Lyster EDC

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Lyster EDC

Příspěvek od Lyster »

Jelikož krapánek marodím a doma se nudím, nafotil jsem své EDC věci, které nosím v Maxpedition Remora.
Je až neuvěřitelné, co se do té malé potvůrky vejde. Pravda, něco z ní vyndat a zandat je trochu tetris.
Jediná věc, kterou se chystám vyřadit jsou ty dvě mini vysílačky Baofeng. Přeci jen do města (jelikož je to městské EDC) asi zas tak moc potřeba nejsou. Místo toho jsem přidal skládací hrneček od Light mi fire (ten neonový.) Možná dokoupím ještě nějaké kapesní sluchátkové mini rádio od Větnamců, aby tam nějaké rádio bylo. (ty vysílačky FM rádio uměly.)

Jinak je asi vše všeobecně známé. V té kovové kapsli je taková KPZ. Pár náplastí, šití, nějaká ta koruna atd. Nic závratného. V krabičce od energitu sluchátka, USB flash disk a také nějaká ta koruna.
V tom černém pouzdře vše pro nabíjení. A v malém černém pouzdře Mulittool od Ganzo s bity.

Kdybyste se někdo chtěl na něco zeptat, určitě rád odpovím.
Přílohy
Lyster EDC Remora.jpg
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Lyster EDC

Příspěvek od Lyster »

Jak na to tak koukám, zapomněl jsem tam ještě vrátit spork o LmF. Hned to napravím.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Lyster EDC

Příspěvek od Lyster »

Vše zpět. Ale pronese se mrška. :)
Přílohy
Pronose se.jpg
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Lyster EDC

Příspěvek od Venet »

hmm, mne osobne by tam chýbala lahvinka na vodu (stačí 0,5l, alebo aspoň0,3ka), celox by som vyhodil (...skúšam si predstaviť situáciu v meste kedy by som ho skutočne potreboval...) (aj keď v pracovnej lekárničke ho mám aj ja - ale tam je trochu aj reálne riziko využitia) , a dal tam jeden obyč. a jeden elastický obvaz. Ale tie asi máš vo FAK-u. Takže netreba.
Hracie karty - ja nosím 6hracích kociek - menšie ľahšie nerozbitné...
A ten ganzo multitúl... aký model máš? Nejaká jednoduchá recenzia... ;-)
Venet
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Lyster EDC

Příspěvek od Lyster »

S vodou není problém, nosím malou flašku na těch gumičkách Remory. (nafotím.) I když to nevypadá, drží tam dobře a nevypadává.

Kostky nosím v normálním batohu, když toho tahám trochu víc. Je to super věc. Ale u karet je ta výhoda, že obyčejné prší umí i pětileté dítě. Kostky neumí hrát dost často ani dospělý.

Multitool je Ganzo G302-H , zatím jsem ho nějak moc nepoužil, plánoval jsem ho právě do tohoto EDC. Vypadá, že i něco vydrží. Kovový, celkem masivní a těžký.
Přílohy
Remora voda.jpg
Naposledy upravil(a) Lyster dne 17.02.2019 19:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Lyster EDC

Příspěvek od proforma »

Lystere, Ty nosis destnik? :-) Nepraktictejsi vec snad neznam, leda ze bys potreboval antenu pro ty vysilacky? :-) Co je to uplne vpravo dole, nejaky zmuchlany igelitky pro strycka prihodu?
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Lyster EDC

Příspěvek od Lyster »

Ano, je to deštník. Já nevím, ale většinou se hodí, když začne pršet. :)
Je to městské EDC, tak po městě chodit s pončem...

Ano, je to igelitka. Do Remory se mi případný nákup už nevejde. :)
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Lyster EDC

Příspěvek od proforma »

Ja po mestem s poncem klidne :-D Ty ikeacke se daji dobre sbalit a vazi to min nez destnik, nehlede na to, ze i neprofouknou a zahrejou. Igelitky se mi moc neosvedcily, vdycky, kdyz ji potrebuju, ma mensi nosnost, nez potrebuju :-) Doporucuju takove ty silonove tasky s velkymi uchy (pres rameno) - taky to nic nevazi, slozis to do mrnavyho balicku a odnesu v tom klidne i 15 kg (kdyz nakoupim par baleni mouky, cukru, olej, ocet a mliko a pak se divim :-))

https://m.ikea.com/cz/cs/catalog/products/art/20330491/ Nebo podobne posila dTest k predplatnemu apod.
Naposledy upravil(a) proforma dne 17.02.2019 19:55, celkem upraveno 1 x.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Lyster EDC

Příspěvek od Lyster »

Jo, podobnou tašku mám v plánu koupit. Nějakou tématickou. Např.
https://www.fler.cz/zbozi/platena-taska ... ik-7608139
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Lyster EDC

Příspěvek od proforma »

Jo, tak ta je pekna :-) Ale je to platno, nebude to ani tak lehky, ani skladny. Par jich taky mam, vejde se do nich min nez do tech silonovych.

