Rookie EDC

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rookie81
Příspěvky: 240
Registrován: 02.02.2011 21:14
Pohlaví: muž
Bydliště: moravské slovácko

Rookie EDC

Příspěvek od Rookie81 »

IMG_20170326_111248.jpg
Toto sebou nosím každý den, přidávám ještě svačinu a vodu.

batůžek assault - celkem ujde, ale do budoucna opatřím z lepšího materiálu, tady se drobí a odpadává vnitřní zátěr
peněženka s doklady, lepící páskou na kreditce a plátkem pilky na železo
nůž Victorinox
2x propiska
zkoušečka elektro
pean
mastička
kapesníky
provázek - pevný rybářský
lžička
ostrá paprika a sůl
náhradní brýle
svítilna Tank na AAA baterku
pár kokin
štuplíky do uší
jelení lůj
chemické světlo
nůž ganzo
zapalovač
"lékárnička" - mix náplastí, gel na oči, paralen, flamexin proti bolesti, kondom

V plánu mám pořádně vylepšit lékárničku, zatím jsem ji nepotřeboval, ale chci být líp připravený. Nejsou v ní ani rukavice, desinfekce...

Obranu chci taky pořešit, zkoušel jsem nosit obušek - moc velký a těžký, pořídím pepřový sprej. Když to jde nosím CZ 92, když jdu do lesa tak CZ 75.

Rookie
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Rookie EDC

Příspěvek od DeadMan »

Obušek bych nezatracoval.

Třeba tento by tě určitě nijak neomezoval https://www.obrana.cz/shop/738-kompaktn ... -16hs.html
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Rookie EDC

Příspěvek od Fabulous »

Obušek je sice ESP, což je značka kvality, ale tak moc blbě se drží a zas tak lehký také není. To už radši 16" normální s pogumovanou rukojetí. Nebo třeba dobrý pepřák, když už chceš nějakou neletální zbraň...
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Rookie EDC

Příspěvek od tygrsdrakem »

Tu lekarnicku rozhodně doplnit. Hlavně ty rukavice. Desinfekce, nejakej obvaz a tak. A možná finanční rezerva, tu ja používám nejčastěji :D
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Rookie EDC

Příspěvek od dolmar »

Rookie81: tenhle batůžek jsem měl ( já měl MFH ), ve stejné barvě, tuším jsem to psal ve vláknu o EDC kabelkách. Je to šajsdrek. Na jednom mi odešel zip, druhej se roztrhnul, třetí jsem dal klukovi a tomu zatím drží. Trhá se, loupe, je malej, guma pod kterou jde ramenní popruh šla za týden do kytek. Pořídil jsem o něco většího Vipera a ten je akorát, a je daleko kvalitněji udělaný. To pro inspiraci, až se rozhodneš ho vyměnit. Navíc ten Viper má i fixační popruh z druhého zádového poutka, takže si ho zapnu na prsou když chci aby mi seděl pevně.
Uživatelský avatar
Rookie81
Příspěvky: 240
Registrován: 02.02.2011 21:14
Pohlaví: muž
Bydliště: moravské slovácko

Re: Rookie EDC

Příspěvek od Rookie81 »

dolmar - díky za tip, mě ten batůžek zatím drží pohromadě a to ho nosím každý den do práce. Až na to loupání zevniř. Kousky gumy či čeho mám všude. Ale výměnu plánuju, možná i míň svítivou barvu, písková moc bije do očí.
Odpovědět