EDC obecně

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: EDC obecně

Příspěvek od Hohepa »

Dragon,
je vidět , že v práci nejdeš do montérek, to je pak ledvinka mnohem praktičtější než kapsy kalhot ;)
ale ono stačí fitko , když se ti někdo podívá do skříňky máš po kalhotách...
o aquaparku nemluvě, tam ti zůstane jen to co si nechal naopak v autě :lol:

edc = EveryDay Carry = každý den nosit u sebe
rozdělovat to na věci v baťohu, v ledvině, v kapsách , na krku , zašité pod kůží na břiše..
to zbytečně zatěžuje mozkové kapacity , každý má jiné potřeby a zvyklosti ( jak jsem naznačil v úvodu )
Uživatelský avatar
dragon
Příspěvky: 47
Registrován: 26.06.2017 17:54
Pohlaví: muž

Re: EDC obecně

Příspěvek od dragon »

Podle mne jsou montérky skvělé, pevná látka, velké kapsy, nikdo neřeší jestli ti padnou nebo je máš větší atd.
Můj problém je oblek. Co a jak nosit, abych nebyl samá vyboulenina (stačí ta vpředu :D ).
Draco dormiens nunquam titillandus.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: EDC obecně

Příspěvek od Serža »

co takhle?
190777cdb95a4e95c064a3b4416cb9a2.jpg
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
dragon
Příspěvky: 47
Registrován: 26.06.2017 17:54
Pohlaví: muž

Re: EDC obecně

Příspěvek od dragon »

:D Seržo nápad je to skvělý a k obleku vyladěný, ale asi zůstanu u Walthera TPH, ráže naprd, ale dá se to nosit snad i na nuda pláži.
Možná nějaký futrál do poklopce, tam se snad vleze i něco většího, pokud tedy kolegyně nebudou nosit moc průhledné letní šatičky.
Draco dormiens nunquam titillandus.
sauerkraut
Příspěvky: 222
Registrován: 04.11.2017 1:27

Re: EDC obecně

Příspěvek od sauerkraut »

Ja nosim uplne vsechny doklady, ktere bych mohl bezne potrebovat (jinymi slovy netaham s sebou velke technicaky a rodny list), protoze sance, ze bych si dokazal vzpomenout a vzit si treba papiry od auta a ridicak kdyz nekam jedu je limitne blizka k nule (testovano na lidech). Taky mam u sebe vsechny klice, po zkusenosti, kdy jsem nekam dostopoval pres pul republiky a zjistil, ze neotevru. Na klicich mam 7-in-1 utilikey (miniaturni nuz, nic moc pilka a par prakticky nepouzitelnych sroubovacku).

Nejake naradi - multitool s klestemi, nozem, pilou a nuzkami. Stranove klice 5.5, 7, 8, 10 a 6.3 na bity. Sroubovak s plochymi a krizovymi bity, elektrikarska izolacka a kus dratu.

Nejake univerzalni veci - nerezova lzicka, mala plocha kurta (hodi se treba, kdyz je potreba neco odnest), tuzka, papir, kousek naplasti (pouzivam tak jednou za 5 let, na puchyre z novych bot, ale hodi se to mit a skoro nic to nevazi).

A nakonec se snazim nezapominat svitilnu (budu si muset udelat mensi), piezozapalovac (zapali i vlhky; jako nekurak ho vzdycky nekde vyndam a vzpomenu si na nej za pul roku) a pocitac. Ale dneska se vsechny notebooky vyrabi obrovske a tezke a nechce se mi to s sebou tahat. Z mobilnich OS se mi po zkusenostech chce zvracet, takze doufam, ze sezenu nejaky notebook, co se vejde do kapsy, jako bylo kdysi libretto.

Telefon jsem zrusil, na baterku to vydrzi pul dne a tu to jeste vyuzije k tomu, aby se mi dovolal zmrd, ktery predstira, ze me zna, vzbudi me tri hodiny predtim, nez vstavam a jeste se divi, ze na nej rvu, kdyz mi poseste v danem tydnu nabizi kreditni kartu, nebo zivotni pojisteni. Kdyz jedu nekam, kde si myslim, ze by se mohlo neco stat, tak si beru stary mobil bez SIMky, ze ktereho by slo zavolat 112 (coz jsem nezkousel a nevim, jak to vyzkouset bez opruzovani na 112).
Mas mozek, tak se neboj ho pouzit!
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: EDC obecně

Příspěvek od Serža »

místo notebooku jsem měl teď na dovolené na Balkáně odolný tablet s Windows + BT maličká klávesnice...oboje nabíjené USB nabíječkou

btw na dovolené přece zvedám hovory jen těm, koho mám v seznamu ;) a na noc tichý režim...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Filipvele
Příspěvky: 6
Registrován: 05.12.2018 22:59

