Jenny's EDC a BOB

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Jenny's EDC a BOB

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Rozhodla jsem se konečně sepsat, co nosím s sebou :)

EDC
- mobil
- peníze, doklady
- klíče
- hodinky
- teleskopický obušek ESP kalený 16″
- multifunkční nůž Victorinox Camper (velký nůž, malý nůž, pilka na dřevo, vývrtka, otvírák na konzervy, otvírák na láhve, šroubovák, odstraňovač izolace z drátů, výstružník, bodec, pinzeta, párátko)
- mini lékárnička + KPZ v krabičce Energit (gumové rukavice, škrtidlo, náplasti, tampón, kondom, zavírací špendlík, 2x Zyrtec, 2x Panadol, 2x Endiaron, 2x hroznový cukr, tužka, papír, telefonní čísla na nejbližší, 100 Kč)
- zapalovač s LED světlem
- píšťalka Life Systems Mountain Whistle
- reflexní náramek
- sbalitelná nákupní taška
- papírové kapesníky
- balzám na rty
- dle potřeby a příležitosti Glock 43
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Jenny's EDC a BOB

Příspěvek od K4cer »

V/nox Camper mám! :D
Camper nosím do práce, primárně na konzumaci svačiny
Na "neděli" mám Spartan (to samý bez pilky) v černý barvě

Píšťalku mám v přezce parakordovýho náramku, šetří to místo v KPZce. Přezky s píšťalkou sou k dostání a daj se samozřejmě použít na cokoliv, nejen na paracordovej náramek.

Na klíčích mám malej LedLenser K2. Když předpokládám použití baterky beru si samozřejmě větší baterku, ale tuhle mám určitě furt a je vždy poruce. Tý baterce v zapalovači bych zas tak nevěřil (ale pokud vyhovuje tak nic proti), bál bych se že po promočení klekne. Klíče běžně myju v jarový vodě a baterka drží.
Velmi se mi osvědčilo trítiový svítítko vedle klíče od auta, klíče sou okamžitě k nalezení a autovej klíč hledám ve tmě nejčastěji. Krom toho na klíčích mini vojenskej votvírák na konzervy/láhve a cvakátko na nehty, bez toho se neobejdu.

Pro inspiraci, možná se ti z toho něco bude hodit.

Pokud se situace bude vyvíjet tak jako doteď, přikoupil bych rezervní zásobník, kterej by se nosil operativně dle očekávané míry rizika.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 855
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Jenny's EDC a BOB

Příspěvek od malajizva »

Rezervní zásobník je samozřejmost a tak 200 nábojů v baťohu :) člověk si musí zvykat na tu váhu...
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jenny's EDC a BOB

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Při balení BOB jsem vycházela z vlastních zkušeností při vícedenních přechodech hor. Vybavení mám vyzkoušené, je neustále používané a zatím mi vždy na 3-5 dní mimo civilizaci vystačilo ;)

BOB

batoh DEUTER Aircontact Pro 50+15
EDC (viz výše)

Spaní
stan Jurek Atak (ponesu polovinu), v případě potřeby žďarák High Point Dry cover
spacák Sir Joseph Rimo 600
nepromokavý obal na spacák
karimatka Yate Evazote 14

Vaření, jídlo, pití
lihový vařič, pevný líh tablety (na základní vaření, vaření vody, ohřev hotových jídel), v případě většího vaření bych vzala benzínový vařič Coleman Feather Stove nebo IKEA dřívkáč
ešus
spork
nerezový hrnek
malá vařečka
zápalky, křesadlo, troud
univerzální mycí prostředek
filtr na vodu Sawyer Mini
voda (camelbag, Sigg láhev)
iontové nápoje
jídlo (cestovní strava Travellunch, sušené maso, pita chléb, paštika, konzerva, müsli, oříšky, sušené ovoce, hroznový cukr atd.)

Lékárnička
alu fólie
desinfekce
obvazy
trojcípý šátek
sterilní gázové čtverce
nůžky
calcium
aktivní úhlí
+ vše co je v EDC jen ve větším množství (tzn.náplasti, tampón, kondom, zavírací špendlík, Zyrtec, Panadol, Endiaron)

Ostatní vybavení, důležité
čelovka Petzl, náhradní baterie
sekera Fiskars x7
nůž Victorinox Sentinel One hand
20 m šňůry
mapa
kompas
lepící páska
igelitové pytle
další zásobník(y), náboje
kopie důležitých dokumentů, dokladů, smluv

