Desouza UKZ / BoB

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Desouza UKZ / BoB

Příspěvek od Desouza »

Začínám si tvořit takové univerzální zavazadlo , je to začátek tak prosím o shovívavost .

Spacák : Condor 4 E DT použití až - 22°C
Žďárák : CCE Francouzké legie ECWCS trilaminát
Bivakovací plachta : 290mm x 350 mm ( material polyamid , zátěr polyuretan )
Karimatka : Bundeswehr BW skládací
Hamaka : Mil-tec Nylon
Maskáče : komplet britské DPM + bunda goretex + mikina , šála baracuda DPM , rukavice britské spando , boty BW 2000 .
Nuž : Fallkniven A1 + Victorinox
Obušek : ESP
Dalekohled : Taktický monokulár Vortex Solo 8x36 RT
Svítidla : Narva ( upravená homemade na žárovičku i led diody ) + záložní Energizer ( na tužkové baterie )
Úprava potravin : Vařík , plastová jídelní sada , tuhý líh + tekutý líh ( v placatce ) . MRE 4x .
Data : flešky SD a USB + adaptéry , GSM wifi router , power banka .
Vysílačka : Intek ( něco jako Bao UV5R )
Drobnosti : provázek , stahovací pásky , KPZ , Slovníky AJ,D , sirky + firesteel , palestina .

Chybí : lékárnička , batoh ( kam se to všechno vejde :roll: ) , voda + filtrace , střelné zbraně ,další potraviny .

Jistě toho chybí daleko více , postupně budu doplňovat .
20150817_225024.jpg
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Desouza UKZ / BoB

Příspěvek od kregan »

Nevim, za jakym účelem zavazadlo bude, ale na maskáče bych dal pozor. V průšvihu je dobrý bejt co nejnenápadnější, což v maskáčích moc nejde. Pokud se tedy nechceš celou dobu skrývat v lesích.
Na slovníky bych se vykašlal a přidal místo nich tuhle brožůrku, která je daleko univerzálnější
http://www.levneknihy.cz/slovnik-beze-s ... 644-c-972/
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Desouza UKZ / BoB

Příspěvek od Desouza »

Ahoj Kregane ,

s těmi maskáči máš jistě pravdu , právě proto jsou v BoBu a nemám je na sobě . ( počítám ,že když budu muset opustit domov tak budu oblečen civilně ) Převléknu se až v lese . Britské DPM jsem zvolil za prvé kvůli dobrému poměru cena/výkon a za druhé že naše a spojenecká vojska je dobře znají tudíž nebudu ihned vyhodnocen jako nepřítel . No a také jsou u nás hodně rozšířeny .

Slovníky tam mám spíše pro opakování a zabití dlouhé chvíle , nicméně ta brožurka vypadá hodně zajímavě ..

Ještě doplním

Pončo : Bundeswehr ( tzv gumák )
Vincit omnia veritas .
jasp
Příspěvky: 31
Registrován: 30.07.2015 6:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Desouza UKZ / BoB

Příspěvek od jasp »

Osobně bych přidal alespoň základní hygienu. Mám takovou starou miniaturní kapsičku na telefon a v ní moje minimum - kartáček na zuby, mini pastu, plátkové mýdlo a mastný krém na ruce. Ještě mimo to ručník z mikrovlákna. Člověk by nevěřil jak mu vyčištěný zuby, opláchnutá huba a čistý ruce přidaj na náladě.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Desouza UKZ / BoB

Příspěvek od Desouza »

Jaspi : jo úplně jsem na to zapomněl.
Právě proto to píšu sem, veřejná kontrola je cajk ;)

Další drobnost, kompas + mapy ...
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Desouza UKZ / BoB

Příspěvek od Kapo »

A to ste tu všetci bezdetné siroty? Že vám stačí zbaliť UKZ a zdrhnúť do lesa? :chuckle
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Desouza UKZ / BoB

Příspěvek od Desouza »

Pro šéfa : to jistě ne. Evakuace proběhne vozem nikoli pěšky... Ale když bude nejhůř tak ukz bude železná jistota. Jistě jsi si všiml že v mém ukz je poněkud více celt, plachet a goretexovejch oblečků než je zdrávo . ( Plachta 2,9m X 3,5m a spacák na zakázku rozšířen tak aby se tam vešli 2 lidé ) ;)
Vincit omnia veritas .
SAW
Příspěvky: 44
Registrován: 17.11.2014 11:41
Pohlaví: muž

Re: Desouza UKZ / BoB

Příspěvek od SAW »

Ja osobne by som si zrejme dal pozor na hmotnosť toho všetkého a hlavne v akom batohu to budem všetko nosiť lebo ak sa ti budú popruhy zarývať do tela tak nebudeš nadšený a o to menej ak to bude mať zdravotné následky. Treba si nechať poradiť od skúsenejších tu ale aj na iných fórach a vyskúšať si po prípade aká hmotnosť je pre teba veľa a čo vlastne znesieš lebo každý je iný.