Re: EDC obecně

Příspěvek od Filipvele »

Já jedu na vrstvy dle velikosti a pravděpodobnosti potřeby:
1) Na sobě mám vždy: hodinky, telefon, multitool náramek (spíš hračka, ale hodí se na otevírání piva) a na opasku Wave s bity, pinzetu, vývrtku, tužku a páčidýlko, občas nějaké kuřivo a zapalovač
2) Jdu ven např. se psem: beru klíče - Tam mám izolačku, baterku TIP2, záložní bankovku, zapalovač, peněženka
3) Jdu ven na dýl (přes noc, do práce...): Batoh a v něm "velké EDC" pouzdro - tam mám lékárničku, baterku, čelovku, kabely a powerbanku a všechny další blbůstky... mimo jiné Dettol, špunty do uší, kartáček na zuby a pastu a tak
4) Jedu autem - tam mám věci k autu, náhradní oblečení a obecně věci na přespání, vodu, jídlo, větší nářadí, lopatku...
Položkově je to děsně dlouhý, ale aspoň pro představu...
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: EDC obecně

Příspěvek od JOBU »

A čo reálne si koľkokrát z toho použil?
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: EDC obecně

Příspěvek od Rafael »

Serža píše:místo notebooku jsem měl teď na dovolené na Balkáně odolný tablet s Windows + BT maličká klávesnice...oboje nabíjené USB nabíječkou...
Windows nemám rád, ale o to nejde.
Chci psát o tabletu se SIM - sms, mobilní net, telefonování, vlastně jen o pouzdru na něj. Stojí jen pár korun oproti jiným daleko dražším jednoúčelovým pouzdrům a obalům. Ta pouzdrová klávesnice je fact velmi dobrá a dají se na ní psát přímo romány. Jen je na kablík a micro USB...
Takže někdy může chybět ten port a propojovací kablík moc blbuvzdorný není. Po roku nebo dvou jsem si ho utrhnul.
Ale za ten peníz...
Taky jsem ocenil stojánek a možnost mezi tělem tabletu a pouzdra mít nějaké menší tiskoviny.
Pouzdro na tablet.jpg
Pouzdro na tablet.jpg (139.83 KiB) Zobrazeno 14740 x
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: EDC obecně

Příspěvek od Bill Masen »

A k čemu ti ta klavesnice je? není uz lepší nejakej netbook?
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: EDC obecně

Příspěvek od Rafael »

Je menší, skladnější, lépe přenosná, nenápadnější a hlavně by mi notebook v práci neprošel. Nedostal bych se s ním někdy ani přes vrátnici domů.
Restrukturalizace podniku kde jsem pracoval spočívala dlouhá léta hlavně v buzeraci pracovníků.
Běda jak někdo si dovolil otevřít třeba jen blbý solitér. Třeba jen o neplacené přestávce - (prac. doba 7,5hod).
Na takové věci, na najmutí firmy která dodala sofwar, nebo to hlídala apod. bylo peněz dost.
A následovala okamžitá výpověď. I v době kdy se chodilo do práce jen kvůli docházce, buzerování a zkouškám kdo vydrží déle....
Zametání prachu z jedné strany haly na druhou, nesmyslné převážení materiálů z haly do haly a pak zase zpátky a podobné absurdity.Jen aby byl vidět na kamerách nějaký pohyb...
*
Tak proto ty tablety.... Tolik filmů apod., jsem do té doby nikdy v tak krátké době neviděl. (Na hale se udělal nějaký oheň, před kamerami aby je oslepil a vypadalo to, že se nesmyslně rozpaluje nějaký šrot a šlo se spát nebo do "filmových klubů"
Tablety nebo mobily se připojily k odpojeným monitorům, připojily BT repráčky a "polibte nám vy krizoví manageři všichni prdele"!
*
Takový Rozpad taky v praxi jednoho z největších a nejslavnějších našich podniků jsem zažil. Místo aby se řešily příčiny nebo hledaly cesty k nápravě tak se jen buzerovalo a měnil se často krizový menedžment.
(Píšu to foneticky protože mi to vzhledem k jejím přístupům a výsledkům přijde příhodnější a výstižnější....).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Filipvele
Příspěvky: 6
Registrován: 05.12.2018 22:59

Re: EDC obecně

Příspěvek od Filipvele »

JOBU píše:A čo reálne si koľkokrát z toho použil?
Všechno. Proto to nosím, jinak by to nemělo smysl.
Bez Wave ani nevylezu z postele. Použiju 3x denně. Ať už jako kleště, nebo šroubovák. Pinzetu v létě skoro denně na klíšťata. Vývrtka no comment, izolačka na klíčích 1x za půl roku, ale zachrání život, baterka denně, hlavně od podzimu do jara, bydlím mimo město, nemám mimo dům osvětlení. Záložní prachy použiju 1x za půl roku, zachrání život. Velké EDC použiju tak 1x týdně, když někde nocuju mimo domov - ať už nabití mobilu, základní hygiena, špunty už jsem tahal asi 10x když jsem zapomněl sluchátka na střelnici... Mám to sestavený ne proto, abych měl EDC, ale nosil jsem to ještě dříve, než jsem pojem EDC poznal.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: EDC obecně

Příspěvek od Bill Masen »

Filipvele: tak to už máš několikrát zachráněnej život... izolačkou...