Oblečení (v potřebném množství)
spodní prádlo
ponožky
tričko, termoprádlo
trekové kalhoty High Point
fleecová mikina
softshellová bunda High Point Ladies Only
nepromokavá bunda High Point Riva Lady Jacket
BUFF šátek
čepice, rukavice
trekové boty

Hygiena
pasta, kartáček na zuby
cestovní ručník Jurek
antibakteriální gel na ruce
vlhčené ubrousky
plátkové mýdlo, sprch.gel
kleštičky na nehty
deodorant
repelent
kapesníky
toaletní papír
Naposledy upravil(a) J-e-n-n-y dne 31.08.2015 14:22, celkem upraveno 2 x.
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jenny's EDC a BOB

Příspěvek od J-e-n-n-y »

K4cer: díky za tipy, to světlo budu asi muset časem vymyslet nějak lépe, zatím se mi líbí, že je to 2 v 1 a zabírá to minimum místa a prozatím mě to světýlko na zapalovači nezklamalo (je ale pravda že ho málokdy potřebuji).

Píšťalku mám schválně tuto, je z duralu takže snad něco vydrží a hlavně je schopna hlasitosti až 108 dB, beru si ji vždy i do hor.

Situaci sleduji a už párkrát jsem nad náhradním zásobníkem přemýšlela, zda vzít nebo nevzít s sebou. Zatím šetřím místo a koukám na hmotnost EDC, ale jsem připravena ho v případě potřeby do EDC přidat. Zatím se ještě na ulici cítím docela bezpečně, otázka na jak dlouho :(
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Jenny's EDC a BOB

Příspěvek od kregan »

nerezový hrnek - pokud mám ešus, hrnek bych úplně vynechal, zabírá místo a je těžkej. Když už musí bejt tak plastovej nebo gumovej/silikonovej skládací
malá vařečka - předpokládám, že máš lžíci, ta nahradí i vařečku
univerzální mycí prostředek - IMHO zbytečný, mastnej ešus je to poslední, co budeš řešit (tedy pokud neni i na praní tam bych to chápal)
voda - přihodil bych nějakou chemickou desinfekci, třeba tablety nic neváží (s filtry nemám osobní zkušenost, takže neznám jejich poruchovost)

softshellová bunda High Point Ladies Only
nepromokavá bunda High Point Riva Lady Jacket
- nepromokavý bundy se dablujou, místo jedný z nich bych přidal nepromokavý kalhoty

plátkové mýdlo, sprch.gel - nahradil bych jedním pevným mýdlem, plátkové mýdlo se ve vlhku slepí a sprcháč je zbytečně těžkej
kleštičky na nehty - pokud jsou nůžtičky na noži (nejsem si teď jistý), tak vynechat
deodorant - je opravdu životně nutný?
repelent - je opravdu životně nutný?

kapesníky
toaletní papír
- oboje lze nahradit papírovými kapesníčky, který sou multifunkčnější, toaleťák zabere hodně místa a je těžší udržet ho v suchu
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jenny's EDC a BOB

Příspěvek od J-e-n-n-y »

kregan: díky za postřehy ;)

- lžíci (v kombinaci s nožem a vidličkou 3 v 1 mám plastovou- Spork), proto malá vařečka
- univerzální mycí prostředek slouží na mytí nádobí, na praní a v případě potřeby i na mytí těla (Sea to Summit Wilderness Wash), je to malinká lahvička 50 ml, takže proto má v mém batohu své místo
- filtr- váží jen 65 gramů a přefiltruje až 378 000 litrů vody, zaručuje odfiltrování 99,99999% všech zdraví škodlivých bakterií salmonella, cholera, E. coli a parazitických prvoků giardia a cryptosporidium, takže pro mě to byla jasná volba, bližší info včetně laboratorních testů tady: http://bushcraftportal.cz/2014/11/vodni ... m-zaprahu/ důvěřuji mu, samozřejmě neodstraní nějaké chemické znečištění, ale na to bych potřebovala filtr o řád dražší.
- softshellová bunda není nepromokavá, naopak je velmi prodyšná, člověka udrží v teple ale nepotí se jako v nepromokavé, beru ji jako mezivrstvu, v případě deště nebo zimy si na ni přiobleču ještě nepropro bundu Riva.
- nepromokavé kalhoty si musím časem pořídit, ty nemám, vozím jen náhradní trekové
- v ešusu vařím a jsme dva, tak proto ještě máme každý svůj hrnek, nad skládacím silikonovým hrnkem/miskou uvažuji, brzy pořídím, díky :-) nějaký tip na konkrétní produkt?
- souhlasím že pevné mýdlo má výhody, které uvádíš... jen ho běžně nepoužívám, štve mě jak je kluzké a zapatlá se od něj pak vše okolo, sprcháč v malé lahvičce mi připadá sofistikovanější, co se týká manipulace a dávkování
- deodorant a repelent nejsou určitě životně nutné, ale dokáží pobyt v přírodě velmi zpříjemnit :-D, navíc mám deodorant, sprchový gel atd. v cestovní zmenšené verzi (buď přelito do menších balení nebo originál k dostání např. v DM drogeriích)
- kapesníky byly myšleny papírové, toaleťák- část odmotám z roličky a vozím uzavřený v igelitovém sáčku, souhlasím, že klasická role je velmi neskladná
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Jenny's EDC a BOB