Jinak ja jsem nejakou tasticku vzdala. Nejdulezitejsi veci mam v kalhotach nebo na nich (cokoli mam v kapsach, nemusim tahat na zadech, coz je pro mne dulezity), zbytek v batohu. Ten nosim stejne (vcera se mnou byl i v divadle :-)) Ale je uzasny, kolik veci dokazes naskladat do tak relativne maleho pouzdra :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Lyster EDC

Příspěvek od Nuwara »

Jako příruční EDC taška se mě osvědčila klasická síťovka. Malý objem, malá váha pro nošení u sebe, velká nosnost i objem na předměty... :-)
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Lyster EDC

Příspěvek od Lyster »

Zrovna jsem dal prát své džíny. Tady je obsah.

Dole jsou klíče, které také nosím v kapse kalhot, a pak ten nožík a pár blbostí jako neck.
V té kožené kapse je peněženka.

Dá se říct, že bez těchto věcí nevyjdu z bytu.
Občas místo nože Ganzo mám v té samé kapse malý 18 palcový teleskop od ESP. Ale poslední dobou vyhrává právě to Ganzo.
Přílohy
po kapsách.jpg
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Lyster EDC

Příspěvek od Bill Masen »

Lystere 5 kg, to je strašně moc. EDC jako vážně každý den?
Šití? kdy si si naposledy něco zašil?
Ta lékárnička, píšeš, že to je městské EDC. Na co? Stačej ti lehce přístupný rukavice a třeba Izraelák. Ve městě se dá všude zastavit auto a vybrakovat lékárnička.
Vysílačky, rádio, na co? Jsi ve městě a máš telefon.
Škrtadlo? abys mohl připálit dámě startku?
Nabíjecí sada? nestačí ti powerbanka a nabíječka, kterou tam nemáš?
Co takový elektrikářský stahovačky? Co Ductape namotaná na nějaký zbytečný slevový kartě? Co třeba teleskop?
Já bych se nesral ani s tou vodou, jsi ve městě a seženeš jí všude.

Jinak neber to nijak zle, je to jen můj osobní pohled na EDC. :hi
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Lyster EDC

Příspěvek od Lyster »

Tak netahám to každý den, mám ještě pracovní tašku přes rameno.Tam mám jen nůž, pepřák a izraelák s rukavice.
Tohle mám, když jedu spíš mimo mé město, třeba Praha atd...
Vysílačky tam nemám, ty jsem vyřadil. (viz popis.) to mini rádio, ještě ho nemám, vyzkouším, když se osvědčí, proč ne.
Škrtadlo se mi tam prostě vešlo, užitečná věc, samozřejmě ve městě asi nepoužitelná. Ale váží pár gramů. Na zapalování Startek tam mám normální zapalovač. :)
Šít neumím, ale jehla se hodí na více věcí.
Nabíječka je právě v té nabíjecí sadě. (Nabíječka + kabely). Powerbanka je to bílé na fotce.
Ductape a rychlostahovačky jsou uprčitě dobrá věc. Mám je v batohu. Ale možná je přidám i do té Remory.

Jinak jak jsem výše nafotil obsah džínů, neck a klíče, tak to opravdu nosím vždy, když jdu z bytu.
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Lyster EDC

Příspěvek od Apokalyptik »

Máš to tam "prenožované"
Victorinox, Ganzo, multitool Ganzo, neck, pevný nôž. Pevné by som nechal doma.
Powerbanka je moc veľká, stačí malá na 1x 18650. Kúpiš za 2 eurá na Ali.

Tužkovky alebo minitužkovky by som tiež nechal doma. Kúpiš vždy a všade.
Perá .... najviac využívané pero mám na Victorinoxe. Nič neváži a je stále na opasku.

Parazól - podaruj mame. Keď ide chlap do neistého počasia, má na sebe Gore tex. Parazól prenechaj ženským. Nebuď otrok EDC, nenos 5 kg v smiešnom batôžku na jednom pleci. Po 15 km šliapania by si ho zahodil do prvej škarpy.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Lyster EDC

Příspěvek od Fabulous »

Two is one, one is none...
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Re: Lyster EDC

Příspěvek od Apokalyptik »

To je síce pekné, ale on ich nosí 5.
A päť je váha.
A váha je OTRAVA.
Uživatelský avatar
Rampa
Příspěvky: 81
Registrován: 10.12.2018 19:03

Re: Lyster EDC

Příspěvek od Rampa »

Jak píše Apokalyptik... Chtělo by si to s tím ještě pohrát.

