Brkolinyho EDC

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Brkoliny
Příspěvky: 6
Registrován: 05.11.2014 21:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Brkolinyho EDC

Příspěvek od Brkoliny »

]Zdravim Vás všechny, chtěl bych vám poděkovat za forum ze kterého jsem čerpal nápad na EDC se kterým bych se s vámi rád podělil. Přivítám jakýkoliv nápad
Zatím nemám duvod utracet horentní sumy , jsem jen dělník, tak prosím o schovívavost. Vše je v takove obyč brašně celkem snadno k sehnání.
Vše je v takove obyč brašně celkem snadno k sehnání.
Vše je v takove obyč brašně celkem snadno k sehnání.
Uvnitř se schovává pláštěnka , lékárnička, sezamová tyčka , rozpustné pití, malá PET lahev, skládací hrneček, vystřelovací nůž s baterčičkou, labelo , flashka, brufen navíc , KPZ
IMG0153A.jpg
V KPZ : uprava vody, kondom, kouzelny ubrousek, sirkove hlavičky se škrtatkem, firesteel s kusem pilky na železo, tampon, stokoruna, sichrhajsky , náplasti, trocha vaty na utěsnení
IMG0154A.jpg
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Brkolinyho EDC

Příspěvek od štaflík »

Co je to za úpravu vody?
A co je to kondom? :lol:
Brkoliny
Příspěvky: 6
Registrován: 05.11.2014 21:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Brkolinyho EDC

Příspěvek od Brkoliny »

Já ani nevim proč to nosim, natož k čemu :D
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Brkolinyho EDC

Příspěvek od sigmark »

a proč to tam teda nosíš?
Brkoliny
Příspěvky: 6
Registrován: 05.11.2014 21:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Brkolinyho EDC

Příspěvek od Brkoliny »

Protože když se cestou z prace neco přihodí chtěl sem "něco" mít. Tak a teď to mám, jen jestli to nepřeháním. Nechal sem se unést vašimi EDC
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Brkolinyho EDC

Příspěvek od Count »

Všechno se počítá. Mě zajímá, co máš v lékárničce.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Brkolinyho EDC

Příspěvek od Hohepa »

Pánové kondom slouží k ochraně penisu při souloži ;)
Vymysleli ho Muslimáci, někdy cca v sedmém století a použili k tomu ovčí, případně kozí střevo.
Vylepšen byl doktorem jménem Condom nebo Quondam, který byl v letech 1660 – 1685 osobním lékařem anglického krále Karla II. Ten to střevo z ovce napřed vyndal a očistil. :lol:
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Brkolinyho EDC

Příspěvek od Desouza »

Ty vtipálku :)

Není známo, kdo vymyslel první kondom. Historické prameny sahají hluboko, až do antického Řecka. Krétský král Mínós podle antické báje chránil své milenky před vlastním začarovaným semenem, které mělo obsahovat hady a štíry, tak, že si na penis navlékal kozí močový měchýř. Praktikoval tak vlastně bariérovou ochranu před přenosem pohlavní choroby. O Japoncích se tvrdí, že v dávné minulosti používali kondomy z kůže, a o Afričanech a Evropanech, že používali kondomy z ovčích střev. V šestnáctém století Gabriel Fallopio vymyslel kondom z navlhčeného jemného plátna, který se používal dalších 400 let. Ve své době však sloužil spíše jako ochrana proti pohlavním nemocem než jako zábrana početí.

PS : dotaz na Brkolínyho , co je kouzelný ubrousek ?
Naposledy upravil(a) Desouza dne 09.09.2015 0:52, celkem upraveno 1 x.
Vincit omnia veritas .
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Brkolinyho EDC

Příspěvek od Hohepa »

:yes
Brkoliny
Příspěvky: 6
Registrován: 05.11.2014 21:37
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: Brkolinyho EDC

Příspěvek od Brkoliny »