Rafael: to chápu, jenom tam pořád nevidím tu výhodu tý klávesnice. Tablet beru jako nástroj na konzumaci obsahu, ne jeho vytváření.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: EDC obecně

Příspěvek od Rafael »

Před tabletem jsem měl toto:
Nokia 9500 Communicator.jpg
Nokia 9500 Communicator.jpg (29.74 KiB) Zobrazeno 14523 x
Pro klávesnici s diakritikou protože jsem dost psal a kvůli mobilitě.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: EDC obecně

Příspěvek od Bill Masen »

Ano ano, Nokia je známá prošlapáváním slepých cest. :hi
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: EDC obecně

Příspěvek od Rafael »

Nevím jak to myslíš?
*
Nechci s tím pořád otravovat, snad mi to už Historické okénko bude odpuštěno, ale i po létech mi ta N9500 přijde jako mimořádně vydařená miniaturní mobilní, terénní kancelář.
Zvládla internet, emaily, doc, xls, pdf, pps, úpravy fotek apod. a to nejen na čtení. Co bylo na ní úplně úžasné bylo Ctrl+C. V tom byla rychlejší než tehdejší cenově srovnatelné ntb. (Dělat na ni takové věci mi přišlo normálnější než dnes telefonovat z tabletu).
Jediná její chyba byly klouby a kablík v rozevíracích částech. (Nejednost nabíječek byla tehdy všeobecná takže to ji vyčitat nejde).

Její nástupce, Komunikátor Nokia E90 byla pro mě naprostá katastrofa a jak mi ji žena spolu s vestičkou vyprala byl jsem ji za to skoro vděčný...
(Myslela si, že to nepřežije. Přece jen to byl jeden z prvních kousků v OV a stál nad 20tis. Kč.).
Od té doby u mě Nokia jako taková skončila.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: EDC obecně

Příspěvek od Bill Masen »

Operační systém Symbian, pro většinu lidí nepochopitelný, Nokia 3650 s kruhovou klávesnicí, Nokia n-gate, celá koncepce úplně mimo,tablet z roku 2001, nápad měli, ale jak ho zpracovali? Nokia 7280, podivný kříženec čehosi s něčím jiným, no a nakonec když stála Nokia a Microsoft na nádraží a čumněj jak jim ujel vlak.
Klávesnice k tabletu je snaha z toho udělat notebook, ale stále to notebook není. No, a pokud potřebuji na telefonu napsat dlouhej text, tak mu ho prostě nadiktuju.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: EDC obecně

Příspěvek od Rafael »

Pro mě jsou všechny operační systémy nepochopitelné. Bohužel.
Ale jinak musím s tebou souhlasit, s těmi slepými uličkami.
Ale stejně je mi líto, že koncept té 9500 nedotáhli k dokonalosti. I když za tu cenu stejně moc šancí asi neměla. Jak si psal, všechny své nápady vzápětí zabili. Nějak mi to připomíná J. Cimrmana.
*
Jinak tablet mi notebook nenahradí jen při skenování knih, práci s dlouhými OCR texty a jinak nevím proč ho vůbec zapínat nebo tahat někde sebou.
Ale chápu, že každý má jiné potřeby a preference a nic proti ním.
Já upřednostňuji mobilitu, velikost a nenápadnost.
*
Diktování textu do telefonu neznám. Ale v autobuse, na nějakém nudném školení apod. bych to nevyužil.
A myslím, že i doma by mi to žena zakázala kdybych něco mumlal do telefonu.

*
Trochu mi to připomíná konkurenční boj kdysi, mezi výrobci videopřehrávačů. Taky tehdy nevyhrál, tedy z mého pohledu, ten nejlepší...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: EDC obecně

Příspěvek od Milli »

Dobré ráno Rozpadlíci,
jen tak pro info. Je to sice tak trochu reklama ale proč se neinspirovat.

https://psv4.userapi.com/c848336/u51063 ... EuS17aK3mw

Hezký letní den
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které nám braly dech.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: EDC obecně

Příspěvek od Venet »

Milli, skús skontrolovať odkaz. Mne to tam píše že stránka nebola nájdená...
Venet
Cogito, ergo armatum sum.
Odpovědět