Cestování letadlem

...aneb co mít připraveno "vždy po ruce", KPZ = krabička poslední záchrany.
minatrix
Příspěvky: 2
Registrován: 26.03.2017 23:17

Re: Cestování letadlem

Příspěvek od minatrix »

Ahoj holky, řekněme, že dělám na pražském letišti u Bezpečnostní kontroly. Takže pokud budou nějaké dotazy, rady apod, rád vám pomohu. ;) Petr
Bak-ly píše: 04.08.2020 9:13...Jediné co v celém kufru chybělo byla právě ta čepel.
Pochybuji, že Ti šli po čepelce v zapsaném kufru ;-) Musel to být jiný důvod
DeadMan píše: 04.08.2020 10:44 Taky jsem v Praze musel po rentgenu vytahovat svítilnu...
U nás jsou celkem oblíbené svítilny s paralyzérem. Některé kvalitní mají objímku z lepšího matroše a tak to v RTG vypadá podobně jako ten typ s paralyzérem.
DeadMan píše: 04.08.2020 13:14 Jen doplním, že opasek chtějí většinou sundat, i když nepípá, protože se dá za něj něco skrýt.
Taky nosím plastový DASTA opasek na zbraň a jinde ho po mě chtěli sundat.
Řekněme, že bych ho musel hodně obtížně sundat. Tudíž jsem řekl, že je součástí kalhot a ukázal, že nejde sundat. Max tak s kalhoty. Čekala mě osahávačka v úrovni pasu a nazdar. Ale pokud je evidentní, že jde sundat apod, nezkoušel bych to ukecat.
BiSon píše: 03.08.2020 19:50...bez nože jsem jako nahej. Zkoušel jsi alespoň podobné improvizované nástroje...
Pořiď si toto , dej mezi klíče. A máš klid... ;-)
http://www.noze-nuz.com/swiss_tech/SWTU.php
Hlavně si nepořizuj Swiss kartu, skládací kartu s čepelí. Na některých letištích netolerováno.
pekoz píše: 04.08.2020 10:28...Mez klíči mám (měl jsem) už asi 10 let malý přívěšek CZ75 - velikost asi 2x2 cm, slitina ve stříbrné barvě...
Bohužel legislativa, kterou se řídí veškeré mezinárodní EU letiště říká, že jsou zakázány veškeré napodobeniny zbraní. Neřeší jejich velikost, tvar, model. Navíc bylo doporučeno zakazovat i dětské pistole na vodu apod. Z důvodu tisknutí zbraní a jejich součástí na 3D tisku.
Nedávno letěl chlápek a měl na klíčích přívěsek perkusní pistole. Jen jsem ho chtěl vidět. Byl na kapsle/zápalky a "funkční" hlaveň.
PeFi píše: 04.08.2020 12:03...Jakékoliv pozůstatky návštěvy střelnice (a to i prázdné nábojnice) jsou průšvih jako hrom...
A taky nezapomeň na oblíbené přívěsky - náboje.
Ono jde především o paniku. Vystřelená nábojnice nic neudělá. Ale představ si tu paniku v 10 kilácích, když by sis z kapsy vyhodil několik prázdných nábojnic na podlahu. Laici v tom uvidí smrtelné nebezpečí.
Jinak náboje nacházíme docela často.
Minulý rok mi jeden kravaťák vyprávěl, že jsme mu nenašli přívěsek s nábojem na klíčích. Stálo ho to 260€ a novou letenku.
Jedna paní z Ukrajiny se divila, co děláme z ostrého 5,45x39. Že je z Donbasu a tam je má každý pro štěstí.
Kdysi měl jeden hudeb. sbor z USA turné po světě. Po naší návštěvě jsme v jednom zapsaném zavazadle našli několik ostrých nábojů u mladé holky. Byla úplně vyděšená. Vyšlo najevo, že ten kufr jí koupili z druhé ruky. Proletěla s ním už půlku světa, než jsme to my objevili v podšívce.
Pokud se něco takového stane, být v klidu, pokud mám ZP, ukážu ho. Hlavně nebýt hrdina s debilníma kecama :-) Ty máme my i PČR moc rádi.

