohom na vodu. Práce preto, radšej batoh. Niečo na popruhoch a nejaká tá sumka by sa zmestila aj na ladvinový pás. Len došiť molle väzbu. Aj je to potom dva v jednom.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Nosenie munície a príslušenstva k zbraniam

Příspěvek od guntroll »

No ono - jak daleko chcete bug-outovat po svejch? Já jen že místo 300ks munice bych ocenil nějaké to pití, jídlo i oblečení, nemluvě o rodině. Bug outovat asi jen s krátkou, dlouhá má těžší krmivo a blbě se schovává. Takže pokud bychom procházeli na dostřel od jakýchkoli zvědavých oken, byla by to pokaždé loterie.
wild.peter
Příspěvky: 98
Registrován: 25.03.2014 9:55
Pohlaví: muž

Re: Nosenie munície a príslušenstva k zbraniam

Příspěvek od wild.peter »

Nemusí byť všetko len na pleciach. Niečo sa dá aj ťahať.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Nosenie munície a príslušenstva k zbraniam

Příspěvek od jolky palky »

Něco jako lehký taktický dvoj/trojkolák? :D
Přílohy
7918.jpg
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
karel73
Příspěvky: 26
Registrován: 29.06.2015 16:42

Re: Nosenie munície a príslušenstva k zbraniam

Příspěvek od karel73 »

Možná mi to rozmetáte s tím - že už to tady bylo(je to tady ale tak obsáhlé, příjemně, že nemám zdaleka vše pročtené) a nebo, že to je kravina, ale zkrátka mně napadlo, jestli by mělo smysl mít v zavazadle aspoň 5ks od těch rozšířených - .22lr, 6,35 Brow., 7,65 Brow., 7,62 Tok., 9 Brow., 9x19, 9 Makarov, .40SW, .45ACP + možná gap, možná 10 auto a k tomu do dlouhých, tzn. - 7,62x39, 223, 5,45, 308, Mosin, 8x57js + pár brokových. Myšlenka byla taková, že pokud by rozpadlík "potkal" nějakou zbraň, měl by aspoň něco do ní. Vím, že by se mohlo jednat o nějaké nastražené zbraně, nebo, že je tady např. u .308 otázka nástřelu a taky jsem nespočítal váhu u těchto ráží dohromady při několika kouscích, nicméně by to mohl být nápad stojící za zmínku.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Nosenie munície a príslušenstva k zbraniam

Příspěvek od viktor »

napad to asi není spatnej , jen vyber streliva nevim nevim, 22 lr v pohode, 6,35 a 7,65 br je dnes dost exot a zvlast kvůli 6.35 bych se moc nenemahal. z vykonnejsich zbyla tak 9 para, zbytek je uz dost vzacnej, to vidim na strelnici, kyble 9 para, popelnice 7.62 x 39, pul popelnice 223 a pak bedna plastu od brokovnice, zbytek bezvyznamne,, jen tech 9 para by bylo vic jenze to vse rozeberou přebíjeci.. stejne jako 308 win.
když uz bych beci takoveh delal tak 5 x po 9tce, po kose a 223 na zbytek bych se asi vybodnul.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
karel73
Příspěvky: 26
Registrován: 29.06.2015 16:42

Re: Nosenie munície a príslušenstva k zbraniam

Příspěvek od karel73 »

Díky, Viktore, byl to jen takovej hrubej náčrt s tím, že i chápu to, že ty deka bude někdo mít raději v musli tyčinkách, MRE apod., ale proto jsem tu váhu zmiňoval, mělo by to být, dle mého, v co nejširší škále a malé váze jako opravdová na dně báglu, kpz, ležící možnost právě pro ten případ - ejhle, pépékáčko! paráda, mám pět kousků do něj, tak ho vrazím do ruky někomu koho mám s sebou a dotyčný nic nemá a nebo to pomůže mně a to jako, že výrazně, pokud bude člověk v tomto ohledu bosý. Ale protože tady ta možnost těch nestandartů, včetně gapu existuje, tak proto je zmiňuju též. Protože , ale to patří do jiného vlákna, ty nejfrekventovanější bude mít leckdo včetně nás tady na fóru ve větším množství tak jako tak s sebou. Jak si tak postupně pročítám vlákno o zavazadlech - btw je to překvapivě pěkně čtivé - asi nejde nastavit univerzální model vybavenosti pro kpz, boba, pa zavazadlo... pro všechny, ale tady by se mohli rozpadlíci zamyslet a vymyslet soupis co nejlehčí a přitom co nevíce ráží pokrývající skoro pro všechny- mohl by to být takový model s tím, že každý si své primární a sekundární ráže samozřejmě pořeší po svém.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Nosenie munície a príslušenstva k zbraniam

Příspěvek od Nicotinick »

Myšlenka to není úplně od věci. Otázkou je pokrytí portfolia ráží a pak celková hmotnost. Úplně bych vynechal 45 GAP a 10 Auto, to jsou i dneska rarity. Spíš bych zařadil výkonnější .38 Spl a přidal ráže které nejspíše potkáš mezi lidolovci.....222 Rem, .243 Win, 7x57, 7x57 R, 7x64, .30-06, .270 Win, přece jenom je zdaleka největší počet zbraní mezi nimi....


viz tabulka

http://www.loveckastrelba.cz/forum/view ... p?f=3&t=73
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
karel73
Příspěvky: 26
Registrován: 29.06.2015 16:42

Re: Nosenie munície a príslušenstva k zbraniam

Příspěvek od karel73 »

No jo,já úplně zapoměl na revolvery :)
soumrak
Příspěvky: 24
Registrován: 23.11.2016 23:11
Pohlaví: muž

Re: Nosenie munície a príslušenstva k zbraniam

Příspěvek od soumrak »

Prijde mi to jako blbost. Kdyz bys s sebou tahal 5ks treba 10 tebou vybranych razich, tak to mas pul kila navic a prinos je temer nulovy, pet ran je proste malo. Navic pokud uz se odvazis brat zbran "ze zeme", tak je pravdepodobne, ze okolo nejake ty naboje najdes - opet je to otazkou odvahy.