Hlavní je nepropadnout tomu, že mám nějaké zavazadlo a musím ho za každou cenu nacpat k prasknutí, ve finále i blbostma. Podle mě je k prasknutí přecpaná mini taštička přes rameno cesta do pekel. Obtěžuje to, překáží to, není tam žádný další prostor víceméně ani na tatranku nebo na jakýkoliv předmět, který je potřeba dát do zavazadla, vzít se někam sebou (nákup cestou z práce, kamarád mi něco přinese apod.). Něco odtud vydolovat a pak to tam zase všechno naskládat je opruz atd.

EDC by mělo být rozhodně funkční, ale minimalistické.

Každý to má jinak a každému vyhovuje něco jiného, nicméně každý si musí projít sám jistým vývojem. Také jsem začínal u podobného žebradla, než jsem si uvědomil, že je to běs a hlavně nepoužitelné v kombinaci s batohem, který jsem dost často tahal, potřeboval. Přeskládávání věcí opruz, zdablování některých věcí finančně náročnější a umístění žebradla do batohu velice nepraktické (zabere polovinu batohu).

Podmětů jsi dostal hromadu, zkus popřemýšlet, zamyslet se, co jsi opravdu již někdy použil a kolikrát, zda ti to stojí za to se s tím tahat a celkově, zda neuchopit EDC koncept z trochu jinačí stránky ;-).
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Lyster EDC

Příspěvek od skafloc »

Jestli mohu také přispět svou troškou do mlýna... Na těch reakcích je krásně vidět jak rozdílný přístup k pojmu "edc" různí lidé mají. Kupříkladu Bill Masen: "Ta lékárnička, píšeš, že to je městské EDC. Na co? Stačej ti lehce přístupný rukavice a třeba Izraelák. Ve městě se dá všude zastavit auto a vybrakovat lékárnička." - no nechtěl bych v případě, že nějaké zranění utrpěla "osoba blízká", teprve shánět u kolemjdoucích lékárničku, tu sadu na odřená kolena (autolékárničky) už teprve ne. Voda - no jasně, v případě výpadku elektriky zůstanu trčet někde zavřený (nejhorší představa je asi výtah) a vody kolem sebe kolik si jen budu přát :cry: Lyster - to oranžové vpravo, třetí shora, to jsou nějaké sušenky?
Ta ductape Ti tam fakt chybí, to je asi jedna z nejpoužívanějších věcí, co člověk u sebe nosí :) Baterku také nevidím (světlo na mobilu, či powerbance za baterku nepovažuji - ale tak i tohle je lepší, než vůbec nic).Jinak ano, pár věcí se Ti tam opakuje - kromě nožů třeba nalepovací papírky/zápisník, ohledně hrnečku také tápu, k čemu by mi byl. A pokud máš celox i izraelák volně, tak co je vlastně obsahem té lékárničky? Já mám přesně tohle pouzdro (to co tam bylo původně je pryč a mám tam svoje věci) a izraelák se mi tam vejde. Jinak kladně hodnotím desinfekční gel. A ještě k té použitelnosti celoxu - na jednom kurzu TECC jsem v instruktážním videu viděl tepnu napíchnutou při pádu z kola přes řidítka, bylo to sice při náročném sjezdu v terénu z kopce, ale ve městě něco podobného zase až tak nepravděpodobné také není. Ano, asi by se to dalo ucpat prstem přímo v ráně, ale já u sebe raději mám quikclot, takže ten celox celkem chápu. Edit: hele a co mi tam teda fakt chybí, to je nějaké "železo" - Ty nenosíš?
Sovy nejsou, čím se zdají být..
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Lyster EDC

Příspěvek od Lyster »

Já jako nožofil, bych si připadal s jedním nožem jak nahý. A nechci si ani představit tu hrůzu, když nemám u sebe nic.
Vlastně už jsem to jednou zažil, když jsem vlezl do letadla... Hrozný pocit.
To samé platí u svítilen. Protože kulový vidím.

Skafloc:

To oranžové jsou vlhčené ubrousky.

V lékárnička klasický obvaz č.2. Náplasti, dezinfekce, léky. Prostě klasická malá lékárnička.

Světla tam mám dvě, Thorfire PF04 a Fenix HL20. (v tom černém pouzdře.)

Železo nenosím, nemohu (zrak. :sad )

Jinak jak už jsem psal, Remoru nosím, jen když jedu mimo své město, nebo někam kde se sejde více lidí. Jinak po kapsách a na krku a opasku nosím to, co jsem nafotil potom. Peněženka, klíče, nože. kapesníky atd...
Odpovědět