Skladování věcí

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Skladování věcí

Příspěvek od PetrNovak72 »

Nevím kam s tím, budu ted chvíli kočovat (po civilizaci) a hledám nějaké tipy na uskladnění věcí - boty, hadry, drobné věci - pytle a jiné nouzovky nechci, pokukuji po plastových boxech - skladné, přehledné

má někdo tipy?

1) aby to bylo nějak stohovatelné
2) ne těžké věci, ale pár kg v jednom balíku aby mohlo být - třeba do 20? a nepropadlo tomu dno při zvednutí
3) rozměrově spíš menší a víc (ale zase ne 10 litrů)
4) nepotřebuji to zakopávat, konzervovat, vakuovat.. - jen proti prachu, vhlku, dešti (případnému)

když to bude nějak základně odolné, nějak zaklapávatelné dohromady, je mi jedno jestli průhledné-neprůhledné

nějaký tip na vyzkoušenou "značku"?
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: skladování věcí

Příspěvek od K4cer »

Mě se velmi osvědčili plastový přepravky, běžně používaný v obchodech na potraviny. Nevím jestli je to přesně co hledáš, ale mě vyhovují a jdou běžně sehnat. Jsou i plastový bedny s víkem na panty, ale ty jsou spíš speciální a hůř dostupný, zvláště když je nechceš kupovat. Jdou koupit i přímo skladovací bedny, ale přepravky sou odolnější.

Jsou dostupné různé velikosti a jsou stohovatelný. Nevýhodou je cena, a většinou nemaj dekl.
Použitelné jsou i přepravky od flašek když jim vyřízneš příčky. V minulosti se vyřazovali statisíce přepravek nekompatibilních rozměrů, ty už nejspíš neseženeš, ale zase budou zadarmo nebo za pár korun.
Já na běžný skladování všeho možnýho používám hlavně pekařský (vysoký na chleba, nižší na rohlíky, cukroví) nebo zeleninový (je několik různejch), a taký řeznický - ty nemaj díry a jde k nim sehnat i dekl. Všechny sou navzájem kombinovatelný a jdou stohovat.

Proti prachu a znečištění je jednodušší obsah zabalit do levnejch pytlů na odpad třeba. Velká výhoda přepravek je že jdou pohodlně přepravovat (jak ti chytřejší tušili už z názvu :) ). Velmi vhodným doplňkem je háček na tahání a případně lehkej rudlík (mám oboje).
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: Skladování věcí

Příspěvek od PetrNovak72 »

díky, to sem právě nemyslel když to zabalíš od pytlů, stále tam ten prach atd bude..
myslel jsem právě s víkem, uzavíratelný - nemusí to bejt hermoš nebo nějaká třída odolnosti:-) ale samozřejmě nějaký cvak a drží to uvnitř je preferované ))

a pak to můžu "ostříknout hadicí nebo vlhkým hadrem otřít" a je to bez prachu (mnohem víc easy než pytle atd..)
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Skladování věcí

Příspěvek od Baca »

PRepravky na maso. Dokupit dekle. Tri velkosti. VELMI pevny plast, nepriehladne, nepremokave :-), nie stopercentne prachotesne, ale lepsie ako vrecia :-) Nie su prave najlacnejsie, ale pri predpokladanom pouzivani na viac ako 20 rokov.
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1471
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Skladování věcí

Příspěvek od DanBlack »

Série SAMLA od Ikey...
Variabilní velikosti, dokoupitelné víko, šuplík, průhledné. Osobně vyzkoušeno.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Skladování věcí

Příspěvek od Fabulous »

Jenže UV paprsky to rozeberou :)

Klasické nebo masné přepravky jsou ideální. Případně historií prověřené krabice od banánů.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Skladování věcí

Příspěvek od K4cer »

Ty průhledný z Ikey budou asi dost háklivý na přenášení.

Stran těch papírovejch, banánový sou léty prověřený, ale mě se víc osvědčily ty co se v nich vozí ovoce a zelenina (běžně k vidění v supermarketech). Já používám hlavně ty menší (cca 30x40cm) a skladuju v nich doma, ve sklepě, i v garáži všechno možný, od mejdla až po elektroinstalační materiál (viz tady)
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: Skladování věcí

Příspěvek od PetrNovak72 »

díky všem

nejde o UV - bude to uvnitř, garáž, půda, pronajatá garáž... takže mě nezajímá slunce, jde o "rychlou a jistou" přenosnost

banány - je to papír, zvhlne, natáhne prach... - když to blbě uchopíš urve se, otočí se, vysype se - tuto uličku jsem si prošlapal

zeleninové, masové přepravky - přístupné prachu, breberkám, mravencům.. plus že když otočím, to samé co banán..

díky, hledám co jsem psal
"hermetické" uzavíratelné krabice na věci, abych třeba v 20? krabicích mohl odstěhovat své méně potřebné věci (staré hadry, zimní hadry v létě, věci co používám 1x za rok..)

a když je nechám u šváry v garáži u zdi vyskládané tak se nemusím bát že za půl roku budou plné prachu atd..
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Skladování věcí

Příspěvek od Baca »