Radsi bych tahal jeden zasobnik/krabku navic do zbrane, kterou mam.
honza
Příspěvky: 8
Registrován: 15.12.2015 22:43

Re: Nosenie munície a príslušenstva k zbraniam

Příspěvek od honza »

Než brát x různých nábojů do cizích zbraní, raději bych vzal pár základních náhradních dílů ke své (vytahovač, pružinky, atd., nějaký jednoduchý nástroj - tyčinka na vyražení čepů), zabere to minimum hmotnosti i místa, může se to hodit. A pak taky svých nábojů více.
karel73
Příspěvky: 26
Registrován: 29.06.2015 16:42

Re: Nosenie munície a príslušenstva k zbraniam

Příspěvek od karel73 »

Přesně jak jsem si myslel, toto bude dilema, jestli zajistit ještě více střeliva pro svou zbraň a nebo, což si myslím, že je reálné, bude v zavazadle i přesto trochu rezerva na to přibalit si aspoň ty pistolové a revolverové náboje. Asi si dám tu práci a těch pět kusů od každého co si myslím, že by se hodily, poskládám a zvážím. Sice si pořád myslím, že by to nebylo od věci to s sebou mít, ale to už je samozřejmě na zvážení každého.
soumrak
Příspěvky: 24
Registrován: 23.11.2016 23:11
Pohlaví: muž

Re: Nosenie munície a príslušenstva k zbraniam

Příspěvek od soumrak »

To uz si radsi kup krabku od kazdeho druhu a nekde si je schovej.

Zkus si predstavit situaci, ze s sebou toho pul kila zbytecnych naboju tahas a najednou zbran najdes, druhy den (tyden/mesic) dalsi apod. Ve vysledku s sebou tahas (tahate) krome naboju i nekolik kilo zeleza pro pet ran z kazde zbrane.

A opet se bavime o tom, ze tu zbran najdes a bude fungovat.

Pokud s sebou chces tahat vic druhu naboju, tak tahej 9mm luger, .223 rem a 7.62x39mm a aspon 30 od kazdeho. I tak mi to prijde jako hovadina, ale tyto raze mas aspon sanci potkat.

Pro zamysleni, kolik si myslis, ze toho trefis z peti ran ze zbrane, kterou mas prvne v ruce, oproti peti ranam z neceho, co znas a chodis s tim na strelnici?
karel73
Příspěvky: 26
Registrován: 29.06.2015 16:42

Re: Nosenie munície a príslušenstva k zbraniam

Příspěvek od karel73 »

Musím uznat, že nějaká schránka v které je po krabičce od každé ráže kterou seženeš, není špatnej nápad, ale jinak se motáme pořád dokola, tak to ukončím tím, že je hodně situací které si já umím představit, a není to zrovna přežívání x měsíců někde v lesích, kdy se ti to může hodit. Ani by mně nenapadlo zpochybňovat věci jako - mít s sebou dost střeliva, umět se svou zbraní zacházet atd... Ale - a teď popisuju verzi, které se budu konkrétně já asi držet i v praxi, když čtu co lidi nosí v kpz a jsou to dle mého kraviny, tak já si tam dám malej pytlíček kde bude pár kusů od běžných krátkých + asi do ak a m4 + to už se vytratí i pár 5,45 do ak74(pominu, že jí mám). Mám prostě pocit, že kromě lugrových pistolí můžu čato potkat cz 50/70, mauser hsc, nějakou šlupku v 6,34 a i 9brow např. do berety mod.34, cz83 užiju a 9makarova též. Když potkám tyhle zbraně, tak jsem celkem rychle schopnej zhodnotit stav a podle toho se zařídit, resp. není moc krátkých i dlouhých, které by mne zaskočily, pokud na ně narazím, ale to má každý jinak. Takže aspoň něco si do té kpz dám, protože i těch pár blbých kousků do nějaké krátké může dost výrazně změnit poměr sil a to že se člověk najednou ocitne bez buchny, přičemž kpz mu zůstala prostě reálné je. Ale jinak peace:-) každému přeju to jeho, já jen tady rozvinul něco, co by mohlo někoho posunout při "balení" ;)
Heike
VIP
Příspěvky: 527
Registrován: 25.06.2013 11:07
Pohlaví: muž

Re: Nosenie munície a príslušenstva k zbraniam

Příspěvek od Heike »

Je to nesmysl, ale pokud si milý Karel 73 přibalí pár piškuntálií na tvoření nástrah a zabezpečí bivak nebo třeba nastraží na cestu sledujícím s láskou vlastnoručně vyrobené cvrčky z oné zásoby, co má po pěti, najednou má ta kouzelná krabička smysl. :D
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Nosenie munície a príslušenstva k zbraniam

Příspěvek od viktor »

jeste k fotce toho drsone, kazdej kdo byl na vojne tak vi ze do sumky se strkaj zasobniky s nabojema zasadne cumakem dolu a ne nahoru. Tak nejak moc nedoporucuji sldovat moc akcni filmy z vyjimkou pobaveni :-))
viktor
ps. kdyz uz se bavime o co sebou tak bych spise vzal leeloader, pikslu prachu a lici klesete a zapalky, zasoba streliva vzroste neuceritelne :-))
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět