Appo BoB

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Appo
Příspěvky: 16
Registrován: 08.02.2016 17:57

Appo BoB

Příspěvek od Appo »

Po dlhom premýšlaní som sa rozhodol že si zriadím BoB pre nepredvídatelné situácie pretože sa mi dnešná doba moc nepozdáva a v prípade prúseru by som chcel mať o pár starostí menej.Svoj BoB dávam dohromady približne mesiac preto mi v ňom hromada vecí chýba,takže sem uvediem iba to čo zatial doma mám,okrem toho budem rád za každý nápad a určite aj kritiku.

Batoh: Condor 3 days assault pack 65 litrov,čierna farba (trochu nepraktická),batoh sa mi velmi dobre nosí
Nôže: spyderco native 5 lightweight , 2x victorinox klasika ,multitool leatherman wave black
Termoska: 1 liter Tasmanian Tiger
nerez ešus+medené dno (je lahučký,len ho musím testnúť ako znesie varenie :D)
Čistenie vody: Sawyer mini+ochranné púzdro pred mrazom,chlórové tablety katadyn micropour na 100litrov
Ďalšie flaše: Nalgene Bottle 1liter (kvôli odmerke),3x sawyer skladacia flaša 1l (plastové dajú sa pohodlne zložiť)
Svetlo: Walther 250 lumen + 8x náhradná batéria
Oheň: kresadlo,zápalky vo vodotesnom boxe,25mg hypermangánu+trocha glycerínu (tieto zlúčeniny mám primárne na niečo iné,neodporúčam vám s tým zakladať oheň),2x zapalovač claw gear zorr,plyn zippo,zapalovač zippo,benzín,kamienky,knot,4 dlhé malé sviečky,true utility zapalovač,podpalač 20ks horí minimálne 7 min
Šitie:3 kotuče nite,gombiky,zicherky,ihly
Chemický ohrev na ruky a nohy 2x
Oblečenie:1x tričko,2x spodné prádlo,2x ponožky,1xnohavie
Igelitové vrece pro force (nemám v pláne v ňom spať ale je pevnejšie ako vrece na odpadky)
Velká šatka ktorá ma rôzne využitie
Monokulár 10x
rukavice: Mechanix The Original Covert Glove
kvalitné vodotesné obaly
8m paracord lano
nabíjačka 10 000mah
lyžica
hotovosť

Drogéria: antiperspirant,kefka,pasta,tuhé mydlo,dezinfekcia na ruky,tampóny pre dámy,vata,servítky,mokré obrúsky,žiletka,nožnice,menší sprcháč,kondómy

Lekárnička:5x hotové ovínadlo,3x tlakový obvaz,3x sterilná gáza S- rolled EZ Gauze ,3x malé ovínadlo,velké nožnice,CAT tourniket,hemostatikum celox 2x35g,hemostatikum celox s aplikátorom 1x 6g,alkohol obrúsky,adrenalin injekcia,calcium roztok,brufen,smecta,uhlie,leukoplasty 12x,alkohol obrúsky 4x,1x dlaha na končatiny AeroRescue (neváži nič a je skladná),1x pruban,1xskalpel pre maličké zákroky,2x gél tea tree na popáleniny a obareniny,zyrtec,ventolin,čaj na žalúdok,3x sterilné rukavice z vinylu,2x rukavice nesterilné z nitrylu ,betadine,hypermangán,ashermanova chlopňa,dekompresna ihla,menšia chirurgická výbava na šitie rán (na to by som sa dal iba v krajnom prípade,šiť viem,bez umŕtvenia je to mäsiarina),fenistil,acylpirin,2x termo fólia v olivovej farbe,motýliky na rezné rany,fixačná náplasť,zatváracie špendlíky,antalerg,framykoin

Jedlo: 3x NRG 5 (chutí to ako bebe keks+ovsené vločky,jemne sladké,nič extra ale vedel by som na tom požiť)
mliečna výživa F100 compri
6x proteín tyčinky
4x tuniak
Sol
Cukor
3x adventure menu
1x sušené mäso beef jerky 100g
vitamíny
3x puding

Na jedle musím ešte popracovať...


Ešte by som chcel poriešiť niečo na spanie ideálne spacák.Batoh som nevážil,nejaké to kilo má ale dá sa uniesť,mám v pláne ho ešte podrobne odtestovať.Chcem si kúpiť ešte jednu kartušu.Zajtra sem nahádžem fotky,teraz nemám moc času.Dúfam že som na nič nezabudol,keď tak priebežne doplním.

Ďakujem
SAW
Příspěvky: 44
Registrován: 17.11.2014 11:41
Pohlaví: muž

Re: Appo BoB

Příspěvek od SAW »

Podľa toho oblečenia súdim že je to pre jednu osobu myslené všetko tak ma napadlo prečo toľko zapaľovačov a všetkého možného okolo ohňa? Podľa toho čo tam máš by ti stačil asi true utility zapaľovač, benzín do neho, kresadlo a nejaký ten podpaľovač. To by bolo asi maximum ak samozrejme neplánuje obchodovať so zapaľovačmi. Aby si zbytočne nevliekol veľa vecí predsa len všetko niečo váži a netreba si zničiť chrbticu.

Nemáš spomenutý žiadny pevný nôž a na ťažšiu prácu by sa určite hodil viac ako zničiť si Spyderco. Predpokladám že pod názvom victorinox klasika si myslel Victorinox Classic SD. Otázka znie že načo máš 2?

Medzi drogériou máš napísané nožnice ale nožnice máš aj v lekárničke aj leatherman wave má nožnice a tiež Victorinox Classic ak máš dva krát tak máš dvojo nožníc takže spolu 5 nožníc. Otázka je načo a či ich toľko potrebuješ.

K jedlu by som sa chcel spýtať že čo ten puding? Ja si predstavujen ten puding v prášku na ktorý potrebuješ mlieko
Ja by som si pribalil čiapku nejakú na noc keď bude chladnejšie (cez hlavu uteká veľa tepla).

Uterák alebo niečo podobné som si nevšimol že by si mal spomenuté hoci sprcháč spomenutý je.

Tuhé mydlo, sprcháč, dezinfekcia na ruky....skús sa pozrieť na tento produkt mohlo by ti to nahradiť všetko: Sea to Summit Wilderness Wash

Doplniť by si mohol nejakú lepiacu pásku a netreba zabudnúť na WC papier :D na to človek musí myslieť ešte predtým ako ho bude potrebovať lebo spomenúť si na to až potom nie je príjemné :D .

P.S. Podľa lekárničky usudzujem že nejaké skúsenosti so zdravotníctvom by tu boli a otázka znie ako si zohnal adrenalín ? napíš mi SS.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Appo BoB

Příspěvek od Apokalyptik »

Človeče, Ty si vybavený lepšie ako celý M.A.S.H. :rofl

Maličké mydielko z hotela je na veškeré umývanie aj pranie plne postačujúce. Po 20 km chôdze by si aj tak vyhádzal 1000 vecí "čo nič nevážia", sprcháč by letel ako prvý. :roll: Ak neveríš, vyskúšaj to.

Spyderco je to posledné, na čo by som sa spoliehal... Ako už napísal SAW, daj si tam poriadny nôž.

Nesnaž sa za každú cenu sa vybaviť na všetky situácie.... vždy a ako naschvál sa vyskytne niečo neplánované :tmi

Pončo by Ti tam celkom bodlo....

Inak to má hlavu a pätu .... dobré :rock
Appo
Příspěvky: 16
Registrován: 08.02.2016 17:57

Re: Appo BoB

Příspěvek od Appo »

No tie zapalovače asi zredukujem,pravdepodobne dám všetko benzínové preč.2x claw gear si nechám určite,sú plastové a ak by jeden zlyhal mám ešte jeden.

Pevný nôž je fajn nápad,dokonca mám jeden kvalitný doma ale nenapadlo ma ho dať do ruksaku.

Victorinox nože mám 2 a neviem ti povedať prečo...možno na výmenu.

Nožnice v lekárničke sú bezpečnostné,určené na obäzy,oblečenie atď...s tými by som si nechcel strihať nechty :)
Nožnice na leathermanovi a victorinoxoch mi prídu zbytočné ale to je môj subjektívny názor,preto mám nožničky aj v drogérii.

Puding je v prášku,dá sa zarobiť aj s vodou.