Lékárnička je poskládaná spíš ze starejch autolékarniček: dva obvazy, škrtidlo, folie, nejaka naplast, gumove rukavice, jehla v obalu, rouška dýchaci a obyčejná, septonex v plastové lahvičce s rozstřikem, brufeny rozpustne, endiaron
IMG0156A.jpg
kouzelny ubrousek je toto : http://www.wiiw.cz/cz.php?str=wiiw
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Brkolinyho EDC

Příspěvek od proforma »

Ad kouzelny ubrousek: napad zajimavy, ale trochu neprakticky. Kdyz si budu potrebovat utrit ruce od spiny, nejdriv to mam polit vodou - to si ty ruce muzu rovnou umyt, ne? Budu potrebovat desinfekcni, budu ho nejdriv polevat Jodisolem? To muzu nastrikat rovnou na ranu a bude to rychlejsi - v pripade 1. pomoci docela dulezite. Lepsi je koupit v lekarne primo desinfekcni ubrousky jednotlive balene, krabicka 15 ks cca 150 kc, a nosit s sebou ty. Navic jsou sterilni.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Hatamoto
Příspěvky: 44
Registrován: 09.11.2012 9:59

Re: Brkolinyho EDC

Příspěvek od Hatamoto »

štaflík píše:Co je to za úpravu vody?...
AquaSteril 2 Extreme
Je to takové sypaní pro přípravu mikrobiálně nezávadné vody. Prodává se to v balení po 5 sadách, která celkově vystačí na 10l vody. Jednu sadu tvoří dva pytlíčky A2 a B2, které se s odstupem 15min. sypou do lahve s max. objemem 2l.
Pytlíček A2 obsahuje dezinfekční činidlo, B2 pak dechlorační činidlo... Je to tedy na chlorové bázi, zkoušel jsem a funguje to. Jedno cele balení tahám stále u sebe...

Ať se daří!
H.
jasp
Příspěvky: 31
Registrován: 30.07.2015 6:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Brkolinyho EDC

Příspěvek od jasp »

Doporucuju veci z proslych autolekarnicek vymenit. Nedavno jsem rozebral veci ze dvou lekarnicek a je to proste nepouzitelnej smejd. Zacalo to tim ze jsem chtel pouzit rukavice, velikost byla tak pro panenku a hned se roztrhly. Obvaz tak ridky ze se rozpadl pri pokusu o napnuti, po vyndani trojcipeho satku opet velikost pro trpasliky. Naplast nelepi, nuzky nestrihaji - proste naprostej sunt. A to byla kazda lekarnicka od jineho vyrobce...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Brkolinyho EDC

Příspěvek od štaflík »

Hatamoto: díky!
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Brkolinyho EDC

Příspěvek od Count »

Věci z autolékárniček jsou maras. Divil jsem se i ušima, co se dá všechno vyrobit. Nejúžasnější jsou "ekonomická" balení obvazů. Když pořídíš několik věcí z lékárny, klasické obvazy č. 2 a 3, neuděláš chybu.

Ještě technická k čištění vody. Máš 0,5L lahev, ale sáčky s číštění, na 2L. Budeš mít pak problém sáčky uzavřít, pro další použití. Mám je taky, v domácích zásobách. Jsou dost jemné. Mrkni třeba na "Katadyn Micropur Forte". Jsou v tabletách a dávkování je jednodušší.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Brkolinyho EDC

Příspěvek od sigmark »

Nebo přidej hypermangan nebo filtr. Vyjde tě to výrazně levněji
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Brkolinyho EDC

Příspěvek od štaflík »

Já mám pár flašek Sanosilu a 4 miniSawyer filtry (z ebaye za cenu jednoho v ČR :roll: ), ale nějaký pytlíček či tabletky pro strýčka příhodu do EDC se určitě hodí...
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Brkolinyho EDC

Příspěvek od proforma »

@Staflik: a funguje to? Neni to nejaky cinsky fake?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Brkolinyho EDC

Příspěvek od štaflík »

Je to normální Sawyer mini kupovaný v USA, někde v Ohio tuším. Věřil bych mu víc, než tomu z bushcraft portálu. i když si myslím, že ho bushcraft kupuje také na ebayi a jen si k tomu dá 400% marži.
Odpovědět