Plastove prepravky s vekom zo superhyperpopicibigmarketov su na dlhodobe skladovanie predovstekym v premenlivych teplotnych podmienkach NEVHODNE. Vlastna skusenost ( a to nezmrzli) po roku som chytil taku priehladnu predrazenu chu**nu do ruk a rozpadla sa na male prieehladne kusky. Doslova sa pod tlakom ruku dolamala. Prepravky na maso su aj uplne uzavieratelne s vekom BEZ AKYCHKOLVEK otvorv ci dier. Staci lepsie pohladat. Dalsie taketo debny a debnicky najdes ako EURO prepravky. Stohovatelne, s vekom na pantoch so zamkami ci bez je toho hromada. Nepatria vsak k najlacnejsim. Za jednu solidnu kupis v spominanych hyper.... 5 az 10 tych na jeden dva roky. :-)
Prežiť !!!
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: Skladování věcí

Příspěvek od PetrNovak72 »

díky, mě jde o 1-2 roky max, prostě každej kvartál čapnout vše a přestěhovat.. možná 2x za rok..
vím že to nebudu 1-2 roky vybalovat...
teplota bude "konstatní".. cihlová garáž, nějaký prázný pokoj nebo nějaké podkroví..

prostě se budu asi víckrát za 2 roky stěhovat a chci mít "vše neběžné" rychle k přenosu, ani moc nevybalovat...
pytle - ee
banany - ee
přepravky co maj díry - ee
přepravky co nemají pasující víko - ee..
sudy - ee (neskladné, kulaté, moc velké)
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Skladování věcí

Příspěvek od Apokalyptik »

Kýbliky od farby alebo hotovej omietky.
Nájdeš na každom sídlisku, kde sa zatepľuje barák. Stačí umyť.

Majú okolo 15-20 litrov, dobre sa nosia, stohujú, sú nenápadné a sú zadarmo!
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: Skladování věcí

Příspěvek od PetrNovak72 »

nejde mi o peníze a když sem posledně čistil kýble od barvy kvůli paprikám, stálo mě to víc než truhlíky:-))

hledám prostě něco vyzkoušeného za rozumné peníze (ne zadarmo, ne box/400)... :-)
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: Skladování věcí

Příspěvek od PetrNovak72 »

něco tohodle typu... - případně menší trochu... 50 litrů objemu je pro mě dostatečné (hadry, lehké věci), případně nižší verze pro papíry, knihy, boty..

https://www.obalove-materialy.cz/ulozny ... -280mm-45l

prostě mi jde o reference co z toho kdo používal a funkční - přenášet to budu 1x za 3 měsíce možná?....
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Skladování věcí

Příspěvek od Apokalyptik »

[quote="PetrNovak72"]nejde mi o peníze a když sem posledně čistil kýble od barvy kvůli paprikám, stálo mě to víc než truhlíky:-)) quote]

Sorry, ale aké peniaze to stálo ?? :shock:

Šak to stuhnuté oklepem rúčkou od kladiva, oškrabem kusom dreveného hranola a posledné zbytky omyjem teplou vodou.

V kýblikoch odnesiem naraz 40 kg, čo sa v boxoch bez jedného pevného madla nedá ani omylom.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Skladování věcí

Příspěvek od Václaf »

Kýble od fasád nebo od hydroizolací jsou super a pro zedníka zadarmo. Tím samozřejmě nechci říct,že mám na rozdávání :rofl
Čechy čechům !!!!!
amynovik
Příspěvky: 1
Registrován: 30.04.2019 11:34

Re: Skladování věcí

Příspěvek od amynovik »

Ja jsem celkove pro svoje veci ktere nepouzivam denne ale potrebuji uskladnim a nemam kde zaridil toto http://skladovani-prasečák.cz/
ceny jsou v pohode a resi to dost problemu ze

Spam. Ban. Fab.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Skladování věcí

Příspěvek od dracekvo »

spamer a ještě neumí napsat smysluplnou větu :)

Abych nebyl tolik offtopic. Na půdu jsem si sehnal za odvoz staré šatní skříně. Takové ty poctivé po babičce s velkou hloubkou. Nacpal dovnitř police z dřevotřísky a těch věcí co se tam vejde :)
Jen se bohužel rychle stali nedostatečné.
Uživatelský avatar
zdoch
Příspěvky: 237
Registrován: 06.01.2016 13:39
Pohlaví: muž

Re: Skladování věcí

Příspěvek od zdoch »

amynovik: spam ban fab :clap

a abych nebyl taky of topic, tak já do mejch hlubokejch skříní na vybavení na střelnici a do lesa přišrouboval děrovaný stěny. Před nima mám pověšený oblečení + přihrádky na dveřích a věcí se tam vejde 2x tolik. Moc šikovná věc.
https://www.google.com/search?client=fi ... 7-_l--S3RM:
Buď opatrný v tom, co trénuješ, můžeš se stát opravdu dobrým, ve špatné věci!
Tony Blauer
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Skladování věcí

Příspěvek od Matěj »

Kdysi jsem potkal člověka, co skladoval vše od oblečení počínaje po kdo ví co, v plastových bečkách. Měl toho ve sklepě spoustu. Byl trošku ale divný :D
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Skladování věcí

Příspěvek od Paul »

Sháním nějaký systém skladování asi tak 10 beden, jediný kloudný co jsem našel jsou euro přepravky (rozměry alespoň 60 x 40 x 40 cm, uzavíratelné, základní voděodolnost, možnost štosování) - https://www.tbaplast.cz/euro-prepravka- ... plny-uchyt

Víte někdo o lepší alternativě?
Odpovědět