Pročištěno od dlouhých citací. Bill
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Cestování letadlem

Příspěvek od DeadMan »

Ty swiss techy mám dva, ale zatím jsem neměl odvahu si jeden hodit mezi klíče. Ono se pak blbě ve firmě vysvětluje, že vyhodili prachy za letenku kvůli takové kravině a já zmeškal letadlo. Ale pokud říkáš, že je to cajk, tak proč ne :mrgreen:
You cannot kill me as I am already dead!
minatrix
Příspěvky: 2
Registrován: 26.03.2017 23:17

Re: Cestování letadlem

Příspěvek od minatrix »

Určitě bys kvůli tomu nezmeškal letadlo. Navíc Tě mohu ubezpečit, že tohohle si jen tak někdo nevšimne. Na rozdíl od jiných předmětů, o kterých si lidi myslí, že nejsou vidět.. 🙂
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Cestování letadlem

Příspěvek od dracekvo »

Já tedy nevím proč se snažit brát do letadla všelijaký takový bordel.
Co by mohlo působit problémy, jako nože, jídelní sada a takové věci prostě nacpu do kufru co jde do letadla.
Opasek mám s co nejmenší sponou, který v rámu nepípá a nikdy ho po mě nikdo sundavat nechtěl.

Do letadla si beru jen peníze, notebook, nabíječky a prostě hodnotné věci. Pití si koupím v automatu za bezpečnostní kontolou. Stejně tak když dostanu hlad tak se stavím v nějakém fastfoodu.

Pokud procházím bezpečnostní kontrolou, tak už rovnou mám vše v příručním zavazadle a notebook venku. Vůbec nechápu lidi co musí mít na sobě navěšené tuny šperků po kapsách všechno možné, v batohu všlijaké jídlo, pití, deodoranty a pak jdou přes ten rám na třikrát a zdržují ostatní.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Cestování letadlem

Příspěvek od DeadMan »

Proč? Protože jako kravaťák, co jede na 1-2 noci sebou beru jen příruční zavazadlo a vše mám pěkně u sebe a nemusím řešit při případném přestupu jestli mi kufr stihli přeložit a pak nemusím na nic čekat a jdu rovnou na taxi ;)
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Cestování letadlem

Příspěvek od dracekvo »

No jo, ale to je specifické létání. To nelze brát jako dogma, že to tak bude nejlepší pro každého.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Cestování letadlem

Příspěvek od PeFi »

DeadMan píše: 30.12.2020 13:21 Proč? Protože jako kravaťák, co jede na 1-2 noci sebou beru jen příruční zavazadlo a vše mám pěkně u sebe a nemusím řešit při případném přestupu jestli mi kufr stihli přeložit a pak nemusím na nic čekat a jdu rovnou na taxi ;)
Taky lítám nejraději nalehko. Když člověk lítá jako kravaťák tak to někdy nabude takový rozměr, že ani neví kam letí a letadlo má jako meziměstský "autobus". Ale má to i své mouchy - moje příbuzná takto nalehko letěla do USA - část soukromá (bydlí u známých), následuje část služební v jiné části USA - bydlí v hotelu. Vize byla, že si oblečení (jako už několikrát) v USA koupí, tak přece si nebude s sebou do USA nebude brát prázdné kufry. Že je moderní, tak platí kartou a hotovost skoro nepoužívá, tak proč tahat hotovost, kromě pár mincí. Na imigračním pak měla celkem solidní problém - mladá, hezká, svobodná, bez zavazadel na několik týdnů do USA, hotel zajištěný nemá, hotovost taky žádnou nemá - copak nám tady asi hodlá dělat ...
Na imigračním si s ní povídali prý skoro hodinu :lol:
(Zachránilo ji, že postupně vytáhla 3 platební karty soukromé, jednu firemní-korporátní a velmi prestižní adresa známých u kterých tvrdila, že bude jako obvykle bydlet).
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Cestování letadlem

Příspěvek od DeadMan »

Já taky netvrdím, že je to dogma. Od začátku popisuji svůj případ.

Na lehko lítám jen po Evropě.

Mimo Evropu a na delší dobu sebou beru větší kufr do podpalubí, ale tam se nemusíme bavit co a jak, protože tam projde kromě plynové kartuše a kvéru snad všechno ;)
You cannot kill me as I am already dead!
mhi
Příspěvky: 449
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Cestování letadlem

Příspěvek od mhi »

Youtube mi po vcerejsim sledovani prednasky o vítazích ( https://www.youtube.com/watch?v=ZUvGfuLlZus / https://www.youtube.com/watch?v=fj-VlvoB8tw ) zacal zase nabizet Deviant Ollama, zaujalo mne toto - "batoh do civilizovane nepohody": https://www.youtube.com/watch?v=k87XnbXdFkg
Odpovědět