Ten sprcháč vyhodím.Uterák ešte riešim chcem niečo tenké a ideálne antibakteriálne.

WC papier určite doplním,síce mám nejaké servítky ale velký kotúč bude určite praktickejší.

Pončo si zadovážim tiež,vďaka za typ.

Lekárničku musím ešte prepracovať,keby tam dám všetko čo chcem napr. ambuvak potreboval by som ešte jeden taký ruksak a to je nereálne.
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Appo BoB

Příspěvek od MFG »

Me velmi zaujal ten nerez hrnec s medenym dnem, ten nutme potrebuji :lol: Co je to za znacku, pls
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Appo BoB

Příspěvek od Kapo »

A kam sa chceš s tým baťogom presťahovať? Bývaš v meste na Slovensku či v zrube v Kanadskej divočine? 8-)
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Appo
Příspěvky: 16
Registrován: 08.02.2016 17:57

Re: Appo BoB

Příspěvek od Appo »

Kapo prečo? :)
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Appo BoB

Příspěvek od RedneckBear »

Appo píše: Čistenie vody: Sawyer mini+ochranné púzdro pred mrazom
Prosimte, co myslis tim pouzdrem na ochranu pred mrazem? Chapu proc :) ale nechapu co koupit. :)
The Emperor protects ...
SAW
Příspěvky: 44
Registrován: 17.11.2014 11:41
Pohlaví: muž

Re: Appo BoB

Příspěvek od SAW »

RedneckBear - On myslel asi ten neoprénový návlek na filtre (neviem ale či to funguje tento návlek lebo mal by som isté výhrady a pár vecí mi nejde do hlavy).

Obrázek
Appo
Příspěvky: 16
Registrován: 08.02.2016 17:57

Re: Appo BoB

Příspěvek od Appo »

Ako hovorí SAW,presne ten návlek mám.Myslím si že do určitej miery ten filter môže ochrániť no po použití v chladnom prostredí by som ho určite ešte zabalil pretože oba otvory pre flašu sú nechránené a filter by pravdepodobne tak či tak zamrzol.Ako + vidím ochranu pred pádom a prípadná stekajúca voda by nekontaminovala prefiltrovanú vodu.

Nechcem ale túto vychytávku nejak obhajovať a vychvalovať,určite sa dá zaobísť aj bez nej.Cena zaň je na môj vkus vysoká no ajtak som ho kúpil.

Foto
http://imgur.com/5I2WhoD
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Appo BoB

Příspěvek od RedneckBear »

Diky za odpoved! :)
The Emperor protects ...
SAW
Příspěvky: 44
Registrován: 17.11.2014 11:41
Pohlaví: muž

Re: Appo BoB

Příspěvek od SAW »

No tá cena je asi vysoká ale keď si to tak veľmi hrubo prerátaš tak: Ak je pravda že prefiltruješ viac ako 378 000 litrov vody tak to znamená že ak by si to bral iba na pitie a dajme tomu že na 4 osoby a každá by minula 3 litre za deň. Takže 12 litrov za deň krát 365 dní to je 4380 litrov za rok takže 378 000 ak vydelíme číslom 4380 zistíme že by nám to postačilo na cca vyše 86 rokov a ak by dnes nastalo niečo pochybujem že o 86 rokov tu ešte budem. Tak ak to zoberieme takto zhruba tak na celý život by mi takýto jeden filter mal stačiť a teda investuješ iba raz a máš pokoj (samozrejme tento filter neodfiltruje úplne všetko).
Uživatelský avatar
RedneckBear
Příspěvky: 324
Registrován: 06.11.2015 0:37
Pohlaví: muž

Re: Appo BoB

Příspěvek od RedneckBear »

Mozna se pletu, ale ja jsem tu poznamku o cene vztahoval k tomu neoprenovemu obalu, ne k Sojeru ... :)
The Emperor protects ...
SAW
Příspěvky: 44
Registrován: 17.11.2014 11:41
Pohlaví: muž

Re: Appo BoB

Příspěvek od SAW »

Aha tak potom nič :D ale zaujímalo by ma či a ako veľmi to pomáha a neviem nikde nájsť nejaké testy alebo niečo čo by ukázalo že to má nejaký význam ten obal. Našiel niekto niečo o tom?
floky
Příspěvky: 263
Registrován: 17.12.2011 22:37