A hlavne nezabudni WC papier nejaký pribaliť (viem že je nejaký v MRE ale to by nemuselo stačiť)

A tá hamaka Mil-tec Nylon ak je to tá sieť čo si myslím tak sú tam dva problémy:
1. že je to sieť a ak máš gombíky napr. na zadku tak si ich odtrhneš
2. ak ju napneš tak zistíš že je úzka dosť ale aj to sa dá nejako vyriešiť (drevené rozpery)

Hamaku skôr plachtovú ako sieťovú a dnes už sú na trhu veľmi skladné a kvalitné hamaky.


Kregan veľká vďaka ti za ten link ja som túto brožúrku hľadal celé hodiny na nete a nevedel som ako sa to volá a už som chcel vytvoriť v nejakej téme otázku no už bola zodpovedaná. Vďaka
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Desouza UKZ / BoB

Příspěvek od Count »

Kapo píše:A to ste tu všetci bezdetné siroty? Že vám stačí zbaliť UKZ a zdrhnúť do lesa? :chuckle
Někteří z nás jsou i mnohodětní, o to víc to zabere času, všechno promyslet a sehnat. Svůj koncept UKZ pro 2+2 jsem nedávno roztrhal a začal znovu. Ale nemám rád polotovary, takže az bude komplet. Část teď testuji v Nízkých Tatrách a zatím žádná prdel. Dnes jsme kvalitně promokli, takže další tema k zamyšlení. A k prdu mi byl batoh s jídlem. Vyměnil bych ho v klidu za pakl NRG a suché boty.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Desouza UKZ / BoB

Příspěvek od Count »

K čemu tam máš GSM Wifi router? A taky bych zvážil tu powerbanku. Na doma fajn, do auta fajn, ale na záda mi příjde dost těžká. Mám teď novou 11500 a tahat bych ji nechtěl. Ostatně, s mým telefonem bych taky dlouho nevydržel ani na powerbance, takže míst toho raději něco jiného.

A když přidáváš věci, dávej to to původního přízpěvku k seznamu, ať je to komplet a nemusí se hledat v celém vláknu.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
micheldecoucy
Příspěvky: 186
Registrován: 14.11.2014 1:24
Pohlaví: muž
Bydliště: <censored>

Re: Desouza UKZ / BoB

Příspěvek od micheldecoucy »

Count píše:A když přidáváš věci, dávej to to původního přízpěvku k seznamu, ať je to komplet a nemusí se hledat v celém vláknu.
Ono to po nejake dobe nejde editovat - anebo treba ja jsem neprisel na to, jak. Po nejake dobe proste zmizi tlacitko na editaci prispevku ... :ugeek:
Jak si kdo ustele, sklízí bouři.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Desouza UKZ / BoB

Příspěvek od Desouza »

Bojovníkům zdar ,

všem děkuji za podnětné reakce .

pro SAWa : naprostý souhlas ... ( ale ty vychytané hamaky jsou pořád poněkud drahé ..)

pro Counta : nechci být identifikován , power banka rozhodně není na doma a už vůbec ne do auta .( taky proč, doma je síť a v autě motor a baterie ne ? )

Nemožnost editovat své přísvěvky nevadí , až se posunu o kousek dále udělám sčot .
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Desouza UKZ / BoB

Příspěvek od Count »

Ale bavíme se o UKZ. V klidové situaci je powerbanka fajn, v případě krize bude víc potřebnějších věcí, za které bych to trojí nabití telefonu vymenil. Jak už jsem psal níže, hodně věci teď vidím jinak. Až to zkompletuješ, rovněž doporučuji.:-)
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Desouza UKZ / BoB

Příspěvek od Hohepa »

Rádio ?
Co by poslední zdroj informací !
jasp
Příspěvky: 31
Registrován: 30.07.2015 6:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Desouza UKZ / BoB

Příspěvek od jasp »

Vcera jsem videl hamaku z plnyho materialu v Decathlonu za dveste sedesat korun. Nosnost mela ale jen sto deset kilo, ale doUKZ by nemusela byt marna.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Desouza UKZ / BoB

Příspěvek od Count »

Desouza píše:Pro šéfa : to jistě ne. Evakuace proběhne vozem nikoli pěšky...
Teď jsem si toho všiml. Po dnešní jízdě krajským městem, kde rozkopali mosty a cesty v pravidelném prázdninovém šílenství, mohu za sebe říct, že evakuace vozem neproběhne. Protože jsem cestou k autu ty kolony viděl, stál jsem na parkovišti a přemýšlel, kudy z toho ven. Po několika minutách jsem seznal, že jediná možnost je, se do kolony přidat. Jiná cesta nevedla. A pokud nemáš křišťálovou kouli, tak na tom budeš v případě evakuace stejně, jen na rozdíl od ostatních s BoBem v autě a potáhneš ho stejně pěšky. Takže, tolik k tomu autu. Zkušenější mne opraví, je to mé IMHO. :|
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Desouza UKZ / BoB

Příspěvek od Desouza »

pro Hohepu : Intek umí i klasické rádio vysílání .