Příspěvek od kregan »

J-e-n-n-y píše: nejsou určitě životně nutné, ale dokáží pobyt v přírodě velmi zpříjemnit
I kaviár a šampaňský dokážou evakuaci/pobyt v přírodě zpříjemnit.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jenny's EDC a BOB

Příspěvek od J-e-n-n-y »

kregan píše: I kaviár a šampaňský dokážou evakuaci/pobyt v přírodě zpříjemnit.
:P
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
malajizva
Příspěvky: 855
Registrován: 14.10.2014 20:46

Re: Jenny's EDC a BOB

Příspěvek od malajizva »

...na poslední akci jsem nabral vodu na lesní cestě v kaluži a dal všem napít. No nikdo se nepos*** takže sawyer funguje :chuckle
Foedum inceptu, foedum exitu.
Quis autem custodiat ipsos custodes?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Jenny's EDC a BOB

Příspěvek od sigmark »

pokud jde o mastné ešusy, osvědčilo se mi na ně suché listí. narvu plnej ešus, párkrát tim otočim, ještě jednu várku a je to čistý. Hrneček si sebou rozhodně vozím taky, těch pár gramů už není tak zásadních a nemusim kvůli tomu vybaloval ešus, když si chci někde jen dát kafe(navíc je v něm narvaný vařič a utěrka, takže hluchý prostor to není). Z hajzláče vždycky vytahuju tu kartonovou trubičku a spláclej ho vozim ve spacáku (ten je vždy hned navrchu). Kapesníčkům moje prdel nikdy nepřivykla, naopak nos se na hajzláč adaptoval snadno(a hajzláče je ve stejném objemu víc než kapesníčků. A kromě dřevěný vařečky i malý prkýnko :-) jakkoli si ho umím vyrobit během chvíle, tak ne vždy je po ruce vhodné dřevo a ne vždy je hluk žádoucí. Filtr je dobrej, mám jeden aktivní a jeden malý v KPZ (cena za litr je výrazně lepší u filtru než tablet a nezabíjíte si střevní mikroflóru (což taky vede v důsledku ke sračce)
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Jenny's EDC a BOB

Příspěvek od JenDAG »

J-e-n-n-y píše:nad skládacím silikonovým hrnkem/miskou uvažuji, brzy pořídím, díky :-) nějaký tip na konkrétní produkt?
Napr:
https://youtu.be/E9pq_YPh6W4
http://www.hanibal.cz/vybaveni/turistic ... eRwzVJItJ8
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3473
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Jenny's EDC a BOB

Příspěvek od Hohepa »

kregan píše:, toaleťák zabere hodně místa a je těžší udržet ho v suchu
Tak víc ze srandy než vážně , jako dárek, jsem manželce koupil tenhle "gadget"

http://www.seatosummit.com.au/products/ ... ll-holder/
STS_AOH-Outhouse.jpg
Je to správná krávovinka a překvapivě praktická obzvlášť na šífu.
Má to materiál a zapínání jako loďák a uvnitř je hrazdička , aby se toaleťák mohl otáčet a nevypadl. Popruhem lze připnout k lodi nebo pověsit na krk , takže člověku v lese pod smrčkem zůstanou obě ruce volné.

člověk to ocení, když ho při sjíždění řeky postihne běhavka a nebo když má sebou malé děti . Toaleťák vždy hned po ruce a bezpečně v suchu :D
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Jenny's EDC a BOB

Příspěvek od sigmark »

stačí rovnou sednout na zem a vzadu tahat papír :-D
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Jenny's EDC a BOB

Příspěvek od Count »

Docela bych stál za to, vědět detaily jídla. Na 5 dní to vypadá docela málo. I u ostatních věcí je fajn, když je tam značka, či objem. Dává to lepší přehled a pomáhá při skládání a úpravách vlastního.