Re: Appo BoB

Příspěvek od floky »

Otázku zamrzania filtru by som riešil asi alkoholom

V prípade, že podmienky budú tak nepriaznivé, že nebude možné filter uchovať v teple (napr ohrevom pod bundou) asi by som filter zalial zriedením alkoholom / chlastom.....to by malo stačit....a prípadný chlast bude mat prinajhoršom efekt dezinfekcie, v lepšom prípade sa po začatí filtrovania ešte niečo "zužitkuje".....
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Appo BoB

Příspěvek od Hohepa »

nevím z čeho je filtrační vložka , ale alkohol je vůči některým materiálům i plastům poměrně agresivní.
Například akrylát - plexi alkohol degraduje. Osobní zkušenost.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Appo BoB

Příspěvek od Kapo »

Appo píše:Kapo prečo? :)
No, bez znalosti tvojho rozpoloženia je zbytočné debatovať o tvojej výbave. Osobne polovicu zoznamu ani nepoznám, a okrem pudingu a tuniaka som zvyšok ešte ani nepotreboval. :lol:
A to som už dačo pobehal. A po čase praxe platilo, že čím väčší zelenáč, tým väčší baťoh. A podla toho, že život na fóre a aj prípravu začínaš /a pravdepodobne aj skončíš/ zbalením boba mi prídeš, ako zelenáč, čo pred chvílkou dopozeral youtube :F

Ak sa ocitneš nečakane v núdzi, budeš podla márfiho zákona aj tak mimo dosahu svojho Bobíka. Hlavne ak bude obrovský, ako 200 litrový sud.
Keď už chceš byť naozaj pripravený, začni praxovať. 8-)

/Já vím, som ako starý uprdzený dedek, a nenechaj sa odradiť v príprave :) /
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Appo BoB

Příspěvek od Ibex »

pár let čundrování Tě naučí hromadu věcí nebrat, páč si dokážeš poradit, vyrobit spoustu nástrojů a pomůcek. Co ovšem nevobejdeš je lékarnička. Lesní lupení a heřmánek je sice fajn na rýmu, ale na horší věci je dobré mít nějaký ten medikament...
Filtr je dobrá věc (sám jej mám), ale dá se žít i z bystřinky a vodu prostě převařit..
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Appo BoB

Příspěvek od Kapo »

Tak hej, u nás sa pitná voda dá /zatial/ nájsť všade. A ak si človek nedojebká žalúdočnú mikroflóru s chlórom, tak sa dá piť aj neprefiltrovaná a nevarená. V prípade jadrovej vojny žiadny filter nebude treba. A na núdzové filtrovanie mi postačí petflaša a borovicový konárik.
Ale inak samozrejme filter je fajn vec. Bodaj by bol vždy v núdzi po ruke, tak isto lekárničku, ktorú som nikdy nepotreboval. Ale je pravdou, že som poriadne SHTF ešte nezažil.
Tak je mi teraz fajn, že až sa raz budem schovávať v lese, bude za každým stromom plný BoB... :mrgreen:
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Appo
Příspěvky: 16
Registrován: 08.02.2016 17:57

Re: Appo BoB

Příspěvek od Appo »

Kappo a za ďalším stromom ti bude niekto mieriť puškou na hlavu takže si ho moc neužiješ.Alebo si myslíš že ti niekto dá len tak svoju výbavu?

To že mám väčší bob neznamená že nechodím do lesa.Ak nebudem mať po ruke bob budem mať pri sebe výbavu v menšom ktorú vždy nosím pri sebe a prácu mám od domu 5km takže pohoda.Ak si niečo môžem ulahčiť tak si to ulahčím a nebudem sa hrať na Maugliho.Filter na vodu je fajn pokial nebývate niekde v Tatrách a nechcete sa pos*ať.Určite je zlé spoliehať sa len na svoju výbavu ale keď si ju môžeš dovoliť je to komfortnejšie v zlej situácii,samozrejme treba mať aj znalosti.Podla tvojho pisania usudzujem že si žil minimálne 20 rokov na Urale.Ale nebudem sa už k tomu viac vyjadrovať lebo som obyčajný zelenáč.
Odpovědět