Doplněn Scanner Uniden UBC3500 ( rozsah 25MHz - 1300MHz ) + prutová anténa a sluchátka .

pro Counta : zákon schválnosti funguje ,ale musela by to být hodně velká náhoda . Já se ve městě moc často nevyskytuji ..


Doplněno : základní hygiena a lékárnička . ( finální obsah se upravuje )
Plastový obal na mapy AČR + mapy operační oblasti .
Kompas a teploměr Pentagon .
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Desouza UKZ / BoB

Příspěvek od Desouza »

UKZ
UKZ
( na fotce není vše )

Již téměř finální verze .

Spacák : Condor 4 E DT použití až - 22°C
Žďárák : CCE Francouzké legie ECWCS trilaminát
Bivakovací plachta : 290mm x 350 mm ( material polyamid , zátěr polyuretan )
Karimatka : Bundeswehr BW skládací
Hamaka : Mil-tec Nylon
Maskáče : komplet britské DPM + bunda goretex + mikina , šála baracuda DPM , rukavice britské spando , boty BW 2000 . Klobouk DPM .
Nuž : Fallkniven A1 + Victorinox
Obušek : ESP
Dalekohled : Taktický monokulár Vortex Solo 8x36 RT , Plastový obal na mapy AČR + mapy operační oblasti .
Kompas a teploměr Pentagon ( na klíčenku ) + Kompas Ranger Pentagon
Svítidla :Baterka ČSLA plechová oliv ( + záložní baterie ) + záložní Energizer ( na tužkové baterie )
Úprava potravin : Vařík , plastová jídelní sada , tuhý líh + tekutý líh ( v placatce ) . MRE 4x .Polní láhev (čutora) + pitítko + vařič a obal .
Data : flešky SD a USB + adaptéry , GSM wifi router .
Vysílačka : Intek ( něco jako Bao UV5R ) , Scanner Uniden UBC3500 , sluchátka a prutová anténa .
Drobnosti : provázek , stahovací pásky , KPZ, sirky + firesteel , palestina , základní hygiena a lékárnička .

Vyřadil jsem : slovníky , power banku ( power banka bude nahrazena solarními panely ) a baterku narvu ( nahrazena starou ČSLA ,má krycí plíšek a venkovní konektory super věc ) Dále jsem vyřadil ochranný obal na dalekohled Vortex a byl nahrazen kvalitní sumkou ..


Chybí : batoh , laufy a pár drobností jako multitool .

Zrovna řeším doplnění lékárny , uvítal bych nějaký tip na dobrý E-shop kde se dají pořídit kvalitní doplňky do lékárny . ( jodisol , turniket atd .. ) když tak do SZ Dík.
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Desouza UKZ / BoB

Příspěvek od Desouza »

bágl
bágl
Složené v batohu , celková hmotnost 15Kg .

Nůž F. A1 , Průhledná čutora s pitítkem a dřívkáčem + tablety na úpravu vody , Sumka ve které je Vortex , náhradní baterka ,Viktorinox a škrtadlo .

V báglu přibyl pouze vodní filtr Sawyer ( ještě jednou díky @donovanstangiano ) a pilka Friskars . Jinak obsah viz výše.


Už jsem svého BoBa moc krát testoval a je mi jasné že je tam toho zbytečně moc . Těch 15Kg se na zádech unést dá ,ale chce to tréning . První test skončil po 5 km kdy jsem upad vyčerpáním . :chuckle Dnes už dávám 10 km rychlou chůzí a docela v pohodě . ( chvilku trvalo než jsem se naučil správně nastavit batoh a také pravidelně doplňovat tekutiny a cukry )

Jsem zvědavej jak dopadne příští vejšlap kdy hodlám vzít i vzduchovku . ( + 4kg )
Obrázek
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Desouza UKZ / BoB

Příspěvek od kregan »

15 Kg, je ukrutně moc (pokud se na hmotnosti nepodili munice). Pokud planujes jít mimo zastavbu, vyradil bych teleskop a po cestě sebral hůl nebo klacek. Za par korun jde koupit lehka baterka s LEDkama, ktera vydrží svítit dyl a má větší svítivost. Pak bych vzal bud scanner nebo vysílačku, ne oboje.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Odpovědět