Vařečka - zamícháš i klackem.
Troud - používáš tampóny? Potom jich přibal víc, hodí se na obě věci.
Univerzální mycí prostředek - co je to zač? Já zatím na akcích myl ešus pískem a vodou v potoku a pak je vypláchnul čistou vodou.
A zbytek věcí se už dubluje s ostatními komentáři. Jinak pěkná práce. :yes

Láhev Sigg - mám dvě. Tedy dostal jsem je. Ale nikdy jsem nepřišel na to, v čem jsou tak skvělé. V čem?
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Jenny's EDC a BOB

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Hohepa: jj ten obal na toaleťák znám ze stránek oblíbeného eshopu, je to asi dobrá vychytávka na cesty :lol:

Count: Díky za postřehy, ok to jídlo na 5 dní ještě během týdne rozepíšu detailněji. Univerzální mycí prostředek používám Sea to Summit Wilderness Wash. Láhve Sigg mám taky dvě litrovky, já jsem s nimi spokojená, jsou lehké, odolné a dá se k nim dokoupit termoobal, který udrží tekutinu uvnitř déle teplou/studenou a krásně pasují do bočních kapes všech mých batohů Deuter (jsem Deuter fanda, mám čtyři kousky :angel)
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Jenny's EDC a BOB

Příspěvek od kregan »

Count píše: Láhev Sigg - mám dvě. Tedy dostal jsem je. Ale nikdy jsem nepřišel na to, v čem jsou tak skvělé. V čem?
Údajně v nich voda vydrží dýl a láhev nesmrdí. První nemůžu potvrdit, protože voda se mi eště nikdy nezkazila na druhym tvrzení opravdu něco bude (ve srovnání s US čutorou). Taky vydrží zamrznutí vody uvnitř v podmínkách lehce pod nulou (a nevydrží zmrznutí vody ve velkém mrazu, což byl konec mý první). Nevýhodou je náchylnost k poškození (rozbije se, když je ve víku batohu, kterej spadne ze střechy jedoucího autobusu, což byl konec mý druhý).
Čím víc víš, tím míň neseš.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Jenny's EDC a BOB

Příspěvek od tygrsdrakem »

Já ten deodorant docela chápu. Zkušení vědí že v kritické situaci je jedním ze zásadních rozhodujících činitelů "bojovej morál". A jestli někomu skutečnost že je čistej a (nebo alespoň) nesmrdí pomůže zachovat duševní pohodu, tak prostě nosí deodorant. Kolikrát jsem tady na fóru četl, že smyslem BOB je poskytnout v určitém čase větší míru komfortu, než jakou budou mít ti, co nemají nic?

Sawyer mini podle manuálu nesmí po použití (vlhký) zmrznout, jinak popraská membrána. Jak to řešíš?
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Jenny's EDC a BOB

Příspěvek od Count »

kregan píše:
Count píše: Láhev Sigg - mám dvě. Tedy dostal jsem je. Ale nikdy jsem nepřišel na to, v čem jsou tak skvělé. V čem?
Údajně v nich voda vydrží dýl a láhev nesmrdí. První nemůžu potvrdit, protože voda se mi eště nikdy nezkazila na druhym tvrzení opravdu něco bude (ve srovnání s US čutorou). Taky vydrží zamrznutí vody uvnitř v podmínkách lehce pod nulou (a nevydrží zmrznutí vody ve velkém mrazu, což byl konec mý první). Nevýhodou je náchylnost k poškození (rozbije se, když je ve víku batohu, kterej spadne ze střechy jedoucího autobusu, což byl konec mý druhý).
Tak to jsem asi jediný, co dává přednost plastové lahvi před Sigg. Teplé v ní rychle zchladne, studené rychle zteplá a i když jsem obě vyplachoval, tak pořád mají kovový odér. Navíc do nich nevidím. Snad jediné + je, že vydrží horkou vodu a možná, že se v ní dá voda rovnou uvařit na ohni, ale to jsem nezkoušel.

A k tomu toaleťáku. Když jsme sbírali v Itálii jablka, tak kadit se dalo jen v sadu pod strom. Abych mel volné ruce, tak jsem se při tom o strom opřel zádama. A už mi to zůstalo, jinak to v přírodě neumím. Na poušti bych měl problém. :-)
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Jenny's EDC a BOB

Příspěvek od JenDAG »

Varit voda v Sigg lahvy se neda, lahev ma ve vnitr polymerovy nastrik. Bezpecna teplota je tak 60-70°C
FYI: https://www.youtube.com/watch?v=1kqwqe5cOvE
Odpovědět